Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Redy

Dátum: 2010.07.08. 21:01:09
Melyik az a magyar kutya fajta aki a juhász mellett a birka nyájat tereli (Magyar filmekben is ez a fajta szokott lenni!)?
Pumi
Kuvasz
Mudi
Puli*

A puli, a pumi és a mudi a helyes válaszok. Ök mindhárman terelőkutyák.
Legalább a kuvasz nem terel, hanem őriz.
Dátum: 2010.07.08. 12:23:29
Köszönöm a pontos kalkulációt. Véleményem szerint ennek alapján egyetlen értelmes megoldása vana dolognak, ezt a lehetőséget, mint mindenki számára idővel elérhető fejlesztési célt változtatás nélkül bennehagyni a játékban.
Szerintem pl. a hatalom tornya, vagy az inspirátor játékromboló hatása összemérhetetlenül nagyobb.
Dátum: 2010.07.08. 12:01:27
Tisztázzuk. Napi 6 térkapus szörny esetében max napi 15-20K LÉ bónuszról van szó. Szerintem ez azon a szinten, amikor valaki már ki tudja ütni a Lélekrablót nem olyan sok. Ezt az utat ráadásul mindenki választhatja, így aztán semmilyen játékegyensúly borulást nem jelent/jelentett.
Én speciel az egyik világon igen jelentős ráfordítással most jutottam el oda, hogy már csak 1 entitás hiányzik a Szürke lélekrablóhoz. Annak tudatában vállaltam ezeket az erőfeszítéseket, hogy elérhetek egy olyan, minimum sok tucat karakter által használt lehetőséget, ami megéri hosszútávon a befektetést.
A stratégiai döntésem nem visszacsinálható, ha 2-3 hete tudom meg ezt a változtatást, akkor hamarabb kezdek hármakat ugrálni, hogy elérjem a Géniusz nyakláncát. Most itt leszek egy kiherélt Lélekrablóval és minimum 45 napra a Géniusz nyaklánctól. (ami több, mert összetorlódva kell a magas szintű entitásokkal végezne, ahelyett, hogy ugrálva értem volna el a megfelelő szintet.
Nem csoda, hogy a dolog számos ember játékkedvét fogja erősen csökkenteni, 2 hónapos tervezés, kínlődás eredmémnye vélik félig értéktelenné.

A vádat, hogy csaló vagyok, metrt eddig Vámpírfókusszal térkapuztam, és azt terveztem, hogy ezentúl Szürke Lélekrablót is húzok magamra én is visszautasítom. Szerintem csaló az, aki olyan kiskaput vesz igénybe, amivel a többiekkel szemben jogtalan előnybe kerül. Érdemes lenne megszámolni az aktív, és normálisan fejlesztett 2000 TÖ feletti karakterek hány százalékánál van meg ez a két tárgy, vagy legalább az egyik. szerintem majdnem mindnél.
A játék hosszútávú érdeke az, hogy az alacsonyabb szintű karakterek lassan közelíthessék az élmezőnyt, különben a mezőny még jobban szétszkad. Ez a döntés éppen a szakadást növeli.
Dátum: 2010.07.07. 22:45:08
Mikor és hol halt meg J. R. R. Tolkien?
1972. október 04., London
1973. november 03., Birmingham
1975. szeptember 03., London
1973. szeptember 02., Oxford

Szerintem ez még rajonkőknak is speciális.

Hány nemzet indul a pekingi olimpián?
215
185
204
165

Ez is elég távol van az általános műveltségtől.

Mindkét kérdést ki kell venni!
Dátum: 2010.06.30. 15:01:41
Milyen nevet emlegttek mindig a Banános Joe-nak (Bud Spencer), a Banános Joe című filmben?
Kis Pista*
Almás Péter
Köves Józsi
Reszelő János

Speciális, de nagyon.
Dátum: 2010.06.24. 13:37:10
Hol vannak a világ legnagyobb gyémántlelőhelyei?
Arab-sivatag
Namíb-sivatag*
Kalahári-sivatag
Tanami-sivatag

Érdemes rákeresni a világ legnagyobb gyémántlelőhelyei kifejezésre a neten, legalább 3 területről ezt állítják...
Dátum: 2010.06.21. 21:10:22
1. OK. Viszont azt hallottam, hogy a világ eseményekben szerepelni fog, hogy elkezdődött.

2. A kvíz medál, amit nyertem elég jól jönne.
Dátum: 2010.06.13. 18:55:02
Mely népcsoporthoz tartoztak a vikingek?
skandináv*
szláv
kelta
germán

A vikingek északi germánok voltak, akikből a mai skandináv népek származnak. Olyan, hogy skandináv népcsoport nem létezett, viszont a skandináv félszigeten éltek.
Dátum: 2010.06.10. 09:08:59
Mikor volt Pesten a kutyavásár?
szombat
vasárnap*
péntek
hétfő

Ez meg micsoda?
Ráadásul februárban már reklamálták, és azóta is benn maradt.
Dátum: 2010.05.27. 11:32:07
Milyen kémiai elem szerepel egy sellőkröl szoló sorozatban?
H2O=víz*
NCl=nátriumklorid
He=hélium
H=hidrogén

A víz nem kémiai elem, hanem vegyület.
Dátum: 2010.05.26. 18:58:34
Hunyadi János melyik tisztséget birtokolta?
nádor
régens
király
kormányzó*

Régens volt, vagyis kormányzó.

Hunyadi János (1400 körül[forrás?] – Zimony, 1456. augusztus 11.) középkori magyar földesúr és hadvezér, a „nagy törökverő”. Kormányzó (régens), a középkori Magyar Királyság egyik legkiemelkedőbb hadvezére;
Dátum: 2010.05.26. 18:16:08
Melyik NEM marhahús?
bélszín
oldalas*
felsál
hátszín

Legutóbb három hete vettem marha oldalast. Ki lehet próbálni egy közepes hentesboltban, jó eséllyel kapható.
Dátum: 2010.05.23. 19:51:59
Mónika és az apukája együtt 42 évessek. Mennyi idős Mónika, ha az apukája kétszer annyi mint ő?
17
11
14*
20

Korán kezdte apuka. Amúgy matematikailag helyes.

Melyik küldetést NEM vehetted még fel?
"Lépj 5 szintet!"*
"Vadászat során ejts el 3 apró szörnyet!"
"Sebezz egyetlen harci körben legalább 30 életpontot!"
"Válaszolj helyesen 30 kvízkérdésre!"

Én speciel mindet felvehettem eddig.
Dátum: 2010.05.22. 22:06:37
Milyen fajta állat a rája?
cápa
delfin
hal*
medúza

Ugyanolyan porcoshal, mint a cápa. A porcoshalak nem tartoznak a halak osztályába, hanem önálló osztályt képeznek.
Dátum: 2010.05.21. 11:59:33
KAptam (volna) egy kvízmedált a heles besorolásokért, de már volt 12. Tekintettel az erőfeszítésre, nem lehetne ilyenkor valamilyen más medált adni helyette? Igen fárasztó csinálni, és a kapott LÉ nem feltétlenül éri meg.
Dátum: 2010.05.20. 15:50:13
Melyik a tengerek leggyorsabban (109 km/h) úszó hala?
vitorlahal
fehér marlin
fekete nyársorrú hal
barracuda

Én biológus cagyok, de ez szerintem speciális. Ráadásul az ilyen leggyorsabb típusú dolgokról minden forrás mást állít. További ráadásul 3 közelrokon taxont szerepeltetni erősen megnehezíti a válaszadást.
Dátum: 2010.05.17. 21:02:46
Milyen anyagból készül a harang?
Acél
Bronz*
Vas
Réz

Többnyire igen, de pl. a wikipédiából:

Ma Magyarországon csak egyetlen harangöntő van, az őrbottyáni Gombos Miklós. Ő bronz- és acélharangokat egyaránt önt.


Másik kérdés: Azt kérdezte, hogy hol született Jézus.

"Szellemes" válaszok (Berlin) mellett szerepelt Betlehem és Názáret is. A kérdező szerint a Názáret a helyes.

Szintén a wikipédia:

Palesztina déli részén, a júdeai Betlehemben született, de Názáretben, a Palesztina északi részén lévő Galileában nevelkedett fel.
Dátum: 2010.05.15. 20:46:08
Melyik nem magyar eredetű név?
Csaba
Attila
Elemér
Balázs*

Az Attila lehet török, lehet germán, a Csaba török, de egyik sem magyar eredetű. Marad az Elemér egyedüli magyarnak.
Dátum: 2010.05.14. 11:16:53
Hány lap van 1 pakli franciakártyában?
50
54
52*
48

54 a helyes.
Aki nem hiszi vegyen elő egy pakli franciakártyát és számolja meg! Lesz benne 2 Joker is.
Dátum: 2010.05.08. 17:44:31
Az Egyesült Királyság nem Anglia, az Egyesült Királyság részei Nagy-Britannia, ezen belül Anglia, Skócia és Wales (ahol Cardiff található), valamint Észak-Írország.