Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Csigusz83

Oldal: 1
Idézet: Craslorg - 2010.10.05. 20:55:14
Egy műrészleteibe való kérdezés - kevés kivételtől eltekintve - speciális ismereteket feltételez. Frodó apjának a neve pont ez a kategória, lévén nincs jelentősége a műben, csak megemlítik az elején és a függelékben.

1. A Gyűrűk Urából való kérdések a könyvre vonatkoznak, ne keverjük a filmmel. A szövetség tagjainak a száma jóval fontosabb része a műnek, mint Frodó apjának a neve, ez pont példa a kivételre, amely részlet szerepelhet műből kvízként.

2. János Pál pápa megválasztásának az éve (akár I., akár II. János Pálról beszélünk ugyanaz az esztendő) valóban lexikális ismeret, az ilyen és ehhez hasonló kérdéseket másold be a kvíz 5 topicba indoklással, hogy szerinted miért nem jó.

3. Nem minden kérdés speciális. Vannak, amelyeket illik tudni, lehet tudni, általános művelő kérdések. Persze ettől lehet speciális valakinek, de az nem a kérdés hibája, hanem az illető esetleg nem foglalkozott vele, nem tanulta meg vagy abszolúte nem érdekli. Ettől persze az emberek zöme még tudja rá a választ.


Köszönöm a gyors választ! Részben kielégített részben nem! A könyvben is illetve a filmben is igen sokszor felmerül az apja neve! Olvastam is, és láttam is a filmet! Azért is mertem feltenni ezt a kérdést! Mégpedig, a történetben megfigyelhető, ha valaki bemutatkozik, mindig megjegyzi, hogy ki az apja!! pl: Glóin fia Gimli stb De ha ez a szabály hát legyen, csak nem tudtam szó nélkül hagyni! A harmadik pontban leírtakkal egyetértek, teljesen igazad van, Kell lenni némi nemű alapműveltségnek, viszont találkoztam, olyan kérdéssel ami latin eredetű sajnos olyan iskolába jártam illetve olyan szakra ahol pl latint nem tanítottak! Erről viszont nem én tehetek!:D Tehát innentől kezdve megint a speciálisnál járunk! Inkább írjátok ki azt hogy már volt ilyen, vagy mittomén, aztán nem bosszankodik az ember! De ez a speciális!! :D
Idézet: Bernardo - 2010.10.05. 20:41:28
Ne mérgelődjetek
Van 10 ember akinek az érdeklődési körét elfogadják és abból fogadnak el kérdéseket ami már egy kicsit nehezebb azt kidobálják !


Hazudnék ha azt mondanám, hogy nem mérgelődök, inkább igazságtalanak tartom a dolgot, főleg úgy hogy találkoztam teljesen ugyanebben a témában, film, vagy akár a könyv alapján feltett kérdéssel!!!! Na ez a bosszantó!!
Helló!

Beleolvasgattam a fórumba, hogy találok e az én hibámhoz hasonlót, de volt rá példa! Nem olvastam el minden oldalt, úgyhogy előre is elnézést, hogy ha már válaszoltatok rá de én is megkérdezném, hogy mire véljem ezt az értékelést!

Ki volt Zsákos Frodó, édesapja?

Bilbó?
Elrond?
Drogó?
Beregond?

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Na most a problémám a következő!
1- Már találkoztam gyűrűk ura kérdéssel, mégpedig hány főből áll a szövetség? ez nem speciális? aki látta a filmet az én kérdésemre is tudná a választ!!!!!
2- Találkoztam olyan kérdéssel, hogy mikor lett pápa János Pál, vagy valami hasonló! na most pl, engem nemigazán érdekel a vallás, számomra nem az érdeklődési köröm, tehát nekem ez speciális! És még sorolhatnám, hány olyan kérdéssel találkoztam, amire rá illene az, hogy speciális!! Sőt valakinek írtátok, hogy azért nem fogadtátok el, mert a sok fiatal, nem tudna rá válaszolni!! Azért megnézném, hogy kérdések 80%-ra hány tizenéves tudna válaszolni!!
3- MINDENKI TUDATLAN CSAK MÁS MÁS TÉMÁBAN!!!!! Tehát, ilyen elven alapulva minden kérdés speciális érdeklődési körü!!

Röviden ennyi
Oldal: 1