Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Killer145

Oldal: 1
Dátum: 2013.02.01. 11:25:14
Egy hívő moszlimnak (Iszlám hívő) hányszor kell imádkoznia a Szent Korán szerint, és mely égtáj felé?

A válaszokat elfelejtettem kiírni, de a jó válasz így hangzott: Ötször, kelet felé

Ez sajnos hibás, a közhiedelemmel ellentétben nem kelet felé, hanem a mekkai szent mecset felé kell fordulni. Azaz ha a hívó Indonéziában van, akkor nem keletnek, hanem nyugatnak kell fordulnia.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Muszlim_imák
Dátum: 2012.02.18. 18:57:23
Kösz a gyors választ. Gyanús volt, hogy nem a kérdés a hibás. Tudom, hogy a Föld nem gömb alakú, és tudom, hogy a 19. század végéig a Chimborazzot tartották a legmagasabb hegynek, de azt hittem a 2500m különbség azért nem enyészik el. Jobban belegondolva kicsit elkapkodtam a dolgot, jobban végig kellett volna gondolnom. Mind a kérdést, mind a hozzászólást. Sebaj, ebből is tanul az ember
Dátum: 2012.02.18. 18:07:18
Melyik hegy csúcsa van a legtávolabb a Föld középpontjától?

Chimborazo
Mount Everest
A másik két válaszra nem emlékszem sajnos.

Javítsatok ki, ha hibás a logikám, de a Föld középpontjától nem a legmagasabb hegy csúcsa van a legmesszebb? Ebben az esetben a Mount Everest lenne a jó válasz, de a kérdésben a Chimborazzo szerepel helyesként.
Dátum: 2011.09.10. 01:44:24
Először is elnézésedet kérem, valószínűleg rosszul fogalmazhattam, ezért tűnhetett úgy mintha sértődött lennék. Nem vagyok sértődött, de félig meddig materialista lévén (pl: nem tagadom Isten létét, csak az egyházakban nem hiszek) az ilyen felvetéseken kissé kiakadok. (Ez érezhető a hozzászólásomon is.) Ilyen témakör pl a magyarok űrbéli eredete, a Marson található sziklamintázatokban kirajzolódó rovásírás stb stb stb.

Vissza térve a csakrákhoz és ahoz amit írtál: nem tagadom, hogy van benne valami, bár magam keveset foglalkoztam a témával, akkor is inkább filozófiai szempontból. A kiigazítást mindíg szivesen veszem, legalább tanulok valami újat.

Összegezve: nem a csakra elméletet kívántam blődségnek nevezni, magát a kérdést tartom annak a helyesnek megjelölt válasz tükrében. (Valami elmebeteg cikkben olvastam, hogy a világ közepe a Pólus, módosult nevén a Pilis. Ugyanezen cikkben fejtegették, hogy Jézus is magyar volt: Jézus -> Gézus -> Géza, továbbá, hogy a maja indiánok is magyarok: maja -> majar -> magyar. NO COMMEnt)
Dátum: 2011.09.09. 16:36:27
Hol található a föld szívcsakrája?

Dobogókő*
Andok
Jeruzsálem
Bermuda háromszög

Ez ugye egy vicc? Már megszoktam a neve nincs színésznőcskékről (Hajrá csajok 5? a negyedikről sem hallottam) szóló kérdéseket, de ez kicsapta a biztosítékot!
1, Föld nagybetűvel írandó lévén tulajdonnév.
2, Honnan tudja a kérdező, hogy van neki? Ha én ateista/materialista/marxista/stb-ista vagyok akkor az én világképen, nézeteim szerint a Föld egy nagy sárgolyó és nemhogy szívcsakrája, de semmilyen csakrája sincs és még a feltételezés is sértő számomra! Legalább feltételes módban tenné fel a kérdést, ha már ekkora blődséget kérdez!
Dátum: 2011.09.01. 16:16:02
Ki kapta 2007-ben az "arany labdát"?

C.Ronaldo
Cannavaro
Káká
Ronaldinho

Érdektelen lexikális kérdés.

Mi volt az inkvizíció?

Egy középkori fegyver neve.
Egy hadihajó.
A középkori katolikus egyházon belül az eretnekség ellen eljárást folytató bírói fórum.
Egy tintagyártó cég.

Jelölt válasz?
Dátum: 2011.07.08. 00:52:44
Ki játszotta a 1938-as VB döntőt Franciaországban?

Olaszország-Magyarország*
Uruguay-Brazilia
Uruguay-Argentína
Olaszország-Csehszlovákia

Speciális kérdés foci rajongóknak.

Miket választ el egymástól a Kármán-vonal?

a folyót és a partját
az erdősávot a tisztástól
Északi-tengert és a Balti-tengert
a légi teret és a világűrt*

Mi az a "légi tér"? Légtérrről már hallottam (sőt dolgozom is vele) de erről nem. Egyszerűbb lett volna, simán a "világűr határának" titulálni.

Mikor lett Talmácsi Gábor (Talma) MotoGp világbajnok?

2008
2007*
2005

Speciális kérdés a motor sport szerelmeseinek.

Milyen focicsapat nincs?

FC Barcelona
Liverpool FC
Chelsea FC
FC Milan

Speciális kérdés (azt hiszem egyszer már írtam) foci rajongóknak.

Melyik film nyerte a "legjobb film" díját 2008-ban(80. Oscar-gála)?

Nem vénnek való vidék*
Juno
Michael Clayton
Vérző olaj

Érdektelen lexikális tudásra kíváncsi a kérdező.
Dátum: 2011.06.30. 20:09:52
Idézet: Psych - 2011.06.29. 21:34:47
Poostmaster szerintem valami olyasmire utalt finoman, hogy:
4-ből 3 az Egyesült Államok elnöke
4-ből 3 nem színesbőrű
4-ből 3 még él
stb.

Bármelyik válaszhoz találsz logikát.

Szerk.: a kakukktojásos kérdések meg mintha eleve tiltva lennének.


Innen nézve teljesen jogos a dolog. Nekem egyből az elnökösdi ugrott be, azért nem vizsgáltam más szempontból.
Dátum: 2011.06.30. 20:07:46
Az alábbiak közül melyik nem Barbie mese?

Maryposa
Csipkerózsika*
Hüvelyk Panna
Barbie és a bűvös pegazus

Több jó válasz is van. A Hüvelyk Panna sem Barbie mese eredetileg. Egyébként meg honnan kéne ismernem a fenti feldolgozásokat? Szerintem törlendő.

Mi történik, ha egy pohárban összekeverek: cukrot, citromlevet, forró vizet és adok hozzá teafüvet?

Kész is a tea!
Ha kevés cukrot rakok bele elolvad a pohár!
Ha rossz arányban keverem felrobbanhat!
Ha a keveréket megiszom akkor békává változok!

Komolytalan kérdés, lehet ez is törlés érett.
Dátum: 2011.06.29. 20:55:34
Idézet: Poostmaster - 2011.06.29. 16:28:07
Ki a sorba logikailag nem illő személy?
Tony Blair*
Bill Clinton
Barack Obama
George Washington

Mi az, hogy logikailag?
Toni Blair (angol)
Barack Obama (színesbőrű)
George Washington (18. századi)

A kérdés rossz. Törölni.



Lehet a logika nem a legjobb kifejezés, de a 4-ből 3 az Egyesült Államok elnöke volt vagy jelenleg az.
Dátum: 2011.06.29. 20:52:45
Az alábbiak közül melyik futballista NEM kapott aranylabdát a(z) FC Barcelona színeiben?

Xavi*
Rivaldo
Messi
Ronaldinho

Speciális kérdés foci rajongóknak!

Vin Diesel filmjének címe:.........bácsi?

gorillabácsi
óvobácsi
bohócbácsi
zsarubácsi

Ha a kérdésben szerepel a bácsi szó, akkor a válaszokhoz nem kellett volna odaírni.

Ki nyerte az első hivatalos foci világbajnokságot?

Brazília
Magyarország
Uruguay*
Argentína

Speciális kérdés foci rajongóknak.

Ki nem volt a világhírű KISS együttes tagja?

Robbo Robinson (Brian Robinson)*
Gene Simmons (Chaim Witz)
Paul Stanley (Stanley Harvey Eisen)
Ace Frehley (Paul Daniel Frehley)

És hogy ne csak a focis kérdések ellen szólaljak fel: ez a kérdés is speciális. Bár én tudtam a választ nem mindenki rock/metál rajongó.
Dátum: 2011.06.15. 21:50:46
Az olimpián jött szembe ez a kérdés:

Melyik filmek kaptak 11 Oscar-díjat 2008-ig
Ben Hur
Titanic
A Gyűrűk ura: a Király visszatér
Ben Hur

A Ben Hur-t nem véletlenül írtam kétszer! A kérdés egyébként is rosszul van feltéve, mert a kakukk tojásra lenne kíváncsi a kérdező, de az ugye ebben a felállásban nincs...
Dátum: 2011.06.13. 21:59:44
Milyen sorrendben vannak a billentyűk a zongorán?

c e f g a h d
f g c e h d a
e c d a f g h
c d e f g a h*

Speciális kérdés. Aki nem tud zongorázni...


Milyen színű a tűzoltó kocsi?

piros*
kék
fehér
zöld

Melyik országban? Van ahol sárga. De ha ettől eltekintünk, akkor túl egyértelmű.

Mi a nevük a japán rajzfilmeknek?

Manga
Katana
Hentai
Anime*

Speciális kérdés. Visszatérő probléma a japán rajzfilmekre és képregényekre vonatkozó kérdések. A "baj" az, hogy egy szűk (bár nem tudom mennyire az) réteg aki szereti őket és foglalkozik velük, a többieknek sötét folt.

Miből nem csinálnak pálinkát?

káposzta
rizs
körte
szilva

Rizspálinka? Ha a szakéra gondolt a kérdező, akkor az rizsbor. Ha a kínaiak által előállított szeszes italra, akkor az nem pálinka. A pálinka az erjesztett gyümölcsök lepárlásával készülő gyümölcspárlatok egy hagyományos, magyar fajtája. Az európai uniós jogszabályoknak (Council Regulation (EEC) No 1576/89) megfelelően a "pálinka" szót csak Magyarország és négy osztrák tartomány használhatja. A 2008. évi LXXIII. törvény (Pálinkatörvény) rendelkezik a pálinka elkészítéséről. Ez alapján csak azok a termékek nevezhetők pálinkának, melyek
Magyarországon termett gyümölcsből, vagy szőlőtörkölyből készülnek
100%-os gyümölcstartalmúak, azaz sem egyéb alkoholt, sem pedig színező-, ízesítő- vagy édesítőanyagot nem tartalmaznak.
minimum 37,5%-os alkoholfokkal rendelkeznek
Dátum: 2011.05.27. 09:54:11
Hány méter magas a Mátra?

1200
1367
1000
1014*

Hibás a kérdés. A Mátra nem egyetlen hegycsúcsból áll: A Mátra az Északi-középhegység egyik, vulkanikus eredetű tagja, amely 900 négyzetkilométeren terül el a Cserhát és a Bükk között. Itt található Magyarország két legmagasabb hegycsúcsa, a Kékes (1014 m) és a Galya-tető (965 m). A 100 legmagasabb magyar hegycsúcs között 26 mátrai található, ezzel a 2. helyezett átlagmagasságban a Bükk után. Kiterjedése kelet-nyugati irányban 40–50 km, észak-déli irányban 15–22 km.
Dátum: 2011.05.27. 09:11:59
Hogy hívták a német légierőt a 2. világháborúban?

Waffen SS
Luftwaffe*
Kriegsmarine
Wehrmacht

A kérdés nem rossz, csak pontatlan. A Luftwaffe szószerinti jelentése légierő. A német légierőt most is Luftwaffe-nek hívják.
Dátum: 2011.05.21. 06:34:29
Hello!

Hát ezen vitatkozhatnánk napestig, ne értsd félre elfogadtam az álláspontod. Én nem a emlékszem zeneelméletre, de annyira nincs emlékem róla, hogy az alap dó-ré-mi-fá-szó-lá-ti-dó-n kívül (amit nevén nevezni sem tudok) semmi sem rémlik, ezért el kell hinnem, hogy valaha nekem is tanították.

Ami a nehézségét illeti, kicsit több az mint egy tyúklépés, ami ugye önmagában még nem hiba.

Ami a NAT-ot illeti, az tényleg változik és szerintem nem a jó irányba...
Dátum: 2011.05.20. 14:31:40
Ha csak a futással elérhető sebességre gondolt, akkor a helyes válasz tényleg a strucc. A medve viszont nem kétlábú élőlény ahogy a csimpánz sem. Attól mert mert mindkettő tud felegyenesedve járni, még nem lesznek kétlábúak. Ha gyorsan akarnak haladni - és a kérdés a sebességre vonatkozik - akkor a medve és a csimpánz is "négy lábon" közlekedik.
Dátum: 2011.05.20. 14:17:31
Idézet: Awenhai - 2011.05.19. 06:36:27
Szervusztok!

Killer: Nem értek egyet. Az általános iskolában nekem még tanították a következőket:
Dúr hangsor: Dóról induló hangsor.
Moll hangsor: Láról induló hangsor.
Dúr hármashangzat: Dó-mi-szó.
Moll hármashangzat: Lá-dó-mi.
Az énektankönyveinkben pedig szerepeltek a hangközök is a kvintig bizonyosan, illetve az oktáv. A bővített kvint és a szűkített kvart már módosított hangokat tartalmaz, ezért nem tanították, de a dúr és a moll hármashangzat hangközeit igen.

Neked már ez sem tananyag?

Nem mellesleg helyesírási hibát is érzek a kérdésben, a Dúr hangsorokat mindig nagy betűkkel jelölik, és a hangsor megnevezését is így írják, a moll hangsorokra mindig kisbetűvel hivatkoznak, a mondatkezdet kivételével.



Szervusz!

Elég rég jártam általános iskolába, tehát ha volt is tananyag én nem emlékszem rá és bár zenei általános iskolába jártam (én nem voltam zenetagozatos) a leghalványabb emlékképem sincs a témáról. Ezért sem tűnt fel a helyesírási hiba sem (A moll és Dúr hangsorok neveinek helyesírása viszont biztos nem része a NAT-nak). Ha innen nézzük, akkor valóban nem speciális a kérdés.

Azonban a kérdésben Kisterc; Bővitett kvint; Nagyterc; Szűkített kvárt; Tiszta kvint és Tiszta kvárt szerepel. Ezekről te is azt írtad, hogy nem voltak részei a tananyagnak, ezeket nem tanították. Ez alapján pedig a kérdés speciális...
Dátum: 2011.05.18. 23:34:06
Hogyan épül fel az alaphangra egy dúr hármashangzat?

Kisterc; Bővitett kvint
Nagyterc; Szűkített kvárt
Nagyterc; Tiszta kvint
Kisterc; Tiszta kvárt

Speciális kérdés!
Oldal: 1