Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Orr...

Oldal: 12345678910
Dátum: 2010.01.26. 08:34:04
Mi a kannibál jelentése?

Egy olyan népcsoport amely nem eszik húst.
Egy olyan népcsoport amely csak emberhúst eszik.
Egy olyan népcsoport amely csak kecskehúst eszik.
Egy olyan népcsoport amelyben csak férfiak élnek.

Egyrészt hiányoznak a vesszők az amely előtt, másrészt a kannibálok nem csak emberhúst esznek, hanem azt is.
Dátum: 2010.01.25. 18:39:27
Piroska megy az erdőben. A farkas megszólítja a bokorból:
-Mi van a kosaradban, Piroska?
-Van kalács...
-Papír... papír nincs?
Amikkel találkoztál, valószínűleg régebben kerültek be. Ha ilyet látsz, másold a kvíz4 topicba, és törlik. De alighanem tényleg spec. kérdés. Mert akit nem érdekel túlságosan a foci, az valóban nem tudhatja a választ. (Vagy ha épp mással volt elfoglalva mondjuk 2007/08-ban. )
Dátum: 2010.01.25. 12:41:34
Melyik sportág sztárja Tom Brady?

jégkorong
golf
kosárlabda
amerikai foci


Szerintem ez elég spec. Nem vitatom, elég egyszerű "meggoogle-zni", de ennyire ne amerikáskodjunk már...


Az AD&D szerepjáték-rendszerben minek a rövidítése a HP?

Hide Point
Hit Point
Harry Potter
Hot Point

Szerintem ezt is spec.


Kire mondhatjuk, hogy a vizesnyolcas?

aki jóképű
aki jelentéktelen
csavargóra
aki részeg


1. döngölt földes padlón rálocsolt vízzel vagy homokkal írt fekvő nyolcas formájú minta neve, amellyel vagy portalanították, vagy díszítették a ház helyiségeit (→ homokrózsa, → takarítás). – 2. Iparos- és kereskedőlegények gúnyneve, akik az üzlet előtti járdát, ahol dolgoztak, locsolókannából vízzel fekvő nyolcas számformát írva portalanították. – 3. Családban tréfás megszólítás. – 4. (Gúnyolódva) felszínes gondolkodású, piperkőc magatartású fiatalember megnevezése.

Forrás: Néprajzi lexikon: http://mek.oszk.hu/02100/02115/html/5-1411.html
Dátum: 2010.01.24. 12:44:22
Szerintem azért ne add föl, és ne kenődj el. Igen, sok helyesírási hibás kérdést dob ki a gép, mert ez sokáig nem volt szempont, és az adatbázisban még nagyon sok van. Ha ilyet találsz, írd be a kvíz4 topicba, és javítják/törlik.
És igenis, érdemes kérdést írni, mert a jó és ötlete kérdésekre szükség van, hogy ellensúlyozzák a "melyik filmben játszott/nem játszott..." típusúakat....
Föl a fejjel
Dátum: 2010.01.24. 11:45:48
A hallószervrendszerrel lesz a gond.
Dátum: 2010.01.24. 11:23:54
A Kaptár c. filmben milyen vírus fertőzte meg az embereket?

Ebola
X-virus
AIDS
T-virus


Ezt azért speciálisnak értékeltem volna...
Szerintem is jó a kérdés, csak a miniszterelnököt írd egybe!
Félreértés ne essék, én neked drukkolok, mert nekem tetszik.
Na, elfogadták?
Valószínűleg nem tudod föltenni, mivel tiltólistás szavakat tartalmaznak. Pedig aranyos
Rendben, meggyőztél. Ha mondjuk ilyesmi lenne a kérdés: ki szerezte csapatának a legtöbb pontot egy meccsen (148-at)?
Ekkor már lehet, hogy venném a fáradságot, mert 148 pontot dobni elég nehéz...

u.i.: jól írtad
Szerintem ez speciálisnak és lexikálisnak is számító kérdés. Akit nem érdekel az amerikai kosárlabda, az valószínűleg nem fogja tudni, annyira pedig nem tűnik figyelemfelkeltőnek, hogy utánanézzen az ember. Legalábbis én inkább tippelnék.
Köszi! Nem kértem a gratulációd. Durva hibát vétettem, azzal hogy Ázsia. Szoktál válaszolni a kvízkérérdésekre? Öröm olvasni a kérdéseket, hemzsegnek a hibáktól. Szerintem ha egy magyar tanár meglátná, infarktust kapna.

Kedves Zorden,
bocsánat, hogy beleszólok, csak magamra vettem. Magyar tanár vagyok, ráadásul magyartanár, még nem kaptam infarktust, bár igen bosszantanak a helyesírási hibák. Amikor ilyen kérdést kapok, általában beírom a kvíz4 topicba, és túl van tárgyalva. Annak, hogy helyesírási hibával visszadobják, csak örülök, mert - mivel én is ember vagyok - velem is előfordul, hogy valamit hibásan írok.
Az egyik kérdésem korábban átment úgy, hogy á helyett é-t ütöttem, és nagyon zavart, hogy nem tudtam kijavítani...
Az, hogy korábban ilyen szűrés nem volt, nem hiszem, hogy bárkit feljogosítana arra, hogy felháborodjon, csak mert az ő hibáját nem fogadták el. (Nem beszélve arról, hogy a javítás után valószínűleg átmegy, ha csak helyesírási hiba volt benne.)
Részemről ezt inkább lehetőségnek, mint kötekedésnek látom.
Én valamit nagyon nem értek. Adva van egy (ingyenes) játék, hozzá sok-sok segítség, valamint fórum a hibákkal, javaslatokkal kapcsolatban. Ezen kívül - a megnyilvánulásaik alapján - kulturált adminok, és jópár segítőkész játékostárs. Akkor miért is kell folyton fikázni azt a céget, amelyik a mai világban ingyen ad rendes játéklehetőséget, nem csak demo verziót? Szerintem aki ennyire "köcsögnek" véli a Beho-t és a VU-t, annak semmi keresnivalója itt. Nem kötelező ezzel játszani, biztos hogy vannak még hasonló játékok, nem is fizetnek azért, hogy itt alpári hangnemben élje ki az ember az agresszivitását.
Persze, én is mérgelődök, ha valamiért nem fogadják el a kérdésemet (és jártam már úgy is, hogy indoklás nélkül vesztettem el a kérdésírási lehetőséget). Ilyenkor megpróbálok kiagyalni egy másikat, illetve kivárom a következő 100 kérdést. Tetszik, nem tetszik, a világ úgy működik, hogy bizonyos szabályokat, normákat be kell tartani.
Úgy gondolom, ez a topic is azért indult, hogy a problémás kérdéseket kulturált keretek között (ezalatt főleg a normális emberi hangnemet értem) meg lehessen beszélni, ráadásul többnyire így is működik.
Javaslom, hogy aki számára ez nem elég kifejező, de mégis folytatni akarja a játékot/fórumozást) az nyisson egy "Anyázzuk az adminokat", vagy hasonló című topicot, és ott élje ki magát, ezt pedig hagyja meg a normális véleményeknek.
Dátum: 2010.01.22. 09:07:50
Milyen díjjat nem kapott Teller Ede?
Albert Einstein-díj
Ig Nobel Béke-díj
Magyar Köztársasági Nagykereszt
Enrico Fermi-díj

Ez egy jó kérdés lenne, csak az a fránya díj még mindig egy j-vel írandó, akkor is, ha ragozva van (kivéve a -val, -vel, illetve a -vá, -vé ragok esetében, mert ekkor a rag v-je teljesen hasonul).
Dátum: 2010.01.21. 17:46:13
Dehogynem
Persze "élesben" nem tenném föl
Dátum: 2010.01.21. 17:37:09
Hát Pehej. Benne van az István, a király című rockoperában:

"ÁrpáádnéééééPE, HEJ!

Bocsi
Dátum: 2010.01.21. 16:37:35
Ezt a kérdést csak itt teszem fel...

Hogy hívták Árpád feleségét?
Erika
Renáta
Pehej (régiesen)
Pálma

Nos?
Dátum: 2010.01.21. 09:47:27
Csatlakozom az előttem szólóhoz azzal a két aprócska kiegészítéssel, hogy
1. a vezetéknév egybe írandó,
2. A felsoroltak keresztnevek, vezetékneve ugyanis TOTTI...
Személyautóval közlekedve, lakott területen kívül melyik táblát nem kell figyelembe venni?

A STOP táblát
A sebesség határ táblát
Az előzni TILOS táblát
A búzatáblát és kukoricatáblát


Nekem tetszett...
Oldal: 12345678910