Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Teking

Dátum: 2011.01.05. 19:37:15
például, amikor behoznak hozzánk egy fickót a baleseti sebészetre. azt írom az epikrízisbe, hogy villamos okozta amputatio... nehézgép okozta amputatio... stb. minden végtagleválasztás amputációt jelent

Dátum: 2011.01.05. 09:50:54
"Odin has a number of magical artifacts associated with him: the spear Gungnir, which never misses its target; a magical gold ring (Draupnir), from which every ninth night eight new rings appear; and two ravens Huginn and Muninn (Thought and Memory), who fly around Earth daily and report the happenings of the world to Odin in Valhalla at night."

az eredeti skandinávot is megnéztem. a holló az holló. bocsi

nem túl nagy hiba, de ha már... akkor pontosan...
Dátum: 2011.01.05. 09:03:29
"Mit jelent az amputáció szó?
amerikai pilóták szövetsége
testrész elvesztése*
mentőállomás
kibékíthetetlen ellentét

Hát nem. A jelentése: Valamely szerv (végtag) sebészeti eltávolítása. Ugyanis, ha a villamos levágja a lábamat, akkor az még nem amputáció..."

hááát, ha a villamos levágja a lábad, az pont amputáció a sebészeti nem definició, mesterségs a definíció. de abban igazad van, hogy pongyola: ha érszűkület miatt elrohad és elveszti, az nem amputáció (vagy lepra vagy kb 15 másféle dolog)
szal szerintem is javíthatnák
Dátum: 2011.01.05. 08:59:19
Melyik nem Odin jellegzetes állata?
Nyolclábú ló
Farkas
Varjú
Medve


hát elég gáz, ha valaki nem tudja a különbéget a VARJÚ és a HOLLÓ között, mert Odinnak két hollója van! Varja egy szál sem (sem medvéje, persze)!

javítás vagy törlés!
Dátum: 2010.12.25. 14:32:12
Mitől keletkezhet rozsda?
nedvesség
hőség
szárazság
napfény


a rozsda oxidáció eredménye. oxigéntől alakul ki, a víz legfeljebb, mint katalizátor szerepel a folyamatban!
Dátum: 2010.12.19. 07:48:03
Milyen növény a mandragóra?

fű féle
gyomnövény
gyümölcs
gyógynövény

Önmagában ez a csoportosítás egy tragédia, mert se nem botanikai, se nem rendszertni vagy élettani vagy kertészeti vagy bármilyen csoportosítás. De hogy az egyik ismerten legmérgezőbb gyomnövényt gyógynövénynek sorolja be alaki, az azért elég gáz. Persze ilyen erővel a királykobra is gyógyállat...
Törölni!

Mit neveznek a kerékpársportba királyetapnak?

A körverseny legnehezebb szakaszát
A leghosszabb szakaszt
A verseny legutolsó szakaszát
A pihenőnap utáni hegyi szakaszt

Enyhén szólva is spec! Hasonlókat írtam biológiából és elfogadtam, hogy a "szélesebb néprétegek" értsd 8éven aluli közoktatásban részt nem vevők, nem tudhatják a megoldást. Hát én sem tudom erre, és szem baromi spec!
Dátum: 2010.12.11. 12:27:56
hol található a Sissy-kastély?

nos, rendben, hogy Sissyek volt vadászkastélya Gödöllőn, de azt Grassalkovich kastélynak hívják éppítetői után, ráadásul a kastély magántőkések kezéből a magyar állam tulajdonába ment át, tehát nem Sissy kastélya lett. nem szeretem az efféle félrevezető pontatlanságokat, kérem javítsátok, vagy töröljétek!
Dátum: 2010.12.11. 12:10:06
sztem elég érdekes, hogy 1947-benm még voltak portugál gyarmatok...
Dátum: 2010.12.10. 17:45:11
engem is ízekre szedtek a lánya nevével!
Dátum: 2010.12.10. 17:42:12
Mit nevezünk izotópnak?
Egy elem különböző tömegű alkotóját
Radioaktív elemet
Top minőségű izzót
Izotóniás oldat egyik alkotórészét


ekkora slendrián megfogalmazást, még fejből is tudom, hogy az izotóp az azonos rendszámú de különböző tömegszámú elem neve. törlést neki!
Dátum: 2010.12.05. 19:19:30
csak hogy Zsebibaba anyukáját semelyik írott történetben (esetleg vmi disney szörnyedvényben) nem hívják "Kangamamának"! Kangának hívják! Szóval mehet egy törlés vagy javítás!
Dátum: 2010.12.05. 19:11:16
Mi a neve a Ravenloft könyvek Fekete Rózsa lovagjának?
Strahd
Lord Soth
Raistlin
Lancelot

na ez olyan qrvára speciális, hogy csak egy gyors törlés segíthet rajta!
Dátum: 2010.12.01. 12:45:25
Melyik ország törvénye mondta ki elsőként 1568-ban a lelkiismereti és vallásszabadságot?
Erdélyi Fejedelemség
Németország
Lengyelország
Oroszország

Igazán nem akarok kukacosnak mutatkozni, mert gondolom ez valami nagy lokálpatriotizmus, de Erdélyi Fejedelemség nevű ORSZÁG nem létezett akkoriban (sem), a minden áron el akaruk kerülni a Magyar Királyságba olvasztását, akkor Keleti Magyar Kiráylság volt annak az országrésznek a neve, amibe az Erdéyli Fejedelemség is tartozott. jó kérdés, de így kissé suta, én javítanám.
Dátum: 2010.12.01. 09:40:10
én megtaláltam az "amerikai éjszakát". ha nem csak guglizod, hanem végig is olvasod, akkor kiderül, hogy a nappal készített éjeli felvételt így csinálják

hozzáteszem tőlem mehet a törlés, mert kb4 perc volt nekem is...
Dátum: 2010.12.01. 09:28:47
Melyik kifejezés helyesírása helytelen az alábbiak közül?
hályog
íjed
kísér
hizlal


a hízlal minden infom szerint hosszú Í!

javítani
Dátum: 2010.11.28. 11:24:12
Hány ország bojkottálta az 1980-as moszkvai olimpiát?
16
68
20
42
"A Nemzetközi Olimpiai Bizottság 144 tagországa közül 1980-ban a Szovjetunióba csupán 81 ország küldte el képviselőit" szuóval a 42 nehezen jön ki!
Dátum: 2010.11.23. 13:45:12
ebben teljesen igazad van (és ezzel törölhető is a kérdés), de miután a megoldások közt csupa keresztéyn ünnep szerepelt és ezek közül a mindenszentekhez van köze, ezt reklamáltam
a halottak napja más
Dátum: 2010.11.23. 13:17:23
1. van vagy 5 Beholder kft-s kérdés fent: milyen játékot, milyen könyvet, milyen francnyavaja sem tudja mit csináltak agy nem. ezek rohadtul specek

2. mit ünnepelnek az amerikaiak halloweenkor? kérdésre a válasz a halottak napja. eztárgyi tvedés: halloween az Mindenszentek, ami baromira nem halottak napja, hanem annak előestéje! a kérdés jó is lehetne, de javítani kéne...
Dátum: 2010.11.20. 07:26:40
Hányszor fordul körbe a nagymutató egy digitális órán?
1-szer
24-szer
0-szor
12-szer

nyilván a 0 a megoldás, de azért közbevetném, hogy a digitális meg az LCD kijelzős nem ugyanaz. nekem három órám közül csak az egyik mechanikus... és mindhárom mutatós!
bakter erre nem gondoltam...
már egy szent orbánt átírtam, nehogy politikai tiltás legyen...