Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hanspeter

Dátum: 2014.03.23. 11:05:04
Hogy lenne kevesebb rinya? Bár Kóc mivel topszöviben van, a saját építési nehézségeik alapján ötletelt elsősorban, a fő probléma nem az hogy a tápos szöviknek nem tudnak mégtöbb és mégtöbb téglát összeharácsolni. Erre ugyanis ott van a korrektül működő hendikep rendszer a fogyasztók közé később csatlakozott szövik segítésére.

A fő probléma az, hogy hiába segíti a kisebb szövetségeket a rendszer, hogy nekik is lehessen később nagy fájuk, egyszerűen mire nekik szükségük lenne ET-re a fa építéséhez, addigra nem lesz aki annyit termeljen, hogy abból nemhogy beérje a nagyokat, egyáltalán fája legyen.

Mert a rinya nem abból van, hogy neki miért van huszas fája mikor nekünk csak tizes van, hanem abból lesz, hogy neki miért van huszas fája mikor mi téglát se kapunk, hiába építünk milliókat a fába...
Dátum: 2014.03.22. 13:28:36
A tervezett vagy mesterséges nyelv olyan nyelv melynek szókészletét és nyelvtanát ember vagy emberek tervezték és nem természetes fejlődés során alakult ki egy kultúra részeként, természetes nyelvként.

lásd wiki

Például a magyar nyelvben is, az idegen szavak beépülése egy természetes folyamat, Kazincyék nyelvújító mozgalma tervezett, mesterséges volt.
Dátum: 2014.03.22. 13:18:28
Esélyes. Érdemes futni egy kört az Ügyfélszolgálatnál, hogy hátha megszüntetik a háborút, de ez teljességgel a ti figyelmetlenségetek volt, mivel a zárolt karakterek adatlapján fel van tüntetve a zárolás, így ha a szavazás során egyetlen tagotok is vette volna a fáradságot, hogy megnézze a lehetséges célpontok adatait, egyből kiderült volna a gubanc.

(Egyébként nem is értem, mi alapján választotok célszövetséget ha még a lehetséges célpontok karakterlapjait se nézi meg senki)
Dátum: 2014.03.21. 22:47:49
A céltábla még tán mellékes is, viszont mindenegyes portyalista betöltés eszméletlen sok új lekérdezést eredményezne szerveroldalon, amit még egy stabilabb rendszeren sem lenne egészséges forszírozni, nemhogy a mostanin.
Dátum: 2014.03.20. 21:38:52
Azt hiszem nem lenne őszinte a mosolyom mikor Mola2 beér szintben alulról, ha abból indulok ki, hogy Molát féltávtól kupáltad így ki.

Egyébként nem csak az egymás támadása a legfőbb kiskapu. Ha azonos az ütőtáv, akkor a zsíros falatok páros farmolása, vagyis az inkorrekt információszerzés; ha pedig nagy a távolság, amiről a felvetés szól, akkor a legnagyobb visszaélésekre adhat lehetőséget, ha a nagykari kiaknázza a kicsi számára a szövetség adta lehetőségeket, előnyöket. Ezt mind le kéne tiltani gyárilag, hogy még kísértés se legyen a jogtalan előnyszerzésre.

Ezek a szabályok egyébként félig meddig már most is le vannak írva, amolyan támpontként arra az esetre ha egy családból többen is játszanak, netán még azonos gépen is. Mivel olyankor is fennáll az egy IP - több karakter szindróma, viszont nem épp ügyfélközpontú hozzáállás lelőni multizásért az összes testvérpár vagy szülő-gyerek karaktert.
Dátum: 2014.03.15. 10:17:29
Halovány emlékeim szerint valami olyasmi hogy ipari felhasználásra termesztett. És valóban a cukorrépa az egyetlen, amit azért termesztenek, hogy abból aztán a cukorgyárban előállítsák a kristálycukrot
Dátum: 2014.03.15. 10:15:14
Miért kéne kivenni még a lehetőséget is? Vannak akik tudnak nagyon jó, érdekes kérdéseket írni. Csak azt kéne megérteniük az embereknek, hogy ami nem megy azt nem kell erőltetni. Mert egyesek azt hiszik, összedől a világ ha nem írnak kérdést, és most nem a küldetés miatti "szenvedésre" gondolok.

A küldetés mára elvben valóban több mint komoly kihívás. Bár mivel tudtommal az adminok látják, aktív-e a küldetés a kérdezőnél, lehetőségük van úgy elbírálni, hogy a kérdés rossznak minősül, nem kerül az aktív kérdések közé, de a küldetés teljesül, így csak a nagyon rossz kérdésekre nem kapja meg a próbálkozó azonnal a küldijutalmat.
Dátum: 2014.03.14. 21:08:52
Te csak ne is kommentálj, mert máskor pont az a bajod, hogy mi kommentálunk.

Ezeknél sokkal gázosabb kérdéseknek szoktad a pártját fogni, sőt ezek szerintem konkrétan jó kérdések. (H2O kicsit határeset, de ha egy filmnek/sorozatnak az a címe hogy VÍZ, vajon mivé változnak, ha nem sellővé? A bálna nem épp fotogén állat.)
Dátum: 2014.03.12. 22:13:55
Kóc automatikus-idomítós vadászatát én leginkább az eddigi autosajt mintájára tudom elképzelni. Először is, hogy kikapcsolható legyen, ha nekem épp az kell hogy csak sajtoljak/csak elfogjak.
Legegyszerűbben egy új pontban az eddigiek alatt.
És mivel a program már figyeli mennyi szabad állathely van, elvben az idomítás X szabad helyig, utána autosajt kombó sem ördögtől való gondolat.
Valahogy így:

A vadászatot abbahagyom, ha maximális számú befogott állatom van.
A vadászatot abbahagyom, ha maximális számú kalandom van.
Automatikusan kisajtolom a befogott állatokat, és ha szükséges, 1/3 őskőért gyorsítok.
Automatikusan kisajtolom a befogott állatokat, és ha szükséges, CSP-ért gyorsítok.
Automatikusan idomítom a befogott állatokat, és ha szükséges, 1/3 őskőért gyorsítok.
Automatikusan idomítom a befogott állatokat, és ha szükséges, CSP-ért gyorsítok.
Abbahagyom a vadászatot, ha teljesült a küldetésem.

Beállítások menüben pedig egy pipa, hogy fenntartson-e egy állathelyet a program sajtolásra.
Idomítás esetén pedig ugyanzt jelentené a gyorsítás mint sajtnál, hogy ha előbb fogok el új állatot mint ahogy az előző órája leketyeg, akkor költenem kell az extra idomításra.
Az idomítás turbó a huzalozottal megoldott, viszont a tárgybónusz egyelőre kényes terep, mert nincs hozzá háttér
Dátum: 2014.03.11. 22:16:54
Fórumra a szövetségi társaidnak, had röhögjenek egyet a kultúra eme színvonalán.
És lehet hogy nevelőbb célzatú is, ha páran elkezditek csapkodni óránként, mintha kap 1-3 nap pihenőt a játékvezetéstől.

Egyébként Ügyfélszolgálat ha jelenteni akarod, jobb fölső sarok, sárga Segítség gomb.
Dátum: 2014.03.10. 22:28:38
Sok kihívás, sok ismételhető küldetés, valamint olyan értékű tulajdonságok és fontosabb szakértelmek, hogy ne kelljen pontot költeni rá. Elsősorban a LE termelő, illetve harci szakértelmekkel foglalkozz, ha azokban eléred az átlagot, jelentős mértékű csökkenést tapasztalsz majd a kristálypont-fogyásban.
Ha sok pontot kell költened, az sajnos azt jelenti hogy jóval gyengébb egy egy értéked, mint a szinteden az átlag abból a szakértelemből vagy tulajdonságból.

Tulajdonság-gondokat azzal is tudod ellensúlyozni, ha olyan öltözékben kalandozol, ami azokra a tulajdonságaidra ad bónuszt, amiből a korábbi kalandok szerint gyenge vagy.
Dátum: 2014.03.10. 21:38:45
Ha volt 1600 építésed
Dátum: 2014.03.09. 19:59:06
Neki jött be szerencsésebben a random. Az IQ különbségetek alapján volt 20% esélye arra is hogy mentse a tiéd, meg arra is hogy eltaláljon, és bejött neki mindkettő. Szerencsével hogy álltok? Mert ha abban jobb, akkor ráadásul nem is 20 hanem 30%-a volt.
Dátum: 2014.03.07. 22:26:26
Csak csp-ből kiváltható gyorsítások vannak, kényelmi csomag kettő darab van, mindkettőnél feltűntetve hogy csak prémmel működik
Dátum: 2014.03.07. 22:22:18
Te nem tudtál. Ugyanis a wikiben szereplő "alap LE" nem azt jelenti, hogy mennyiért idomítottad, hanem hogy mennyit kapnál érte vadászatkor. Abban pedig alapjáraton benne van a nagy szórású random faktor.
Dátum: 2014.03.07. 00:16:05
Mintha innen eltűnt volna egy hozzászólásom, vagy csak elfelejtettem elküldeni.

A folyós-óceános kérdéshez: mivel a Fekete a Földközi melléktengere a Földközi pedig az Atlanti óceáné, a három tulajdonképpen egyazon, egybefüggő vízterület, a két tenger az Atlanti óceán részei. A Volga viszont a Kaszpi tengerbe ömlik, ami ugyebár tó.

A metronómos kérdés pedig igen kényes téma, amire a magyar wiki nem világít rá, épp csak homályos említést tesz. A ma ismert metronómot valóban Mäzlel szabadalmaztatta, viszont Winkel nála két évvel korábban megalkotta a maga tökéletesen működő metronómát, csak ahogy az angol wiki fogalmaz, szerencsétlen módon nem védette le. Így Mäzlel egy skálával kiegészítve két évvel később nyugodtan bemutathatta sajátjaként. (magyar wiki annyit említ, hogy Winkel alkotását tökéletesítette)
Miért lennék naív? Volt már nekem is 300 körüli 50es olimpiám, sőt olyan olimpiám is ahol Jeriko előtt végeztem, márpedig magamról biztosan tudom hogy csalás nélkül olimpiázom, róla pedig kvízadatbázis lett "elnevezve". Ergo pontosan tudom hogy szerencsés blokkal kényelmesen teljesíthető, és nem vádaskodom egyből látatlanban.

Vagy azért vagyok naív, hogy csak 1 másodpercet vontam le kérdésenként a betöltésre?


Ha ilyen scriptről tudomásod van, és nem teszel róla bejelentést az illetékeseknek, az azért minimum bűnrészesség a csalásban. És ha ezt még hirdeted is a fórumon hogy tudsz ilyenről...
Bár én nem sorolom magam a nagyok közé, mert én a medáljaim többségét már az új rendszerben szereztem, nem az eredeti 3-2-1 kiosztás szerint, illetve nem egyszer csak beúsztam 48 válaszokkal a farvizen, de én sem bánnám ha lenne újra valami tétje az olimpiának, és személy szerint egy medál-fétish sem lenne ellenemre, de javaslatokat ugyebár objektíven mérlegelünk.

A flash-hiba pedig valóban kliens oldali probléma, viszont nem vagyok benne olyan biztos hogy mindenki saját, otthoni wines gépről tolja, amin kivitelezni tudja a korábban írt javításokat. Elvégre lehetnek itt munkahelyről, kollégiumból, börtönből, laktanyából, északi sarkról játszók, akik annak is örülnek, hogy a rendszergazda nem zárta be a VU kiskapujául szolgáló portot, nem hogy módosítgassák a szoftverkonfigot.
Épp csak abban az egyben tévedsz, hogy aki fejből nyomul, az sokkal gyorsabb mint aki "puskázik". Sőt, igazán jó eredményekkel csak azok büszkélkedhetnek, akik tudnak. Legutóbbi olimpián v3-on az első helyezett 271 másodperc alatt végzett. Ez kérdésenként 5,5 másodperc. Amiből asszem 1 sec simán levonható a kérdések betöltődése miatt.
Komolyan el is hiszed, hogy 4 másodperc alatt bárki képes értelmezni a kérdést, kiválasztani a kulcsszót, lapot váltani, gépelni, új linket megnyitni, értő olvasással kiszűrni a választ, és még jelölni is, vagy csak egyszerűbb ezzel magyarázni magadnak, hogy miért csúszol le mindig a medálról?


A medálos fétishez... Borzasztó rossz gondolat. Egyrészt mert valóban sokaknál problémás a kvízflash. másrészt a játékosok egy jelentős részének esélye sincs rá, hogy 1-2 medálnál többhöz jusson karrierje során, még a jelenlegi rendszerben sem, ahol a 12 medállal rendelkezők már nincsenek motiválva a részvételben. (Na jó, engem pl motivál a "már 12 medálja van" kiírás is picit, de messze nem veszem olyan véresen komolyan, mint amíg gyűjtögettem.)
Ha hirtelen az összes régi nagypályás visszakerülne a kalapba, mert beváltogatná a medáljait, még arra a néhány medálnyi bónuszra is elveszítenék az esélyeiket.
Dátum: 2014.03.06. 22:05:51
Van egyáltalán olyan kényelmi csomag ami működik prém nélkül? Szerintem teljesen logikus volt, hogy ez is csak prémmel fog működni.