Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Teking

Dátum: 2011.02.12. 13:22:22
védd nyugodtan, én is védtem az én igazamat korábban

és azzal is egyetértek, hogy a barcelona focimezének címerének kabaaállatának barátkának hány lába van jellegű kérdéseknél sokkal jobb. és igen, ilik ismerni.

más kérdés, hogy ismerősöm bőven nem tudta kiguglizni 5 perc alatt
Dátum: 2011.02.12. 13:19:05
Melyik csapat stadionját nevezik az Álmok színpadának?
Milan
Barcelona
Real Madrit
Manchester United*

na ez qrvára spec, úgyhogy kérem, vegyétek ki! 15p alatt sme találtam meg a megoldást, csak amikor egyesével gugliztam meg a csapatokat! és egyébként is ki nem szrja le? még ha magyar csapatok lennének...

A Szépség és Szörnyeteg cimű mesében milyen állat volt a "szörnyeteg" ?
elefánt
róka
oroszlán
farkas

számomra midig félelmetes, hogy egyesek mesekultúrája kizárólag rajzfilmeken nyugszik! a disney filmben valóban oroszlán. a népmesében meg baromira szönyeteg!

Melyik nem ugyanazt jelenti?
butella
butykos
bunda
butélia

nerm akrok ezzel kekeckedni, mert szeretme az ilyen kérdéseket. csak jelezném, hogy a szvak nem szinonímák. ezek mind valamilyen bortartó edényt jelentenek de mindegyik más. (pl butélia: üveg, butella: kerámia)
Dátum: 2011.02.11. 13:39:15
Az alábbiak közül, melyik országnak a zászlójában nincs csillag?
Chile
Ghána
Kamerun
Albánia

A kérdést csak példának hozom. Sztem abban már számtalanszor megegyeztünk, hogy a kvíz nem gugli versy. Akkor vki komolyan azt várja tőlem, hogy a fenti országok zászlaját fejből tudjam? megértem, ha európai vagy a világ nagyobb országainak zászlait adja fel valaki, de ez olyan qrvára érdektelen és olyan végtelenül sok efféle baromsá van, csak csillag helyett kereszt, piros sáv, állat és hasonlók. ja és ide raknám a nóném országok címereit is...

Melyik az az egyetlen kémiai elem, amit az akkori Magyarország területén fedeztek fel?
tellúr
nátrium
bróm
mangán

én tudtam, mert imádtam a kémiát, de sztem enyhén spec, ráadásul nem is könnyen kereshető.

Ki volt a XX. század talán leghirhedtebb magyar női sorozatgyilkosa, aki Törökszentmiklóson 5 fiatal lányt ölt meg?
Lakatos Szicsek Teréz
Szalai Annamária
Blazek Annamária
Jancsó Ladány Piroska

kt problémám van vele, egyrészt ketten voltak és illene a tevérét is megemlíteni! másrészt sztem elég elhanyagolható része múltunknak...

Melyik nem a disznósajt alkotórésze?
tüdő
bőr
vese
nyelv

egyik kedvencem mostanában! a disznósajt pont az a kaja, amibe bármit bele lehet szórni. spec sváb nagyapám eltörte volna rajtam a baltanyelet, ha vesét vagy tüdőt próbálok belevagdosni, mert az a májas hurkába ment fentiek közül csak a bőr az obligát alkotórész, h legyen benne vmi, ami összefogja (értsd: kollagén) sztem törlést neki úgy ahogy van!
Dátum: 2011.02.10. 09:08:39
Az első olyan képet a Földről, amely távoli bolygóként ábrázolja lakóhelyünket 1968-ban készítették. Melyik mozgalom indult útjára e fotó hatására?
UFO figyelők mozgalma
Megújulás mozgalom
Nyitott Világ mozgalom
Zöld mozgalom

hááát... nemtom, ki hogy van vele, de 5 perc után csak tippelni tudtam, aztán utlag (újab 5 perc) megtaláltam a dolgot a Zöld Mozgalom saját honlapján, amit egyébként kidob, de ott sem egyértelmű. vagy töröltetném, vagy további finomításra visszaküldeném

Hogy mondják a vigyázállást másképpen?
Kétlábra
Egyenesre
Haptákba
Falábra

a "vigyázállást" úgy "mondják másképp", hogy hapták, nem haptákban. javítani!
Dátum: 2011.02.08. 20:46:53
Mi a neve a delfin kicsinyének?
ivadék
poronty
borjú
fióka

"olykor borjúnak nevezik", én meg kisdelfinnek. sztem elég hülye kérés, amire nincs jó vlasz, mert ez nem általánosan elfogadott, a biológusok körében sem...
Dátum: 2011.02.07. 10:33:24
alapos tanulást és negatív aurát kért. azt sem tudtam mi az. aztán, amikor elkezdtem AFpontokat kapni, akkor jöttem rá...
Dátum: 2011.02.07. 09:37:06
köszi! tisztán megfogalmaztad a fenntartásomat a kérdésssel kapcsolatban
Dátum: 2011.02.07. 09:34:43
üdv! ez nemtom hiba-e, csak azért írom be, hogy az okosok elmondják, ez a normális

szóval az OK, hogy a kalandokban sokszor (minden3-4. alkalommal) olyan tulajdonságaimat (szakértelmeimet) próbázzák, amik még matematikailag nem is lehetnek? többször kellett volna AF képesség, amit egyáltalán most tudtam csak az elsőt fejlezteni. stb

ez lehet, direkt van így, de elég kbszás az alacsonyabb szintű karakterekkel, mert egyrakás kristálypontjuk bánja.
Dátum: 2011.02.06. 19:43:22
nem tudom, mire szívtad fel így magad... nyugi!

nekem sem derogál utánanézni. nem is a feladatot reklamáltam meg, te kis ideges.

"Az alább felsoroltak közül melyik lóg ki a magyarországi (UNESCO) világörökségi helyszínek sorából?"

de ez alapján a kérdés alapján mondd,meg nekem, melyik mondatrész utal arra, hogy az alábbiak közül az egyik NEM világörökség helyszín? ha már ilyen baromira véded...
Dátum: 2011.02.06. 18:56:59
te írtad, mi?

szvsz a kérdésfeltevést lehetne változtatni, mert az ember automatikusan feltételezi ez alapján, hogy mindegyik UNESCO és őszintén nem tudom őket fejből (biztos szégyen...)
Dátum: 2011.02.06. 18:55:36
A négy hadászati eszköz közül melyik NEM volt soha egy magyar együttes neve?
Pokolgép
TNT
Torpedó
Dinamit

speciel 3 torpedó együttest találtam, közülük 2nek van lemeze meg különböző fesztiválokon s játszanak. vagy egy időhatárt bele, vagy törlés!
Dátum: 2011.02.06. 13:55:53
Az alább felsoroltak közül melyik lóg ki a magyarországi (UNESCO) világörökségi helyszínek sorából?
Pannonhalmi Bencés Főapátság
Tokaj-hegyaljai történelmi borvidék
debreceni Református Nagytemplom
Hollókő

megtippeltem a megoldást, de elárulná valaki, hogy miért a debreceni nagytemplom? és elárulná valaki, hogyan maradhatott bent egy kakukktojás, amikor az elvileg tilos?
Dátum: 2011.02.05. 20:29:02
Melyik focicsapat fizetett a mezszponzorának?
Az FC Barcelona az Unicefnek
Az AS Roma a Vatikánnak
Az AC Milan Berlusconi egyik cégének
A Manchester United a londoni olimpia szervezőinek


é ezt honnan a faxomból kéne tudnom? s mennyit is kell ehez guglizni? spec, törölni!
Dátum: 2011.02.04. 09:05:40
Miből készül (készült) a zongora billentyűje?
Bitumenből
Elefántcsontból
Vasból
Fából

kérdés nem rossz, de azért finomítanám. kizártnak tartom, hogy fából ne készítettek volna...
Dátum: 2011.02.03. 17:09:11
sztem is illik tudni, viszont fenntartom, hogy nincs olyan (magyar) rendszertani fogalom, hogy DOMÉN. ezt világnak hívják magyarul, ezért mg midig kérem a javítását.

másik, hogy mikor használjuk a spatulát?

főzés van helyes válaszban, de építkezés is szerepel a megoldások közt. elhiszem, hogy a gasztroblogok világában csakis a konyhában lehet használni, de a spatula egy lapos simítóeszköz (is).
Dátum: 2011.02.02. 18:51:58
kínos nekem a wikipédiát javítani, de, mint hozzáértő muszáj:

eukarióták világa van, a magyarban nincs olyan rendszertani fogalom, hogy domén. ez egyelszabott fordítási hiba... bocsi

az ország és a többi stimmel.

egyébként valóban általános iskolás biológia
Dátum: 2011.02.02. 18:33:26
Melyik nem igaz a melléknevekre?
három fokig különböztethető meg
névmások helyettesíthetik
főnevek tulajdonságát kifejező szófaj
* legmagasabb fok a magasfok

nyelvtanban béna vagyok, de magyaráza meg vki könyörgöm, hogy egy melléknév hogyan helyettesíthető névmással!!!!!!!!!!!!
Dátum: 2011.01.31. 20:42:38
Milyen ruhadarabot takar a régen használt "pruszlik" kifejezésünk?
cipőcske
mellényke
ingecske
nadrágocska

két megjegyzésem is van:
1. ugyanez a kérdés idézőjel nélkül már szerepelt. és ott a helyes meghatározás szerepelt
2. a pruszlik női blúz, ingecske. legalábbis két jó megoldás szerepel.
Dátum: 2011.01.31. 11:30:28
akkor, ha már entitás, az epikus bónuszok (gyűrű, kő stb) az entitásra is vonatkoznak?
Dátum: 2011.01.31. 10:03:23
köszi én bsztam el... generál-regenerál...

ég a fejem