Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Yeahtzin

Oldal: 1234567
Dátum: 2010.09.22. 21:59:37
Mennyi víz fér egy 50 x 80 x 60 centis akváriumba, ha csuirg töltjük?

10 liter
240 liter
24 liter
100 liter

nem úgy volt, hogy nem lehet matek feladatokat írni?
Dátum: 2010.09.22. 16:31:10
Hány méter magas a Mount Evereset?

8839
9455
7894
8327

Rosszak a válaszok! Hivatalosan 8848 méter. Nem nagyon tér el az itt megadottól, de egy ilyen adatot illik pontosan ismertetni. tessék javítani...
oké köszi, bízok én bennük, nem erről van szó, de több kulcsszóval is rákerestem és nem jött találat, ezért bátorkodtam kipróbálni.
de tényleg az a tuti, ha a szomszéd topicban teszem fel először.

kösz még1x
üdv
Az alábbiak közül melyik egy közszolgálati televíziócsatorna?

RTL Klub
Duna tv
Spektrum
TV2

nem fogadták el, mert benne van az adatbázisban. rákerestem az adatbázisban elfogadás előtt és után is, de nem találtam se ott, se itt a fórumon .
ha valaki tudna írni egy kis magyarázatot, megköszönném. hátha tanulhatok az esetből...
mély tisztelettel, csókkal virággal...
Dátum: 2010.09.20. 20:10:18
csak mert repüléstörténetet nem oktatnak az iskolákban.
én is feltehetnék űrkutatással és távközléssel és egyéb nyalánkságokkal kérdéseket, mert ezekből a témákból, bocsi, de penge vagyok. mégsem teszem fel, mert speciális és nem mindnekit érdekel. félreértés ne essék, a világháborúkról és a wright fívérekről tudni kell, mert ez alap, de azért válogassuk már meg az írt kérdéseinket, mert nem egy túlságosan a részletekre építkezik.
sajnálom, ha nem értünk egyet (látom a pontokon), de attól még gáz, ha japánokról, üzbégekről és egyéb igen távoli nemzetek embereiről kérdezünk, nem egy kicsit közelebbről. lehet, hogy már 200K felett vannak a kérdések, de ennyire akkor sem kéne messzire menni.
mély tiszteletttel
én
Dátum: 2010.09.20. 09:35:54
Kicsoda Akira Kurosawa?

Japán filmrenderő
Az első japán ember Magyarországon
A Japán válagatott csatára
Egy japán gyöngyhalász

Kérdezz meg egy japót, hogy ki az a Koltay Gábor (rendező)! Ő sem fogja tudni...
kéretik törölni, mert guglis kérdés
Dátum: 2010.09.20. 09:33:50
Milyen színű volt a legendás német pilóta, Manfred von Richthofen Fokker Dreidecker típusú vadászrepülőgépe az első világháborúban?

Világoskék volt, hogy ne lehessen könnyen észrevenni a kék égen.
Koromfekete, főként éjszakai bevetéseknél használták, jellegzetes hangjáról lehetett felismerni.
Hófehérre festették, hogy a nap és a szárnyra szerelt tükrök segítségével elvakítsa az ellenfelet.
Tűzvörös, innen származik a még az ellenfelei körében is ismert és félt becenév: a Vörös Báró.

a gugli elsőnek kidobta a jó választ, csak végig kellett olvasni. DE nehogy már ez alapműveltség legyen!
Dátum: 2010.09.19. 18:42:19
Melyik golyó ér alegtöbbet a Snookerben?

Fekete
Kék
Piros
Rózsa

helyesírási hiba, javítandó
Dátum: 2010.09.19. 10:02:45
MELYIK ORSZÁG AUTÓ JELE A KÖVETKEZŐ "A"?

AUSZTRÁLIA
ANDORRA
AUSZTRIA
ARGENTÍNA

mi ez a CAPS LOCK mánia?
Dátum: 2010.09.18. 21:18:45
Folytasd 3 , 9 , 27, ?, ?.

26
27
81
30

rosszul/hibásan van feltéve a kérdés: minek (két) kérdőjel, amúgy is felszólító mondat, tehát felkiáltójel kéne
Dátum: 2010.09.18. 10:48:06
Értem én, és több szempontból igazad van, főleg a szereplőkkel. De egy kicsit hátrébb olvasva láthatod, hogy milyen szájtépések mennek, hogy egyik-másik fantasy és egyéb regény hőseit hogyan hívják. Nálam ez ugyanez a kategória, érdektelen és speciális is. Ha egy magyar kötelező olvasmányról, vagy egy "valóban kultikus" Gyűrűk uráról van szó, akkor megértek és tiszteletben tartok egy ilyen kérdést, de ez a kérdés és testvérei nem korrektek, ergo specek.
Dátum: 2010.09.17. 14:40:09
Hogy hívják Jack Kerouac: On the road című kultikus könyvének főszereplőjét?

Richard Morgen
Nick Cave
James Bond
Sal Paradise

én elég sok könyvet olvasok, de erről még csak nem is hallottam. mitől is kultikus?
magyarul is ezzel a címmel adták ki? ha, nem akkor inkább a magyarral kéne feltenni a kédést.
ha meg ki sem adták magyarul a könyvet, -én nem találom sehol-, akkor ez marhára SPEC
Dátum: 2010.09.17. 14:29:25
Milyen hagyomány tartozik a húsvéthoz a magyar kultúrában?

tojásvadászat
locsolkodás*
böjtölés
egyik sem

lehet, hogy én lakok speciális helyen, de nálunk tojásvadászat is van. ha jónak ítélítek meg, nekem az is oké, de azért gondoltam, megírom.
csók
Dátum: 2010.09.16. 17:52:09
Áfonya a vagány melyik ország filmje?

ANGOL
OROSZ
MAGYAR
NÉMET

1. beragadt a caps lock?
2. rossz a megfogalmazás
Dátum: 2010.09.16. 17:19:53
Egy ágon ül három varjú, az egyiket puskával lelőjük, mennyi marad az ágon?

2
1
3
egy sem*

törölni, ez nem kvízkérdés...
Dátum: 2010.09.15. 20:24:45
már megbocsáss, de el vagy tévedve. több a kőműves, mint a művész. a duplával viszont igazad van.
a spakli: "Fa, vagy műanyag nyéllel ellátott lapos kőműves szerszám" - Idegen Szavak Gyűjteménye
szerintem a helyes válasz tökéletes
Dátum: 2010.09.15. 16:43:57
Mi volt a Beholder Kft. korábbi, már megszünt sci-fi levelezős szerepjátéka?

Univerzum Harcosai
Birodalom
Végzetúr
Káosz Galaktika

én ismerem, ismertem ezt a játékot, de ez spec és tényleg csak egy viszonylag szűk réteg ismeri...
Dátum: 2010.09.13. 23:07:57
Mekkora az EU lakossága?

554,7 millió fő
492,8 millió fő
468,8 millió fő
889,6 millió fő

folyamatosan változik ez a szám az új belépő államok miatt.
Dátum: 2010.09.13. 20:39:45
Kicsoda Akira Kurosawa?

A Japán válagatott csatára
Japán filmrenderő
Az első japán ember Magyarországon
Egy japán gyöngyhalász

ha már sajnos ezt is tudnunk kéne, akkor legalább ne lenne benne helyesírási hiba (Japán itt kis j, mert így melléknévként szerepel, nem maga az ország; +filmrendező) és ne lenne ennyire egyértelmű a megfejtés (gagyi válaszlehetőségek)

Mi a boldog szó ellentéte?

takarítógépezet
szomorú
haragos
mocsok

Mocsok? Takarítógépezet? Komolyan kihoztok a sodromból....
Golyót a kérdésnek is, annak is aki, kitalálta és annak is, aki elfogadta!
Dátum: 2010.09.09. 19:49:05
Mit kapsz ha sorrba rendezed a betűket ERDECENB?

egy játék neve
egy város neve
egy hónap neve
egy ország neve

sorba.
Oldal: 1234567