Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Maximuss

Oldal: 123456789
Dátum: 2009.11.18. 17:07:54
Szerintem teljesen jó így a VF, ahogy van. Aki kifejleszti, biztosan okkal csinálja, aki meg nem, annak is megvannak a saját elképzelései a miértről. Valakinek megéri, hogy többet kell vadásznia a szintlépéshez és biztosan vannak olyanok is, akiknek nem. Feketén-fehéren le van írva, hogy mit tud, nincs benne zsákbamacska vagy random. Bárki szabadon dönthet arról, hogy fejleszti vagy sem. Nem kell módosítani. Ha valaki úgy érzi, hogy amiatt kerül(t) hátrányba, mert nem fejlesztette, akkor magára vessen, illetve bírja ki azokat a szinteket, ahol vannak VF-esek, aztán meg élvezze, hogy az élmezőnyben van.
Dátum: 2009.11.18. 14:55:26
A háborús rendszer a karakterek szintjéhez képest el van maradva, a jutalom mértéke nem megfelelő szerintem, más buktatót nem nagyon érzek benne. Nekem tényleg nincs életem, itt töltöm szinte az egész napom a VU előtt, ha tehetem. Most nehogy engem korlátozzatok le, mert valaki másképp éli a napjait, mint én. Nekem öröm a háborús győzelmi LE bezsebelése, nektek meg 2 ember konstrukciója rossz esetben, ha nem 1-é. Ergo: had háborúzgassunk, ti meg oldjátok meg a dolgot, ahogy jónak érzitek....(katakomba, pc, stb).

Mi alig nyerünk valamit (de mégis több, mint a semmi), ti meg szinte semmit nem veszítetek (mert a konstrukció visszahozza).

Ui.: lehet kicsit erősen fogalmaztam, de ma nagyon rossz napom van.
Dátum: 2009.11.16. 20:55:34
Nevezhetném kezdeti szakmai ártalomnak is, de néha ténylég kezdem magam gépnek, droidnak érezni:P
Dátum: 2009.11.16. 19:14:19
Nem igazán értem a reakciótokat. Most jön majd a hadüzenet a nagyobb szövetségektől a Tappancs felé? Nem baj, akkor sem hagynék fel személy szerint a háborús bevételektől. Igen, volt némi belső változás a Tappancsban, most háborúzunk. Amúgy meg, ha minden szövetségnek csak havonta, 2 havonta üzennénk hadat, abban mi lenne a poén? 1 nap háború, 29 nap pp spórolás? ugyan már. A citadella sem izgat minket, ha nektek úgy jobb, dobáljátok, de ha túl sokat kapnánk, akkor építünk még pár szintet, hogy az ellencsapás is hatásos legyen. A lényeg: volt néhány esemény az elmúlt időszakban, ami miatt kicsit elborult az agyam, nincs szimpátia, kegyelem. A gépezet beindult, a hadüzenetek folyamatosak lesznek. A hadüzenetek a szövetség haladása érdekében mennek, nem csak HCS-s szövetségeknek, ha ez valakit megnyugtat, csak őket ritkábban támadjuk.
Dátum: 2009.11.16. 17:21:40
Engem nem különösebben hat meg, hogy egy háború 1 nap vagy 1 hét, esetleg több, ugyanúgy koncentrálok. Rövid háborúk során lehet spórolni a pp-vel, ami azért jól esik. A célpontok számát tekintve pedig igenis kevés van. 13 szövetség van a listán, akik ellen azonnal háborút indítunk, amint lehet.
Dátum: 2009.11.13. 07:14:59
Nekem is hasonló problémám van. Tegnap este 11 körül kalandoztam, amit nem sikerült telesítenem, azt ma reggel nem próbálhattam újra. Viszont amit tegnap reggel próbáltam, azokat ma reggel sikeresen teljesítettem.
Dátum: 2009.10.30. 12:05:36
Én is szeretném megköszönni Jeriko lépését, mert szerintem nagyon korrekt döntés volt. Reméljük, hogy a következő olimpiára az összes kvíz adatbázis ilyen késleltetéssel fog menni az olimpia idejére, mert így egy nagyobb réteg számára válik megszerezhetővé a kvízmedál szerintem. Egyenlőbb feltételeket jelentene.
Dátum: 2009.10.29. 22:22:55
Előfordulhat, hogy teljesítettem egy kalandot, de mégsem történik semmi? nem tűnik el a listából és lélekgyémántot sem kapok?

Sötétség medálja - ezt a kalandot teljesítettem (legalábbis 4 részét: 1 tulajdonság, 2 csata és 1 kvíz). Ezután nem kaptam sem következő lehetőséget sem lélekgyémántot.

Mi lehet a probléma?
Dátum: 2009.10.29. 15:29:11
Ha elkezdtem egy kalandot és mondjuk a 4. lépés nem sikerült, akkor a következő napon megint előlről kell kezdeni a kalandot új próbákkal, esetleg onnan folytatom, ahol elbuktam előző nap? Vagy a próbák maradnak ugyanazok és lehet előlről kezdeni?
Dátum: 2009.09.29. 11:36:14
Immár 3. napja nem bírálták el a feltett kvízkérdésem és ez nekem túl hosszú időnek tűnik (valakinek 1 óránál is kevesebb volt).

Szeretném már megcsinálni a küldetést vele vagy ha nem jó, akkor újat feltenni, de amíg kiértékelés alatt van, addig semmit nem tehetek.
Dátum: 2009.09.20. 20:41:57
Köszönjük!

Mi is örülünk, hogy egy izgalmas háborút vívhattunk veletek

Részemről elég sok feszült pillanat akadt, főleg amíg kívülről szemlélhettem csak a dogokat, de végül jól alakultak a dolgok
Dátum: 2009.09.19. 19:41:03
A befogott lények között is van különbség (apró,kisebb, normál, nagyobb, hatalmas, óriási) csak ezt a befogáskor nem tudod meg. Tehát sajtoláskor nem tudod előre, hogy amit befogtál lényt, mekkora lett volna, ha levadászod
Dátum: 2009.09.19. 17:59:54
Idézet: Ariel - 2009.09.19. 17:52:46
Pedig elég sok mindennel lehetne háborúra ösztönözni a szövetségeket.
Pl háborús portyában legyen egy minimális LE ami nyerhető, akkor is ha az ellenfélnél 0 van. Vagy háború megnyerése után X napig a portyákban szintén legyen egy minimális LE.



Ez nem hangzik rosszul, mert ösztönözné a háborúkat. Viszont kellene valami módosító tényező, hogy ne az legyen, hogy a gyengébb szövetségek ismét farmmá váljanak. Bár a kockázatos háborúk meg megintcsak nem mindenkinek érik meg a kockázatot. Teljesen jó döntés egyértelműen nincs, ezért kellene olyan, ami a játékosok nagy többsége támogat.
Dátum: 2009.09.19. 17:54:39
Idézet: Kocos - 2009.08.26. 12:33:58
Par dolog miatt szeretnem felemelni a hangomat ujfent.

Jo lenne uj italokat berakni, es a premium targyak arat nagyjabol 30 osko korul maximalizalni. Ugyanitt megjegyeznem, hogy az allat felszerelesek se lenne jo, ha 15 osko fole kusznanak, es a fokuszkristalyok is megallhatnanak egy ponton (6? 7?). Kerlek pontozassal jelezd, hogy egyetertesz-e a felvetessel.


Ebben a hozzászólásban sok olyan dolog fogalmazódik meg, amiben tényleg sokan örülnének változásnak:) Arra gondolok, hogy aki úgymond "függőséget" szerzett a játékban, ő továbbra is a legjobbat akarja kihozni a karakteréből, így a legjobb tárgyakat fogja megvenni és használni. A 70-es szintű tárgyak őskő költsége 30-35 körül van (ha jól emlékszem, de nem biztos). Ezt megveszed, hozzá veszel fókuszkristályt is, mert ugye úgy még jobb leszel (7-8őskő).

Állatok tárgyai: nekem jelenleg 4+4 állatom van, mert úgy érzem lassan szükségem lesz egy új garnitúrára. 4 állatnak a felszerelése most 40 őskő volt. Ez egy 100-as befizetés 20%-a, feltéve hogy volt 100 kiégett ősköved. Jó, tudom, hogy egyszeri költség, de talán túl sok, fele ennyibe kerülne, az elfogadható lenne szerintem (20 őskő 4 tárgyért állatoknak)

Mondjuk lehet azt is mondani, hogy akinek nincs rá elég pénze, ő fejezze be a játékot agy kezdjen el vegetálni a nem prém cuccokban, de véleményem szerint mind a felhasználók, mind a Beholder Kft. jobban járna, ha csökkennének a költségek (állatoknak adható felszerelés max. 5 őskő, fókuszkristály max 5 őskő, tárgyak max. 25-35 őskő). Lehet kevésnek tűnnek, de így sokkal érdemesebb lenne tárgyakat cserélni, mert nem olyan vészes kiadás-->sűrűbb tárgycsere-->sűrűbb őskőrendelés. A felhasználók számára jobb megoldás lenne és hosszútávon az üzemeltetőknél és fejlesztőknél is jobabn megérné szerintem, mint a jelenlegi árak:)
Dátum: 2009.09.19. 17:35:14
Idézet: Ariel - 2009.09.19. 17:18:48
Idézet: Maximuss - 2009.09.19. 16:37:21
Csak azt is fogadjuk el, hogy a Tappancs nagy részének már csak a háborúzás, ami sikert jelenthet és ha toplistán elől lévő szövetséget győzünk is le (mind1, hogy 1-2-300k LE-t hozunk), az élmény hatalmas.

Semmi gond azzal, hogy háborúzni akartok. De nem lenne még nagyobb az élmény, ha egy olyan rendszerben tudnátok legyőzni, amiben nekünk is érdemes lenne háborúzni és nem csak egyszerűen megnyomni a kapituláció gombot?


Persze, hogy jobb lenne, de elképzelésem sincs nekem egy ilyen megoldásról:(
Dátum: 2009.09.19. 16:48:26
Nekem elég régóta maxolt VF-em van, mégis van 200 TÖ hátrányom és vagy 30-40 SzÖ előnyöm Torres-szel szemben, pedig egy szinten vagyunk:)

Számszerűleg:
helyezés/név/TÖ/szö/LE diff
252. Minosa Torres 56 1420 1095 113.9k
253. MaximuSS 56 1199 1169 726.2k

A bajnoki viadallal szerintem is több probléma van, de olyan megoldás meg nincs, ami mindenkinek jó lenne. Pl.:
- a kategóriák beosztása: szintenként a top miatt nem lenne jó, de ez a sokszintes bontás viszont az úgymond "középmezőnynek" nem lenne jó. Ha szintet lépnék bajnoki torna előtt, akkor az 57-61 kategóriában indulnék, ahol lássuk be, teljesen esélytelen egy karakter, ha a legkisebb szintcsoport elején van, még akkor is. Alacsonyabb szinteken pedig a POK-ok okoznak problémát, ami miatt sokaknak kedvét szegi a dolog, hiszen az igazán jó portyakaraktereket nem lehet megverni bajnokin, ők mindig kimagasodnak a környékükből erőviszonyt tekintve.

Nem tudom az elmúlt viadalok eredményeit, de valószínűleg van olyan karakter, aki mondjuk 4-5 hónapja veretlen bajnokin.

Többek közt a leírt okok miatt szerintem nem jó így a bajnoki torna (az elején izgalmasabb volt, de mára túl nagy lett a differencia a 2 szinttel magasabb karakterek között is akár, nemhogy 4-5 szinttel magasabbakkal szemben.

De...mivel nem tudok megoldást javasolni a problémára, ezért nem kritizálom a dolgokat:)
Dátum: 2009.09.19. 16:37:21
Tény, hogy egy nagy szövetség esetében a 350k LE az nem veszteség, mert pár óra alatt visszatölt 1., 2. 3 tag többet konstruál egy nap. A mi esetünkben viszont sokat számít ez a 350k LE, legalábbis nekem. Nem szeretek konstruálni, bár "muszály", így inkább a háborús bevételre tekintek úgy, mint amit beépítek. Furcsa felfogás, de ez van:P

Amúgy számomra majdnem hogy mindegy az, hogy random 10 embert kamrázok vagy 10 háborús célpontot. Általában HT-s áldozatot nem sikerül zsákmányolnom, időm meg nincs mindig azt lesni, ki bukkanhat 15% fölé, aki vadászott épp aznap.

Amúgy, ha a Tappancs nem háborúzna, akkor mit tudnánk csinálni? Epikus a szövetség nagy részére már kilőve, tehát csak vadásznánk, sajtolnánk és konstruálnánk. A kvízolimpia számomra manapság már nem nyerő, mert sokan jobbak nálam, bajnoki viadal szintén nem jön számításba, mert Minosa Torres-t valószínűleg sosem verem el viadalon, hogy többekről ne is szóljak:)

Innentől fogva a háborúk nélkül értelmetlen lenne a játék, mert az egyéni portyákon kívül nem lenne sikerélményem.

Szóval alapvetően meg lehet érteni a Légiósokat, hogy lelassította volna őket ez a háború és mivel nem volt érdekük, nem vették fel a kesztyűt. Csak azt is fogadjuk el, hogy a Tappancs nagy részének már csak a háborúzás, ami sikert jelenthet és ha toplistán elől lévő szövetséget győzünk is le (mind1, hogy 1-2-300k LE-t hozunk), az élmény hatalmas. Én becsülöm a Légiósokat azért, amit véghez vittek/visznek és ha nem érdekli őket a vereségük amúgysem, akkor legalább hagyják, hogy mi élvezzük a SZÁMUNKRA sikert jelentő győzelmet.

Persze, ez csak az én személyes véleményem:)
Dátum: 2009.09.18. 12:18:22
Lehet én tudom rosszul, de a szövetség nem azért van, hogy a tagok segítsék egymást? Ha a háborúban nem érintett "egyetemista" tagokat érdekelné a szövetségük, akkor bizony segítették volna azokat, akiket látjátok, hogy támadunk. A szövetség nem csak az építésről meg az epikusról szól...Nem vettétek a fáradtságot, hogy a játék nyújtotta taktikai elemeket kihasználjátok, innentől kezdve nincs értelme azt írogatni, hogy azért nyertünk mert, sokkal gyengébbek vagyunk, bla_bla....lehet néhány tagotoknak az egyéni dolgai magasabban helyezkednek, mint a szövetség ügyei
Dátum: 2009.09.17. 12:40:26
Én is sajnálom, hogy a luxuskollégiumomban nincs internet:( pedig szívesen hadakoznék, majd talán a hét végén már tudok harcolni
Nem bánom, ha kirakod a levelet....

Szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki felkapja a vizet, ha 1-et sem tud kattintani közvetlen azután, hogy 15%-ra gyógyul. Itt ültem, figyelte, lejárt a számláló, kattintottam és már nem volt meg az LE. Ilyen pontosságban még gigabites nettel sem lehet támadni...mintha egy automata támadást kaptam volna, amint a számláló lejár
Oldal: 123456789