Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hanabi

Oldal: 123
Dátum: 2010.03.16. 10:18:24
Idézet: Solikka11 - 2010.03.13. 19:32:50
Véletlenül kétszer kattintottál.


Nem kattintottam kétszer. Egyébként pedig, ha nem jelölsz be választ és úgy kattintasz a Kész gombra, hogy nem jelöltél ki semmit, akkor azt írja ki piros betűkkel, hogy "Nem válaszoltál a kérdésre!"

A kvíz olimpián is találtam egy érdekességet: a kétsoros kérdések második sora nem látszik. Én úgy oldottam meg, hogy kijelöltem és kijelölve látszik. Ez valami hiba lehet az új designban.
Dátum: 2010.03.12. 09:13:17
Szerintem bugot találtam.
Az volt a kérdés, hogy Ki írta az Az című könyvet? Fel volt sorolva négy név, nem tudom már, hogy kik, mert tudtam a választ ezért csak bejelöltem és kattintottam. Mire ezt a választ kaptam: "Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Boeing 747".
Mondanom sem kell, hogy ez nem szerepelt a lehetséges válaszok között.
Ki kérdezi Toldi Miklóstól, hogy "Hé, paraszt! melyik út megyen itt Budára?"?

Laczfi nádor
Lajos király
cseh vitéz
Kinizsi Pál

A kérdésre eddig 1 jó és 3 rossz válasz érkezett.

Most ki fogják venni ezt a szép kérdést?
Dátum: 2010.03.04. 11:51:35
Azt szeretném megtudni, hogy mire jó az, hogy az Arénában a szövetségbeli társaimmal gyakorolok?
Dátum: 2010.03.04. 08:39:59
Nem lenne jó egy olyan külön topic, ahol társakat lehetne keresni a különböző küldetésekhez.
Én momentán a Támadj meg egy végzeturat, és öld meg beidomított lényét! küldetéshez keresnék valakit, kölcsönös alapon, a V3-on. Akit érdekel írjon ott, vagy itt is.
Ja, és csak úgy, egyeztetés nélkül nem érdemes engem megtámadni ezért a küldetésért, mert az állat momentán pihen.
Dátum: 2010.03.03. 09:10:22
Szerintem kár morogni bizonyos kérdések felett, hogy speciális. Épp az előbb kaptam egy kérdést, hogy hol rendezték a 2002-es labdarúgó világbajnokságot. Fogalmam sem volt róla, mert nem szeretem a focit, bocsi fiúk, nő vagyok .
De nem morgok miatta, mert ez a kérdés egy Vágó-műsorban simán elmegy. Ugyanígy szerintem a ki Harry Potter keresztapja, vagy hogyan halt meg Magdi anyus kérdések is elmennek, mert azért elég sokat tudják.
Szerintem csak azt lehetne spec. kérdésnek nyilvánítani, amire még az ismerőseim közül sem tudja senki a választ, vagy egy-heti guglizás után sem lehet kideríteni.
Dátum: 2010.03.03. 08:57:45
Milyen jelzővel illetik a Gorgos auruszt?
hosszúnyakú
kőtörő
legyezőhátú
három szarvú

Gorgosaurus vagy gorgoszaurusz, de mindenképpen egybeírandó, kisbetűvel.
Spec. kérdés. Utánanéztem, ám nem találtam a kérdésfeltevő szerinti helyes válaszra utalást. Mivel a wiki azt írja, hogy "súlyos feje egy S alakú nyakon ült", bejelöltem a hosszúnyakút. Persze nem az a helyes válasz...


És mi volt a helyes válasz?
Arra gondoltam, hogy esetleg átfogalmazom a kérdést, hogy könnyebb legyen:
Kit nevezett Voltaire brit mészárosnak?
Dátum: 2010.03.02. 13:59:45
Hol található a Babits Mihály emlékház.
Dombóvár
Szeged
Eger
Esztergom

Pl. Szekszárdon...

Kit vagy mit neveznek Herkules (Héraklész) oszlopainak?
Egy Zeusz templomot
A gibraltári hegyeket
Herkules lábait
Ez egy oszlop típusa

Először is olyan, hogy "gibraltári hegyek" nincsen. Gibraltárban van egy hegy.
Másodszor: Herkules oszlopai a Gibraltári-szoros két partját szimbolizálják, amelyek közül az egyik a Gibraltár-hegy, a másik pedig Afrika legközelebbi pontja. A római mitológia szerint a Gibraltári-szoros helyén korábban összefüggő hegység volt, Herkules választotta szét a hegyet, mert nem volt kedve megmászni.
Azt tanácsolták, hogy ide írjam be. Kár érte szép kérdés volt szerintem.

Minek nevezte Voltaire Shakespeare-t?
brit mészárosnak
angol kórnak
stratfordi csalónak
londoni fűzfapoétának
Idézet: Yaffa - 2010.02.24. 18:18:35
Idézet: Hanabi - 2010.02.23. 20:38:13

Ha már a kötözködésnél tartunk , a regény címe "Quo vadis?", sic kérdőjellel a végén.
Ja, amúgy a kérdés átment


Az adott mű címében nincs kérdőjel. Azért javasoltam azt és úgy ahogy.
Az eredeti kérdés volt "Quo vadis?" vagy "Quo vadis, Domine?"
Ezt kérdezte Péter Jézustól.


Mármint ki kérdezte kitől?! Talán fordítva nem?
Nekem egy elég régi példány van meg belőle és van kérdőjel a cím végén. De nem hagyott nyugodni a dolog és megnéztem antikváriumban és valóban vannak olyan kiadások, ahol nincs kérdőjel a cím végén.
De szerintem jobb volna ezt a meddő vitát befejezni. Szerintem egész tűrhetően van a kérdésem megfogalmazva, főleg ahhoz képest, amiket egyesek írkálnak.
Gondoltam rá, hogy felteszem ezt a kérdést: Ki kérdezte kitől: Quo vadis?
Köszönöm a választ, a problémát sikeresen megoldottuk és még a kérdést is elfogadták.
Mi a teendő, ha véletlenül rossz választ jelöltem meg helyesnek? Az előbb írtam a kérdést és figyelmetlen voltam. Mit lehet ilyenkor tenni?
Dátum: 2010.02.26. 15:47:23
Idézet: Cosmo - 2010.02.26. 13:38:44
Idézet: Hanabi - 2010.02.26. 13:35:19
Idézet: Gelu - 2010.02.26. 12:52:50
Idézet: Hanabi - 2010.02.26. 09:16:56
Mi a Magyar Posta jelkép állata?
Fecske
Galamb
Varjú
Holló

A Magyar Posta jelképe egy trombita. A kérdés helyesen: Mi volt a Magyar Posta korábbi jelképe? Bár ebben az esetben sem könnyű a válaszadás, mivel a legtöbb ember arra emlékszik, hogy egy fekete madár, és még ha rá is keresek a neten, abból a stilizált rajzból honnét tudjam, hogy varjú vagy holló? Amúgy a helyes válasz a holló, amit abból lehet kitalálni, hogy a közhiedelem a varjút valamiféle gonosz madárnak képzeli, ezért azt talán mégsem választották volna jelképnek.


Hát egy kicsit azért több is utal a Hollóra! Mátyás anyja c. versben is pl. holló a postás! De mostmár tényleg csak a trombita maradt!


És szerinted többen ismerik a Mátyás anyja című Arany János balladát, mint ahányan tudják, hogy a varjú károg?


Hát szégyellheti az,aki nem ismeri. Általános iskola 3. osztályos tananyag.Meg is kellett tanulni.Nem magolni...


Hát szégyellje! Szerintem ők vannak többen (akik nem tudják). De nagyon elkanyarodtunk az eredeti témától, hogy mi a posta jelképe. Még ha ismerem is a verset, akkor is elég komoly asszociáció kell ahhoz, hogy ebből kitaláljam.
Dátum: 2010.02.26. 13:37:06
Milyen magas az Eiffel torony?
290
300
335
322

wiki:"A torony összmagassága 322 m, ebből maga a torony 300 m, rászerelve 22 m-re magasodik egy tévé-adóantenna."
Most akkor melyik? A kérdés feltevő szerint: 322. Naná, hogy eltévesztettem!
Dátum: 2010.02.26. 13:35:19
Idézet: Gelu - 2010.02.26. 12:52:50
Idézet: Hanabi - 2010.02.26. 09:16:56
Mi a Magyar Posta jelkép állata?
Fecske
Galamb
Varjú
Holló

A Magyar Posta jelképe egy trombita. A kérdés helyesen: Mi volt a Magyar Posta korábbi jelképe? Bár ebben az esetben sem könnyű a válaszadás, mivel a legtöbb ember arra emlékszik, hogy egy fekete madár, és még ha rá is keresek a neten, abból a stilizált rajzból honnét tudjam, hogy varjú vagy holló? Amúgy a helyes válasz a holló, amit abból lehet kitalálni, hogy a közhiedelem a varjút valamiféle gonosz madárnak képzeli, ezért azt talán mégsem választották volna jelképnek.


Hát egy kicsit azért több is utal a Hollóra! Mátyás anyja c. versben is pl. holló a postás! De mostmár tényleg csak a trombita maradt!


És szerinted többen ismerik a Mátyás anyja című Arany János balladát, mint ahányan tudják, hogy a varjú károg?
Dátum: 2010.02.26. 09:16:56
Mi a Magyar Posta jelkép állata?
Fecske
Galamb
Varjú
Holló

A Magyar Posta jelképe egy trombita. A kérdés helyesen: Mi volt a Magyar Posta korábbi jelképe? Bár ebben az esetben sem könnyű a válaszadás, mivel a legtöbb ember arra emlékszik, hogy egy fekete madár, és még ha rá is keresek a neten, abból a stilizált rajzból honnét tudjam, hogy varjú vagy holló? Amúgy a helyes válasz a holló, amit abból lehet kitalálni, hogy a közhiedelem a varjút valamiféle gonosz madárnak képzeli, ezért azt talán mégsem választották volna jelképnek.
Dátum: 2010.02.26. 09:06:07
Folytasd: " Marcipán ....... ".
sziréna!
hasra!
ugass!
aréna!

Pontosabban: "Marcipán szirénát!" Mondjuk sose legyen ennél nagyobb problémám

Amúgy valaki olyan is olvassa ezt topicot, aki érdemben tud tenni valamit? Mert épp az előbb olvastam egy hozzászólást, amiben egy olyan kvízkérdést reklamál valaki, amit én már korábban szintén megreklamáltam.
Dátum: 2010.02.25. 10:32:28
Melyik regényt nem Sally Hunter írta?
Ivory láz
Amnézia
Hisztéria
Vesekő

Ki a ...om az a Sally Hunter?
Dátum: 2010.02.24. 16:48:24
Melyik az 5. legnagyobb területü (négyzetkilométerben mérve) ország a világon?
Kanada
Kína
Ausztrália
Brazília

És a 13-ik?

Na ez a legdurvább, amit valaha láttam:
Melyik országban jobb oldali a közlekedés ?
Dánia
U.S.A
Austrália
Románia

A kérdésből kimaradt a NEM szó!!!!!!
Oldal: 123