Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kvnoemi

Dátum: 2015.11.04. 12:46:09
Mivel még nincs hozzá épületünk nem lenne túl hasznos. Szaki nélkül semmit sem ér. Sem vörös, nem narancs mytot nem tudok még gyűjteni, a zöldet pedig talán meg sem élem olyan messze van.
Dátum: 2015.10.30. 22:23:09
Nagyon kevés sajnos. Eddig soha nem volt szükséges dekrétumot használnom, csak saját döntés alapján. Ezt nem nevezhetitek kavics spórolásnak, hiszen épp az egyéb megvásárolt mindenféle miatt vagyok képes teljesíteni az összes feladatot. Most már azonban közel sem vagyok képes, az új feladatok közül jónéhányat lehetetlen teljesíteni. Asztrális állomás még iszonyat messze van, de még vörös és narancs mytokronitot sem tudok gyűjteni pusztán az épületek hiánya miatt. A csatlósos feladatokkal még nem találkoztam, feltehetőleg azok nekem nem fognak gondot okozni, de nem tartom jónak egy cseppet sem, hogy sokak számára teljesíthetetlen feladatok legyenek a templomban. Valahogy eddig úgy éreztem, hogy a végzet temploma egy olyan játékelem, amit bárki meg tud csinálni ha nem kényeskedik. Ha jól emlékszem régen még arról volt szó, hogy a három dekrétum arra kiváló, hogy az ősköves feladatokat ki lehessen váltani LE-ből, így még követ sem feltétlen muszáj rá költeni. Ebben nem vagyok egészen biztos, de így rémlik. Minden esetre ez mostanra már egyáltalán nem igaz, őskő mindenképp kötelező, de a dekrétumok száma sem lesz így elég. Az ősi templomi pálca erre nem megoldás, annak az kéne hogy legyen a célja, hogy akik akarnak több dekrétumot használni azok tudjanak.
Dátum: 2015.10.28. 21:04:18
Onnan, hogy lehetőséged van besorolni a kérdés alatt.
Dátum: 2015.10.28. 18:30:26
Az első programozható,elektronikus,digitális számítógép súlya?

Hiányzik a kérdőszó, illetve két helyről a szóköz. Új kérdés, még besorolás alatt van.
Dátum: 2015.10.24. 08:25:55
V6-on erre sincs lehetőség. Még akadémia 25 is keveseknek van.
Nem értem, ha valóban így történt miért nem lehetett ott, a helyszínen megkérdezni Miklóst engedi-e a dolgot? Ha esetleg akkor nem vettétek komolyan a szabályt, amit még el is tudok hinni, akkor miért nem lehetett már privátban Offsboynak elmondani ugyanezt, mikor először rákérdezett? Bár nem ismerem, de a hozzászólásai alapján feltételezem, hogy nem egy rosszindulatú ember ezért elfogadta volna magyarázatnak. Még ha nem hitte volna el akkor sem ment volna tovább szerintem. Ha pedig neki nem mondtátok, akkor itt miért nem jeleztétek rögtön. Nekem ez így már nem hihető. Biztosan én gonosz, rosszindulatú ember vagyok, és ez csak egy feltételezés, mégis úgy érzem csak egy utólag kitalált mese. Lehet utálni érte.

Offsboy "multizásáról" pedig ez a véleményem: A különböző szabályok megsértése nem azonos súlyú ügy. Ez mindig, mindenhol így van. Ha autóval minimálisan túlléped a sebességhatárt, azért még ejnye-bejnyét sem kapsz, míg egy piros lámpa benézése súlyos bírság. Akkor is, ha nem ütöttél el senkit, akkor is, ha nem is volt a közelben senki a kamerán kívül. Ez van. Ha valaki benéz más karakteréhez, az önmagában hiába szabálysértés nem büntetendő a jétékban, míg a más helyett licitálás szigorúan tiltott. Szerintem nincs rajta mit megmagyarázni.

Egyébként a feltételezést, hogy szabálytalan licitálás történt én is hallottam már a találkozó után közvetlenül. Akkor azt a választ adtam, hogy nem tudom elhinni, biztosan nem csinált ilyet senki. Sajnálom, hogy ekkorát tévedtem.
Most már én is kíváncsi lennék, hogy Nekromanci, vagy valamelyik a 20 rokona közül akik szintén ugyanezzel a két karakterrel játszanak ott volt-e a találkozón? Ha igen, akkor személyesen közülük licitált-e valaki?
Dátum: 2015.09.28. 10:15:29
Oxi, elnézésed kérem, erre nem gondoltam. Az én szintemen a kiégett még kincsnek számít, sosem elég. De azért annyira akkor sem vészes a helyzet mint mondtad, hiszen a te számításod alapján is max. 175 őskőbe kerül a dolog.

(Persze ha én a te szinteden lennék, ugyanolyan épületek lennének mögöttem, akkor semmiképp nem költenék el 7 dekrétumot. De ezt csak így halkan mondom. )
Dátum: 2015.09.28. 09:23:05
A számításod szerint az eventre elmegy neked 7 dekrétum. Ez ha mindegyiket őskőből fizeted 280 követ jelent pontosan. Mondjuk megveszed a napi csomagot, 3 kavics/nap, összesen 63 db. Vannak ugye értelmetlenül költekező feladatok: stimulátor 10 kő, lidércmester 35 kő. Ez eddig összesen 388 őskövet jelent. Biztosan kifelejtettem valamit, tehát kerekítsük 500-ra.

A sor végi jutalmakat ha megnézed: kapsz 325 db őskövet tisztán és 375 db kiégettet. Tehát összesen 700 db őskő jön ki az eventből. Bocsáss meg, de nem értelek. A játék valóban borzasztó sokba kerül. Sokkal többe, mint néhány évvel ezelőtt. A Bolygó Ura esemény azonban önmagában nem őskőzabáló, kizárólag azoknak akik sajnálják a feladatokat végigcsinálni a TP ellenére, vagy kicsi szövetségben vannak, ahol hiányoznak a szükséges épületek, illetve néhány feladathoz túl alacsony szintűek. Bár valójában csak az alkimista labor hiánya csak nagy érvágás, ez önmagában jelenti a dekrétum szükséglet nagyobb részét.
Dátum: 2015.08.29. 23:10:01
Elvileg bármilyen módon szerzett kiégett számít, tehát valószínűleg ez is.
Dátum: 2015.08.24. 21:52:57
A feladatok célszámainak sokszorozása nekem sem tetszik, mint senkinek aki rövid idő alatt szeretne végezni a "piramissal". Ha jól emlékszem a 2. BU zajlott úgy, hogy a dekrétumok elhasználása darabonként 8 órát hozzáadott az időeredményhez. Nekem az tetszett a legjobban, ott volt izgalom. Hiába végzett az ember a feladatokkal, még utána is simán beelőzhette valaki, aki kevesebb dekrétummal csinálta végig. Nem emlékszem már miért változtatták ezt meg?
Dátum: 2015.08.18. 06:39:35
Elvileg random, de sok ilyen event tapasztalata alapján kb. 200 csatáig alig-alig esik, utána kb. a 300. csatáig kiesik az összes. Fázisonként.

(Mondjuk lehet, hogy véletlen, de nekem mindig így volt.)
Dátum: 2015.08.14. 12:02:12
Akkor ez elírás, én innen vettem:

Idézet: Miklós - 2013.04.25. 21:53:21
A következő eseményünk a Landragór lesz.

A korábbi esemény során a legtöbb probléma a jutalmazással volt. A képleteket most alaposan átellenőriztem még egyszer, hogy ne maradjon ki semmi. Az új, egy-egy tulajdonságra specializációt növelő relikviákat is figyelembe fogjuk venni, bekerülnek a 35+ megaesszenciák hatásai is. Ezenkivül a múltkor ugye utólag megadtunk egy kompenzációt. A vita akkor arról volt, hogy szerintünk az ultraeesencia / hűségszilánkból szerezhető +3%-kot nem kellett beszámolni, mivel a LE-t amúgy sem lehetett volna egyben elkölteni. Végül meggyőztetek, hogy mégis (V3, ill. magas TÖjű karakterek) ezért utólag volt egy kompenzáció. Ezt a +3%-kot most már alapban beépítjük a képletbe, mindenki meg fogja kapni (az egyszerűség kedvéért az is, akinek nincs esszenciája) és nem kell hozzá semmit elkölteni.

Amit szintén ígértem, hogy megpróbáljuk kiírni már menet közben is, hogy mi lesz a végső jutalom, ezt is megpróbáljuk megoldani, és akkor már közben el lehet dönteni, megéri-e.
Dátum: 2015.08.14. 11:58:02
Az hagyján, de a portya maximális elérhető LE/TP-je is siralmas ezen a világon. Le kellett tiltanom a kristályt, mert ezek a szerencsétlenek jöttek, vesztettek és ezzel jócskán árthattak volna hosszú távon.

Ha már itt tartunk szeretném megkérdezni tőletek, miért éri meg itt portyázni? Az SZB sokkal jobban fizet, a küldik ugyanúgy pörögnek és az ellenfelek legalább nem szólnak vissza...
Dátum: 2015.08.14. 11:54:21
dupla
Dátum: 2015.08.13. 19:48:56
Elnézésed kérem. Leírtam ide hogy nincs, és hogy miért nincs. Aztán mégis visszakerestem és azt találtam, hogy 2013. májusban be lett építve az esemény végi elszámolásba a +3% ultraspec. Tehát végül is nem figyelembe veszi, hanem megadja a bónuszt mindenkinek.

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,851.840#hsz1
Dátum: 2015.08.13. 13:27:52
Nem, csak az állandó bónuszok számítanak bele jutalom mértékébe.
Dátum: 2015.07.21. 20:39:53
Azért a pár napos szusszanás nem ártana. Sokallom, hogy zsinórban jönnek az eventek.
Dátum: 2015.07.18. 18:24:14
Elég csúnya lenne, mert kötelezővé tenné a mágus irányzatot. A varázslatsebzés sokkal nagyobb, minta közelharci, mivel az csak egyszer sül ki a csatában. Épp ezért aki harcos karaktert fejleszt sokkal kisebb lehet a max. sebzése akár egy összességében gyengébb karakterénél.
Dátum: 2015.07.09. 20:24:43
A jutalmak felett, közvetlenül a szöveg alatt.