Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Vulfynn

Oldal: 123
Dátum: 2009.03.09. 09:42:54
Mi narutonak ateljes neve?
Naruto Uzamuki
Naruto Uzumaki
Naruto Saringan
Naruto Ninare


Um... a helyesírási hibák kicsit... mindegy.
Dátum: 2009.02.23. 16:59:39
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.21. 20:48:25
Idézet: Vulfynn - 2009.02.21. 20:34:55
Idézet: Tosca - 2009.02.21. 17:17:18
Nem emlékszem pontosan, de kb arról szólt a kérdés, hogy a felsorolt válaszol közül mi nem igaz Athénéra

Zeusz és Métisz gyermeke
Szent állata a ló *
A római megfelelője Minerva
(vlmi még a Pallaszról)

Bár a megjelölt válasz is helyes, én az elsőt jelöltem meg, nekem ugyanis úgy tanították, hogy "kipattant" Zeusz fejéből...


Jól tanították és jól tudod, a kérdés tehát rossz.



Jól tanították, és mégis jó a kérdés. A mítosz szerint mikor Métisz terhes volt Athénével, Zeusz lenyelte a terhes Métiszt egy jóslat miatt. Métisz viszont Zeusz gyomrában páncélt és pajzsot kovácsolt születendő leányának, amitől Zeusznak borzasztóan fájt a feje. Aztán mikor Héphaisztosz a fájdalom elmulasztása érdekében fejbe kólintotta Zeuszt a kalapácsával, Athéné kipattant a fejéből.


Ahhoz járult hozzá, hogy legyen mit viselnie, ettől még nem az ő lánya. Szerintem továbbra is rossz, de mindegy végülis, ilyesmin nem akarok vitatkozni.

---------------------------------------------------------

Tekintve, hogy "rossz kérdés" minősítés után is felteszik még másoknak is a kérdéseket, ide írok néhányat a szokásos már korábban beengedettek mellé:



Mi a neve Mari néni szomszédjának?

Béla
Pista
Jenő
Törölni*


"Értelmes" kérdés, de legalább a helyes választ találtam el. Persze "azonnal törölni" módba kapcsoltam.


Mitől világít a hold?

Mert a föld éjszakai világítása megvilágítja, és azt tükrözi vissza.
Mert az úfók is felkapcsolják északa a lámpákat, és ezt látjuk.
Mert a nap megvilágítja, és azt tükrözi vissza.
Mert a hold felszine fluoreszkál.


Javítás: hold->Hold, északa->éjszaka. Kicsiny elírások, s a kérdés értelmes, így nem zavar igazán. Csak megjegyzésként, hogy én engedtem be ezt a kérdést.


mi a neve a valos eletben Superman-nek?

Clark Kent
ciklon
Petofi Sandor
farkas


Aki nem magyar billentyűzetet használ is tud nagybetűvel írni.


Hogzan nevettük másképp a Gyermekláncfüvet ?

Pittypang
Eukalyptus
Papsajt
Zsálya


Fordított z-y mód, illetve két mellényúlás és egy helyesírási hiba a pitypang szónál.


Melyik a Föld leghosszabb folyója?

Duna
Rajna
Nílus*
Tisza


Sajnos a nemrégiben frissített adatok szerint az Amazonas.


Mikor volt Buda visszafoglalása?

1541
1686
1526
1701


Melyik visszafoglalása? Valószínűleg a török uralom alól, az évszámok szerint legalábbis, viszont ifju végzeturaknak nem feltétlen egyértelmű.
Dátum: 2009.02.21. 20:34:55
Idézet: Tosca - 2009.02.21. 17:17:18
Nem emlékszem pontosan, de kb arról szólt a kérdés, hogy a felsorolt válaszol közül mi nem igaz Athénéra

Zeusz és Métisz gyermeke
Szent állata a ló *
A római megfelelője Minerva
(vlmi még a Pallaszról)

Bár a megjelölt válasz is helyes, én az elsőt jelöltem meg, nekem ugyanis úgy tanították, hogy "kipattant" Zeusz fejéből...


Jól tanították és jól tudod, a kérdés tehát rossz.

Idézet: ArkAngyal75 - 2009.02.21. 20:24:13
milyen kérdést tegyél fel a végzeturban kvizkérdésként?
nem tehetsz fel kérdést
mi közöd hozzá
amelyre senki sem tud válaszolni
Olyan kérdést tegyél fel, amelyre a választ bármely művelt és intelligens játékos tudhatja.

Gyönyörű kérdés. A válaszokkal együtt.


Egyértek, törölni kellene.
Dátum: 2009.02.21. 01:18:49
Idézet: Titus Pullo - 2009.02.21. 00:07:45
Idézet: Kissolyom - 2009.02.19. 13:19:56
Melyik nem román focicsapat?
Legia Warszawa
FC Vaslui
CFR Cluj
Steaua Bukarest

spec

Hogy hívják a negyedik testőrt? Athos, Porthos, Aramis,...
Nincs negyedki
Richelieu
D'Artagnan
Dark Angyal

szegény már nem tudott egy negyedik nevet kitalálni arról nem is beszélve, hogy kár volt átengedni már több formában láttam ezt a kérdést.



1. Az lehet, hogy spec, de a fentiek közül csak kiszúrod az egyetlen lengyel városnevet...
2. A vicces, hogy D'Artagnan nem volt testőr! (Vagy rosszul tudom?)


D'Artagnan is testőr volt.

-------------------------------

Ma elég sok idegesítő kérdéssel találkoztam, főleg nyelvtani és értelmezési hibákkal tele, de fáradt vagyok, ezért csak egyet másolok be (lévén ennél jutott eszembe, hogy bemásoljam, illetve a végén volt). Ami azt illeti, úgy ki vagyok ütve, hogy csak a válaszookat másoltam be, pfff...:

<Ki nem volt a 2. triumvirátus tagja?>

Gaius Ocvatius
Marcus Antonius
Marcus Licinius Crassus
Marcus Aemilius Lepidus


Igazság szerint két válasz is lehetséges, lévén Gaius Ocvatius annyira nem volt tag, mint Crassus. Tehát nyelvtani hiba, hogy egyszerűbben fejezzem ki magam (Octavius)
Dátum: 2009.02.14. 14:37:51
Idézet: Mortimer - 2009.02.14. 01:27:51
"Én már egy ideje nem is foglalkozok ezzel az eseménnyel."

A baj az, hogy muszáj vele foglalkozni, mert a játékban előnye származik annak, aki megnyeri - az a 3% hosszútávon nagyon nem mindegy. Így, ilyen körülmények között megtartva joggal bassza fel mindenki csőrét, hogy mernek ilyen kérdéseket a játékosok elé rakni. És ráadásul minden eddiginél előfordultak problémás kérdések.


Sajnálom, de hogy foglalkozok-e vele, vagy sem, az csakis az én dolgom - amúgy résztvenni a Kvízolimpián egyáltalán nem kötelező dolog. Ma megpróbáltam, hogy lássam a kérdéseket, és bizony ezúttal is találtam olyat, amire a választ inkább azok tudhatják, akik szűk rétegben érdekeltek. Így továbbra sem méltatom figyelemre a dolgot, amíg ilyen típusú kérdéseket tesznek fel - egyszerűen nincs értelme törnöm magam bármiféle magasztos búnuszért: tudom, hogy esélyem sincs így megszerezni.
Dátum: 2009.02.14. 00:55:49
Idézet: masterv - 2009.02.14. 00:42:00
Kvíz olimpián kaptam ezeket a szépségeket.Közös jellemzőjük,hogy nincs helyük az adatbázisban.Kérném az Admint, hogy legyen olyan kedves és törölje őket örökre!

(...)

Mindegyik ütközik a kérdések feltevésének valamely szabályával,ahogy én látom.Amennyiben valakinek ellenvetése van valamelyik kérdéssel kapcsolatban, az ne habozzon megosztani velünk,kiváncsi vagyok,lesz-e hasonló vélemény?Sajnos a kvíz olimpia is megszűnt célnak lenni,feladom.Az első 2 óta annyi de annyi szemét felmerült benne,hogy a LE-n kivül semmi értelme ezt a szerencsejátékot játszani.Még mindig csak egy lutri.Vagy kapsz könnyűeket,vagy a hülyeség jön...


A Latin Amerikás talán a legkevésbé komoly probléma, viszont igazad van a Kvízolimpiával kapcsolatban, elég szétszórtan lettek a kérdések összeválogatva, inkább lennének szellemes kérdések, mintsem túl speciálisak, vagy túl gyengék. Én már egy ideje nem is foglalkozok ezzel az eseménnyel.
Dátum: 2009.02.14. 00:41:42
(Remek, egy témához illő hozzászólás... ráadásul ironikus)

Nos, kíváncsi vagyok mennyire sikerült a nemes terv a végzeturak megzabolázására. Vagy már feladtátok?
Dátum: 2009.02.14. 00:35:05
Hány gólt rugott David Villa a 2008-as EB-n?

4
5
8
10


Nem kívánok tovább ilyen kérdések válaszai után kutakodni a neten, mégha egy perc alatt meg is találom, ilyet eddig még nem mondtam, de most egyszerűen betelt a pohár, már komolyan elegem van a fociból.
Dátum: 2009.02.11. 02:28:46
Melyik egy ismert mosópor?

eme
Omo
ama
imi


Érdektelen elmagyaráznom a számos hibát, melyekkel indokolva a kérdés felülvizsgálatát javaslom.

------------------------

Lordmeffisto: az űrszemétről nem kell úgy általánosítani, mint például az ózonjuk esetében, bátran kijelenthetjük, hogy mi itt Magyarországon (és még a világ országainak kb 87%-ában) nem kimondottan vettük ki ebben a részünket.
Dátum: 2009.02.11. 01:53:54
Idézet: Magusocska - 2009.02.10. 21:53:13

Nem tudom idézni, mert alakilag jónak tünt.
Melyik város van legdélebbre?

Három olasz (Roma, Firenze, ..) és Bári, ami Kassa mellett van.
A várt helyes válasz Bári!
Mivel ezt nem feltételeztem volna, jónak értékeltem!!!!
Javítandó! A kérdés válasza, és a válaszadás módja. Egyaránt.


Kicsit nehezen értem, mit is írhatsz le szavaiddal, de ha jól értem, a negyedik válasz, azaz Bári helyes válaszként való szereplését, holott a legészakibb.

Ez esetben (tehát ha jól értettelek) vegyél elő egy földrajzi atlaszt, és Olaszország térképéhez lapozz, azon pedig nézz körül az Apuliai-félszigeten (Tarantó közelében). Hamarosan megtalálhatod Bari városát, amit magyarul gyakran Bári-ként is írnak (akárcsak pl. a Palermo-Palermó, Milano-Milánó, Torino-Torinó esetekben).
Dátum: 2009.02.09. 15:35:24
Idézet: sharp - 2009.02.09. 14:57:26
Mi/Ki Magyarország legégetőbb problémája az alábbiak közül?
végzetúr online játék
szomszéd Pista
én
büdös romák daj-dajozása

Törölni!
Azt is aki írta, és azt is aki elfogadta.


Ezért remélem jár is a feltevőnek egy jó zsíros büntetés. Ha igaza van, ha nem, ezen kérdés témája egyáltalán nem ide való.

------------------------------------

<Melyik nem cigarettamárka az alábbiak közül?>

Marlboro
adidas*
Pall Mall
Kent


Már elnézést, de minek kell egyértelmű válaszú kérdésekhez "titkon" megjelölni a helyes választ?

****

Nos, biztosan nem volt frissítés nélküli duplakattintás, senem késett válaszadás, mégis II Ulászló magyar király dinasztiája "Jagelló" helyett "Klauzál Gábor" volt. Azt nem tudom, hogy mik voltak a többi választási lehetőségek, mert megláttam első helyen a "Jagelló"-t, és rögtön bejelöltem.

****

Ki változtatta át Odüsszeuszt disznóvá?

Arkantosz
Zeusz
Saját maga
Kirké*


Mikor változott Odüsszeusz disznóvá? Kérem szépen, tudtommal éppen őt nem sikerült Kirkének disznóvá változtatnia... vagy az ágyban töltött évekre célzott a feltevő?

****

Hány százalék bónusz LE-t kaosz, ha jól válaszolsz erre a kérdésre?

épp eleget!
10*
100
20


Pici hiba (igaz, szálka a szemben némelyeknek - legalábbis nap mint nap vannak, akik ilyeneken akadnak ki), nem vészes, talán javíthható.

****

Melyik nem Robert Jordan könyv?

A Világ Szeme
A Kardok Koronája
Trónok Harca*
Hódít az Árnyék


Eltaláltam (tipp), de tekintettel az ifju végzeturakra, és az író könyveiben nem érdekeltekre, javaslom felülvizsgálni.
Dátum: 2009.02.09. 14:48:30
Idézet: Akhilleusz - 2009.02.08. 22:25:27
Ki fedezte fel Amerikát?

Nathaniel DeVeaux
Kolombusz Kristóf*
Amerigo Vespucci
Ferdinando Paër
-------------------------------------

Azért ez egy "kicsit" félrevezető és nem is biztos, hogy eldönthető kérdés.

Kolombusz nem a földrészre érkezett, hanem a Bahamákra. További keresései sem vezették el a kontinensre, "csak" a térség jelentősebb szigeteihez, köztük Kubába is. A sok hányadtatás miatt visszafordult. Nem volt tudatában annak, hogy új kontinensre talált, gondolatai India körül forogtak. Mire második útjával újra felfedezésre indult, Vespucci már elérte a kontinens déli részét, így a felfedezését neki "írták jóvá", nevét is róla kapta, ugyan ezt csak egy térképrajzoló használta először 1507-ben. Kolombusz nem tudta, hogy felfedezte, Vespucci pedig Kolombusz után érte el, de csak saját állítására hivatkozva jelenthető ki, hogy 4-szer is megjárta amerikát. Igaz Venezuelát ő nevezte el, mert emlékeztette Velencére. Kolombusznak maradt amerikából Kolumbia, amit róla neveztek el.
Ezen el lehetne vitatkozni sokáig... Értelmetlenül.

Ami biztos, hogy az sem ad rossz választ aki Vespucci nevét jelöli meg és az sem, aki Kolombuszét.
És a vikingekről még nem is beszéltünk.


Kicsit későn, de nem hagyhatom ki, hogy meg ne toldjam.

Egy dolog bizonyos, az Amerikai kontinenset a portugálok már majdnem 50-60 évvel ismerték a spanyolok előtt, de soha nem indultak feltárni a földet, mert féltek attól, hogy mi lehet ott. Igen, a vikingek is teljes bizonyossággal elérték Új-Fundlandot és Labradort (némelyek szerint Mexikóban is megfordultak - ez sem tűnik hülyeségnek), partraszálltak, kereskedelmi állomásokat és kisebb telepeket alapítottak (később elhagyták őket - némi összetűzések a helyiekkel). Vannak elképzelések főníciai hajósokról is, de hajóik típusait illetően még vitatottabb elképzelés, megerősített szlúpokkal talán még lehetséges is lehetett (ők viszont egyértelműen jártak Indiában).
Dátum: 2009.02.07. 14:15:45
Hány részes a Zeitgeist című film?

1
2
4
3*


Én tippeléssel eltaláltam, de az ifju végzeturak érdekében esetleg felülvizsgálható.
Dátum: 2009.02.07. 13:22:49
Idézet: Kgabi - 2009.02.07. 08:59:25
Mennyi 6 alapú logaritmus 72 - 6 alapú logaritmus 2?
70
2
144
Nem lehet kiszámolni.


ez mi????


Manapság tudomásom szerint ilyen ökörségekkel tömik már az általános iskola 6-7. osztályos tanulóit, és szerintem aki kitalálta, hogy ez legyen a tananyaguk, kicsit megbuggyant. Én még így sem látom viszont, felnőtt fejjel. Eredetileg középiskolás tananyag volt.
Dátum: 2009.02.07. 03:15:57
Mivel küzdött meg Gandalf "A gyűrű szövetsége" végén?

Gollam
Goblin
Balrog
Troll


Hát, Balrog, persze, csak éppenséggel közel sem a könyv végén volt (nemis a film végén), emlékezetem szerint (márpedig ha 12-13 alkalommal olvastam ki, csak nem tévedek annyit)
Dátum: 2009.02.07. 03:09:08
Hát igen, ez érdekes rész... néha olyanokat írok, hogy magam se csodálkoznék, ha leszavaznának. Mint például most (?)
Dátum: 2009.02.07. 01:58:11
Idézet: masterv - 2009.02.06. 23:34:24
Ki játsza a sárkánylovast az Eragon című filmben?
Ed Speleers
Bruce Willis
Eddy Murphy
Will Smith

Nem köztudomású,még akkor sem ha híres emberekkel veszed körül... Törlésgyanús!


Nem is beszélve arról, hogy a kérdés "Ki játszik egy sárkánylovast az Eragon című filmben?"-ként helytállóbb lenne.


Idézet: masterv - 2009.02.06. 23:34:24
Hol született a híres író, Darren Shan?
Dublin
London
Párizs
Berlin

Ki szerint híres? Legjobb esetben is rétegtudás!Spec,törölni!(pedig szeretem a vámpíros könyveket)


Ifjú végzeturaknak problémát okozhat, valóban.

Idézet: masterv - 2009.02.06. 23:34:24
Minimum mennyi cselekvés pont kell, hogy tudjál vadászni?
5
1
10
2

Gagyi és degradáló! Törölni!


Ez már régi (azt hiszem alap) kérdés, szerintem szükségtelen törölni.

Idézet: masterv - 2009.02.06. 23:34:24
Ki volt 2005-ben a Real Madrid 5-ös számú játékosa ?
Adrian Samuel
Luis Figo
Zinaden Zidan
Ronaldo

Törölni,feltevőjét eltiltani!Hát hiába vitázunk itt róla,hogy az ilyenek micsoda elXXtt kérdések?
A válaszlehetőségek közül egyébként egyet hiányoltam is.Igen,egy rokont.Nem,nem az enyémet!


Nos, kicsit erős kifejezések, de a focit valóban nem érdemes túlzásba vinni.

Idézet: masterv - 2009.02.06. 23:34:24
melyik zenét énekli rihanna?
fekete rúzs
majom és a kutya
umbrella
what time is it

Helyesírás bukó,válaszok förtelem,arról nem is beszélve hogy a zenét nem éneklik,maximum játsszák.A dalt szokás mifelénk énekelni... Törlendő!


Ráadásul kicsit speciális.

--------------------------------------

(Egyébként tüskés citromot ettél? A hangnem kicsit alázó lehet az érintettekre nézve.)
Dátum: 2009.02.06. 15:03:20
Idézet: Byzon - 2009.02.06. 14:16:25

Ezt csak feltöltéskor írja ki, néhány nap is lehet (szélsőséges esetben) amíg elfogadják, de átlagban azért 2 napon belül meg van, türelem.


Köszönöm a gyors választ. =)
Dátum: 2009.02.06. 14:10:52
Két kérdésem volna, egyik a feltöltött avatar várakozásjelzéséről, másik annak elfogadási paramétereiről.

1. Feltöltéskor ugyebár kiírja, hogy meg kell várni, míg engedélyezve lesz. Én megnéztem a beállításaimat ma, miután még nem láttam elfogadva, és nincs ott ugyanez kiírva. Nos, ez azt jelenti, hogy vissza lett utasítva, vagy pedig csak feltöltéskor írja ki (tehát még nincs ellenőtizve)?

2. HA előbbi a helyzet, miért lett visszautasítva?

paraméterei:
- az avatar a karakter nemének megfelel
- JPEG formátumú
- a maximális méreten belül van (3.91 KB egyész pontosan)
- csak egy személy arca van a képen
- a kép eredetileg "kézzel" rajzolt (ez lehet a probléma?)
Dátum: 2009.02.06. 13:57:16
Melyik Limp Bizkit szám?

Somewhere I belong
Shadow of the day
Numb
Behind blue eyes


Szerintem egyáltalán nem a könnyű kérdések közé tartozik.

Mennyi ideig tart egy földkörüli utazás Verne regényében?

1 év
80 nap
70 nap
5 év


79 nap, és néhány (sajnos pontosan nem tudom) óra, tudtommal. (80 nap, ha jól emlékszem már vesztett fogadás lett volna). A kérdés esetleg a könyv címére utalhatna a történet helyett. Előfordulhat, hogy tévedtem.
Oldal: 123