Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Akara

Oldal: 12
Dátum: 2010.02.14. 22:26:16
Van egy olyan kérdés is, hogy melyik településhez köthető a Művészetek Völgye.

A helyes válasz Kapolcs lenne, ez szerepel is a lehetőségek közt - helyes válasznak a kérdés írója mégis Veszprémet adta meg. Utána néztem - biztos, ami biztos alapon -, és igazam van: http://hu.wikipedia.org/wiki/M%C5%B1v%C3%A9szetek_V%C3%B6lgye
Dátum: 2010.02.14. 20:36:40
Igazából, kizárólag fizikai szempontból vízzel is lehet tüzet oltani, az már kérdéses, hogy mennyire hatékony ill. biztonságos... Ha picit átfogalmaznák a kérdést, jó is lehetne.
Dátum: 2010.02.14. 10:31:49
Üdv!

Azért illik tudni középiskolás tananyag - bár a kérdés írójához is lenne pár keresetlen szavam...
Dátum: 2010.02.14. 00:29:27
A felsoroltak közül gyakorlatilag csak a Ne nemesgáz - elírták a kérdést.
Üdv!

Igen, a basszuskulcsot még értem is - de a szopránkulcs? Na, mindegy, egyébként az átfogalmazott kérdést már elfogadták.

Köszönöm a segítséget!
Bocsánat a sűrű írásért - de: a szopránkulcsot sem fogadja el...
Köszönöm a segítséget!

Nos, ezen gondolkoztam én is, de szerintem baromira egyértelmű így is. :S Lehet, hogy jobban hangzana így: "Hogyan nevezzük a zenei violinkulcsot másképp?"

Ámbár, így sem helyesírási hiba, hanem inkább szubjektív vélemény miatt lett kiszemlézve a kérdésem, lehetett volna olyan opció is, hogy "Nem tetszik a megfogalmazása". Csak, hogy én is kötekedjek.

Ugyanakkor, a 3. válaszlehetőségnek basszuskulcsot (merthát az még ma is hazsnálatos, szélesebb körben ismert) szerettem volna írni, de automatikusan visszadobta a rendszer, mert szerinte az trágár szó.

Mindenesetre megpróbálom mégegyszer, ha megint nem felel meg, vannak még jobb kérdéseim is...
Üdv!

Az én kérdésem sem került elfogadásra:

(Zene) Mi a violinkulcs másik neve?

F-kulcs
G-kulcs*
Tenorkulcs
C-kulcs


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Ez mind szép és jó, csak éppen nem hibás a kérdés - egy darab helyesírási hiba nincs benne, és ebben biztos vagyok. Ha pedig nem hibás, hanem más gond van vele, akkor azt írják indoknak...
Oldal: 12