Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Papp András

Oldal: 12
Dátum: 2009.12.22. 05:31:48
Alap 35ös szintű Vyarg Harcos 80 lépett szinttel.

Kisajtoltál a lényből 41976 lélekenergiát.

Ez azért keményen szánalmas.
Dátum: 2009.06.21. 19:41:01
.
Dátum: 2009.04.28. 04:04:34
Elnézést az lemaradt Shagam vagyok az első világról.
Dátum: 2009.04.28. 03:59:25
Sziasztok

Lenne egy ötletem de hírtelen akarom leírni és nem találtam hozzá más küldetéssel foglalkozó topicot.Előre is elnézést kérek a helyesírási hibákért (az okokat nem szeretném fírtatni).
Lehet hogy az ötlett már szerepelt csak átsiklottam felette akkor elnézést az érintettektől is.

Ahogy elnéztem a legtöbb emberkének a küldetésekkel van problémája vagyis azok ízetlenségével.
Én erre egy olyan módszert találtam ki.Mi lenne ha normális tőrténetek lennének.Én egy rövid időben ÖVéztem és nekem az a küldetés rendszer nagyon bejöt.(sajna abba kellett hagynom hétköznapi okok miatt).Mondok egy példát talán úgy jobban tudom érzékeltettni mire is gondolok.

Karaktered sétál és észrevesz egy mezőn egy sebesült farkast aki a földön fekve vicsorog rád.Oldalán hatalmas seb tátong.Mit csinálsz ?
Itt pár lehetőséget is felajánlana a program egyoldalról ott lenne az etikai és morális döntés másrészt így nem akadna el az ember bennük.
1.lehetőség: Odamész (idomítás próba) és meggyógyítod (sebgyógyítás próba)
2.lehetőség:Odamész és megfosztod a szenvedéstől.(megölöd de nem veszed el a Lélekenergiáját)
3.lehetőség:Odamész és kivégzed (esetleg kivégzés próba és akkor Le-t is kapsz érte)
Utána folytatod az utadat.
Tudom bugyuta példa de most hírtelen jobb nem jutott az eszembe:).

Ennek a dolognak az előnyei péládul nem lenének továbbra is egysémás karakterek.Mivel többféleképp is meglehetne oldani őket ezért nehéz lenne bennük elakadni.És talán némi szerepjátékott is belevisz a játékba.
Hátrányai rengetek ötlett kell hozzá és nagyon sok idő beprogramozni a játékba.(legalábbis gondolom , én nem értek hozzá)

Esetleg később lehetnének több szereplős küldetések is amiket klántársakkal lehetne megoldani.Ismét egy példán keresztül vázolnám.

Társaddal mentek és egyszercsak észrevesztek két fekvő tetemet a földön megpillantotok melletük egy csillogó tárgyat.Közelebb érve látjátok hogy ez egy blabla akármi .
Felveszitek és folytatjátok az utatok.Egy leégett erdőn mentek keresztül amikor is elétek ugrik két Elf pitypangzabáló.Fenyegetően mennek felétek kardjukat lóbálják.
Megszólal az egyik:-Adjátok ide a blabla akármit különben nagy baj lesz.
Mit csináltok?
1.lehetőség:Megtámadjátok őket (ebben az esetben célpontot is kéne választani mondjuk valahogy így.1.lehetőség:támadom azt akit a társam támad,1b.lehetőség:Mást támadok mint a társam)
2.lehetőség:Odaadjátok nekik
3.lehetőség:megpróbáljátok nekik eladni (kereskedelem próba)

A dolgott valahogy úgy képzelem el hogy a játék feldobja a lehetőségeket.És több játékos esetén csak akkor megy tovább a küldetés ha minden résztvevő fél már kiválasztotta mit akar csinálni és csak akkor ha a küldetésben résztvevő felek ugyan azt a lehetőségett választanák.Így ugyanúgy mint egy normáls szerepjátékban meg lehett beszélni hogy ki mit akar csinálni.
A próbákat meg mondjuk úgy lehetne megcsinálni hogy a játék veszi az alapértéket ami az a szint lenne ami a karakternek már megvan (több játékos esetén akinek a nagyobb szinten van meg a szakkértelem), és arra dobna a játék egy 10 oldalú kockával egy határszámra mint célértékre.Ebben az esetben ha mondjuk 10 alatti a határszám mint célérték akkor a szakértelem nélkül is lehetne az adott lehetőségett teljesíteni és nem kéne külön Leért felvenni csak a küldetés miatt.Amennyiben nem sikerül megdobni a próbát úgy mondjuk óránként lehetne vele próbálkozni vagy naponta.A harcok meg ellenfél választással kezdődnének.És mintha portyáznál vagy térkapuznál úgy lenne levezetve,tehát megkapod a harc teljes kimeneteléről a leírást.
Persze ezekér a küldetésekért jóval több Le-t lehetne kapni.De ha valaki már megcsinálta és mondjuk segíteni kéne a klánjából valakinek mert nem talál magának társat a küldihez akkor mehetnének együtt csak aki már megcsinálta az nem kapna érte Let.Esetleg nem csak klánon belülről hanem az egész hordából lehetne társakatt keresni.Vagy még jobb lenne az egész szerverről

Na ennyi lenne valahogy én ezt így képzeltem el és találtam ki.Valószínű rengetteg idő lenne ezt leprogramozni de szerintem mindenképp megérné.Esetleg tesztelés képpen hogy mennyire tetszik az embereknek lehetne egy "teszt küldetés".

Mégegyszer elnézést hogy ide írtam be nem akartam megzavarni a csevejt.Pontozással vagy priv üzenett küldéssel lehett felém ontani az észrevételekett.Esetleg valamelyik játéktervezőtöl egy gondolkodunk rajta vagy menj a fenébe hogy plusz munkát adsz nekünk ,hozzászólásnak örülnék:).
És persze mégegyszer elnézést a helyesírási hibákért.
Tudom hosszúra sikerült .
Dátum: 2009.04.28. 03:02:19
Szerintem ennél jóval egyszerübb a megoldás.

Aki sokatt sebződik az egyszerűen fejlesszen rá az egészségre.
Esetleg szimplán az egészség adhatna több Ép-t .
2 új fejlesztésből egyiknek sem látom értelmét és szerintem csak bonyolítja a játékot.
Sziasztok nekem is nagyon bejött a Firefly.De ha mondjuk ajánlani szeretnék nektek valamit akkor az az Odaát lenne szerintem nagyon eltalálták most kezdem majd el nézni a harmadik évadot.:)Tömören a sorozat a misztikum világába viszi a nézőket elég sok akcióval és van olyan rész is aminek elég horroros beütése van.Viszont egyáltalán nem lapos a story.Bár igaz a második évad végén a főszál már le van zárva,ezért is leszek kíváncsi a harmadik évadra.Szerintem érdemes belenéznetek
Dátum: 2008.10.25. 09:38:07
Habár nem szerettem a politikát. Viszont itt egy link akit érdekell a téma és akit nem annak is megéri végignézni.Előre szólok 40 perces video


http://video.google.com/videoplay?docid=6132500997336473908
Dátum: 2008.10.21. 20:15:41
Szerintem ki merem jelenteni hogy ez az eddigi legjobb játék amit kitaláltatok Miklós Van benne cselekmény egy kis versenyzés ,taktikázás és persze a háttér mármint a Legenda nagyon tetszenek, a Kvízt egyenes zseniális ötlettnek tartom.Engem nagyon le tud foglalni.Fogadja hát az egész team az őszinte gratulációmat:)
Ui:Ez nem nyalizás hanem őszinte vélemény.
Dátum: 2008.10.21. 20:08:33
Nem értek a témához ezért csak a saját szempontjaimat tudom leírni.Én utállok könyvet olvasni a gépről hisz nem tudsz nyugodtan hátradőlni ,kényelmesen lefeküdni az ágyra olvasás közben,nem tudod lemorzsázni ,ráadásul kiégetti a szemedett a monitor is.Szerintem a könyv egy dologban felveheti a versenyt ez pedig az élmény.Én is főleg Fantasy témájú könyveket szoktam olvasni és néhány Sci-fit is főleg az alapművekett mint például a Birodalom és az Alapítvány:).És ezek a könyvek felveszik a versenyt a számítógépes játékok élmény világával.Én néha napokig szoktam mesélni a könyvekett a barátaimnak:)Egy számítógépes játékott viszont kijátszol és már rögtön le is tőrlöd a gépről utána max mesélsz róla pár napig és örülsz ha nem felejted el 2 hét múllva .Az igaz a könyvnek elég borsossan felment az ára az elmúlt években és igazán ez tartja vissza az embert.Reméljük ez valahogy változni fog .Summa Summárum szerintem a könyv fizikai formában nem halt még meg és nem is fog egy jó ideig.
Ui:Elmondhatatlanul örülök hogy más témákról is majd ellehet beszélgetni a Végzetúr társaimmal
Oldal: 12