Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kvnoemi

Dátum: 2012.02.29. 10:12:13
Te a legnagyobb létszámú csapatba neveztél, így kisebb a találati esélyed, ő a valószínűleg a legkisebb létszámú csapatban van, így sokkal nagyobb az esélye. Gondolom úgy vannak a szorzók kitalálva, hogy ne legyen különbség.
Dátum: 2012.02.28. 11:55:04
Ha a birtokodban van a 20 db fókuszkristály, akkor jön a tönkrement. Ez tuti, én már volt, hogy benéztem. A 20-ba a fuxokban lévő kristályok is beleszámítanak.

A 80. szinttől szerezhető "neves" ellenfelektől származó kristályok korlátlan számban gyűjthetők. (Mármint Wiki ezt írja. )
Dátum: 2012.02.28. 11:42:35
Röviden: igen.
Dátum: 2012.02.27. 19:41:32
Ezek a számok változhatnak, ha a csapatok közt vándorlás lesz?
Dátum: 2012.02.25. 21:55:36
Jaaaaaa!
Dátum: 2012.02.25. 21:29:20
De hogy vadászol el 3000 CSP-t 30 nap alatt?
Dátum: 2012.02.24. 22:33:40
Wikiről:

"A Fertőzés teljes mértékben uralja elmédet! A téboly miatt még saját hordatársaidra is rátámadhatsz (kivéve szövetségi társaidat), és 50%-kal több lélekenergiát zsákmányolsz.

- Hordatársaidat átokpiramissal átkozni továbbra sem lehet és a bónusz nem érvényesül EH-ra."
Dátum: 2012.02.23. 20:09:59
Ha a portya LE és TP vonzatára vagy kíváncsi, az engem is érdekelne. A TP-t annyi minden befolyásolja, hogy gőzöm nincs mikor mennyi. A kufár csata könnyű volt, mert ott fix képlet alapján ment minden.
Dátum: 2012.02.23. 19:52:37
Aurri a felfelé ütés TP mérséklését a vadászat erősítése mellett emlegette. Azért így másképp nézne ki. Én pedig folyamatosan annyit hangoztatok, hogy a VF melletti portyát kéne elfogadhatóvá tenni. Eszemben sincs olyan hasznot kérni erre, mint akinek a taktikája portyára épül, de jelenleg nekem szinte öngyilkosság művelni. És ugyanez EH-snak a vadászat, csak pepitában. (És megerősítem a mondókámat nagyon sokadszor: szerintem ez sokat javítana a gyorsaságon. )
Dátum: 2012.02.23. 18:51:46
Nem tudok más nevében beszélni, de én bizony portyáznék, ha hagynák.

Ma kínomban (mert épp semmi más nem tudtam a VF mellett kezdeni) megcsináltam egy kirtikus ütés küldit. Ez most 13 csatát jelentett fölfelé ütve. Volt benne néhány nagyon szerencsés csata is, így jött ki 30,44 LE/TP-re. A küldi bevétel ezt "feljavította" 70 LE/TP-re. Nem vagyok valami szuperoptimalizátor, de ez nekem nagyon karcsú. Ha lenne esélyem normális arányt kihozni, akkor nem félévente egyszer vetemednék ilyesmire.
Dátum: 2012.02.23. 12:51:14
Szerinted hány nap alatt kéne "normális esetben" szintet lépni?
Dátum: 2012.02.23. 12:22:27
Köszönöm.
Dátum: 2012.02.23. 11:51:48
Meg tudná valaki mondani, hogy a féléves cuccok egész pontosan 24-én hány óráig érvényesek?
Dátum: 2012.02.23. 09:48:50
Egyet értek az előttem szólóval, és most elmondom mire jutottam a kis elemzésemmel:

Eddig nem tudtam, de most nyilvánvalóvá vált, hogy a VF-el való szintlépéshez szükséges idő exponenciálisan nő. Ez alapján teljesen marhaság a vadászat TP duplázása. Alacsony szinten tönkrevágná a játékot, nagyon magas szinten pedig az egy évet fél évre felezné és így tovább. Nem hiszem, hogy ez bárkinek megfelelne. Azt megértem, hogy a VF hosszú távon így nem maradhat, nyilván nem jó engedni, hogy a szintlépés egyre jobban kitolódjon. De ez a jelenleg magas szintű játékosok baján cseppet sem segít, tehát tessék kérem más irányban keresni a megoldást!

(Annyiban biztos vagyok, hogy a VF-el 80. szintig nincs semmi baj, addig nem szabad hozzányúlni, mert tuti új bajokat okozna a piszkálás!)
Dátum: 2012.02.22. 21:21:22
Sisakszilánkot 80. szinttől gyűjthetsz, ha megvan az AF képességed hozzá. Ezek kellenk majd a sisakvásárláshoz, ami 99. szinttől elérhető.

Sisakszilánk gyűjtés:

Mostantól gyűjthetsz sisakszilánkokat, amelyeket sisakra válthatsz a lélekkufárnál! Sisakszilánkot kaphatsz minden nap az első vadászatért, az első szörnyelfogásért, az első portyáért, az első kihívásért, és az első teljesített kalandért. Az első ilyenért 1, a másodikért 2, majd 4, 6, 8 jár. Ha mind az öt cselekvést végrehajtod, egy nap 21 szilánkot szerezhetsz.

Előfeltétel: 4-es Tapasztalat AF képesség, és hogy legalább 80. szintű legyél

Max. szint: 1

Költség: 10
Dátum: 2012.02.22. 10:52:12
Ok, ebben igazad van. Csináltam magamnak táblázatot, ennek a lényegi adatait leírom.

Szint - szintlépéshez szükséges nap kizárólag VF-es CSP-ből
20 - 8,40
40 - 11,31
60 - 16,36
77 - 19,41
80 - 19,97
100 - 23,88
119 - 26,29
122 - 26,68
132 - 28,00

Szerintem a 20 nap körüli még elfogadható, és ebben úgy látom egyetértünk. Az alacsonyabb szinteken nem szabad szerintem gyorsítani, mert hová is? Szóval ésszerű megoldás lenne talán valahol 80. szint környékén bemaxolni ezt az időt, innen a szintlépéshez szükséges TP-hez arányulhatna a vadászat TP. Nem gondoltam még át részletesen, de talán ez lehetne köztes megoldás.
Dátum: 2012.02.22. 06:38:39
Látszik, hogy sosem voltál VF-en. Elhiszem, hogy te jót akarsz, de nem tudod objektíven megítélni a dolgot.

Amiről beszélünk: Az EH az ölébe kapna egy olyan dolgot, ahol a VF-nek azért kéne rengeteget fejlesztenie tulajdonságokon, hogy ne haljon el teljesen. Ez azért nem mindegy. A fejlődésért érdemes fejleszteni, de kinek van kedve csupán az "életben maradásért" kínlódni ennyit? A CSP fel nem használást légyszi felejtsd el, ez teljesen lehetetlen ötlet. Kizárt, hogy Miklóséknak az lenne a célja, hogy kevesebbet játsszunk.

A mostani helyzet alapján VF-el, ha a kari semmi mást nem csinál az ég világon, csak vadászik, akkor 20 napi CSP a szintlépés. De aki normálisan játszik, az folyamatosan kalandozik, térkapuzik, sokan portyáznak is időnként (még velem is előfordul néha). Így átlagosan 15 nap alatt szintet kell lépni. Aki ezt nem teszi, az valószínűleg nem játszik aktívan, nem használja el a CSP-t. Vagy esszenciákat gyárt belőle, amit nem is értek, hogy egy vadászó karinak minek? Ha csak arra rá lehetne venni a játékosokat, hogy használják el az erőforrásaikat, akkor a jelenlegi szabályok mellett is teljesen normális gyorsaság alakulna ki.

Minél többet beszélünk róla, annál inkább úgy látom, hogy a gyorsaságon csak ezzel lehete ésszerűen segíteni. Az EH-s karinak érje meg vadászni, a VF-es karinak érje meg portyázni, ezek mellé ha lenne valami apró ösztönzés, hogy használja el mindenki az összes erőforrását (ne csorduljon túl), akkor mindenki haladna normálisan.
Dátum: 2012.02.21. 21:45:18
Én ezt arra értettem, hogy egy csomó új képességet kell kifejlesztenem, ha tartani akarom a lépést. Az összes EH-t pontosabban.

A kevesebb CSP költésről pedig csak annyit, hogy lehet hogy a szintlépést lassítaná, de megint én lennék taktika váltásra kényszerítve azért, hogy mások megtarthassák a sajátjukat. Ez nekem kicsit furcsa. És persze kevesebb kaland, kevesebb térkép, kevesebb minden.... Ez nem veszteség? Nem nagyon értelek.
Dátum: 2012.02.21. 21:16:06
Na lássuk, jól értem-e? Csak Miklós hozzászólása alapján a következőkre jutottam:

1. Legyen a VF eredeti TP, de dupla LE. Ez csak a gyorsaságon változtatna elvileg. Kérdés, hogy mi lenne a térkapuval, kalandokkal? És miért kéne nekem havonta 4-6 szintet lépni? A mostani 2-3 szerintem épp elég.

2. AF képességen keresztül választható lenne, hogy a VF normál TP-t adjon, 50-80 %-kal növelt LE-ért. Itt nem is érdekelnek az egyéb vonzatok, mert tuti nem választanám.

Játékosok felvetései alapján:
Legyen választható, EH mellett is működjön. Na ez a csodás ajándék az EH-soknak. Sisakszilánk problémájuk megoldódna, tulajdonképpen az EH-s mindent vinne. Persze, aki VF-en van (és ez neki megfelel), az is fejlessze ki a képességet, plusz az összes EH-s képességet ha versenyben akar maradni, és persze lépjen havi 6-8 szintet. Iszonyú erőforrást öljön egy olyan taktikába, amit esetleg nem is akar, de a sima VF így totál ellehetetlenül.

Félreértés ne essék, nem sajnálom az EH-s játékosoktól a vadászatot, de akkor kapjam meg én is a portyát minden előnyével együtt. És ne kelljen ezért rengeteget fizetnem.

Szóljatok, ha megint félreértettem valamit, de nekem most így sikerült kibogoznom az eddigieket.
Dátum: 2012.02.20. 10:06:26
Jogos, bocsánat, kezdek teljesen elborulni a méregtől. Pedig olvastam, de annyira bosszant, hogy a VF-et bántják, hogy fel sem fogtam. Ráadásul csak ész nélkül bemásoltam a bekezdést.

Akkor most gyorsan hideg víz alá dugom a buksimat, és ha lehiggadtam újra átgondolom.