Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Idont\'Care Atall

Oldal: 12345
Dátum: 2011.02.20. 12:00:47
Melyik tudós felfedezéséhez nem kapcsolódik állatkísérlet?
Pavlov
Schrödinger
Galvani
Newton


Galvaniról sajnos nem tudom hogy járt-e állatkísérlettel bármely kutatása, de hogy Shrödingernek nem az biztos. Minden valószínűség szerint a "Shrödinger macskája" nevezetű csontig rágott fejtegetésre gondolt a kérdés feltevője, de az nem volt kísérlet. Az egésznek az a lényege, hogy Ő ezzel akarta logikai úton megcáfolni a quantumfizikának a megfigyelő szerepére és a quantumállapotokra vonatkozó tézisét (hosszú lenne elmagyarázni és amúgy sem ez a lényeg). Itt szó sincs állatkísérletről, ez egész csak egy mentális gyakorlat.
Nem kapcsolódik közvetlenül a témához, de ez nagyon is emlékeztet arra az esetre amikor valaki megkérdezte hogy az alábbiak közül melyik nem volt sátánista, és a sátánisták között volt felsorolva Maxwell az ugyancsak quantumfizikai dolgokat mardosó "Maxwell démonja" elméleti fejtegetése miatt... És az ember azt hinné hogy pármillió év evolúció után az emberek talán már túlfejlődtek azon hogy mindent szó szerint értsenek...
Javaslat: Maga a kérdés nem rossz, de ha csak valaki nem talál egy másik híres állatkísérletezőt Shrödinger helyére akkor én töröltetném.

Mi is pontosan a reálhozam?
21,25. Tehát a kalkuláció reálhozama az elmúlt 5 évben.
Az infláció ugyanabban az öt évben átlagosan évi 4,25 % volt.
A reálhozam a befektetés vásárlóértékének változását mutatja.
Melynek az elmúlt öt évben átlagosan 8,5 % volt a hozama.


Ez csak szimplán no comment. Talán kicsit elnézőbb lennék vele ha nem csak egy "fogjuk rá" válasz lenne a lehetőségek között, a másik három nyelvtanilag értelmetlen kijelentő mondat aminek alig van köze a kérdéshez.
Javaslat: törölni.

U.I.: Affene, valaki már beírta ezeket a kérdéseket amíg én ezt írtam... Mindegy.
Dátum: 2011.02.16. 14:22:02
Sőt, van hóelf, porelf, szelídelf, emoelf és tengerimalacelf is...
Szerintem eléggé ki lett vesézve a kérdés, vagy tévednék?
Dátum: 2011.02.16. 13:18:44
A kérdés jogos, de van. Egyik ismerősömnek legalábbis. A fénymásolás és az instant nyomtatás (amikor a beszkennelt holmit a nyomtató azonnal replikálja) amúgy sem ugyanaz, a két eljárás különbözik egymástól.
Dátum: 2011.02.16. 11:14:23
Sajnos valamiért nem tudtam kimásolni a kérdést, de nagyon felháborított, ha újra találkozom vele majd ténylegesen bemásolom.

A kérdésben arra kérdeztek rá hogy mi a multifunkciós nyomtató. A válaszlehetőségek:
-Csak nyomtat
-Fénymásol és szkennel
-Nyomtat és szkennel
-Nyomtat, fénymásol és szkennel

Az utolsó volt megjelölve helyes válaszként. Na akkor most tessék mondani, a "sima" szkenneres nyomtató az nem elég multifunkcionális? Vagy a kérdés feltevője a "legmultifunkcionálisabb" nyomtatóra gondolt? És ha már itt tartunk, minek nevezné az illető az én házilag összetákolt szkenner-nyomtató-kávéfőző-ventilátor kombómat? Ultrafunkcionális?
Dátum: 2011.02.14. 23:10:11
Na nézzük csak...

Az abszolút top az mindenképp a Poets of the Fall, nincs olyan albumuk amiről legalább egy számot ne hallgattam volna rongyosra...

Ezen felül:
Ayreon, különösen a Human Equation album...
Disturbed, főleg a Ten Thousad Fists album után...
Nightwish, bár ez erősen hangulatfüggő...
Vanishing Point, ismeretlen ausztrál banda, de az utolsó albumuk igencsak jó...
Sonata Arctica, bár az újabb számaikat szokni kell...
Gregorian, ha pihenni akar az ember...
Shikata Akiko, japán zeneszerző és énekesnő, a szimfonikus zenekart használó művei élményszámba mennek...
Bach... csak Bach....

Holnap reggel majd összerakom a követelményeknek megfelelően a listám, most lusta vagyok rá...
Dátum: 2011.02.07. 23:51:26
Mit jelent a patriarchális szó?
régimódian családias
öreges
hazafias
egy nemzethez tartozó

Egyiket sem. A patriarchális azt a társadalmi beállítottságot takarja ahol a férfiak állnak a központban, gyakorolják a hatalmat a nők felett. Ellentettje a matriarchátus, ahol a helyzet épp fordított. Bár a régi európai családmodell valóban patriarchális, a kettő közel sem azonos, nem is beszélve róla hogy más kultúrákban a "régimódian családias" épphogy a matriarchális beállítottság lehet.
Javaslat: Vagy lecserélni az egyik kérdést a helyesre ("férfiközpontú"), vagy törölni.

Az alábbiak közül melyik kutató csoport foglalkozik az űr kutatással?
Gépész
Asztrobiológus
Arheológus
Immunbiológus


Már felvetett kérdés, de sok vele a baj, szóval én is kielemzem.
Egyrészt maga a kérdés nyelvtanilag hibás. Ha kutató csoport helyett vagy "kutatócsoport" vagy szimplán "kutató" a helyes, az űrkutatást pedig egybe írjuk.
Helyes válasz nincs a lehetőségek között, az asztrobiológus nem az űrrel mint olyannal foglalkozik hanem a lehetséges földönkívüli élettel.
Az archeológus hibásan lett írva, immunbiológus pedig egyszerűen nem létezik, a helyes kifejezés az "immunológus", aki az emberi immunrendszer megbetegedéseivel foglalkozó orvos.
Javaslat: Halmozottan problémás kérdés, törlendő.
Dátum: 2011.02.02. 11:09:27
Mi, Nem készült Mr. Bean figurája kapcsán?
Film (dokumentum)
Film (egészestés)
Film (animációs sorozat)
Film (sorozat)

Helyesírási hibák halmaza és nagyon pongyola megfogalmazás, ráadásul nincs helyes válasza mivel igenis van Mr. Bean dokumentumfilm.
Javaslat: Törölni.

Miből keletkezik a gyémánt?
Jég
Kristály
Szén
Hamu

Problémás kérdés. Az ugye egyértelmű hogy a gyémánt az szén, ugyanakkor vannak a világban olyan, erre specializált cégek akik az elhunytak hamvaiból állítanak elő mementó-gyémántokat, és bár az eljárás nem csupán a hamvakat használja fel, összességében mégis elmondható hogy a "hamu" is lehet jó válasz.
Javaslat: A problémás választ lecserélni valami másra. Pl.: Fenyőgyanta

Fanatikus hívők VIII. Kelemen pápát kérték, tiltsa be "az ördögi italt". Aki azonban úgy vélte, kár lenne, ha csak a hitetlenek fogyasztanák. Mit?
kávét
sört
pezsgőt
teát

Maga a kérdés nem rossz de a megfogalmazás egyszerűen kriminális...
Javaslat: Mi volt a hitetlenek által fogyasztott "ördögi ital" amelynek betiltását követelték a hívők VIII. Kelemen pápától?
Dátum: 2011.01.20. 15:52:32
Mikor született Korányi Frigyes magyar belgyógyász?
1927
1827
1727
1627

Mindamellett hogy lexikális még nincs helyes válasza sem. halmozottan hátrányos helyzetű kérdés, tessék törölni...
Dátum: 2011.01.11. 23:53:31
Attól hogy valami neked szubjektíven nem jó az nem jelenti hogy az "egyértelműen" rossz kérdés. De mindegy, ezen fölösleges összeveszni, van épp elég kérdés az adatbázisban...
Dátum: 2011.01.11. 11:56:55
Idézet: Teking - 2011.01.11. 09:48:14
Idont'Care Atall! csak mst láttam, hogy halálra védted ezt a hülye kérdést. ez velem akkor fordult elő utoljára, amikor én írtam

ezzel együtt a fentiekre hivatkozva a sötételf trilógiával együtt ez is mehet a kukába sztem!


Gyors válasz: Nem írok kérdéseket.
Dátum: 2011.01.11. 08:24:49
Ilyenkor szoktam újra felhozni azt hogy ez azért kvíz, mert olyan dolgokra kérdez re amit lehet fejből tudni, és nem olyanra amit illik. Arra ott az általános iskolai dolgozat.

A kérdés védelmében pedig csak ennyit: Ha valaki minimális szinten tisztában van ezekkel a márkákkal, akkor kapásból tudnia lehet hogy az "n" betű s nes és s snes mozeikszavakban a "nintendo" rövidítése. A GBA még lehet macerás, de a PS3-ról azért internethasználó körökben lehet tudni hogy Sony...
Ami pedig a reklámtémát illeti, ha rákérdezek arra hogy milyen állat szerepel a Coccolino-reklámban, attól még nem reklámozom a terméket. Ugyanígy, attól hogy a széles tömegek számára a karácsonyi relámözönből érkezik ez az információ még nem jelenti, hogy a kérdés maga reklámozna valamit is. Szerintem itt túlérzékenység esete áll fönn.
Amúgy ez most fordított generációs probléma? Csak mert ez pont hogy a fiatalabb generációnak lehet ismerősebb...

U.I.: A vicc az az egészben hogy amit mi a 90-es években "nintendóztunk", az általában vagy direkt japán importáru volt (lásd: Super Famicon) vagy Sega másolatai a Nintendo játékoknak. Csak érdekességként említem.
Dátum: 2011.01.10. 22:03:29
Sorba véve:
A Margaret Thatcherrel kapcsolatos kérdés még elmegy, a kifejezés viszonylag híres és, lássuk már be, egy kvízbe igen is kellenek az ilyen kevésbé egyértelmű kérdések is. Azért kvíz, vagy nem?

A Micimackós kérdéssel csak egyedül a helyesírási hiba a gond, amúgy jó.

A naszádokkal kapcsolatban jól mondod, létezett tengeralattjáró-naszád, ráadásul maga a "naszád" nem jármű hanem egy hajó-kategória.
Javaslat: "Milyen jármű-típus a naszád?", és a tengeralattjárót tessék lecserélni valami másra (helikopter, vonat, vízibicikli vagy valami... )

A Nintendo-kérdéssel nincs semmi probléma. A Nes a GBA és a Snes "történelmi" konzolok, szóval nem igazán lehet azt mondani hogy reklám lenne, a PS3 pedig már csak azért is jó válasznak mert még talán a laikusok is tudják hogy a Sony gyártja, ha máshonnan nem, hát a reklámokból.

A Szent Grált meg már én is kiveséztem, ha visszaolvasol akkor ott írtam hogy a az ófrancia olvasatban "sang réal"-ként szerepel, ahol a "sang" a vért/vérvonalat a "réal" pedig a királyit jelenti (lást az angol "royal" szót, amely ugyanerről a tőről fakad). Mint már kifejtettem, a kérdésre nincs válasz. Ja, és abba meg már ne is menjünk bele, hogy a Grál pár interpretációja ékkőről vagy kancsóról szól, Mária Magdolnáról meg már ne is beszéljünk...
Összességében ez egy törlendő kérdés.
Dátum: 2011.01.10. 15:11:50
Mi a Szent Grál elnevezés jelentése?
"gyógyító kehely"
"Isten adománya"
"Jézus vére"
"királyi vér"


A királyi vér van helyesként megjelölve holott nincs helyes válasz. A kérdés feltevője valószínűleg arra a középkori Grál-történetekben kitalált etimológiára vezeti vissza amely szerint a "san gréal" ófrancia fordításban a szent grált "sang réal" formában is lehet olvasni, ami királyi vért jelent. Ez még legjobb esetben is csak egy szójáték, mivel a "grál" szó eredetileg latin eredetű, ami pedig maga is görögből származik, szóval a szent grálnak mint olyannak abszolút semmi köze az ófrancia okoskodáshoz. Törlendő.
Dátum: 2010.12.31. 00:01:56
Idézet: Idont'Care Atall - 2010.12.30. 09:54:38
A fényképészetben mit jelent az ISO?
A rekesznyílás nagyságát megadó érték
Fényképezőgép márka
Az objektívek egy speciális, profik által használt típusa
A fényérzékenység nemzetközi mértékegysége

Szerintem azért ez spec...


Ezt csak kíváncsiságból kérdezem, de ez miért is lett lepontozva? Na nem minta összetörné a szívemet, de ahhoz vagyok szokva hogy ha valaki nem ért velem egyet vagy hibát talál a mondandómban, azt kerek perec közli. Szóval még egyszer: Hol a hiba? Ez miért nem spec? Én ugyan tudom hogy ez a fényérzékenység mértékegysége egy gyerekkoromban olvasott fényképészeti kézikönyvből, ami mellesleg máig nem tudom hogy került a kezembe, de szerintem a játékosok többsége ezt nem keni-vágja. Persze ha tévedek, és ez valami általános iskolai szintű dolog ami valahogy kimaradt az életemből, akkor tessék rám szólni!
Dátum: 2010.12.30. 12:26:28
Kinek a nevéhez fűződik a mondás "Lepsénynél még meg volt"?
Salamon Béla
Latabár Kálmán
Hofi Géza
Kellér Dezső

Javítandó.

Göncz Árpád hány éven át volt a Magyar köztársaság elnöke?
9év.
4év.
10év.
6év.

Hiba a kérdésben, a válaszokba szóköz kéretik és nem kell pont.
Dátum: 2010.12.30. 11:30:10
Melyik sör nem Csehország söre?
Gambrinus
Radeberger
Staropramen
Velkopopovický

Nagyon, NAGYON spec és Google-tipikus. Másrészt jó részére még nem is a híresebb elnevezésével kérdez rá, és már megbocsásson a kérdés feltevője, de szerintem ez a kérdés baromság úgy ahogy van.

Hol van Európa mértani középpontja?
Brüsszel
Prága
Budapest
Tállya

Melyik? Európának nagyjából nyolc "mértani" középpontja van Lengyelországtól Ausztriáig, attól függően hogy kit kérdezel, és ha a másik hét valamelyikét tekintjük helyesnek, akkor ennek a kérdésnek nincs megoldása. Jópofa kérdés, de törlendő.
Dátum: 2010.12.30. 09:54:38
A fényképészetben mit jelent az ISO?
A rekesznyílás nagyságát megadó érték
Fényképezőgép márka
Az objektívek egy speciális, profik által használt típusa
A fényérzékenység nemzetközi mértékegysége

Szerintem azért ez spec...
Dátum: 2010.12.29. 15:47:51
Ki nem megasztár győztes?
Tóth Vera
Király Viktor
Gáspár Laci
Rúzsa Magdi

Khm... Hogy is fogalmazzam meg...? Ez a kérdés olyan ostoba, hogy ha egy felhőkarcoló tetejéről lenézve ezt olvasnám, az érdektelenség egy olyan apátia-óceánt hozna létre amely beborítaná az egész bolygót!
Röviden: Érdektelen és gyorsan elévül. Törlendő.
Dátum: 2010.12.28. 18:04:58
Kivétel a kvíz olimpia az perfect,

Jajj, csak ezt ne mondtad volna...
Más: A Lilithhel kapcsolatos kérdésnél meghajlok a közakarat előtt. Mondjuk abba még mindig beleköthetnék hogy mennyire spec amikor hét ismerősömből hat ismerte és mind más forrásból, de a fene megeszi, nem fog életre szóló traumát okozni a törlése.
Dátum: 2010.12.28. 13:38:27
Mint mondtam, nem vagyok teológus, és nem is akarom megkérdőjelezni senki nézeteit vallási témákban, jórészt mivel ez egy elég rusnya darázsfészek. Mindazon által egy valamit le kell szögezni: A kérdésben szó sem volt a Bibliáról. Nem azt kérdezték "Ki volt Lilith a Biblia szerint?" a kérdés úgy szólt: "Ki volt Lilith a LEGENDA szerint?". Mint ahogy már írtam, a a keresztény kultúrkör nem csak Bibliából áll. Ne keverd bele a Bibliát abba amihez semmi köze, az egyéb jelentőségéről pedig lehet olvasni a Wikipédián és a tonnányi forrásban amit felhoz.

Oh, és még egy valami: A felhozott szalmabábú-logikádról a következőt kell elmondanom.
-Szó sem volt Júdásról és Mária Magdolnáról. Csak hogy rámutassak, az ószövetség amelynek keretében Lilithet tárgyaljuk közelebb áll egy görög mítoszhoz mint az újszövetséghez. Ebből kifolyólag ha példát akarsz felhozni, hozz onnan.
-Az "elfogadott könyvek" témáról csak annyit, hogy ez még nem teszi semmissé a többit. És igen, ha valaki akar, Júdás evangéliumáról is kérdezhet ameddig nem teszi azt sértő módon.
-"Démonológiai alakok"...? Mi választja el a "démonológiai alakokat" bármi más vallási alaktól? Kérlek magyarázd el, szerintem Lilithnek legalább annyi helye van itt mint Zeusznak, Sivának vagy Ahura Mazdának.
Oldal: 12345