Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Orr...

Oldal: 12345678910
Dátum: 2010.03.02. 16:24:16
Szerintem nagyon fájintos lett az új dizájn, a korábban emlegetett hibák szinte mind megszűntek (már amit én a magam 24. szintjével láthatok).
Még egy megjegyzés: a "legfrissebb vadászatod eredménye" felirat nagyon elüt ettől a stílustól.
Javaslat: ha egy olyan keretbe tennétek, mint a "jelenleg nem vadászol" és társait, máris passzentos lenne. Nem?

ui.: vicces, hogy ide, meg a Hibajeletés (új) topicba is irkáljuk a véleményünket
Dátum: 2010.03.02. 15:09:11
A szövetségi épületek háttere/szövege rendben, tuti lett
Köszönet a gyors korrekcióért
Dátum: 2010.03.02. 15:05:40
Milyen jelzővel illetik a Gorgos auruszt?
hosszúnyakú
kőtörő
legyezőhátú
három szarvú

Gorgosaurus vagy gorgoszaurusz, de mindenképpen egybeírandó, kisbetűvel.
Spec. kérdés. Utánanéztem, ám nem találtam a kérdésfeltevő szerinti helyes válaszra utalást. Mivel a wiki azt írja, hogy "súlyos feje egy S alakú nyakon ült", bejelöltem a hosszúnyakút. Persze nem az a helyes válasz...
Dátum: 2010.03.02. 13:30:49
A felirat már oké
Viszont a "legfrissebb vadászatod eredménye" - csakúgy, mint a szövetségi épületeknél - nem elég kontrasztos...
Dátum: 2010.03.02. 11:33:34
A szövetségi épületeknél a szöveg nagyon beleolvad a háttérbe. Én valamelyiket egy kicsit sötétebbre venném.
Dátum: 2010.03.02. 11:15:01
Kicsit akadozik
Kvízkérdések közben: "A lap nem jeleníthető meg...."
Dátum: 2010.03.01. 16:43:21
Úgyse hallja meg... Nem most sztrájkol?
Dátum: 2010.03.01. 15:55:08
Jó, jó, de az alapreceptben van tojás is. Mellesleg én búzadarát is szoktam bele tenni
(Horváth Ilona szakácskönyv 219. oldalán fölül van a tészta receptje. (Bár ez nem kifejezetten a gombócé, én azt is és a krumplis pogácsát is ebből csinálom )

Gelu: a magyar ábécé szerint a kétjegyű betűk 1 betűnek számítanak, tehát a helyes válasz a 7.
Ennek ellentmondani látszanak a keresztrejtvények
Dátum: 2010.03.01. 10:40:32
Melyik rock zenekar jelentetett meg albumot Ten Thousand Fists címmel?

Godsmack
Metalicca
Iron Maiden
Disturbed


Metallica... Nem hiszem, hogy a heavy metal általános műveltség...
Dátum: 2010.02.28. 16:41:44
Hány éves lesz 2009-ben Johnny Depp?

42
40
44
46

Nesze neked, Alapműveltség!
Ugye most nem az a kérdéssorozat fog következni, hogy hány éves volt 2008-ban Bruce Willis, Alec Baldwin, stb. Esetleg 3 színész összéletkora?!
Egyébként a kérdés elavult mára: volt.
Mivel valódi helyesírási hibát nem látok benne, valószínűleg így jelezték, hogy a kérdés jó, csak át kellene valahogy fogalmazni. Szerintem az "elhíresült" lehet a gond. Próbáld meg átfogalmazni a kérdést, mondjuk valahogy így:

"Vannak olyan emberek, akiket az egész ország a keresztnevén ismer. Melyikük vált ismertté énekesként?"

Vagy valami hasonló.
Dátum: 2010.02.27. 16:33:46
Mire használják a spanifert?

feszítővas
számítógép alkatrész
labdajáték kelléke
rakomány rögzítő

Mivel foglalkozik/foglalkozott a szatócs?

bőrdíszműves kisiparos
lovas-kocsi hajtó
gyógyszerész segéd
élelmiszert és háztartási termékeket áruló kiskereskedő

Azért ez így elég igénytelen! A kérdésre feleljenek már rendesen a válaszok! Ragozzunk, kérem szépen!!!
Hogy irják helyesen?

jegy gyűrű
jegy-gyűrű
jeggyűrű
jegygyűrű

írják...
Dátum: 2010.02.26. 23:19:31
Ki volt George Best?

zeneszerző
énekes
felfedező
focista

Ez általános műveltség? Minden magatartászavaros, alkoholista focistát név szerint kéne ismerni? Még ha magyar lenne...
Az alábbiak közül melyiknek van bőrszövete?
rózsa
zöldmoszat
disznó
ember

Simán elnéztem. Fölháborodva már nyomtam is a kvíz5 topicot, hogy irgum-burgum, aztán nekiálltam godolkodni, és rájöttem, hogy ez inkább ide való kérdés
Dátum: 2010.02.26. 15:26:55
Idézet: Cosmo - 2010.02.26. 13:21:41

Igen,egy és ugyanaz a személy.De I. Istvánként alapította az államot és nem szentként.Én csak a megfogalmazás miatt mérgelődök,mert a rossz megfogalmazás megtévesztő lehet.
Gondolom már te is estél ebbe a hibába.

Ezért írtam a példát. Igen, volt, amit megfogalmazás miatt rontottam el, de ebben az esetben szerintem nem lehet félreérteni.
Dátum: 2010.02.26. 13:08:14
Kedves Cosmo!
Szerintem teljesen értelmetlen a mérgelődésed. Egyetértünk, az államalapító a Vajkból Istvánná lett I. István. Namármost őt szentté avatták, így Szent István lett. Azaz I. István=Szent István. Akkor miért probléma? Igen, szentté jóval a halála után avatták, de ez természetes, meg van határozva, hogy a halálozás után minimum mennyi időnek kell eltelnie, míg szentté avathatnak valakit.
De nézzünk egy egyszerűbb példát. Mondjuk engem Szabó Annának hívnak, írok egy könyvet, ami meg is jelenik a nevem alatt. Ezután férjhez megyek Kovács Józsefhez, és az asszonynevem Kovács Anna lesz. Akkor az említett könyvet nem én írtam???
Dátum: 2010.02.25. 16:20:28
A hozzászólást épp az aláhúzás ihlette. Az igénytelenséggel én is egyetértek, ám az egyszavas válaszokat én is így adom meg, mert kevésbé néz ki hülyén, mint nagybetűvel, ponttal. Ez a kvíz szépsége (többek közt).
Oké, Neked is igazad van, de én akkor is úgy vélem, ez nem érdektelen lexikális tudás. Szerintem alapműveltség. (És még tanuli sem kell, elég, ha a híradó után bekapcsolva hagyja a telesportot is az ember)
Szerinted ha beleteszi a "maximálisan"-t, akkor átmegy?
Mondjuk azok, akiket egyáltalán nem érdekli a sport, és belebetegszenek, hogyha 150 méterrel többet kell sétálniuk, azok megintcsak érdektelennek fogják tartani szerintem.
Viszont akkor vegyük ki az összes olimpiás kérdést, ne érdekeljen senkit Darnyi Tamás, Egerszegi Krisztina, Gyulai Zsolt, Csipes Ferenc, Balczó András, az Aranycsapat, és még sorolhatnám...
Javíts ki, ha tévedek...
Dátum: 2010.02.25. 08:59:06
Mit jelent az "iblis" szó?

démon
ember
ördög
angyal


Szerintem ez spec.

Awenhai:
De egy magasságon is háromszor próbálkozhat, ha kétszer leveri, harmadszorra még megcsinálhatja.
Ha meg egy adott magasságot sikeresen átugrik, hülye lenne nem emelni - ez a verseny célja
Oldal: 12345678910