Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Idont\'Care Atall

Oldal: 12345
Dátum: 2010.11.17. 14:15:25
A bányában mi jelzi a metán gázt?
kanári éneke?
izom fájdalom?
menekülő patkányok?
bányász ?


WTF? Ez, ez annyira fájt...

Kezdjük azzal, hogy nem a kanári éneke, hanem a kanári maga jelzi, mert elpusztul a metántól. Másrészt helyes válasznak a patkányok voltak megjelölve, ami még a süllyedő hajó esetén is maximum mendemonda lehet.

De tudjátok mi az igazi indikátor? Gyufagyújtás esetén erőteljes fénnyel és hőjelenséggel kísért kémiai reakció!
Dátum: 2010.11.10. 08:51:47
Mi hajtotta az omnibuszt?
villanyáram
lovak húzták
gőz
robbanómotor


Mikor? Hol? És a lovak amúgy sem hajtották hanem vontatták.
Az első omnibuszt lovak húzták, ám a szó egyben régies formája a modern (tehát robbanómotoros) autóbusznak... Sőt, ugyanezen logikával még a villanyáram is beleférhet, mivel a hybrid- illetve elektromos autóbusz sem ismeretlen nyugaton...

Javaslat: "Mi mozgatta az első omnibuszokat?"
Dátum: 2010.11.09. 10:08:35
Kinek NINCS szobra a Kodály köröndön?
Vak Bottyán
Balassi Bálint
Dobó István
Zrínyi Miklós


Spec olyan szinten, hogy a nem Budapestiek erősen meg vannak lőve vele, de amúgy sem tartom műveltség kérdésének ezt a kérdést.

Azért ezzel isl ehet vitatkozni, hiszen ha a befutás pillanatában utolsót, a futóverseny közben sokan megelőzhetik. Pl.: Utolsó előtti valaki, de amögötte futó megelőzi. Akkor eredményhirdetéskor elmondható, hogy megelőzték az utolsót. Hiszen ha senki nem előzné meg az utolsót, akkor mindenki egyszerre érne be és döntetlen lenne. Szóval szerintem is hibás a kérdés.


Ez már azért egy kicsit szőrszálhasogatás. Nincs hiba a logikádban, de szerintem itt most a verseny közbeni állást kell figyelni, nem a végeredményt, és az is tény hogy egy egykörös versenyen nem lehet megelőzni az utolsót.
Dátum: 2010.11.08. 12:53:14
Melyik nem koktél?

Margarita
Bloody Mary
Cuba Libre
Paso Doble


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.



Nonsence! Pedik könnyű kérdés! Sajnálatos, hogy az értékelő nem tud táncolni (sem).
CSak röhögni tudok azon, hogy ezt nem fogadták el.

Nos, én speciel nem tudtam, se a lakótársaim, se a szomszédok...

Hol éltek a toltékok?
Afrika
Ázsia
Közép-Amerika
Dél-Amerika
Érdektelen, spec.

Ez mondjuk szerintem még elmegy. Ez olyan adat amivel az ember inkább találkozik a Discovery channelen, kvíznek még épp megteszi...
Dátum: 2010.11.07. 21:21:59
Egy normális nyugati sárkánynak hány végtagja van?
6.
4.
0.
2.

Normális esetben nem is létezik....
A jó válasznak a hat van megadva.
Kettő szárny kettő hátsó kettő mellső láb egy fej és egy farok.
Ez nálam nem hatra jön ki, még akkor sem ha a fejét nem vesszük végtagnak. de bizonyosan én vagyok gyenge matekból, elnézést érte.


El van nézve, de a kérdésen az sem segít, tekintve hogy a "normális" sárkány lehet a 4 láb+2 szárny felosztású (a fej és a farok nem számít végtagnak ) avagy denevérszerű, tehát 2 hátsó láb és a mellső lábak egyben a szárnyak is...
Mondjuk ha a kérdés úgy hangozna hogy hány végtagja van egy TIPIKUS nyugati sárkánynak, akkor még esetleg elmenne 6 a helyes válasznak, de így ez csak boncolgatható kérdés.
Mondjuk azért legalább egy minimális elnézést megérdemel az írója azért, hogy értelmes beugratós kérdést tett (nem biztos hogy mindenkinek elsőre beugrik hogy a szárny is végtag, vagy hogy a fej és a farok nem ).
Dátum: 2010.11.07. 11:15:13
Milyen lény a Homunkulusz?
Emberszerű, intelligens, lélektelen lény
Többkarú istenség
Emberevő óriás
Szárnyakkal rendelkező lény, amely elszívja az emberek életerejét


Először is: a homunkulusz (avagy homunculus, hogy az eredeti latinnál maradjunk) lehet:
-egy miniatűr de teljesen arányos ember (pl. a preformácionisták szerint a spermium belsejében egy aprócska ember volt, és belőle jött létre a magzat)
-a fenti megfogalmazás alapján maga a spermium
-mesterségesen létrehozott ember az alkimistáknál
-az ember érzékszerveinek és a hozzájuk kapcsolódó érzőközpontok arányát bemutató ember alakú modell

Na most itt át kéne dolgozni a helyes választ (a "lélektelen" rész sántít) és/vagy meghatározni hogy milyen értelemben beszélünk homunculusról (alkimista, orvosi, mitológiai(?)).
Amúgy a kérdés nem rossz, csak kicsit sántít...
Egy buszon 25 fő tartózkodik. Az első állomásnál leszáll az utasok fele, majd még 12 utas a másodiknál. Hány fő marad a buszon a végállomásra érve?

Nulla
Egy
Kettő
A kérdés egy paradoxon, ezért nincs számszerű megoldása


Oké, az igazat megvallva egy kicsit bizonytalan vagyok a kérdéssel kapcsolatban. Ugye, ez egy fejtörő típusú kérdés lenne ahol rá kell jönni hogy hol van a beugratás. Csak az a baj, hogy nagyon össze kellett tömörítenem hogy beleférjen a max karakterszámba, ezért attól tartok hogy bele fognak kötni a "végállomás" részbe, mert hogy a második és a végállomás között lehet több állomás is... Sajnos ennél pontosabban nem tudom meghatározni ennyi karakterből, szerintetek azért elfogadják...?
Dátum: 2010.10.30. 13:58:09
Hol található magyarország eggyetlen épségben maradt téglavára?
Siklós
Gyula
Visegrád
Eger

Eggyetlen?
Hány egységnyinek kell lennie a gömb sugarának hogy a gömb felületének és térfogatának számértéke megegyezzen?

1
2
3
4


Kis érdekesség, csak hogy érzékeltessem mennyire relatívnak találom a kérdések értékelését. Ezt spec azzal utasították el hogy "Túl egyszerű vagy számtan"...
1.) Szerintem annyira nem egyszerű a legtöbbeknek, hacsak...
2.) nem tanulták az ÁLTALÁNOS iskolában hogy ez az érték a 3-as, szóval még számolni sem nagyon kell.
De ismétlem, ez itt a relatíva. Ha mások ezt nem tanulták...

U.I.: Amúgy nem panaszkodom, én is belátom hogy egy kicsit elvont volt a kérdés...
Minimum hány vágással lehet 8 darabra szelni egy sajtot?

1
3
4
8

Ezt a kérdést már beküldtem, de előre látom hogy kevesen fogják érteni, és szinte biztos hogy Rossz kérdés lesz...
Az a trükkje a dolognak, hogy nincs megadva a sajt formája, sem az, hogy egyenlő darabokra kellene vágni.
Így lehetségessé válik, hogy egy vékony, lapos szendvics-sajtot négyszer meghajtva egyetlen vágással nyolc darabra szeljük, mint a papírt.
Dátum: 2010.10.26. 10:01:02
Milyen származású Asterix?
kelta
viking
gall
római

Ezzel csak az a baj, hogy a mai Franciaország területén elő keltákat nevezték anno galloknak, ezért két megoldás is lehet...
Oldal: 12345