Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hanspeter

Dátum: 2008.11.03. 10:07:28
Pár helyen sántít a Nuvolaris elméleted.
F1 tudtommal csak 1951 óta van, a '30as években Európa Grand Prix volt, és ráadásul Nuvolari 36-ban Ferrari versenyző volt.
Dátum: 2008.11.03. 08:58:16
Nem, a helyes válasz sajnos az igaz volt.
Én két hsz-szel feljebb futottam bele. Remélem a kolléga is olyan szívélyesen értékelte mint én.
Dátum: 2008.11.03. 00:56:49
Valamint melyik László, és melyik Henrik?

De azért akadnak JÓ kérdések is:

Daphné a nimfa mivé válozott, amikor Apollón üldözte ?
Démon
Palást
Babérfa
Amulett

Igaz, kimaradt egy 't' a változottból, de príma kérdés.
Dátum: 2008.11.03. 00:15:50
Látom ez most ilyen értékelős este.

Dömsöd Pest megye legdélibb települése.
Dömsöd nem település, hanem térség.
Hamis.
Dömsöd nem létezik, csak Dömös.
Igaz.

Szerinte igaz, szerintem Nagykőrös jóval délebbre van, ha csak a nagyobb településeket nézzük, de mivel csak települést kérdezett (nem valami konkrét településtípust), van még jó néhány falucska Nagykőrös közelében.
Dátum: 2008.11.02. 23:41:22
Na jó, azért én sem fejből voltam ilyen okos hirtelen az évszámot illetően; annyi rémlett, hogy valami régi déli település.
Dátum: 2008.11.02. 23:36:14
Idézet: Khetty - 2008.11.02. 23:23:35
Kérem, Uram türelmed és bölcsességed az alábbiakhoz!

-----------------
------------------

Nagyatád melyik megyében található?
Csongrád
Somogy
Jász-Nagykun-Szolnok
Pest

És ismét csak műveletlen vagyok, mert gugli nélkül csak tippelni tudok! Affene! Jól tippeltem!!

----------------



A többiben maximálisan igazad van, de azért egy 800 éves magyar település szerintem megér annyit, hogy fél percet rászánjon az ember a guglival, ha nem tudja. Osztom azt a nézetet, hogy csak mert valami kicsit nehezebb; az általános műveltségben rezeg a léc tőle, még nem kell kiszórni, néha kelljen már kicsit dolgozni is azért a válaszért. Főleg ha válaszos küldit csinál épp az ember.
Dátum: 2008.11.02. 23:29:59
Hát hogyne!
Dátum: 2008.11.02. 23:22:56
Máris itt az újabb.
A Devil May Cry anime hány epizódból áll?
15
13
10
12

Ezt még tudtam értékelni.

(szeretem az animét, de asszem nem kimondottan azokat a típusú filmeket, amikről a kérdések szólnak)
Dátum: 2008.11.02. 23:11:06
A 2007-es K1 nyolcas döntőjébe melyik harcos szerepelt az Asterix.at.the.Olympic.Games cimű filmben?
Glaube Feitosa
Peter Aerts
Jerome Le Banner
Hong Man Choi

Ez is egy érdekesen feltett kérdés. A filmet láttam, gugli a barátom; de csak azért találtam el mert csak egy lehetséges válasznak volt számomra eléggé franciás neve. Bennem van a hiba?
Dátum: 2008.11.02. 22:37:23
Idézet: Khetty - 2008.11.02. 21:40:19
Mi a neve pest 13. kerületének?
ferencváros
újpest
buda
angyalföld

Óhhh, Uram! Esti imáimba foglalom a kérdés íróját! Kérlek áldd meg bölcsességgel, éleslátással és helyesírással! Kérlek légy vele nehéz és rögös útján, míg eljut a megvilágosodás forrásáig! Amen

És az Úr angyala halkan megsúgá mindenkinek, ki nem éli napjait a legfőbb városban, hogy Újpest a helyes válasz...



Jujj, ez nagyon kegyetlen. És hogy még nem is a jó válasz a jó válasz...
Dátum: 2008.11.02. 01:06:38
Ma találkoztam vele, mivel egyértelműnek tűnt nem jegyeztem meg a válaszokat.

A kérdés: Melyik egy fantasy könyv címe? (vagy valami ilyesmi)
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Ezüsttövis

Az általam helyesnek tartott válasz guglizás nélkül "A vér szava": Diablo I. kötet, Richard A. Knaak. Vagy a Diablo sorozat nem számít fantasy regénynek?