Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Maximuss

Oldal: 123456789
Dátum: 2010.01.05. 19:47:39
Ha jól tudom, a szolgáltatás, amiért fizettél, az maga az őskő. Miután ezt megkaptad, onnantól fogva azt kezdesz vele, amit akarsz. Tehát a szolgáltatást teljesítették azzal, hogy megkaptad a kívánt őskőmennyiséget.

Ebben nem vagyok 100%-ig biztos.
Dátum: 2010.01.05. 19:38:17
Szerintem Miklós nagyon jó példát írt erre: (gondolom rád nézve is káros ez a reform, mert annyira ellene vagy, hogy csak na).

Vegyünk egy kb. 20-as szintű karaktert. Legyen portya karakter, az egyszerűség kedvéért (de lehetne bármilyen más karakter, a lényeg, hogy állata legyen). Ennek a karakternek nagy valószínűség szerint van állata, ráadásul egész alacsony szint óta. Sokat portyázik, sok csatát nyer, az állata sok elnyelést ad. ehhez vegyünk hozzá még 40 elnyelést epikus tárgyból, aztán nézhetjük, amint a páciensünk sebződik csak varázslattól, illetve az ellenfél állata által. (a közelharci sebződése minimális, akkora elnyelése van). Innentől sokkal több csatát képes megnyerni, mintha nem lenne ilyen magas szintű epikus tárgya. A sok nyertes csata meg sok-sok plussz LE, amitől a karakter természetesen még erősebb lesz.
Dátum: 2010.01.05. 19:19:56
De most már be van téve egy korlát, tehát a végtelenségig nem tudod egy nap megcsinálni. Másrészt nekem a lelkiismeretem közbeszólna, így ezzel nem élek. Összeszedem én a napi kreaff-ot enélkül is, persze "sokkal nagyobb áron" ()ha az LE/TP-t nézzük.
Dátum: 2010.01.05. 19:12:13
A kreatív lebutítása azért volt jó a többségnek szerintem, mert aki egyedül kezdi a játékot, neki nem valószínű, hogy lesz egyből olyan társa, akivel exploitolni lehet. Ők garantálom, hogy többen vannak, mint azok, akik rendszeresen, szinte az elejétől tudták volna ezt csinálni.

+ ezzel az exploittal nagy mennyiségű "nem létező" LE került a játékba, ami megint csak nem fair egy olyannal szemben, akinek nincs egy pár ilyen oda-vissza ütős partnere.
Dátum: 2010.01.05. 19:09:51
A VF valszeg azoknak nem tetszik, akik nem szeretnek lassan szintet lépni. Esetleg az nem tetszett nekik, hogy a másik jobban fejlődik a szintjén, ezért úgy érezték, egyből reform kell.

A portyarendszer azoknak nem tetszik, akik:
1. nem portyáznak eredményesen
2. akik nem élvezik a portyát, csak az LE/TP arányt és nem fér bele nekik, hogy 0 LE-t hozzanak. Nem voltam egy nagy portyás, de az utóbbi időben megszerettem. Pedig én is hozok bőven olyan csatákat, ahol 34-47 TP-t kapok a 0 LE mellé. Na és? benne van a játékban.
Dátum: 2010.01.05. 18:58:58
Jelzem, ha lenn nem látsz pirossal olyan nevet, hogy Miklós, akkor hiába teszed fel 20x a kérdést, akkor sem fogsz választ kapni olyasmira, amit más nem tud
Dátum: 2010.01.05. 18:57:20
A fejlesztésekbe a játékosoknak is van beleszólásuk. A játékok többségében meg sem kérdezik a játékosokat, hogy "Figyeljetek már, ez a probléma, javasoljatok ellene valamit". A JV az, aki átlátja a dolgokat és ezek szerint cselekednek. Lehet, hogy ez bizonyos karaktereket hátrányosan érint, de attól még a játék összképét tekintve biztos többen támogatják, mint ellenzik. Alkalmazkodni kell a dolgokhoz, ez is egy speciális esete annak, hogy ne laposodjon el a játék.

Nem hiszem, hogy lett volna olyan fejlesztés, ami mindenkinek tetszett volna. Valakinek mindig baja van vele, de attól, hogy ő nem képes megérteni, hogy ez a játék és a játékosok többségét pozitívan érinti, attól még jó fejlesztés.
Dátum: 2010.01.05. 18:52:51
A wikidoton a kalandok többsége fenn van, meg tudod nézni, mi kell hozzá. Ezt megveszed előtte (ÉP/ VP lötty). Ha a kristálypontos itallal van a probléma, akkor olyan kalandokat kell csak csinálni, amit kristálypont nélkül vagy minimális kristálypont felhasználásával meg tudod oldani.

szerk.: arról nem is beszélve, hogy szerintem megérik a tárgyak a befektetett LE-t
Dátum: 2010.01.05. 18:48:47
Ne feledd el, hogy ez az egész csak 1 játék. Ha egy játékkal nem játszol minden nap, nem feltétlenül vesztesz vele. Mivel játék, ezért szórakozás céljából játszik vele az ember. Ha meg nem ilyen felfogásban teszi azt, hanem versenyként fogja fel, akkor vagy legyen ott nap, mint nap vagy fogadja el, hogy ennyi lehetősége van, ebből kell kihozni a maximumot.

szerk.: ráadásul egy nyitott végű játékról beszélünk, tehát nem tudom mi hátrány érheti a karaktert, ha kihagy 1 napot (tudom, 1 napi kamra és portya, de mi akadályozza meg abban, hogy másnap portyázzon?)
Dátum: 2010.01.05. 16:19:39
Attól függ, mikor lépett be a szövetségbe. Ha ő alapította, akkor 1000 LE + a szaki kifejlesztése. Esetlegesen a mágia növelése. Nem megy egyik napról a másikra, de szerintem még akkor is jobban jár, mint aki csak később tud konstruálni.

szerk.: elírás
Dátum: 2010.01.05. 16:14:00
Mind1, ha szerencséhez kötik, az sem fog tetszeni sokaknak, mert vagy túl sokat kell építeniük és inkább hagyják az egészet vagy arra hivatkoznak, hogy sokat ugráltak szövik közt, ami miatt csökkent a szerencséjük. Építéshez kötni: ha valakinek van kostrukciója, akkor max. annyi LE-t kell beáldoznia, amiből mágiát fejleszt egy kicsit. Aki olyan szövetségben van, hogy nincs egyből akadémia? ez nekik nem tetszene. Olyan nem lesz, hogy mindenkinek tetszik.

A minimum licit lenne talán az általad említettek között a legjobb, de itt is ésszerű, nem túl alacsony/magas határ kellene és a konstrukciósok itt is nagyon nagy előnybe kerülnek. Tehát ez sem jobb megoldás, mint az, hogy ott lehet nála, de X szintig nem hordhatja.

Remélem nem haragszol meg a hsz-em miatt
Dátum: 2010.01.05. 12:09:17
Nem tudok nyilatkozni a scriptek használatáról, mert nem ismerem őket (ha egyáltalán vannak). Viszont én is sokszor támadok ilyen hirtelenséggel, a módszer pedig egyszerű. Ülsz a gép előtt és nézed a portyalistát, 1-2 másodpercenként meg frissíted. Nem kell egyből rosszra gondolni.
Dátum: 2010.01.04. 22:05:37
Ez a negatív korlátozás csak azokra vonatkozik, akik már megnyerték az adott kategóriát egyszer és nem léptek annyi szintet azóta, hogy másikban induljanak, nem?

Mert ha így értették, akkor a VF-es csak abban az esetben szenvedne "hátrányt", ha a kategória közepéről vagy alsó szintjeiből nyeri meg a bajnokit.
Tehát a 4 szakit max fölé akarod vinni. Meg támadhatsz saját hordádra, jóval több LE-t rabolhatsz. Akkor a +5 minden tulajdonságra, amiért érdemes küzdeni a fertőzés ellen? Vagy szimplán kényelmi szempont?

Néha elgondolkodom azon, mi lenne, ha nem akarnának a játékosok mindent megváltoztatni a játékban. Miklósék megcsinálták a játékot, fejlesztik is azt. A fejlesztések valakiknek tetszenek, valakiknek nem. Ettől még mi vagyunk a játékosok és Miklósék a fejlesztők.
Eliteninja: 2,5% TÖ és 2,5%-kal kevesebb szakértelmek fejlesztése. Azért ez nem egy hatalmas összeg.

szerk.: ezt fedezni tudja az általad említett +10% LE vadászatra relikvia.
Pontozzatok csak le, úgysem hat meg.... Viszont térjetek már észhez, akármennyire is elfertőződtetek: nehogy már 3 szakiban legyen különbség a 0% és 100% fertőzöttség között. Akkor aztán tényleg majdhogynem édesmindegy lenne, ki melyiket választja.

Eliteninja: nem hagytam ki, azt a bejövő +LE-ből simán be lehet hozni.
Azért ne legyünk már ennyire viccesek szerintem.... 10% LE instantból a relikvia megvásárlása során? Ez vicc, ugyanis a sterilek +5%-t tudnak tolni a spektrális által a vadászott LE-n, ők meg egyből 10-et? no meg portyából is sokkal többet szerezhetnek, mint a sterilek. A kronot nem említeném konkrét LE tápnak, mint ahogy az int kedvencet sem. A sajtolás +5 maradna az egyetlen értelmes előny a sterileknek? Majd ha lesz egy olyan jobb képességű karakter is 100% fertőzött, aki portyázni is szokott, ráadásul eredményesen, akkor mi lesz a kifogás? Őt meg valahogy korlátozzuk, mert túl erős lett? Használják a fertőzöttek előnyként, amit előnynek kaptak, a rabolható LE növelést...
Dátum: 2010.01.02. 21:25:42
Prémium tagnak kell lenned, akkor tudod elnevezni az állatokat. Az állatok menünél minden állat képe mellett megjelenik egy mező, hogy "Új nevet adok neki". Ide kell beírnod majd a nevet és kész.
A 736. hozzászólásban én is felvetettem egy ilyen +csp-s alternatíva lehetőségét, de nem igazán fogta meg a közösséget
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,92.460#hsz479

Itt az eredeti post.
Oldal: 123456789