Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gelu

Dátum: 2009.10.08. 11:19:27
melyik faj NEM szerepel a bitefight játékban?
vámpír
ember
ork
farkas

Ha nem játszik vele valaki honnan tudja! Speciális törölni kellene szerintem!
Dátum: 2009.10.07. 21:31:52
Ideális esetben az ember fejbőrén hány db hajszál található?
5.000-10.000 db
500.000-600.000 db
80.000-150.000 db
10.000-15.000 db

még mindig fenn van és szerintem se jók az adatok!
Nyugi biztos olyan értékelte akinek köze sincs a biológiához és nem tud utána se nézni. A biológia is csak annyira speciális mint az informatika, van aki jobban benne van és van akinek gőze sincs egyikről sem! Szegény staff nem tehet róla, hogy neki még egyiket sem tanították vagy nem a szakterülete esetleg nem is érdekli egyáltalán! Szóval nézd a jó oldalát átlagon felüli vagy ebben a kérdésben hiszen meghaladja az általános műveltséget! A ribiszóma viszont tényleg inkább riboszóma .
Viszont fenntartom, hogy ilyen esetben legalább a kérdezés jogát visszakaphatnánk!
Dátum: 2009.10.06. 18:52:14
Szóval akkor mindenki aki másként tudja mint te nem művelt szerinted? Mert eddig nem tudunk megállapodni pl. a reneszánszban se! Én elismerem, hogy kapásból nem tudom mikor volt század szerint csak annyit, hogy a középkorban, ezért néztem utána! Ha a legtöbb forrás a 14. századot írja akkor nem 15-16. század! A 15-16. század az itáliai reneszánsz ezt tanítják elsősorban mert onnan indult, de Európa többi országa – néhány évtizedes helyenkénti évszázadnyi késéssel vette át az új stílust ! A változások amik kialakították azok már a 14.-századtól elkezdődtek!
Dátum: 2009.10.06. 18:02:24
Akkor kötekedj nyugodtan , jó tanáraid lehettek tényleg vagy csak jobban érdekelt az a tantárgy!
Megtaláltam azt a verziót is amit te írtál a reneszánszra, de az elején az is a 14. századtól írja!
http://www.ferences-sze.sulinet.hu/tartalom/t_kepzomuv/muvtori/Reneszansz/ reneszansz.html
Tudom neked ez fejből megy de nekem ilyenben segítség a net! Egyébként szerintem bizonyos szempontból ez is speciális éppen annyira mint az informatika amit annak nyilvánítottatok!
Ahogy már írtam ha valaki nem azzal foglalkozik és nem is érdekli igazán attól még nem hülye és nem lehet rá mondani hogy nincs meg az általános műveltsége! Te pl. melyit tekintesz általános műveltségnek?
Dátum: 2009.10.06. 17:48:36
Bocs de nekem történelem óra több mint 10 éve nem volt, és nem művészeti vagy történelmi pályán mozgok szóval marad az internet! Lehet, hogy te most tanulod de majd pár év múlva kiderül mennyire emlékszel majd ezekre, főleg ha nem is használod! Egyébként egy művészeti irányzatot elég nehéz pontosan behatárolni, ahány forrás annyi féle, most jobban utána olvasgattam a neten, de a legtöbb már a 14. századtól számítja a reneszánszt! Vodkaslecso nagyon kötekedős kedvedben vagy úgy látom !
Dátum: 2009.10.06. 15:49:55
Hanyadik századtól hanyadik századig tartott a Reneszánsz művészeti korszak?
I-III
X-XI
XI-XX
XV-XVI

A 12. századi reneszánsz a középkor egyik utolsó periódusa a 12 – 14. század között, a reneszánsz kezdetét Itáliában a 14. századra, Európa többi részén többnyire a 16. századra teszik. Szóval egyik sem helyes!
http://hu.wikipedia.org/wiki/Renesz%C3%A1nsz, és http://hu.wikipedia.org/wiki/12._sz%C3%A1zadi_renesz%C3%A1nsz

Hány éves lenne Petőfi, ha még ma (2009.02.17.) is élne?
203
186
175
191

Nos Petőfi születésnapja kicsit vitatott Kiskőrös, 1822. december 31. vagy 1823. január 1.! Egyébként ma már nem (2009.02.17.)-e van!
Dátum: 2009.10.06. 13:37:24
Hmm ezt mire értetted?
Dátum: 2009.10.06. 13:32:36
Lehet de azért neked sem kell mindenre megjegyzéseket tenned! A fórum nem tiltja a kiegészítést és csak érdekességképpen írtam be. Szerintem nemcsak törlendő dolgokat lehet megjegyezni egy ilyen fórumon!
Dátum: 2009.10.06. 13:23:28
Mit ugyan mározol? Írtam hogy jó a kérdés csak kiegészítettem! Vagy szerinted az gond??
Dátum: 2009.10.06. 13:04:51
Mi Pityinger László művészneve?
Dopeman
Bebe
L. L. Junior
Dj csávó

Nem mindenki jártas a modern zenében, vagy szereti ezeket a stílusokat! Speciális érdeklődési kör!!!

A központi irásbelin mennyi a maximum pont?
100
75
50
25

Érdekes kérdés jelenleg még meg lehet mondani de ki tudja mit hoz a jövő év pl., mivel változhat törölni kellene szerintem!

Mennyi a víz fagyáspontja normál légköri nyomáson?
-100 °C
0 °C
10 °C
-20 °C

Habár a tiszta víz fagyáspontja normál légköri nyomás mellett 0 °C, mégsem fagy
-40 °C felett, mivel szükség van jégmagképző ágensekre. Jó a kérdés, csak kiegészítettem kicsit!
Dátum: 2009.10.05. 23:12:58
Hogy nevezik másként az olajat?
fekete arany
nafta

spidy

A kérdező a fekete aranyat jelölte jónak és ez igaz is! Viszont ha kicsit utánaolvas az olajat szokás naftának is nevezni. Lsd. http://www.hetek.hu/sport/200108/a_nafta_tortenete
Szóval itt két helyes válasz is van!
Dátum: 2009.10.05. 23:03:25
Mi Románia hivatalos pénzneme?
Bani
Forint
Euró
Lei

Nos talán inkább Lej vagy románul leu românesc és nem lei!
A lei nyakba akasztott virágfüzér, amelyet Hawaiira érkezéskor, vagy búcsúzáskor adnak ajándékba a vendégnek. A vendégszeretet jeléül csókkal együtt adják.
Az az egészben a baj, hogy mindenkinek mást jelent a "speciális csak bizonyos körökben elterjedt dolog"!
Szóval ha pl. az én informatikával kapcsolatos kérdésem egy ornitológus kapja meg az lehet, hogy tényleg speciálisnak tartja a kérdést és visszadobja, de ennyi erővel pl. én is kritizálhatnám a vércsefajtákra vonatkozó kérdését mert én meg azokat nem ismerem, de nem teszem hanem utánanézek a keresőben! Szerintem alapdolog, hogy aki internetes játékkal játszik legalább értsen is a nethez annyira, hogy tudjon keresni!! Ha ott nincs benn az tényleg speciális! Ha valaki évek óta nem foglalkozik földrajzzal, teszem azt asztalos, annak olyan is speciális, hogy hol van a Ladoga-tó!
Nincs mindenki egyforma műveltségi szinten minden tárgyból, és nem is mindenkit érdekel az opera vagy a filmek amikről olyan sok kérdés van!
Röviden csak annyit, hogy ha véletlen nekem is értékelnem kell valamit nem az alapján fogom eldönteni, hogy melyik szakmához tartozik és, hogy én mennyire értek hozzá, hanem hogy meg lehet-e gyorsan és egyszerűen találni!
Ami a javaslatom lenne, ha nem fogadnak el egy kérdést a "speciális" dologra hivatkozva akkor legalább adja vissza a játék a kérdezés jogát úgy mint amikor már szerepel az adatbázisban!
Esetleg bár nem tudom lehet-e ilyet az értékelő indokolja is meg, hogy miért nyilvánítja annak, mert lehet csak ő nem elég művelt a kérdéshez!
Nos az informatika speciális , de a vércsefajták azok nem nah szép dolog! Mindegy akkor legalább adják vissza a kérdéslehetőséget!
Dátum: 2009.10.05. 13:11:45
Zarathu rájöttem köszi már oda is áttettem!
Dátum: 2009.10.05. 13:10:52
Egyetértek a dologgal! Érdekes, hogy ez nem kapta meg a speciális besorolást!
Szerintem igen, legalább annyira mint a többi más tantárgyhoz kapcsolódó kérdés pl. történelem és csillagászat!
Nem mindenki csillagász, hogy tudja hány holdja van a Jupiternek /jelenleg 63/ de mégis van ilyen kérdés vagy éppen mi volt 1789 július 14.-én /A nagy francia forradalom kezdete/. Ezekre sem tudná szerintem kapásból mindenki a választ, de kis olvasás /vagy órai odafigyelés/ és meg is van /wikipédia is segít/!
Miért nem lehet akkor az informatikán belül is hasonló kérdés?
Nem a legkönnyebb az biztos de mivel tanítják sok helyen... ez is csak olyan mint a többi a véleményem szerint!
Sehova én csak infótanár vagyok!
Melyik nem nyomtatófajta?

Karakternyomtató
Sornyomtató
Bekezdésnyomtató
Lapnyomtató

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Kedves értékelő a nyomtatók besorolása általános iskolai tananyag miért speciális? Bár lehet, hogy egyesek nem figyelnek az órákon!