Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - ArkAngyal75

Dátum: 2008.12.03. 18:45:21
A 2. Világháborúban mely országok nem voltak csatlósai a Német birodalomnak?
Bulgária
Svédország
Finnország
Románia

Ez még mindig benne van? II. világháború... aztán mivel több országot is kérdez, de minden válaszban csak 1 van megadva, akkor itt több válasz is jó?
Dátum: 2008.12.03. 17:10:30
Melyik allat a kiraly?
oroszlan
tyuk
farkas
medve

Ehhez nem kell kommentár.

Milyen filmben nem játszik Kenau Rives?
Bill és Tedd
Matrix
Ház a tónál
Szerelem alkonyata

Na hát ez meg... Kenau Rives (értsd: Keanu Reeves)... aztán ha ezen túlteszi magát az ember, akkor jönnek a válaszok. A Bill és Ted nem 1 film, hanem legalább 2. A Matrix meg trilógia. Finoman fogalmazva is pontatlan szinte minden.

2008-ban hány éves lett a Barátok közt című sorozat?
12
8
10
Nincs ilyen sorozat

Teljesen érdektelen, spec tudás.

Melyiket írta Janny Wurst?
Kerenszkij vére trilógia
Elenium trilógia
Leigázott föld sorozat
Birodalom trilógia

A szokásos: tök ismeretlen írók tök ismeretlen művei, megjegyezném, hogy az író nevére keresve sem találtam meg a műveit, viszont virsli annál több volt. Wurst=virsli...

Ha van 5 kutyád és abból elveszel 4-et és még jön 11 akkor hánya kutya lesz?
14
5
12
9

Ez meg megint milyen hülyeség???
Dátum: 2008.11.28. 22:14:25
-2 +1 ez ismétlődik, ezért a 3 a rossz
Dátum: 2008.11.28. 22:13:20
Mi a királyvíz?
a kénsav és a sósav 3:1 arányú elegye
a salétromsav és a sósav 3:1 arányú elegye*
Egy ásványvízfajta neve
a sósavat nevezik így is

Ez így rossz. A királyvíz tömény sósav és tömény salétromsav 3:1 arányú elegye. Még az arány is rossz, pedig nagyon nem mindegy. Mint ahogy a koncentrációja sem.
A kérdés írójától kérdezem: mi történik, ha cc. salétromsavba dugod a kezed és mi, ha cc. sósavba?
Dátum: 2008.11.28. 18:55:33
Mi a kén vegyjele?
o
nincs vegyjele
k
s

A vegyjeleket nagy betűkkel írjuk... Aki akadékoskodásnak venné, annak elmondom, hogy a kémiában s-sel egy alhéjat jelölünk, szóval a kén maradjon S.
Dátum: 2008.11.28. 17:27:09
Ha II. Béla 20 év alatt 100 rendeletet adott ki, akkor 30 rendeletet 15 év alatt hanyadik Béla adott ki?
Dátum: 2008.11.28. 17:19:13
Kik Ghalla ősi istenei?
Leah-Elenios-Raia
Bufa-Chara-din-Rhatt*
nincsenek ilyenek
Fairlight-Tharr-Sheran

Ezt a gugli se találta, pedig az a barátom. Bant neki, aki írta és aki elfogadta. Hát semmiből nem tanulnak az emberkék?
(Mondjuk tudnék még mondani: minek az ünnepe okt. 23 és évszámok a válaszok, '56 a jó a kérdező szerint, pedig engedtessék meg, hogy ne 1956-ot ünnepeljük akkor, hanem 1989-et, vajon tudja a kérdező, hogy akkor mi történt? Már ha van azon mit ünnepelni... de ez más kérdés... mindenesetre elég visszás, hogy 1956-tal ünnepeljük, hogy országunk szeretett volna egy SZU-tól független kommunista államot létrehozni... na mind1...)
Dátum: 2008.11.27. 22:09:19
Ki nyerte a 2006-os Vb-t?

Németország
Franciaoszág
Spanyolország
Olaszország

Ezt legyetek szívesek vegyétek ki. Köszönöm.
Dátum: 2008.11.26. 18:37:58
Melyik megyében található Pákozd?

Veszprém
Békés
Fejér
N

"Még soha semmit nem tudtam befejezni de most
Dátum: 2008.11.25. 23:20:57
Igazad van, én csak kis hazánkra gondoltam.
Dátum: 2008.11.25. 23:07:27
A római neveket eredeti írásmóddal írjuk. Vagyis majdnem. De nem fonetikusan. A görög nevek fonetikusak.
Dátum: 2008.11.25. 16:48:02
Na akkor megint (még mindig)

Mi Kolumbia nemzeti mottója?

Egy akarat egyesít minket!
A szabadság szeretete hozott minket ide!
Fehér port, zöld dzsungelt!
Szabadság és rend!*

Ez aztán általános művetség. Kit érdekel? 15k km-re van az az ország!


Melyik a legtöbb ember által tanult idegen nyelv?

Angol???? Mindenki oroszt tanult, aki 30 évnél öregebb!


VII. Konstantin bizánci császár jelzője a "bíborbanszületett". Miért?

Egy bíborpalástra fektették, mikor megszületett.
Amikor született, bíborszínű volt az ég.
A császári palota bíbor szobájában született, a császár fiaként.*
A bölcsője egy bíborcsiga házához hasonlított.

Wiki: Kónsztantinoszt azért nevezték Bíborbanszületettnek (Porphürogennétosz), hogy hangsúlyozzák törvényes származását és jogát a trónra.


Melyik sportágban jeleskedett Kovács koko István?

vívás
úszás
box
kézilabda

koko... lol... A sportág neve pedig ökölvívás.
Dátum: 2008.11.24. 22:14:00
Mit gondolsz, mekkorára nő meg a világ legkisebb hala (A Törpe babszemgéb, Pandaka pygmaea)?

3 cm
7 mm
1,9 cm
27 mm

Size is about 7.5 – 11 mm female bigger than male; 9 mm male, 10-11 mm female

Milyen modemet (internet) lehet venni boltokban?

Nokia
D-Link
Samsung
Siemens

Siemens modem is van... Samsung modem is van... gondolom boltban is lehet kapni őket...
Dátum: 2008.11.24. 21:50:24
Én erre asszociáltam:
Vezetsz egy repülőgépet. Felszállsz New Yorkban 300 utassal. Chicagoban leszáll 54 utas, felszáll 36. Seattle-ben leszáll 14 utas, felszáll 11. Los Angelesben felszáll 27 utas, leszáll 45. Hány éves a kapitámy?
Dátum: 2008.11.24. 21:25:59
Ezt meg azonnal törölni kellene. Meg sárgalaps figyelmeztetésben részesíteni, aki beírta és aki beengedte.

Hány éves a kapitány?

15*
13
16
14
Dátum: 2008.11.23. 20:57:25
Ez nem tarozik az általános műveltséghez még érintőlegesen sem. Azért, mert egy vékony réteg olvassa, szereti, jó is, még nem lesz általánosan ismert, elismert. Ide olyan kérdések kellenek, amiket bárki tudhat, ha kicsit nyitott szemmel jár a világban, nem pedig olyanok, amiket csak azok tudhatnak, akik teljesen bele vannak buzulva bizonyos dolgokba. Én is szeretem a fantasy-t, sci-fit, horrort és egy csomó olyan dolgot, amit 10 emberből 1 szeret és ismer, mégse teszek fel olyan kérdéseket, amik erre vonatkoznak.
Mondjuk ezekre a ki írta meg mit írt valami totál ismeretlen író, még lehet is válaszolni, ha bújom a guglit. De amit most találtam...

Melyik elvégzésekor van azonnal leshelyzet?
Kirúgás
Bedobás
Les
Szöglet

Nem idéztem pontosan, mert gondoltam a lest nem lehet elvégezni, de a kérdés írója szerint igen. Feltételezem focira gondolt, bár elég sok sportban van les és mindenhol mást jelent...
Dátum: 2008.11.23. 14:22:57
Tk. megigértem, hogy nem írok be ilyeneked, de most...

Mikorra várható a The Sims 3. megjelenése?

2010. január 5.
2010. február 25.
2009. január 15.
2009. február 20.

Kutyát nem érdekli, spec, idióta kérdés.

Melyik könyvet nem Michael A. Stackpole írta?

Harcos : Coupé
Harcos : Riposte
Vadászok
Sötét Ármány

Spec. Legközelebb azt kérdezem, hogy melyik könyvet írta Stanley Root Hangman (aki a barátom) van annyi létjogosultsága, mint ennek...

Hány éves település Dunakeszi?

1001
251
501
751

A hivatalos honlap szerint 2005-ben 750 éves. Akkor 2008-ban 753. Jövőre meg... és azután...
Dátum: 2008.11.22. 21:31:45
Mi Europa legnagyobb szigete?

Rodosz
Korfu
Brit sziget
Mallorca

Grönland. És nem csak Európa, hanem a Föld legnagyobb szigete is egyben...

Hogy hívják London híres toronyórájának a harangját?

Big Bell
Tick-tack Tower
Bim-bamm Bell
Big Ban

Talán Big Ben...

Hány Nobel-díj van?

A kérdező szerint 6. Nobel szerint viszont 5. Talán utána kellett volna nézni, gondolom a közgazdot is ide vette, pedig az NEM Nobel-díj. Itt van a végrendelet: http://www.kfki.hu/chemonet/hun/teazo/nobel/nobeldij.html
Dátum: 2008.11.22. 16:13:51
Ezen meg mit vitatkoztok annyit?
terra=föld
bite=harap (angolul)
kilo- =1000

vagyis 1 föld harap hány 1000 harap?
na erre válaszoljatok
Dátum: 2008.11.22. 16:11:26
Rájöttem valamire. Teljesen felesleges beirkálni a rossz kérdéseket. Legalább a kérdések 40%-a kifogásolható és tökmindegy, hogy ki mit mond, hogy ez ne legyen, az ne legyen, úgyis lesz. Nem lesz kevesebb HKK kérdés, nem lesz kevesebb ismeretlen fantasy/sci-fi/akármi íróról kérdés, nem lesznek pontosabban a kérdések, sőt, azok sem lesznek többen, akik a kérdést nem mindig jónak értékelik. Az a pár lé meg... viszont az olimpiánál zavaró, oda jobb lenne, ha csak a fejlesztők írnának kérdéseket. Vagy mindenhova.