Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hanspeter

Dátum: 2013.05.26. 13:53:21
Szerda 10:00
Dátum: 2013.05.18. 18:01:58
Nem
Dátum: 2013.05.06. 18:41:59
Bele fog számítani, ma írta Miklós a Landragór topicban.
Dátum: 2013.05.06. 18:40:37
Pedig ott volt az szombaton. Kivéve ha volt már nyolcad besorolásból, mert akkor isteni ital volt helyette
Dátum: 2013.05.03. 12:24:00
Még nincs olyan választási lehetőség a ládánál, megnéztem
Dátum: 2013.05.03. 12:16:59
Tudom hogy mínuszba vágta, implant után -1xx, ládika után -3xx, most -4xx

Bár a ládikát lehet mindjárt beváltom arra a 200 pechpontra, az valahogy nem érintett meg, a másik kettő hasznos. (implant főleg, mert a legtöbb tp-t adó sima felszerelés amit elérek, az jelenleg csak 6ot ad)
Dátum: 2013.05.03. 11:55:23
Valamire mégiscsak jó a pechpont...
Április közepén 100 fölé kerültem pluszban, azóta:

2013.04.19. A nyereményed: ultra-implant
2013.04.27. A nyereményed: Epikus kincsesláda, 69 TP
2013.05.03. A nyereményed: Relikviakupon
Dátum: 2013.04.28. 14:33:43
Emlékeim szerint az entitásból való kincsválasztásnál 10 dukátot von a rendszer, pont azért hogy ne lehessen dukát-tápolásra használni az entitásokat. Mivel a kincsesláda csak egy soron kívüli kincskivételt tesz lehetővé az entitásból, nem hiszem hogy ott nem vonná le a 10 dukátot érte, így hosszú távon nem hogy lassan megtérülő befektetés, de egyenesen durván deficites, ha valaki csak kényszerből vesz ki entitásból tárgyat
Dátum: 2013.04.26. 20:43:25
Persze, kaphatsz akár a kavicsaidért 30 rendkívül hasznos fehér kristályitalt is.

Aki úgy érzi hogy szerencséje van a kerékkel, nyilván nem fogja megvenni, ahogy én sem. De realistán nézve 30 kavicsos pörgetésből úgy 6-8 hasznos esik, a többi vagy hulladék, vagy majdcsakjóleszvalamire kategória
Dátum: 2013.04.26. 20:16:15
Túl durva? Miért lenne túl durva? 30 pechpont az 30 kavicsos pörgetés után jár, ami 30/60 őskő költséget jelent, ehhez képest csak 20 kavicsba kerül. És egyáltalán nem kötelező megvenni! Eddig az volt a baja mindenkinek, hogy olyan cuccok kerültek be sok őskőért, ami muszáj kategória, most meg hirtelen az hogy olyan ajánlat van amin az ember nevet egy jót, és jól nem veszi meg?
Dátum: 2013.04.22. 22:52:38
Várlak szeretettel, HerOoO és Glaedr közt félúton sok trauma már nem érhet
Dátum: 2013.04.22. 22:30:15
Pedig igazán válthatnál fix EH-ra, öröm minden prémes, jó csataaránnyal rendelkező karakter a környékemen.

A CDW-seket már nagyon lehagytam
Dátum: 2013.04.21. 21:34:47
Sok érdekes dolgot olvastam már ezen a fórumon, de ezen jót mosolyogtam. Olvastad a fórumot, tudtad, hogy nem fogják elfogadni, de mégis felraktad, és te vagy felháborodva azon, hogy a teszt tökéletesen sikerült, valóban nem fogadták el
Az nem dukát lesz, az a káromkodós AF szaki továbbfejlesztése lesz a következő AF bővítésnél
Dátum: 2013.04.19. 16:25:41
Tudod, a sírásdetektor néha meglepő hatékonysággal üzemel

mod.:

Mondom én...
A nyereményed: ultra-implant
Dátum: 2013.04.17. 18:35:26
Tökéletes lenne a példád, ha mondjuk a portyalistáról, vagy a háborús rendszerről beszélgetnénk. Az út mindenkinek egyformán szar (leszámítva tán a helyi gumist és futóművest), nincs más szempont, nincs olyan hogy a sok kátyú közül az egyik neked jó, a másik valaki másnak...

Ha már IRL példát keresünk, a szerencsekerék pont olyan mintha lottóznál. A legnagyobb esély arra van hogy lóf*t sem nyersz, lehet x találatod, meg lehet telitalálatod. De ha telitalálatod van, még mindig ott lebeg a bárd, hogy te találtad el egyedül, vagy van rajtad kívül még száz telitalálatos, és hiába jött be az egy a csillióhoz esélyed, mégse kapsz túrót se.
Na jó, túrót azt igen. De kizárólag feketét!
Dátum: 2013.04.17. 15:17:51
Én sem "kinek nagyobb" vitába szándékoztam kezdeni azzal, hogy ki milyen régóta játszik, de kicsit lekezelőnek éreztem a nekem címzett, kútkisütésre, és bajnoki általánosságokra vonatkozó tanácsaid, és sajnos egoistább vagyok annál, hogy valamilyen formában reakció nélkül hagytam volna. Talán valóban kicsit önérzetesebbre sikerült a válasz, pedig nem tartom magam csúcsjátékosnak, épp csak elkezdtem gyűjtögetni a színes csíkokat a fehér övemre a sokdanos mesterek közt. De nyíltan vállalom a karakterem, bárki megnézheti magának aki kíváncsi rá.
Persze valóban nem mérvadó, hogy ki mikor kezdett játszani, bármelyikünk aki rendszeres olvasója a fórumnak, tudja hogy milyen amatőr kérdéseket hajlamosak feltenni olyanok alkalomadtán, akik a fórumprofil alapján 4-5 éve vannak jelen a játékban, illetve bár ritkábban, de olyan is előfordult már a világtörténelemben, hogy valaki friss játékosként jött rá olyan összefüggésekre, ami a vén rókáknak nem szúrta ki a szemét, mert addig teljesen más megközelítésből vizsgálták a dolgot.
Nem állt szándékomban személy szerint téged megkérdőjelezni, mert ha a múltadat nem is, a mostani karaktered egyedfejlődését ismerem, pl helyettesként jelen voltam Napkapuban anno, mikor az a szövetség felelt meg legjobban a precízen kidolgozott stratégiádnak.
De szükség volt rá, hogy valaki hangot adjon az ellenvéleménynek, hogy nem kell minden áron változásokat kicsikarni ott, ahol egyébként nincs rá életbevágó szükség. Mert mindannyian mások vagyunk, más és más taktikát űzünk, ami az egyik embernek pénzkidobás, felesleges kacat, az a másiknak lehet épp a megváltás kulcsa is.
Persze egy szem végzetmedál sehogy és senkinek nem lesz az, ezt én is pontosan tudom, de ne felejtsük hogy halmozható tárgyról beszélünk, amiből 4-5 darab már kézzelfogható kényelmi funkciót ad magas szinten is, ahol 100 vadászatban mérik az időt, és HT napokon meg kell szabadulni akár egy heti csp-adagtól is, alacsony szinten is ahol a 111es elementáris irdatlan LE kidobás lenne amikor megy a krit-verseny a riválisok közt; kalandokban jól jöhet a plusz feletti építés szakértelem, mikor már a kalandpróba küszöbe max fölé csúszik; mindazoknak jól jön a plusz építés szakértelem, akik nem egy fullosan kiépített szövetségben tanyáznak, ahol tiltott az építés két küldisor közt; akiknél valódi kőkemény licit megy 1-1 értékes csecsebecséért, és minden kincspont számít, 4-5 medál már 20-25% eltérést jelent azonos LE építés mellett.
Szerintem ez túl sok aspektus ahhoz, hogy egyszerűen értéktelen szemétnek bélyegezzük.

Egy szó mint száz, a fejlesztés neve nem véletlenül szerencsekerék, és nem tápkerék. Mindenki aki forgat, tisztában van vele hogy kockáztat, forgathat számára brutáltápos, kevésbé tápos, és értéktelen dolgokat is, de ha mindig azt nézi, hogy neki melyik tárgy miért nem ideális, bármit is nyer, savanyú lesz a szőlő. Például mióta megkaptam azt a roppant konstruktív választ ÜSZről, hogy direkt kell meginni az összes nálad lévő kristályitalt ahhoz hogy teljesüljön a 300pontos templomküldi (mert így van benne kihívás), jelentem én már örülni tudok a fehér kristályitalnak is. Ha csak minden második templomban kapom meg a feladatot, a 2x28 nap alatt kényelmesen pörgetek annyit, hogy ne kelljen LE-t vagy PP-t pazarolni rá mikor így is hegyekben áll a kristálypontom.

(mod. elírás)
Dátum: 2013.04.16. 16:38:20
Igazán kedves, hogy ilyen alapvető információkat osztasz meg velem, mint a lélekkút-kisütés rejtelmei, de azt hiszem, kicsit régebb óta játszom nálad. V1en az első karakteremet akkor indítottam, mikor a top még alacsonyabb szinten volt mint te most.
Szoktam én is kutat kisütni, és nyertem már lélekkút generátort is. Azóta is ott áll a tárgylistámban, mert értéktelen kacat. Jelentős LE? 55. szinten maxos hatásfokkal 41k LE-t kapok. Amikor egy-egy bajnoki előtt 2-3 milló LE-t költök el fejlesztésre, az a +/- 2% LE amit a generátor jelent, nem oszt, nem szoroz.

Idézet: Quellon - 2013.04.16. 14:43:26
főleg ha már AFK-d is van rá.

AFK-d akkor lehet rá, ha elköltöttél legalább 1000 AFP-t +100 a maxos képességre. V3on a legalacsonyabb szintű karakter aki 1100 AFP költés felett van, az 116. szintű, v1en 114. Nekik a 340k LE-re már valóban rá lehet fogni, hogy jelentős LE, bár jobb karakternél ez az összeg már ott sem elég 1-2 tulpontnál többre. És mindez 10 őskőért. 10 őskőből vehetsz 5 csorba TPnövelőt az állatoknak, rajtuk megcsinálhatod két hét alatt 8*a 12 állatszintlépést, + 5*a sajtolóst, +kapsz LE-t az 5 sajtolásért. Ez az ő szintjükön durván 500k LE szintén nulla TP-vel, ugyanannyi őskőből. Melyik is éri meg jobban?

Idézet: Quellon - 2013.04.16. 14:30:40
Nem csak az én véleményem. Azt elfogadom és tudom is, hogy vannak akiknek érték a Végzet medál, de kevesebben vannak, mint akik a háta közepükre sem kérnék.

Nem, épp ezt próbálom elmagyarázni. Nincsenek kevesebben, csak halkabbak, mert nincs okuk a panaszkodásra. Nem feltétlenül annak van igaza aki hangosabban mondja a magáét.

Idézet: Quellon - 2013.04.16. 14:30:40
Ha olyan nagy érték lenne, nem osztogatnák ingyen a találkozón évente 2x.

Én ezt is megfordítanám... Ha olyan értéktelen lenne, nem ez lenne a fix jutalma a találkozós részvételnek, mert nem motiválna embereket, hogy hajnalban keljenek, utazzanak több száz kilométert, és 20-30 perceket álljanak sorba a pénztárszoba előtt. És nem, senki nem olyan hülye, hogy kiadjon 3-4000 forintot vonatjegyre, hogy utána 1k-t spóroljon a kedvezményes őskővásárnál.

Idézet: Quellon - 2013.04.16. 14:30:40
Egy kedves barátom írta amit idéztél és igaz is. De ő is azt írta csak azt nem itt, hogy a játék adta határokon belül a szabályokat be kell tartani, de azokon belül ki is kell használni minden lehetőséget.

Az alapgondolat szép, csak kicsit rossz a szósorrend. A játékban mindig be kell tartani a szabályokat, de a szabályok adta határokon belül ki kell használni minden lehetőséget. Ez egyáltalán nem egyenértékű azzal, hogy amíg egyezik az érdekeimmel, betartom a szabályokat, de ha valami egy kicsit is nem tetszik, egyből a szabály megváltoztatásáért lobbizom.

Idézet: Quellon - 2013.04.16. 14:30:40
A bubis vadászat csak egy másik szélsőség, de attól hogy X-el többet tudsz elvadászni bajnoki előtt nem leszel abszolút erősebb.

Ha két azonos paraméterekkel rendelkező karakternek azonos mennyiségű erőforrás, és azonos mennyiségű idő áll rendelkezésére, de az egyik többet tud hasznosan felhasználni belőle, az igenis erősebb lesz a másiknál. Ez nyilván nem 1 medál után következik, de ugyebár a végzetmedál is halmozható.
Ha megengeded, a többi, bajnokira vonatkozó gondolatodra nem reagálnék, mert még szerénytelen dicsekvésnek hatna.
Dátum: 2013.04.15. 22:52:54
Én őskő kidobásnak érzem, amikor három fehér kristályitalt pörgetek, amikor ingyenesre pörgetek egy kéket, majd jön két zöld LE nyeremény, és ezekre sokkal nagyobb esély van, mint egy végzetmedálra. Nem vitatom hogy nem a legértékesebb UR, de egyáltalán nem kukába való. A lélekkút-generátor például sokkal inkább trágya, értéktelen kacat, azt Quellon mégis csak ritkába sorolná vissza, hogy ha már szar, legalább sok legyen belőle.
Dátum: 2013.04.15. 22:10:13
Jelentem alássan, ez továbbra is csak a te egyéni véleményed, ami messze nem egyenlő a tárgy valódi értékével. A te küldetésre optimalizált játéktaktikádban, ahol csak néha kell vadászni az elfogás miatt, teljesen megértem, hogy semmi haszna a tárgynak. Nem oszt, nem szoroz, hogy a hiányzó állatokat 1 óra, vagy 1 óra 5 perc alatt fogod el. De csak mert neked valami személy szerint nem jó, azt nem kell kivenni a játékból. Valaki írta nem is olyan rég; neked kell a karaktered a játék lehetőségeihez formálni, nem a játékot alakítani a saját szájízed szerint.

Te abból indulsz ki, hogy neked nem jó, meg aki itt panaszkodik, annak sem jó, vegyük ki hát. Csak épp sokkal többen vannak, akiknek igenis jó, akiknek számít minden másodperc, akiknek nem mindegy hogy bajnoki előtt bubival vagy HT-val hány vadászatot tudnak még letolni utolsó nap, csak mi nem panaszkodunk hangosan, mert nekünk jó így is.