Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hanspeter

Dátum: 2014.09.26. 09:26:36
Nem lépett fel valaki az ütéstávodba / nem léptél szintet? Én míg 30 pp-n voltam, eltorzult ellenfélnek kizárólag azt a 3 karaktert kaptam, akiket normál portyában jó ha húszból egyszer verek. Pedig itt a hetvenes szintek közepén még van bőven választék ellenfélből...

Ja és őket volt hogy 5x egymás után.
Dátum: 2014.09.24. 23:16:42
Sajnos nem. Hírnevükhöz méltóan egész profin és összehangoltan kivitelezték a nyitónapi taktikájukat.
Dátum: 2014.09.24. 21:32:54
Engem kommentben pl érdekelne, hogy ezt miért nem a Kvíz topicba írtad ahol a helye van?
Dátum: 2014.09.24. 21:31:06
Amennyiben egy történelmi eseményt hűen feldolgozó játék olyan aspektusára kérdez rá valaki, ami a történelemből pontosan tudható, az nem lesz speciális csak azért mert szegény gyerek túl műveletlen/fiatal ahhoz hogy felfedezze a történelmi hátteret a játékban, ezért a játékot tartja hivatkozási alapnak.

Ahogy Rosco is írta, a kérdés önmagában minden "forrásmegjelölés" nélkül érthető, pontos, és az egyetlen probléma ami lehet vele, hogy szerintem szerepel már néhány formában az adatbázisban
Dátum: 2014.09.20. 15:08:30
Ezzel a megoldással csupán egyetlen apró gond van. Az hogy a játékosok jelentős százaléka scripttel vadászik, így soha az életben nem fog egy kérdés aránya sem 25% alá csökkenni.
Dátum: 2014.09.20. 15:05:26
Idézet: Nora99 - 2014.09.20. 12:11:45

A gépjárművek közlekedésére szolgáló közúti közlekedési jelzőlámpa piros jelzése után milyen szín következik?

sárga
zöld
piros-sárga*
sárga-zöld

Ez viszont törlésre érdemes.


Mert miért is?
Dátum: 2014.09.19. 22:36:49
Nem vagyok sem asztrofizikus, sem geofizikus, de azért ahhoz hogy a világűrből a pozitív töltöttségű részecskék pont a Föld mágneses pólusainál tudjanak behatolni a Föld légkörébe, ahol a légköri részecskékkel, atomokkal ütközve létrehozzák a fényjelenséget, van némi köze a Föld mágneses mezőjének is véletlenül.

Persze a válasz ettől még pontatlan, de a felsorolt 4 lehetőség közül még mindig a mágnes tér az aminek van köze az igazsághoz.
Dátum: 2014.09.14. 13:43:05
Én is sokáig csináltam, még az AF-ek előtt. A mindennapi játékra valóban egy remek alternatíva. Viszont egy eventben, ahol a vadászat nem kötelező része a dolognak, hanem csak egy extra jutalomlehetőség, amit mindenkinek opció eldönteni, hogy megéri-e a plusz bevétel a vadászattal járó extra tp-t, igenis kiskapu lenne, ha nem lenne kizárva.

Mint ahogy kufárnál is remekül meg van csinálva, hogy a fele TP-s láthatatlan vadászat csak fél eseménypontot ér, hogy ne lehessen elsunnyogni a TP-t.
Dátum: 2014.09.14. 12:16:33
Hihi, a kis optimista.... Gondolod azért jár extra jutalom EH-n az eseménypontos játékért, hogy vf-fel spájzold be az eseménypontot előtte? Szerinted te vagy az első aki bepróbálta ezt a kiskaput?

Az egyetlen event ahol ez megtehető, az a Kufárok csatája, de ott is csak azért, mert ott nem opció az eseménypont, hanem kell az is a csatához.
Dátum: 2014.09.13. 18:12:50
Még mindig semmi
Dátum: 2014.09.09. 21:21:56
Nem, ők mindig gonoszok
Dátum: 2014.09.05. 21:56:15
Zenei ízlésem kapcsán kicsit tán elfogult vagyok, de a hazai rock/metál zene egyik meghatározó, elsők közt alapított, és kis kihagyással is lassan több mint 30 éve színen lévő zenekar kétszeres alapítótagja talán annyira mégsem a túlzás kategória.
Oké, nem egy James Hetfield az ipse, de hazai viszonylatban a szakma krémjéhez tartozik.
Dátum: 2014.08.25. 17:46:19
Háát, ami azt illeti a Megyeri híd egy kicsit ingoványos talaj ilyen szempontból, annak ellenére hogy fekvése miatt budapesti hídként él a köztudatban. A két végpontját nézve valóban a leghosszabb Duna feletti híd egész Magyarországon, viszont csak a pesti hídfője van Budapest területén, a közepe Szigetmonostorhoz tartozik, a budai vége pedig Budakalász. Valamint a teljes hossznak normális esetben csupán hozzávetőlegesen a fele Duna-híd, a többi szárazföldi ártéri híd.

Ráadásul mivel ugye az M0 körgyűrű része, közigazgatásilag sem tartozik a fővároshoz, a hídkezelési feladatokat sem a Főv. Közterület fenntartó, hanem az Állami Autopályakezelő látja el.
Dátum: 2014.08.22. 19:23:17
U.L-t elnézve még jobban is mint a "valódi" trollok.

Az álláspont egyébként valami olyasmi (volt régebben), hogy egy-egy mű részletei az spec, de a műfajra általánossaágban jellemző információk, vagy híres, nagy népszerűségnek örvendő sorozatok fő cselekménye azért bőven beférős.

Ja és ez pont úgy igaz a Jóbarátokra is, mint a trollokra
Dátum: 2014.08.15. 14:40:52
Jelentem, Linuxot használok, és magasról lesz.rom hogy hogy hívják a pingvinjét. Alap? Ne nevettess.
Nem beszélve róla, hogy a "tízezrek használják" az a milliós nagyságrendű Windowshoz képest pont kimeríti a spec réteg fogalmát.
Dátum: 2014.08.15. 14:34:34
Játékos-adminok számára elérhető kvízadatbázis, amiben keresni, javítani, ellenőrizni tudják a kérdéseket.
(Az adatbázis természetesen megvan ilyenkor is, csak a "visszaélések elkerülése érdekében" ilyenkor az adminok nem tudnak belépni)
Dátum: 2014.08.14. 21:46:33
A kulcsszó, olimpia. Ilyenkor normális admin nem vadászik, mert nincs adatbázis.
Dátum: 2014.08.13. 23:34:45
Tudod, csak a szokásos....

Amikor a doki megállapította hogy elmebeteg, ő úgy értette elmehetek, és nyugodtan távozott.
Vácott, a Duna-Ipoly Nemzeti Park területén, az ártéri erdő részeként létezik egy Ártéri Tanösvény nevű botanikai-zoológiai tanösvény, feltételezem igazából erre gondolt a kérdező. Csak hát nem ezt kérdezte meg. És Budapest szélein, közigazgatásilag még hozzá tartozó, de már lakatlan részein is bőségesen vannak olyan fás ligetek, sávok amik ártéri erdőnek minősülnek.

Viszont Budaörs és Budakeszi cirka 15-20 kilométerre fekszik a Dunától, a Budai-hegyek első gerincein túl, ahol talán nem is beszélhetünk ártéri erdők lehetőségéről sem, hacsak nincs valami nagyobb vízhozamú hegyi patakuk.

Szóval a pontatlan kérdéshez van két helyes válasz, meg két rossz ahol meg nagyon kilóg a lóláb.
Dátum: 2014.07.27. 19:54:55
Igen, jól értelmezed