Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darksol

Dátum: 2009.06.27. 14:02:05
Koc, téged max. 5 olyan ember tud ütni, aki szintben ott van és nem Azúros, vagy Elit. Nekik érdemesebb lett volna pm-ben írni. (bár a helyükben amúgy megfontolnám a támadást, leveretni jobb az epikus, nem visz LE-t...)
Dátum: 2009.06.27. 13:21:57
Hát igen, Galmuszk valaki az biztos. Kéne szólni neki, hogy licitáljon!
Dátum: 2009.06.27. 13:19:27
A konstruktivitás érdekében, 5 név, 5 hordából:

1. Rubin: Csagataj - szerintem a legbrutálisabb volt mind közül (tartaléknak: Megtévedt Próféta, hosszan tudnám méltatni, de nem igényel indoklást)

2. Zafír: Sanyi a Jani - kicsit hazabeszélek, meg hát ő mégis csak egy jelenség

3. Gyémánt: Töndeköves Glórin - nem s*ggnyalás, hanem azért, mert sokat tett le, sok asztalra és amúgy sem tudnék Trueblood-féle "megfordítom a LE szerzési toplistát és ütöm mechanikusan sorban, a csp-m meg közbe folyik" típusú karakterre szavazni, az szerintem nem érdem

4. Smaragd: Axonise Flass - régi kedvenc, ördöngős, agyafúrt diplomata, kellemesebbé tette (teszi ) a játékot

5. Kristály: *Hraugh* - Tök esélytelenül folytatta hősies harcát a nálánál jóval erősebb végzeturakkal még akkor is, amikor már össze állatát kilőtték, az ilyesmi tiszteletet érdemel + nem sírt soha, ha LE-t raboltál tőle
Dátum: 2009.06.27. 13:09:39
A jelölésednek abszolút örülök, sőt magam is maximálisan támogatom, de azért az akciókhoz a másik Lordnak, meg egy-két peremembernek is volt "némi" köze
Dátum: 2009.06.27. 13:04:12
"Sanyi, Zafír - a Tyrant-al végzett munkásságáért"

Ezt kifejtenéd picit részletesebben?
Dátum: 2009.06.27. 13:00:22
Trueblood-dal névproblémák vannak. Amikor elkezdett játszani, akkor még csak az amerikai HBO nyomta a sorozatot (nyilván onnan jött az éca) mostanra viszont elindult nálunk is. Neki legyen elég, hogy a 6-os villamos oldalán 2 méter X 2 méterben ott virít a neve... (valszeg ott többen látják, mint egy HKK lapon...)
Dátum: 2009.06.27. 12:55:46
Szerintem baromság a "tradicionálisan nagy" neveknek adni automatikusan a lehetőséget. Miért? Mert ők az elsők között regeltek? Pl. Anababa lehet, hogy simán feltörölné Sharpával a padlót, ha nem indul nála fél évvel később...
Már TF-en sem értettem kiből lesz kártyalap, néhány kivételtől - mint Rius pl. - eltekintve. Valszeg Miklóssal való haverság alapján ment. Ennél azért objektívabb módszer a licitálás. Mindenkiben kell lennie annyi felelősségérzetnek, hogy nem licitál olyan karakterrel, aki nem felel meg a feltételeknek (köztük annak az íratlannak is, hogy legyen mit felmutatnia) akiben pedig nincs, az bebukja, mert nem fogják elfogadni...
Dátum: 2009.06.26. 22:50:20
Jókat írt Próféta, csak a "Sajtolj lélekenergiát 20 lényből!" szerintem üti az alapkombót. Jobb, ha könnyű szinteket lépnek és 20.-on nyúlnak ki.
A "fagyi megevését" amúgy Faktor arra értette, hogy ha teljesen elveszik a cserélhető küldetések teljesítésének lehetőségét. Ez szerintem is kitolás volna a lejjebb állókkal.
Dátum: 2009.06.25. 10:48:34
Dátum: 2009.06.25. 10:40:52
Nem is rád gondoltam. Vannak az első oldalon 25-en, abból a 6 Azúros kit tud támadni? Nasdfilt, a 3 TGY-st, meg Glórint, körülbelül. Szerintem uncsi lehet nekik.
Dátum: 2009.06.25. 10:32:02
"Igen, rengeteget. Egy két extrém eseten kivül senki nem költ aukciós házra. De az idővel nem is lesz a toplista élén."

Morti: megvallom én rendszeresen költöm a dukátra a csp-t + maxos visszafogottal megyek hetek óta mégsem estem vissza annyira, mint amennyire szeretnék. Erősen fontolgatom, hogy láthatatlanul vadásszak, a TP további csökkentése érdekében.
Szerintem többen vannak az élbolyban olyanok, akik látva a portyaablakban a 3-4 ellenfelet, kezdik bánni, hogy nem maradtak lejjebb...
Dátum: 2009.06.25. 10:10:50
"A haborus rendszer hibaja az, hogy a győzelemhez iyen drasztikus aldozatokra van szukseg. A haborus rendszer hibaja az, hogy olyasmire osztonoz, mint a szovibol ki-be ugralas"

Én pont, hogy nem ebben látom a hibát. Nem tápol a karakter a katakombákban - való igaz, bukja a kennelt, meg a térkaput, ha kilép - az is, de nem kényszerül erre senki, önkéntesen lehet vállalni. Én és a szövetség tagjai (V1-en és V2-n egyaránt) vállaltuk már többször és egyáltalán nem éreztük "drasztikus áldozatnak" a győzelemért. Ez egyszerűen szubjektív érzület, nincs értelme vitatkozni rajta. Ha úgy tetszik ez csak egy módszer, amivel a tápolás orientált karaktereket le lehet győzni.

A baj a jutalmazással van, illetve azzal, hogy egy sima kapituláció ára fél napi kútvesztés mindössze. Ennek ellenére mi nem veszítettük el a harci kedvünket, sőt, csak most kezd megjönni....
Dátum: 2009.06.25. 09:43:28
"három listavezető árvaház módba kapcsol időnként, és a többiekhez képest gyenge karaktereket karol fel, hogy telítse a létszámot"

Damage: ezt nem értem, ennek fényében meg kell kérdenem, hogy milyen 3 listavezetőről beszéltél? És azok milyen listát vezetnek?
Dátum: 2009.06.23. 17:20:07
Sokak szívéből szóltál Sanyi!
Dátum: 2009.06.23. 16:05:29
Elhiszem. Viszont a lényege mégsem ez volt a mondandómnak, hanem az, hogy azért győznek le benneteket a tappancsok, mert hagyjátok. Megint ízlésbeli különbségekről beszélgetünk. Van akit zavar, ha legyőzik akár egyszer is és azért, hogy ezt elkerülje minden árat hajlandó megadni, (extrém magas árat is) és vannak fokozatok odáig, hogy "sz*rjunk rá, elvisznek egy kis LE-t, majd visszatölti a kút 1 nap alatt"
Rólatok a hozzászólások alapján azt lehetett feltételezni, hogy büszkék vagytok a veretlenségetekre és foggal-körömmel meg fogjátok védeni, de nem ez történt. Ha lekülditek a tagság felét katába, a többiek meg 2 hét alatt kiküzdenek egy sovány győzelmet megemeltem volna a kalapom, de ti nem hoztatok áldozatot, kiszámoltátok mi éri meg, és eszerint matekoztátok le a dolgot.
És ez nem a háborús rendszer hibája, kár bármit is arra fogni...
Dátum: 2009.06.23. 15:16:37
Tudod Ariel, hogy nem vagyok híve a pontozásnak, de ez esetben szignifikáns, hogy mielőtt te 1-esre értékelted a kozzászólásomat 9.17-en állt. Ezek szerint nem csak én gondolkodom ilyen kifacsartan...
Dátum: 2009.06.23. 13:33:06
Neked abszolúte igazad van, (adtam is érte egy 10-est) úgyhogy ne hidd el egy szemforgató farizeus szavát sem, aki úgy állítja be magát, mint akinek áldozat ütni a Kristályt...
Dátum: 2009.06.23. 13:18:14
Hmm... valaki már azon is tápolt, hogy ezeket üthette állandóan (ugye Sanyi Úr?) és van aki, izé "nem annyira sűrűn" harcolt velük, de mégis a győztes szövetség tagja. Neki ne járjon semmi? A háborúban a hadianyag gyár legjobb dolgozóját is kitüntetik....
Dátum: 2009.06.23. 12:51:19
Te is tudod Ricardo, hogy a Beholder általad idézett mondata egy kapitális marhaság. Ha igazra fordítanánk, kb így hangozna:

"Ez az a játék, amire ha kevés időt fordítasz, akkor garantáltan lemaradsz, ha sokat, akkor meg frusztrálódsz emiatt."
Dátum: 2009.06.23. 12:42:27
"Nyilvan fajo szamunkra ez a vereseg, hiszen az AL volt eleddig talan az egyetlen szovetseg, amely kezdetektol az elmezonyben harcolva veretlen tudott leni. Nem jo ezt elvesziteni, de nem is tehetunk mast. Priorizalni kell, eldonteni, hogy mi az ami fontos nekunk es mennyire. Ez a szep eredmeny fontos, de nem annyira, hogy esetleg nehany tagunk kivalasa reven tartsuk tovabbra is eletben."

Itt mondtad ki a lényeget, Kócos. Magyarán: nyerhettetek volna, de vannak olyan (lámer, nemtörődöm, vagy egyszerűen csak elfoglalt és rá nem érő) tagjaitok, akiken elment ez a háború. Ti ezt inkább hagytátok, mintsem kirúgtátok/elbújtattátok volna őket. Valószínűleg így volt "optimális"
Ez persze nem baj, de akkor nem kell és nem is lehet a rendszerre fogni a vereséget. Ahogyan Ösvényjáró bajtársék oly kiválóan fejtegették egy-két oldallal előrébb, ha 35 fanatikus és profi játélost sikerül összeszedni, akkor minden háború nyerhető. Példaként tudok egy ilyen szövetséget V2-ről, de nem reklámozom, mert önfényezésnek hatna. Nos, ők sem veszítettek még háborút és nem is fognak, mert ha kell, akkor az utolsó embert is kirúgják (30 körüli tagság van) a győzelem érdekében.
Jelen esetben szerintem egyszerűen savanyú a szőlő...