Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kvnoemi

Dátum: 2012.11.12. 19:02:12
Na ebből a 3 kategóriából épp engem hagytál ki. VF mellett portyázom is. És tudom, hogy sokan vagyunk még így. Ennek az a következménye, hogy átlag 13-15 (!) naponta szintet lépek. Most vagyok 97. szinten. Nem váltok EH-ra egyszerűen azért, mert szeretnék továbbra is vadászni, de akkor még sokkal gyorsabban haladnék. Nincs kedvem elhúzni a bánatos fenébe a többiektől, így is a környezetemben szinte a leggyorsabban haladok.

A VF melletti portya erősítés a te 1. kategóriádat módosítaná annyiban, hogy aki most egyáltalán nem portyázik az talán utána megtenné. És egyáltalán nem kell, hogy ez magas LE/TP legyen, csak ne 0. Ráadásul ha egy VF-hez kötött AF képesség lenne, akkor a vegyes karik (pl. én) nem is tudnák használni, hiszen mi többnyire térkifordítózunk minimum kufár event alatt. Nekem még kompenzációm sincs, pedig azt lehet, hogy megérné kifejleszteni a két váltás közötti időre. Szóval egyáltalán nem győztél meg.

(Egyébként ha átváltanék EH-ra, akkor hagynom kéne a vadászatot, a kalandot és a térkapuzást is mérsékelnem kéne a fenti okok miatt. Rémesen unnám az egészet rövid időn belül. És nekem ne mondjátok, hogy a 13-15 nap/szint sebesség lassú!)
Dátum: 2012.11.12. 15:39:28
Miklós, nincs igazad. Ami az EH-t erősíti, az közvetve gyengíti a VF-et. Ez most ismét egy csúnya nagy érvágás, amitől most már én is igazán elszomorodtam. Hogy erősíthetik úgy az egyik irányzatot, hogy a másiknak nem adtok semmit? Az ilyen irányú fejlesztés akkor lenne igazságos, ha a VF kapna legalább egy alap EH-ra lehetőséget. A portyás játékstílus mellé úgyis annyi plusz képesség van, ami a kapott LE-t növeli, hogy ezzel egyáltalán nem tápolnátok túl a VF-et, csak talán jobban megérné portyázni.

Idézet: Miklós - 2012.11.12. 15:18:10
A játékosok túlnyomó többsége a LE/TP-re utazik, és így az EH-sok számára a vadászat "nem optimális". A hasznos vadászat ezen a problémán szeretne segíteni.

Ha azt mondod, hogy a LE/TP-t akarjátok növelni, ami vadászat esetén az EH-s játékosoknak gyenge, akkor a következőt is vegyétek figyelembe: EH-n nincs 0 LE/TP, míg a VF-es portyázásnál ez bizony akár jelentős hányadban előfordulhat!
Dátum: 2012.11.07. 23:00:29
Idézet: Kocos - 2012.11.07. 22:59:11
Idézet: Kvnoemi - 2012.11.07. 22:56:13
Héééé! Azt nem is én írtam! Az Kócos szövege!


Ezt voltam bátor én is jelezni neki.
Oké, már látom, csak nem a végéről kezdtem olvasni a hozzászólásokat, és erre azonnal reagáltam.
Dátum: 2012.11.07. 22:56:13
Héééé! Azt nem is én írtam! Az Kócos szövege!
Dátum: 2012.11.07. 11:23:09
A dolgok összefüggnek, ha hiszed, ha nem. És mindennek következménye van. Ha nekem a magasabb szintű társaim érdekei miatt nem próbálnak meg kisebb kincset kiütni, akkor kevésbé érzem jól magam a társaságban, kevésbé igyekszem jól teljesíteni így ez meg is fog látszani az eredményeken.

Ha legalább időnként próbál a szövetség az én kedvemben járni, akkor kezem-lábam törve mindent meg fogok tenni az érdekükben, mindezt örömmel, és ennek is egészen biztos lesz látszata.

Statisztikusi képesítésem is van (többek között), egész pontosan tisztában vagyok vele, mennyire fals eredményeket mutatnak a "hideg számok".
Dátum: 2012.11.07. 10:47:21
A te logikád szerint ha visszahívtok epiket, akkor a kincsek 10 %-a hasznosul, míg ha erőltetitek a nagyot, akkor 50 %.

Az én logikám szerint ha visszahívunk epiket a tagjaink 100 %-a úgy érzi, hogy törődünk az igényeivel, míg ha nem hívnánk vissza akkor ez az arány max. 50 % lenne.
Dátum: 2012.11.07. 10:37:48
Idézet: Quellon - 2012.11.07. 10:13:35
Akkor tudom elfogadni az epikkincsviselés jelenleg tervezett nerfelését, ha megszűnik vele egyszerre a visszahívott epikusoknál az időbüntetés, akkor nem kell egyre nagyobb dögöket ölni a haladás érdekében (mert ha csak folyamatosan visszahív egy szövi akkor hamar odaérnek, hogy irdatlan ideig tart a licit), lehet lassabban haladni a szintekkel amellett, hogy a kincsek potyognak és van epikusölés is. Ha meg már erősebbnek érzik maguk és/vagy jobb kinscekre vágynak, akkor majd feljebb lépdelnek a nem visszahívottakkal az aktuális teherbírási határukig.

Ezzel nagyon egyetértek. Miért van korlátozva a visszahívás, ha a fejlesztők nem akarják hogy előre rohanjunk az epikusokkal?
Dátum: 2012.11.07. 10:35:37
Idézet: Kocos - 2012.11.07. 09:06:46
Birka fejtegetesehez. Vegyuk a Szurket alapul. Ez a mostani rendszerben 40-es szinttol hordhato, az uj rendszerben ez 50-es szintre modosul. Azonban ha egy kis szintu karakter nagy szoviben van, az mar a jelenlegi korlat mellett is roszabbul jar ennel. Ugyanis ott mar nem fognak tudni neki szurket utni epikusbol, helyette esik majd Granit vagy Gyemant. Ugyan ezek jobbak de jelen szabalyok szerint csak 65-70-es szinttol hozzaferhetoek, ami az 50-es szintnel lenyegesen elorebb van. Namost mi lenne ezek szintkorlatja a nerf utan? 92 illetve 100. Ez egy most mondjuk 60-as szintu karakternek kb. a soha nem kapom meg kategoria. Ez az en nagy gondom az elso verzioval.


Kócos, én csak azt nem értem a véleményedből, hogy ha a második verzió lépne életbe az miért lenne jobb egy alacsony szintű karinak? A szürke lélekrabló is, a gránit is és a gyémánt is 40% LE szívást ad. Ha nagyobb kincsek hatásfoka jelentősen csökkentve lesz a karakter szintje miatt, az épp olyan kellemetlen. Nem fogja kompenzálni a kisebb kincs hiányát, ha az jóval többet ad.
Dátum: 2012.10.15. 15:48:11
És tényleg. A hűség záloga kiosztása értelmetlenné tette a csapatversenyt....
Dátum: 2012.10.12. 11:43:42
Nem lehetne valahogy jelölni (akár a szövetségi taglistán) ha segítő kéz van rajtam? Most annyira el van dugva, hogy pár napja kaptam kezet másnap reggelig (!) az egyik társamtól, de teljesen megfeledkeztem róla. Nem vagyok oda a használatáért, főleg ok nélkül, így nagyon kínosan érintett mikor az események attól lett piros, hogy a társam visszavonta.
Dátum: 2012.10.09. 13:10:42
Köszi, meg is van.
Dátum: 2012.10.09. 12:57:31
Idézet: Baraty - 2012.10.09. 11:53:11
Az italvásárlás gomb azoknak jelenik meg, akik megvették a kényelmi funkciókat.
A manakonstrukciót akkor lehet megnyomni, ha max manán vagy. (és ha van beállítva a szövetségben építendő épület, akkor abba épít)


Van kényelmi funkcióm, nincs italvásárlás gombom. Lehet, hogy azért, mert ma már vásároltam? De akkor nem csak szürkének kéne lennie?
Dátum: 2012.10.09. 12:53:25
* áthelyeztem.
Dátum: 2012.10.09. 11:37:03
Ne ijesztgess! Megnéztem a vonatkozó topicot, ott ezt írta Miklós:
Idézet: Miklós - 2012.03.18. 15:48:15

A hűségbónusz 1 új dolog. ELőször is: semmi köze nincs a randomhoz és egyformán igénybe vehetik a fizetős és nem fizetős játékosok.
Hűségbónusz akkor jár, ha előző nap is beléptél. A hűségbónusz mértéke attól függ, az elmúlt 10 napban hány alkalommal léptél be.
1 napos: 1 portyapont
2 napos: 1 cselekvéspont
3 napos: 1 kiégett őskő
4 napos: lélekenergia (függ az előző nap szerzett LE mennyiségtől, kb. fél %)
5 napos: 1 cselekvéspont
6 napos: ha legalább 40. szintű, fehér kristályital, egyébként a támadás itala.
7 napos: 1 portyapont
8 napos: 1 állateledel (+5 morál egy választott állatodnak)
9 napos: lélekenergia (függ az előző nap szerzett LE mennyiségtől, kb. fél %)
10 napos: hűségszilánk (egyéb típusú, rákattintva használható ha legalább 10 db van belőle, leírást ld. alább).
A hatások összeadódnak, tehát ha valaki az előző 10 nap mindegyikében belépett, megkapja mind a 10 jutalmat.

Én ez alapján átvettem és holnapra PP-t + CSP-t is várok.
Dátum: 2012.10.09. 11:28:16
Nincs benne az ősköves ital vásárlás.
Dátum: 2012.10.09. 11:26:17
Kilép-belép és megvan. De visszalépni oda nem tudom hogy kell, ha elkattintottál máshová.

Bocsi, megtalálta. Legenda alatt van a gomb.
Nyilván templomos küldije volt az átkozás. Van ilyen, 10 karit kell megátkozni. De rögtön vissza is vonta. Ez teljesen korrekt hozzáállás.
Dátum: 2012.10.08. 14:32:38
Thalia a 18. a toplistán.
Dátum: 2012.10.05. 06:37:04
Na ácsi! Nem tudom te milyen játékosokkal találkozol, de ne általánosíts légyszi! Én VF mellett portyázom, ráadásul jelenleg csak felfelé támadva. Ahogy írtam, a normál játékmenet melletti sebződés nem zavar. Sőt, szükséges, különben értelme nem lenne fejlődni. Egyértelmű, hogy az erősebb veri a gyengébbet. De egy borzasztó messze lévő kari azt élvezze, hogy engem lever, és ezzel nekem a rendes játékomban zavart okozzon úgy, hogy esélyem nincs... Na azért ezt mégse!
Dátum: 2012.10.04. 22:16:44
Nem erről van szó. Én VF-es vagyok, tehát nem tudom használni a cuccot. Maximum kíváncsiságból. Ha egy számomra teljesen értelmetlen játékelemnek össz-vissz annyi hatása van, hogy esetleg rosszkor csökkenti az ép-met, az nagyon zavar. Akkor kimondottan káros fejlesztésnek élem meg. (Esetleg hisztis hangulatban személyes sértésnek is. )