Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darkshade

Azért remélem könyv után filmnél nem nyer a Gyűrűk ura, legjobb sportolót is Legolas vinné... Íjászatban,hah... .
Akkor eddig mi ketten adtuk rá a voksot.
Törvénytisztelő polgárt nem láttam, talán pótolom majd. Erősorrend nélküle számomra. 1, A forrás, ez a film a legszebben fényképezett filmek közé tartozik, sajnos nem közönség-kedvenc, nem is lesz az, de legalább plusz egy szavazatot kapjon. 2. A jó, a rossz és a csúf. Viva la Spagettiwestern. Sergio Leone, Clint Eastwood, Eli Wallach, Lee Van Cleef és nem utolsósorban Ennio Morricone zenéje. csak tisztelegni tudok előtte.
3. Macska-Jaj Kusturica szintén nagyon jó, az egyik legmulatságosabb film az utóbbi 15 évben /10-be már nem fér bele /
A forrás mellett a másik kettőre is leadtam volna a szavazatom, de ilyen a sorsolás.
Conan a barbár: hát, hát ... nem Arnold Schwarzenegger legjobbja, bár a 2 Conan film közül még ez a jobb. Először a Vörös Szonját is Conan filmnek gondoltam javítottam.
Oliver Stone is rapszodikus rendező vannak kiemelkedő, s vannak felejthető filmjei is. A Született gyilkosok az előbbiek közé tartozik, miért rá szavaztam, mert Rettenthetlen amúgy is bejut, az Esőember mellett, ne maradjon ennyire alul.
Szerintem is 3 az a 4 film. Stephen King regényei közül filmen sokkal jobban sikerültek azok amelyek nem horror kategóriába tartoznak, A remény rabjai pedig még ezek közül is kiemelkedik, így rá szavazok.
Itt mindegyik alkotást láttam kicsit nehéz volt a választás, s pillanatnyi elmezavaromnak engedve Nekem 8, úgy gondoltam....
Mivel az Azonosságot én jelöltem, ezért kötelességem is rá szavazni. Igazság az, hogy egyszer nézős film, mint a pl. A Harcosok Klubja, Hatodik érzék vagy a Más-világ, mert másodjára nem üt akkorát.
Az utolsó éjjel kivételével egyiket sem láttam, így itt könnyű volt szavazni. Edward Norton monológja amúgy is viszi a pálmát. Azért a Csokoládét egyszer majd megtekintem.
Kis filmelemzés: Oszkár: Louis de Funés filmjei között van jó és kevésbé jó alkotás is, a Filmmúzeum időről-időre előveszi őket. Ezt a filmjét nem láttam vagy nem emlékszem rá.

Ponyvaregény: A film korszakalkotó volt valóban. Tarantino máig legjobb filmje, mivel továbbjutása nem forog veszélyben, nem is rá szavazok.

Az elítélt: kimaradt, talán bepótolom majd.
Faculty- az Invázium Robert Rodriguez a két végletet tudja hozni, alkotásai vagy bűn rosszak, vagy igen jók, ez a film kivétel erős közepesnek mondanám.
Taxisofőr: Robert de Niro egyik legnagyobb alakítása, az akkor mindössze 14! éves Jodie Fosterrel. Martin Scorsese pedig az egyik legnagyobb rendező szerintem. Így a szavazatot ez a film kapja.
Dátum: 2010.11.01. 11:34:48
Nem lehet, hogy rá gondolt? http://www.filmkatalogus.hu/A-vandorlo-palota--f13810

Könyvtárosra csak tippem van The Librarian néven futott a Titkok könyvtára, de nálunk a ezen a néven futott. Tv2 meg film + is adta, de ez csak tényleg nagyon tipp.
Dátum: 2010.10.26. 10:05:23
Mi kell egy léggömbe?
Szén-dioxid
Szén-monoxid
Hélium
Hidrogén

légömbbe
Dátum: 2010.10.25. 19:49:20
Sok kedvenc szerepelt már (Pl. Forrás, Tökéletes trükk, 12 majom, Keresztapa, Mátrix, Desperado,stb) ezért megpróbálok olyanokat ami még nem:

1. Amélie csodálatos élete /Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain, 2001/
2. Azonosság /Identity, 2003/
3. Alkonyattól pirkadatig /From Dusk Till Dawn, 1996/
4. Brian élete /Monty Python's Life of Brian, 1979/
5. Haláli hullák hajnala /Shaun of the Dead, 2004/
6. Gyaloggalopp /Monty Python and the Holy Grail, 1975/
7. Észvesztő /Girl, Interrupted, 1999/
8. Eredet /Inception, 2010/
9. Las Vegas, végállomás /Leaving Las Vegas, 1995/
10. Ördöggerinc /El espinazo del diablo, 2001/

Persze van még egy sereg film amit tudnék jelölni, de vagy nem fértek bele a 10-be vagy mundér becsületét védve: magyar filmet nem jelöltem egyet sem, mert bár lenne kedvenc (pl. Tizedes meg a többiek, Valahol Európában) , s hasonló oka van annak, hogy olyan klasszikusokat sem jelöltem, mint a Hetedik pecsét /1956/ vagy a Hét szamuráj /1955/ mert ezek , most sajnos csúnyán alulmaradnának a megmérettetésben. Azonban Monty Python két klasszikusát hiányoltam volna...
Dátum: 2010.10.15. 06:35:45
Mikor halt ki az Árpádház?
1304
1303
1301
1302

Árpád-ház, szerintem már szerepel az adatbázisban, s az Árpád-ház csak férfiágon halt ki akkor, női ágon ez 1338. május 6.-án III. András leánya, Ágnes halálakor következik be.
Dátum: 2010.10.13. 10:52:09
Az elején is biztos voltam a nyertesben, de most már szinte 100%-ra bejött a látatlanban lejegyzett tippem.
Dátum: 2010.10.13. 09:36:35
Hol uralkodott Gilgames?
Sumer Birodalomban
Krétán
Kis- Ázsiában
Perzsiában

Sume(é)r birodalom soha nem létezett, városállamok voltak és néha sikerült több város felett megszerezni egynek-egynek az uralmat. Gilgames Uruk királya volt.
Dátum: 2010.10.12. 20:51:13
Mit csinálnak azok akiknek ács a szakmálya?
vasat
háztetőt
benzint
vizvezetéket

Helyesírás!!! szakmája, vízvezeték.
2010. 10. 12.
A csoport
17:00: Azerbajdzsán - Törökország 0-3
19:00: Kazahsztán - Németország 0-4
20:45: Belgium - Ausztria 1-1
B csoport
17:00: Örményország - Andorra 1-0
20:30: Szlovákia - Írország 2-2
20:30: Makedónia - Oroszország 1-3
C csoport
17:00: Feröer-szigetek - Észak-Írország 0-1
20:30: Észtország - Szlovénia 1-2
20:50: Olaszország - Szerbia 2-2
D csoport
18:00: Belorusszia - Albánia 1-1
21:00: Franciaország - Luxemburg 4-0
E csoport
17:30: Finnország - Magyarország1-1
20:30: Hollandia - Svédország 2-1
20:30: San Marino - Moldávia 0-1
F csoport
19:00: Lettország - Grúzia 1-0
20:45: Görögország - Izrael 2-1
G csoport
20:30: Svájc - Wales 2-0
21:00: Anglia - Montenegró 2-0
H csoport
20:15: Dánia - Ciprus 3-0
21:45: Izland - Portugália 0-2
I csoport
20:00: Lichteinstein - Csehország 0-6
21:00: Skócia - Spanyolország 1-3

2010. 11. 17.
E csoport
17:30: Finnország - San Marino 2-0
F csoport
__:__: Horvátország - Málta 3-0
Valahogy sejtem melyik könyv kerül tovább.... bár amelyik alul marad is ugyanolyan maradandót alkotott a saját műfajában.
Meg kell valljam Rejtő Jenőnek kevés könyvét nem olvastam, s ez pont kimaradt, így a szavazatom Douglas Adamsra ment, azzal a feltétellel, Hollywoodi producerek itt figyeljenek soha többé ne jusson senkinek eszébe megfilmesíteni, azt amit nem lehet.
Hmm, ez nehezebb volt, mint az 1-es párosítás. De a kis voksomat Dumas mellett raktam le, bár a három testőrt senki nem javasolta, ami meglepett. De ez a könyve szerintem a fő műve. Mit nekem Athos, Porthos, Aramis és D'Artagnan éljen Edmond Dantes.