Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Idont\'Care Atall

Oldal: 12345
Dátum: 2010.12.28. 13:26:58
Nekem kivételesen nem volt bugom ez alkalommal, de a kérdések...
NA jó, többségük most kivételesen normális volt, de azért az olyan kérdéseken mint hogy milyen orrszarvúja van a BP-i állatkertnek vagy hogy ki volt a szövetségi kapitány (még azt sem mondta hogy MILYEN szövetségi kapitány) 2007-ben még mindig kiakadtam... Ezeket még a Google sem tudta...
Mindegy, majd legközelebb...
Amúgy meg tényleg nem ártana valami olyasmi, hogy a kvízolimpia előtt összeválogatnának olyan 500 kérdést amik MEGVÁLASZOLHATÓAK, és azokat tennék fel mindenkinek, és máris sokkal inkább lenne valódi észverseny formája mint a mostani szerencsejátéknak, ahol nagyjából azon múlik az eredménye az embernek hogy a véletlenszám-generátor ami kidobta a kérdését milyen kedvében volt......
Dátum: 2010.12.27. 18:30:24
Idézet: Mortu - 2010.12.27. 17:54:04
Egy tízes ranglistán megelőzöd az utolsót, hányadik vagy éppen?
10
9
5
1

Hagyjuk már ezeket a sz@rokat! Amúgy meg hogyan előzöd meg az utolsót?


Oké, csak pusztán a vita kedvéért:

-Első lehetőség: Ez a kérdés a tipikus; "Nem lehetséges mert az utolsót nem lehet megelőzni" probléma ami már vagy félmilliószor ki lett itt vesézve. Ez esetben a kérdés egyrészt helytelen és elnyűtt, ráadásul nincs helyes válasz.

-Második lehetőség: Ha már ranglistáról van szó, feltételezhetjük hogy az első 10 helyezésen kívül van több is (pl. bestseller könyvek, a tíz legjobb mögött van vagy félmillió másik).
Ebben az esetben lehetséges hogy valaki a 11.-dik helyről megelőzze az utolsót. Probléma: Ha ranglistáról beszélünk az jellegénél fogva azt jelenti, hogy MINDEGYIK válasz lehet helyes, hiszen mindegy hogy a a könyvem eladási mutatója a tizenegyedikről a kilencedik vagy az első helyre ugrott, mindenképp megelőzi az utolsót.
Na most ha ezt a gondolatmenetet követve valaki átalakítaná a kérdést (Pl.: a kérdés marad, de a válaszok mindegyike kapna egy "Pontosan a 10.-dik, 8.-dik, stb.) jelzőt és beiktatnának egy "Bármelyik helyezés lehet" választ, akkor máris kapunk egy kérdést ami kifordítja az eredeti "utolsóelőzős" kérdés logikáját és ebből kifolyólag kellemesen friss lenne ez eredetit ismerő játékosok számára is.
Dátum: 2010.12.27. 13:51:06
Idézet: Shutruk Nahhunte - 2010.12.27. 11:24:55
Az Ószövetség elég konkrétan közli, hogy Éva volt Ádám első felesége, akit utóbbi egyik bordájából alakított ki. Szó sincs semmiféle Lilithről.

http://en.wikipedia.org/wiki/Lilith
A Zsidó-Keresztény mitológia nem csak a Bibliából áll. Amennyiben nem birkóznál meg az angollal (nem sértés, sokan vannak így...):
Lilith eredetét tekintve valószínűleg egy babiloni démonra vezethető vissza. A Babiloni Talmud és a középkori zsidó hagyomány Ádám első feleségeként tartja számon akit Isten vele egy időben teremtett. Lilith nem volt hajlandó alávetni magát Ádámnak, és miután megcsalta, otthagyta a Paradicsomot, és Isten ezek után alkotta Évát. Az etimológiai és vallástörténeti részletekbe nem megyek bele, arra van a link.
Az oldal vagy félmillió példát hoz fel Lilith mibenlétére, vallási, irodalmi és popkultúrális jelenségére. Magyarán: A kérdés nem speciálisabb a kelleténél, a válasz pedig helyes. Maradhat.
Dátum: 2010.12.27. 11:06:59
-Szerintem Éva volt Ádám első felesége.


Téves, valóban Lilith volt Ádám első társa. Nem vagyok teológus, de valami olyasmi volt az eset hogy Lilith nem akarta magát alávetni Ádámnak, és ezért Isten büntetésből száműzte és démont csinált belőle. Amúgy a démonológiánál fontosabb hogy a Feministák egyik kedvenc példája a hímsoviniszta elnyomásra, ráadásul eléggé sok helyen szerepel Fantasy, Sci-Fi és egyéb könyvektől a szerepjátékokon át a National Geographic-ig, szóval szerintem maradhat.
Dátum: 2010.12.26. 13:09:48
Idézet: Buttgereit - 2010.12.26. 11:41:02
Szerintem a Skandar Graunra vonatkozó kérdés nem számi specnek egy fantasy játék kvízében. Elvégre ha valaki egy fantasy online rpg-t játszik elvárható hogy a témát legalább alapfokon ismerje.

Egy szó: Nem. A kettőnek semmi köze egymáshoz.
Dátum: 2010.12.25. 16:57:41
Hogy hívják a Káosz Világa legendás félorkját?
Pityu a félork
Skandar Graun
Graun Randask
Szkander Braun

Legendás vagy sem, ez bizony speciális...
Javaslat: Ellenvélemény hiányában törlendő.

Ki használta nem "rendeltetésszerűen" a kürtjét a történelemben?
Lehel
Mátyás
I. (földnélküli) János
Magyar

Mi számít "rendeltetésszerűnek"? És honnan tudjuk hogy egy teljesen véletlenszerű Mátyás nevű egyén nem használta-e a kürtjét az ajtó kitámasztására?
Javaslat: A kérdést esetleg finomhangolni lehetne így: "Ki gyilkolt a kürtjével az alábbiak közül?", és Mátyás király vezetéknevét sem ártana megemlíteni. Más részről, a kérdés már szerepel, szóval törölhető amennyiben valakinek nagyon nem tetszik.

Ki NEM volt alapító tagja a Beatles együttesnek?
John Lennon
Paul McCartney
Ringo Starr
George Harrison

Kissé spec...
Javaslat: ellenvélemény hiányában törölni.

Melyik fegyver-rendszer szolgál(t) védekézésre?
Atombomba
Maginot-vonal
Olajbomba
Neutronbomba

A Maginot-vonal erődrendszere mióta fegyver-rendszer? Az ERŐD természetéből adódóan legalább annyira nem fegyver mint a szobám fala. Persze, ha elég gyorsan nekirohansz betörheti a fejed, de ettől még nem fegyver hanem egy statikus véd(!)rendszer. Ugyanakkor pedig a bombák nem fegyver"rendszere"ek, hanem csak szimpla fegyverek.
Javaslat: Törlés.

Mit jelent a giocoso zenei kifejezés?
Hősiesen
Búsan
Tréfásan
Fájdalmasan

Spec.
Javaslat: Törölni.

Melyik az egészségre legkárosabb vegyület?
H2O
CaCO3
NaCl
H2SO4

Az attól függ ki mit ért "legkárosabb" alatt. Elvégre, egy pocsolyába is bele lehet fulladni... Ja, és meszet enni sem épp egészséges...
Javaslat: "Az alábbiak közül melyik vegyület mérgező a legkisebb mennyiségben?"

Hogy hivják a Star Trekben a csillaghajót?
Hyperion
Aurora
Spock
USS Enterprise

Melyik Star Trekben? A DS9 és Voyager sorozatokban például egy darab USS Enterpise sincs. És melyik csillaghajót? Szerintem ha nekiülök, legalább egy tucat Hyperion, Aurora és Spock nevű hajót találnék a Google-ben.
Javaslat: "Hogy nevezték az eredeti Star Trek sorozat csillaghajóját?"
Dátum: 2010.12.15. 20:02:37
*facepalm*
Oké, ritka nagy hülyeséget mondtam, bocs.
Azért remélem legalább szórakoztató volt.

U.I.: Valahogy bennem még általánosban rögzült a 9 mint prímszám egy hibás jegyzet miatt, és azóta sem tudom kiverni a fejemből. Még egyszer bocs.
Dátum: 2010.12.15. 17:35:57
Melyik szám egyben prímszám is az alábbiak közül?
Jézus apostolainak száma
Naprendszer bolygóinak száma
Az Apokalipszis lovasainak száma
A gonoszok száma a mondás szerint

Nem éredkel mit mondanak az okosok, a Plútó akkor is bolygó és két helyes válasz van!


Jah, és had említem meg még egyszer: Könyörgöm valaki rakjon már be egy "Zászlók és jelképek" kategóriát a Földrajz részhez, mert a zászlókkal kapcsolatos kérdések száma valami elképesztő, és pillanatnyilag nincs megfelelő helyük...
Dátum: 2010.12.14. 14:04:50
Miből készült a kiska_kas félkrajcára az ismert mesében?
ezüstből
aranyból
platinából
gyémántból

Wow... Nem tudom ezt anno ki fogadta el, de gratulálok...
Dátum: 2010.12.14. 00:42:46
Ma este úgy döntöttem hogy lefekvés előtt még gyorsan összedobom a kvízolimpiát...
Nem kellett volna...
47 helyes válasz, de valami piszkosul felhúztam magam az idióta Google-kérdéseken... Személyes kedvencem a "Mikor vezették be Romániában a megyerendszert?" volt...
Jah, a szokásos "Megjelölöd a jó választ és kiírja hogy helytelen és ugyanazt a választ adja meg helyesnek amit megjelöltél" problémát meg már annyira megszoktam hogy szinte hiányozna is ha nem buknék el így legalább egy kérdést minden olimpián...
Dátum: 2010.12.13. 21:47:05
Az Alphaville-hez nem fűzök semmit, mivel mint említettem, ez generációs probléma volt a részemről, és feltételezem hogy elég sok idősebb játékosa is van a végzetúrnak, akiknek ez egyértelmű kérdés volt.
A Kínai negyed esetében nem nagyon van mentségem. Egyáltalán nem nézek filmeket, sőt, televízió elé sem ültem az elmúlt két évben, szóval ez a témakör kissé kimaradt az életemből...
Ettől függetlenül köszönöm a korrekciót.
Dátum: 2010.12.13. 16:56:27
Kik voltak a gésák?
más néven,kurtizánok
társalkodó nők
japán földművesek
szamurájok feleségét hívták így

Szóközhiány az első válaszban, nem is beszélve róla hogy a "más néven" rész teljesen fölösleges, ráadásul nem elég specifikus.
Javaslat: "Kik voltak Japánban a gésák?", az első válasz első tagmondatát eltávolítani és a harmadik válaszból kivenni a "japán" szót.

Melyik NEM egy Alphaville szám címe az alábbiak közül?
Sounds like a melody
Forever young
Big in Japan
Take on me

Spec. Bár lehet hogy generációs probléma hogy nem hallottam róluk, de szerintem akkor is törlendő.

Ki rendezte a "Kínai negyed" című filmet?
Ron Howard
Billy Wilder
John McTiernan
Roman Polanski

Spec, amennyiben valaki nem tud meggyőző érvet felhoz amellett hogy ezt a filmet mindenkinek ismernie kell.
Javaslat: Ellenvélemény hiányában törlendő.

Milyen lény a Beholder?
Egy élőholt
Egy tündér
Egy lebegő szem
Egy sárkányfatty

Egyrészt spec, másrészt pedig azért egy kicsivel több az szerencsétlen lény egy szemgolyónál...
Javaslat: Törlendő.

Miről ismerni fel egy tündét (elf) ?
nagy lapátkezek, mélyen ülő szemek
alacsony termet, zömök testalkat
nagy orr, széles arccsont
hegyes fül, arisztokratikus vonások

Már elnézést, de milyenek azok az "arisztokratikus vonások", ha szabad érdeklődnöm?
Javaslat: Arisztokratikus vonások helyett fontosabb jellemző az arcszőrzet hiánya, javítandó.

Ki honosította meg Amerikában a szőlőt?
Haraszthy Ágoston
Bíró László József
Dobos József
Lóczy Lajos

Nagyon spec.
Javaslat: Törlendő.

Az USA területén hány éves kortól fogyasztható alkohol?
18
20
16
21

Ezt elég ha az amerikaiak tudják.
Javaslat: Törlendő.

Melyik nép városa volt az ókorban Karthágó?
pun
summér
asszír
egyiptom

Kötözködés: Nos, igazából jóval hosszabb ideig volt római fennhatóság alatt mint ameddig pun. Emellett helyesírási hibás is.
Javaslat: "Melyik nép alapította Karthágó városát?", summér helyet sumer, egyiptom pedig nem nép-> egyiptomiak.

Melyik fogalom nem illik a többi közé?
valuta
deviza
regresszió számítás
váltó

Részben jelölt válasz, mint az egyetlen hossz válasz, másrészt kakukktojás.
Javaslat: Törlendő.

Melyik szín szerepel Stendhal több regényének címében?
zöld
fekete
vörös
kék

Stendhalnak csak két regényének a nevében szerepel a "vörös" szó, és abból az egyik befejezetlen (Vörös és fehér). E miatt kicsit spec, de ezt leszámítva a kérdés nem rossz.
Javaslat: "Melyik szín szerepel Stendhal egynél több regényének címében is?"

Melyik lószerszám köti össze a hámot a hámfával?
marszíj
zabla
istráng
hasló

Spec.
Javaslat: Törlendő.
Dátum: 2010.12.12. 17:56:54
Unkasz milyen indián törzs gyermeke volt?
mohikán
írókéz
apacs
maja

...Izé... Lehet hogy generációs probléma, se szerintem ez nem teljesen köztudott manapság...

Melyik esemény nem köthető "Szeptember 11"-hez?
A pentagon könyvtár épitésének kezdete(amerikai hadügyminisztérium)
Merényletet követnek el Anna Lindh, svéd külügyminiszter ellen.
Afganisztánban a nemzeti egység megalakulása.
Terrortámadás éri New Yorkot.

Most nekem komolyan tudom kellene hogy mikor kezdték el a pentagon könyvtár építését, vagy hogy hányadikán követtek el merényletet egy olyan külügyminiszter ellen akit még csak hallomásból sem ismerek...? Ja, és helyesírási hiba.

Ki volt az első magyar ökölvívó,aki profi világbajnoki címet szerzett?
Erdei Zsolt
Papp László
Kovács István
Balzsay Károly

Nagyon spec...

Melyik nép találta fel a kereket?
római
sumér
kínai
egyiptomi

A helyes válasznak a sumer van megjelölve. Maradjunk annyiban hogy az uráli neolitikus közösségek úgy kétezer évvel ezelőtt már szabadalmaztatták... Kíváncsi vagyok perelni fognak-e?

Mikor vezették be a "Forint" pénzrendszert?
1916
1956
1946
1926

Hol? És mikor? Csak Magyarországon volt vagy öt különböző forint 1325-től napjainkig, és akkor a több forintról (Firenze, Hollandia, Aruba, Írország, Ausztrália... és néhol még ma is forgalomban van...

Hány hatalom gyűrű volt a nemes törpök jussa a Gyűrűk Úra töténet szerint?
9
7
1
3

NAGYON spec, ezt még a szimpla Gyűrűk Ura rajongók se biztos hogy azonnal vágják, ráadásul kegyetlen helyesírási hibák is vannak a kérdésben...

Ki nem volt tagja az orosz Ötök társaságának ?
Muszorgszkij
Balakirev
Csajkovszkij
Borogyin

Izééé... Lehet hogy Csajkovszkij eléggé kilóg, de azért ilyennel már ne tessék tukmálni szegény fejem...

Mióta dolgoznak az utcaseprők?
XV. század
XVI. század
XVII. század
XVIII: század

Hol?

Milyen bánya találáható Parajdon?
Urán
Vasérc

Szén

Helyesírás, és arról sem vagyok meggyőződve hogy ezt mindenkinek tudni kellene...
Dátum: 2010.12.12. 09:34:36
Egy kis házban öt kis szoba sorakozik szépen, öt kis ember bújik odamelegedni télen.
Kesztyű
kabát
sapka
gatya


Nem kérdés, "oda melegedni", jelölt válasz és pongyola megfogalmazás. Törlendő.
Dátum: 2010.12.12. 08:53:57
Oké, újabb átgondolásra én is valami ilyesmire jutottam. Köszönöm a választ.

Más: Csak én érzem úgy hogy a rendszernek húsbavágó szüksége lenne egy "Nemzeti zászlók" kategóriára a kvíz-besorolásnál?
Dátum: 2010.12.11. 13:22:38
Mit kell tenni a betonba, hogy erősebb legyen annak szerkezete?
Márványlapokat, márványport.
Azbesztport, azbesztgyapjút.
Vasrudakat, vasrácsokat.
Alumínium rudakat, alumínium rácsokat.


Javítsatok ki ha hülyeséget mondok, de az alumínium rudak miért is nem erősíthetik a beton szerkezetét? Az egyértelmű hogy kevésbé lesz erős így az anyag mint ha vasat használnak, de attól egy pl. egy 2cm átmérőjű alumíniumrács szerintem még eléggé komoly szerkezeti stabilitást tud adni egy vékonyabb betonrétegnek...
Dátum: 2010.12.10. 10:22:28
Hány kötettes a Harry Potter cimű könyv?
4
7
5
9

Helyesírás, és nem könyv hanem könyvsorozat.

Melyik felfogás tekintette a Földet a világegyetem középpontjának?
sztoikus
geocentrikus
skolasztikus
heliocentrikus

Mivel a skolasztika is Arisztotelész tanaira épült, ezért ez a válasz is lehet helyes, bár a valódi helyes válasz sokkal egyértelműbb... Ötlet hogy mi legyen vele?

Ki látogatta meg Emesét, Álmos anyját a legenda szerint?
Főnix madár
Csoda szarvas
Fehér ló
Turul madár

A turulmadár és a csodaszarvas egybe írandó, és a főnix után fölösleges az hogy madár volt... Látott már valaki "Főnix halat"?

Melyik város volt hajdan királyi székhely?
Budapest
Székesfehérvár
Pécs
Szekszárd

Oké, értem én hogy ez beugratós kérdés, de nekem akkor is böki az oldalam hogy Buda sz Budapest része... Itt inkább véleményt kérnék hogy ez így jó vagy sem. Szerintetek?
Dátum: 2010.12.09. 15:11:43
Milyen ötvözetből készül a töltényhüvely?
ágyúbronzból
vasból
a sárgaréz egy fajtályából
acálból


Helyesírás...

Melyik ország nemzeti allegóriája Germánia?
Svájc
Ausztria
Németország
Hollandia


Mi a...? "Nemzeti allegória"? Ezt valaki közölje az ókori rómaiakkal is, nem biztos hogy ők tudják hogy egy 2000 évvel későbbi állam "nemzeti allegóriáját" (Most komolyan, MI EZ?!) hozták létre amikor a Rajnától keletre lévő területet elkeresztelték... Nem lehetett volna ezt értelmesebben megkérdezni? Mondjuk: "Melyik mai államhoz kacsolható a "Germánia" megnevezés?" vagy valami...
Dátum: 2010.12.07. 19:58:19
Melyik német hadihajó sűlyesztette el az angol Hood csatacirkálót a II. világháborúban?
Bismarck
Prinz Eugen
Tirpitz
Scharnhorst

Ez még a wikiben sincs benne. Különben is, miért olyan nevezetes ez?
................................................................................ ..............................
Amszterdam miről kapta a nevét?
Egy királyról
Egy folyóról
Egy hegyről
Egy állatról

Egy gátról kapta a nevét, ugyanis azt jelenti, gát az Amstelen.


Az előbbi épp eléggé híres ahhoz, hogy megfelelő kvízkérdés legyen. Vagy félmillió különböző dokumentumfilm készült a Hood és a Bismarck ütközetéről. Ami viszont tényleg problémás, az a helyesírása. Süllyesztette, nem pedig "sűlyesztette".

A másodiknál pedig megválaszoltad a saját kérdésed. Gát vagy sem, a folyó neve ott van.
Dátum: 2010.12.07. 08:35:39
Egy versenyen vagy megelőzöd az utolsót .Hányadik vagy?
Hatodik
Első
Negyedik
Nem megoldható


Ez a kérdés, ami már magában eléggé idióta (és ahogy itt már többször ki lett vesézve, ilyen formában még értelmetlen is) a gyönyörű helyesírásával még egy lapáttal dob a törlési indokok halmára. Tessék törölni, senkinek sem fog hiányozni.

Miért vezették be az óraátállítást évközben?
hogy kevesebbet aludjunk nyáron
hogy áramot spóroljunk
hogy többet aludjunk télen
hogy ne unatkozzunk!


Oké, maga a kérdés nem rossz, de a válaszok idióták, és miért kellett az utolsó végére felkiáltójel?
Oldal: 12345