Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darage

Oldal: 1
Dátum: 2012.07.28. 13:01:39
mi a sebesség jele?

incs
font
yard
km/h*

Több szempontból is bukta a kérdés... először is helysírás miatt az első válasz inch lenne, mivel a yardot sem jardnak írod...
De legfőképpen az a baj,h nincs helyes megoldás. A sebesség jele: általában s a fizikában, vagy deriváltal kifejezve r(pont)... a km/h MÉRTÉKEGYSÉG...
Dátum: 2012.06.09. 12:57:22
Hibás kérdés, nincs jó válaszlehetőség:

Hány tanítványa volt Jézusnak a Biblia szerint?
14
12
23
15
Nem tudom hogy a kérdező, és az aki elfogadta helyes kérdésként milyen Bibliát olvas, de a Biblia szerint Jézusnak 72 tanítványa volt, akikből a kiválasztott 12 lett apostol...
Vagy javítsuk vagy töröljük.
Dátum: 2012.05.20. 12:41:57
Matematika, logika témakör...
Van 15 pár fekete és 15 pár fehér zoknink. Minimum hány zoknit kell véletlenszerűen kivennem a fiókból, hogy legyen egy pár egyszínű zoknim?
16
8
3*
15

Először is, habár a kérdés nem írja de logika témakörben azért feltételezzük, h a zoknik a kérdéses fiókban vannak...
Na, ezután jöna fő probléma: Minimum hányat kell húzni hogy legyen egy egyszínű pár... na nézzük elöször húzok egy feketét, aztán egy feketét. Meg van a párom ez sztem eddig kettő, viszont ilyen válasz nincs...
vagy húzok egy feketét, majd egy fehéret, majd egy feketét/fehéret... ez így tényleg három lenne...
vagy húzok egy fehéret majd még egy fehéret... megint csak kettő lenne... megint nincs jó válaszlehetőség.
Mielőtt nekem ugrotok, nem a kérdés sehol sem írja, hogy BIZTOSAN legyen meg az egy pár egyszínű zokni. A minimum inkább arra utal hogy a legjobb esetben hányat kell húznom, amire a válasz 2 lenne
Dátum: 2010.05.29. 16:31:40
Kaptam egy igen érdekes kérdést ma, ami valami ilyesmi volt (nem emlékszem szó szerint):

Hány találatot ad a ki a Google kereső ha rákeresünk a google szóra?

hát én rákerestem, és 1870000000 db-ot adott ki, ilyen viszont nem volt a lehetőségek között...
Amúgy meg ez a szám hogy a Google hány találatot dob ki az folyamatosan változik annak függvényében, hogy hány olyan weboldalt nyitnak/ törölnek amelyeken olvasható a google szó... Szóval ezt szerintem törölni kéne...
Dátum: 2010.04.25. 21:19:40
Az egy dolog, hogy nem pontra játszák de minden bábunak meg van a maga pontszáma, és így könnyebb megállapítani hogy éppen ki áll nyerésre, ha a tábla aktuális helyzetéből nem lehet... A figurák értékét egyrészt a lépéslehetőségeik, másrészt az adott állás határozzák meg. Egyszerűbb esetben szokás úgy becsülni, hogy egy gyalog 1 egységet ér, egy könnyűtiszt 3-at, egy bástya 5-öt, a vezér 9-et vagy 10-et....

De van egy hibás kérdésem is

Mivel töltik meg azt a lufit ami felszáll?
H
N
O
He*

Itt az mondja hogy a héliumos lufi felszáll... És ha hidrogénnel töltöd az nem???? az is könnyebb a levegőnél... Jó azt elismerem hogy rá lehet jönni a megoldásra, de attól ez így még hibás... A kérdést kéne lecserélni valami olyanra, hogy Mivel töltik általában azokat a lufikat amik felszállnak?
Dátum: 2010.04.01. 00:10:04
szörnyű...kiégett a szemem...
Dátum: 2010.03.18. 14:35:51
Melyik hang nem szerepel a C-dúrban???

Aisz*
C
D
Hisz

Hát...
1.) Szerintem ez nem része az alapműveltségnek, mert nem mindenki jár szolfézsra, vagy zeneelméletre, és ehhez pedig eléggé az kell, nem egy olyan kérdés mint például, hogy melyik zeneszerző írta az Aidá-t. Na mindegy, nekem ment VOLNA a válaszadás, csak hát amikor több helyes válasz is van...
2.) Úgy alapból félreérthető a kérdés... Mi az hogy C-dúrban??? C-dúr HÁRMASHANGZATban (akkordban)?? Ez nem lehet jó, mert az a C-E-G hangokból áll tehát így nincs értelme... Jó, akkor nézem aszerint, hogy a C-dúr HANGSORban... ÉS így is hibás... a C-dúr hangsor hangjai ugyanis C-D-E-F-G-A-H-C... hát ebben én nem látok semmilyen Hiszt vagy Aiszt...
(Még mielőtt valaki visszaírna hogy hülye vagyok, igen, tudom, hogy a Hisz az egy fél hanggal felszállított H, és lényegében megegyezik a C hanggal, de mivel ha a C-dúr hangsort nézzük itt nincs semmi előjegyzés se #, se b, tehát csak az alaphangok vannak, nincsenek félhangok egyáltalán)
És bocsi ha valakinek nem tetszik a válasz, vagy úgy gondolja hogy csak akadékoskodom, de már sok ilyen kérdéssel találkoztam ahol több jó válasz is maradt és úgy lett elfogadva és kezd egy kicsit dühíteni... akkor inkább ne engedjék tovább a kérdést, ha nem biztosak a válaszban, minthogy ilyenekkel kelljen vesződni)
Dátum: 2010.03.06. 14:58:37
Ahány történet, legenda annyiféle variáció jelenik meg arról hogy mitől fél egy vámpír és mitől nem, ugyanez igaz a képességeikre is... Lásd Van Helsing, Darenn Shan sorozat, Az alkonyat tertralógia, Anita Blake könyvek
Dátum: 2010.03.06. 14:55:16
A Dune így is tökéletes mivel ez az eredeti címe a sorozatnak... Gondolom ezért van idézőjelben is...
Dátum: 2010.03.06. 14:54:06
Mivel töltik fel azt a lufit, amelyik felszáll?
oxigénnel
hidrogénnel
nitrogénnel
héliummal

A helyes válasz szerint héliummal, de a hidrogénnel töltött lufi is felszáll....
Valahogy úgy kéne javítani, hogy mivel szokták általában megtölteni a felfelé szálló lufit...
Dátum: 2010.03.02. 21:04:22
Van olyan ország, és már magyar iskola is ahol a Harry Potter kortárs kötelező olvasmány általánosban, szóval szerintem ez tökéletesen lefedi a kérdésfeltevés szabályait...
Dátum: 2010.03.02. 15:18:55
Sziasztok!
Mostanában 2 kérdést is kaptam amivel nem értek egyet...
Az első:
Ki nem volt aradi vértanú?

Damjanich János
Hunyadi János
Battyán Lajos
Aulich Lajos

Na mármost, addig oké, hogy Hunyadi nem volt aradi vértanú, de Batthyány Lajos sem, arról nem is beszélve, hogy a kérdés feltevője a helyesírást sem ismeri.
Őt Budapesten végezték ki de nem az aradi vértanúk közt tartjuk számon.
Aki nem hiszi:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Aradi_v%C3%A9rtan%C3%BAk

A második pedig:
Mennyi szinusz 60°?

1/gyök3
1/2
gyök3
gyök3/2

A kérdés feltevője szerint az 1/2 a helyes, pedig sin 60° az gyök3/2, vagy pedig cos 60°ra gondolt a kérdező, ami tényleg 1/2.
Ezeket javítsátok plíz... Köszi
Dátum: 2010.03.01. 20:01:54
A Ceres törpebolygó... És tavalytól vagy azelőtti évtől a Plútó is már csak a Planetiodák között van...
Viszont nekem volt egy ilyen kérdésem:
Ki nem volt aradi vértanú:

Damjanich János
Hunyadi János
Battyán Lajos
Aulich Lajos

Na mármost, addig oké, hogy Hunyadi nem volt aradi vértanú, de Batthyány Lajos sem arról nem is beszélve, hogy a kérdés feltevője a helyesírást sem ismeri.
Őt Budapesten végezték ki de nem az aradi vértanúk közt tartjuk számon.
Aki nem hiszi:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Aradi_v%C3%A9rtan%C3%BAk
Oldal: 1