Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hanspeter

Dátum: 2014.06.25. 22:12:47
Mondnám hogy felejtsétek le a meggyőzőt, és akkor lesz értelme az eledelnek, de nekem nullás szaki mellett is 520 darab van
Dátum: 2014.06.25. 21:52:51
Idézet: Nora99 - 2014.06.24. 21:48:51

Mennyi az ideális folyadékbevitel egy átlagos felnőtt ember számára?

több mint 2 liter
kevesebb mint 0.5 liter
1 - 1.5 liter
0.5 - 1 liter


Az összes öngyógyító weboldal mást ír, mindegyik a testtömegből határozza meg. Az érték természetesen országonként is különbözik, de a nem és az életkor (25 vagy 50 éves az átlagos felnőtt?), az aktivitás és a táplálkozás minősége is befolyásolja, és az sem mindegy, hogy az összes vízfelvételt számoljuk, vagy csak azt, amit megiszunk, a gyümölcsöket nem. A túl sok víz pedig szintén megárt, mert teljesen felhígítja a szervezetet, ezért nem szabad túl sok desztillált vizet inni ha nem áll rendelkezésre megfelelő iontartalmú táplálék. Az ásványvíznek pedig pont ellenkező a hatása, még tovább töményítheti a szervezetet.


Emellett én még hiányolnék mondjuk egy időtartamot, mert én már nem egy helye olvastam, hogy a nyári hőségben egyenletesen fogyasztgatva két-három óránként illik elfogynia legalább fél liter víznek, így akár az utolsó is lehet helyes válasz.
No meg az sem mindegy milyen folyadékról beszélünk. Vízből az a fél liter is sok, sörből elfogadnék egy magasabb számot is válaszlehetőségnek
Dátum: 2014.06.25. 21:30:02
Régen nem eshetett, sőt harmadik fázisban be sem lehetett váltani a meglévőt, de aztán ezt a szabályt a Szerencsekerék miatt megóvták páran, hisz ha valaki épp a második fázis végén/harmadik elején pörget egy ládát, az az eredeti szabály szerint nem kaphatott a Landizásért.
Dátum: 2014.06.22. 16:39:29
Ha szóbakerült volna, Biri írta volna.
Dátum: 2014.06.22. 15:49:55
Viszont ha görgővel nyomsz rá, akkor nincs megerősítő üzi, pont ezért támadunk középső gombbal, hogy ne kelljen feleslegesen kattintgatni.
Dátum: 2014.06.22. 12:52:07
Pedig ez egérhiba lesz, mert a weboldalnak nem szokása csak úgy ugrándozni fel-alá.
Dátum: 2014.06.22. 12:30:55
Ha megvan a Dicsőség Piramis 50, akkor normális, onnantól a szövetségetek nem termeli a téglát hanem vásárolja.
Dátum: 2014.06.15. 21:58:55
Nyilván mert bonyolult lenne a végén a jutalomszámolásnál figyelembe venni, hogy mikor hány alkalommal aktiváltad láthatatlanul/láthatóan a pilont, hogy a LE-t is lefelezzék a megfelelő arányban.
Dátum: 2014.06.08. 19:33:22
Elméletben a program mindent turbózva néz a landinál, spekit, sajtolást ultraspecet, így elvileg az elfogást is, de szerintem erre pontos választ csak Baraty tudna adni hogy mi van a képletben.
Dátum: 2014.06.08. 19:01:50
Nem, nem és nem. Mivel csp-ből eventezel, a rendszer az elköltött csp-ből a csapdakészítésedből adódó százalékban ír jóvá LE-t a sajtolás miatt, mintha az x csp-t elvadásztad volna és közben y állatot fogtál volna el.
Dátum: 2014.06.01. 19:49:26
Miért nem lépsz be hozzá innen a fórumról? Innen nem kell jelszó, se semmi, rákattintasz a nevére és annyi.
Nem, csak ismertem néhányat, míg játszottak, és kicsit jobb rálátásom van a témára a "mindenki hülye csak én vagyok a helikopter" hozzáállásnál.
Ilyen hozzáállással egyáltalán nem.
Dátum: 2014.05.22. 22:26:34
Amennyire én tudom, az ir.vad szakinak semmi köze az állatok méretmódosítójához, csak a vadászat alapképletében iktatja ki a 0,5-1,5 közti randomszorzót, ami még a méretszorzó előtt van.
Dátum: 2014.05.10. 19:11:06
Idézet: DiscoPocahontas - 2014.05.10. 16:05:53
De annak, aki jóként beengedte is ugyanannyi (~30 sec) guglizásba került volna ellenőrizni a jelölt válasz helyességét...


Idézet: Zoole - 2014.05.09. 08:55:11
A kvízadmin is igazán használhatná néhanapján a googlét ahelyett, hogy random átengedi azokat a kérdéseket amik első ránézésre tetszenek neki, a többire meg azt mondja hogy túlságosan speciális.


A behós adminok nem tudom milyen felületen értékelnek, de a játékosadminok ugyanúgy vadászat közben, ugyanúgy kvízként kapják az új kérdéseket, náluk megmaradt a tökeredeti, induláskori felület a játékosértékelésből. Ha egy látszólag jó kérdést nem néz meg külön az adatbázisban, netán épp olimpia van és nem is fér hozzá az adatbázishoz, nem fogja tudni, hogy a kérdés feltevője rossz választ adott meg helyesnek, csak majd amikor neki is kiírja, a jó válaszra hogy helytelen válasz, a helyes válasz...
Dátum: 2014.05.01. 20:58:18
Idézet: Arrakys20273409 - 2014.05.01. 06:01:40
Ki énekelte a Csórók vagyunk... című dalt?

"Csóró" Lali.
Csisztu Zsuzsa.
A Voga-Turnovszky duó.*
Vlad Tepes.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Ezzel mi volt a baj?


Nálam személy szerint legjobban a Csóró Lali veri ki a biztosítékot, mindamellett amit Awenhai és JoleeBindo már kifejtett. Tepest és Csisztut ismerni legalább bizonyos fokú műveltség, de az a műfaj amiben Lali szerepel, nem több mint színvonaltalan szemét, aminek semmi keresnivalója a kvízben.
Dátum: 2014.04.30. 22:09:20
Az olimpia tegnap éjfélig tartott, csak a szokásos bug szerint "elfelejtett" rendesen befejeződni. Legközelebb két hét múlva lesz.
Dátum: 2014.04.29. 22:44:15
A kérdés elbírálása általában kölülbelül 2-3 perc, míg a kérdés az admin elé kerül, az lehet 10 perc és másfél nap közt bármi. Mivel jelen pillanatban kvízolimpia van, ilyenkor a játékos adminok kevésbé foglalkoznak vele, mert nincs háttéradatbázisuk az olimpia alatt.
Dátum: 2014.04.22. 17:58:32
Negyedik vadászatra meglett a 15. kaland? Egy szavad se legyen, nekem arra szokott rámenni 100 csp-m/pp-m!
Dátum: 2014.04.22. 17:32:07
Azt azért hozzátenném, hogy nem véletlen szőttem bele a mondandómba, hogy "hagyományos irányelvek alapján értékelő".
Mert van még néhány admin, feltételezhetően az eredeti, 5 éve működő gárdából, akik tartják magukat azokhoz az elvekhez amiket Miklós adott nekik az értékeléshez, és amik szép kereken össze vannak foglalva a wikin is. Nagy műveltségű, a kvízt valóban szerető játékosok, akiket Hetsepsut személyesen válogatott össze, és kért fel az itteni megnyilvánulásaik alapján, amikor kiderült pár hónap után, hogy a "mindenki mindent értékelhet" elv nem működik.
Meg van sajnos legalább egy ember a Behónál aki nem elhivatott adminként játékosként értékel, hanem csak úgy minden mindegy alapon. Valamikor úgy egy éve kezdett el tevékenykedni, amikor a valódi adminok elkezdték abbahagyogatni szép lassan, és Miklósék ahelyett hogy kerestek volna a helyükre új, úgyszintén elhivatott játékosokat, valakire rálőcsölték a munkát irodán belül. És ahogy fogynak az adminnok, úgy nyer egyre nagyobb teret az ő "munkásságá".

Mára visszajutottunk oda, hogy a játékosok fele szídja az adminokat az általa beengedett szemét miatt, a másik fele pedig azért szídja őket, mert néhányan még mindig úgy végzik a munkát ahogy pár éve az még természetes volt.

Maximálisan megértelek titeket, én magam sem írok már se kérdéseket, se kalandokat. Egyébként tudomásom szerint a kalandelbírálást Miklós egy pillanatra sem adta ki a belső munkatársak köréből, nincs összefüggés a kaland és a kvízértékelés közt, hacsak nem ugyanaz a jóképességű alkalmazott csinálja mindkettőt.