Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Woland

Oldal: 12
Dátum: 2009.11.19. 08:03:48
Hi,

Melyik az eddig használt legújjabb szervíz pak az xp-hez?
3
2
1
4


Egyrészt nem hiszem, hogy ne kellene már hozzá több szervízpack , másrészt nem mindenki kocka, harmadrészt meg meddig?
A helyesírásihibák is megérnek egy fekete misét...
Ok, kösz a választ.Lehet, hogy van benne valami....
Sziasztok,

ide még nem írtam mert mondjuk, hogy elfogadtam a feltett kérdésem értékelését... mondjuk.
Viszont a legutóbbit nem értem miért nem fogadták el.
Ez volt az:

Hol található Regéc?

Győr-Moson-Sopron megyében
Borsod-Abaúj-Zemplén megyében
Tolna megyében
Heves megyében

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Nem a történetét kérdeztem, mondjuk a várnak ami ott állt, nem a népességi mutatókra voltam kiváncsi, tehát nem értem miért lexikális egy magyar helység helye,Az érdektelen jelzőre meg inkább ki sem térnék csak csendben jegyezném meg, hogy vajon miért is tarunk ott ahol...többek közt turisztikailag, meg mit nem tudnak az emberek a saját hazájukban egyébként szép helyekről.
Dátum: 2009.11.04. 00:23:17
Hi,
egyfelöl ja, hülyegyerek másfelől meg nem valami jó a kérdés feltevés mert Álmos attól még vezethette a népét az új hazába, hogy nem lépte át annak határát.A vérszerződésben részt vett az Etelközben de Pannónia földjére már nem léphetett.A tényleges honfoglalás már a fiához, Árpádhoz fűzödik mégis valahol azért Álmos ha nemis honfoglaló de idevezető volt...kacifántosan fogalmaztam de remélem még érthetően.Éccaka van, na.
Dátum: 2009.11.02. 10:51:21
Helló,
Lehet, hogy már volt is itt de most megkaptam én is:

Melyik országban található az Eifel torony?
Ausztria
Meseország
Németország
Francia ország

Helyesírás.
Franciaország egybe írandó.Az Eifel torony meg Eiffel torony.

Üdv.
Dátum: 2009.10.30. 17:43:51
Idézet: Let. - 2009.10.30. 09:52:43



Milyen lény a Gyűrűk Urában szereplő Gollam?
Goblin
Hobbit*
Gnóm
Szmélgol

Elfogadta helyes válaszként a "Hobbitot", de biztosan ez a helyes válasz?


Üdv
Let



Üdv,

Igen, a hobbitok egy törzsébe tartozott valamikor, míg rá nem talált az Egy Gyűrűre, szóval a válasz jó.
Dátum: 2009.10.29. 16:28:37
Mi volt a foglalkozása Mihail Eminescunak?

a válaszokra nem emlékszem, de a helyes válasz az író.
Most akkor tuskó vagyok-e ha megkérdem, hogy a román irodalom az alapműveltség?Már Románián kivül...
Dátum: 2009.10.29. 16:17:41
Idézet: masterv - 2009.10.28. 23:05:20
A
Mit jelképez a BMW jelben a kék fehér szin?
A tervezö kedvenc szinei
A tengert és a havat
Semmit
Az eget és repülőgép propellert

Na ez meg főleg speciális és törlendő!



Üdv,

Mégha azt is mondjuk, hogy nem spec. akkor sem értem, hogyan kapott jó kérdés értékelést mivel ennek már szerepelnie kellett az adatbázisban (vagy a másik kérdés, hogyan ment át ha ez volt az első , ráadásul a kicsit máshogy feltettnek a a megadott válasza sem jó, mivel ott a bajor zászló szineit adta meg a kérdező jó válasznak.Itt legalább a propeller volt a helyes?)
Dátum: 2009.10.26. 18:32:12
Üdv,

Az baj ha én nem szeretem a focit?
Mert akkor ez nekem spec.:

Ki az a Van Nistelrooy?
Bábu
Focista
Mese figura
Szinész

+ egy helyesírási hiba a színészben.A helyes válasz pedig mint azt gondolhatjátok a focista volt.A Gúgel hozta Na, lámsza egyből de akkor is, no!
Dátum: 2009.10.24. 10:30:22
Vagy egy harci helikopter...akár
Dátum: 2009.10.24. 10:09:18
Úgy látszik az a végzetem, hogy Gyűrük Urás kérdéseket kell beírnom ide, pedig szeretem a művet de ennek így semmi értelme (valahogy így volt feltéve:

Melyik egy gonosz varázsló?

Szaru Mán*
Ork
Gandalf
Szarumán

Természetesen megjelöltem Szarumánt és persze, hogy a kérdező szerint Szaru mán a helyes válasz... Akkor ez most hogy?
Minas Morgul-ban külön írják?
Dátum: 2009.10.23. 12:47:31
Én nagyon régen olvastam Asimovot és nem is az egészet (jó sok is lenne), nem nagyon rémlett.Így meg, hogy el is volt írva pláne.Ettől függetlenül naná, hogy tévedhetek, elismerem.
Mindenesetre tippnek jó lett volna Asimov.
Dátum: 2009.10.23. 12:05:29
Hi,
Okosabb ugyan nem vagyok de én Asimov-ot jelölném.
Persze a kérdés az spec. szerintem, főleg, hogyha tényleg Asimov karakter mert bármilyen híres és nagyszerű az Alapítvány sorozat attól még nem olvasta mindenki és nem feltétlenül emlékszik egy robot mellékszereplőre.
Ráadásul ott van D. Addams neve is és kapásból ő ugrott be, illetve a depressziós robot az útikalauzból. Bár ő Mervin.
Dátum: 2009.10.21. 21:12:44
Végülis ha belegondolsz abba, hogyha az értékelő csak fele annyira szőrszálhasogató mint te akkor nem is fogsz csodálkozni, hogy megvonták a kérdés feltevési jogodat mert rossz kérdéseket tettél fel...
Arra meg nem is térnék ki, hogy ami szerinted lexikális és spec. azok közül mennyinek kéne alapnak lenni.
Dátum: 2009.10.21. 18:07:55
-Sharooon!

Igen a mai ifjúság nagy része nem ezen nevelkedik, sajnos.Pedig legalább lenne fogalmuk az igazi zenéről.
Én elég sok Ozzy-t hallgattam/ok de még egy denevér fejét sem haraptam le (és nem azért mert nem tudtam elkapni)
Amúgy meg nem az volt legkárosabb dolog amit elkövetett maga ellen, saját bevallása szerint sem emlékszik a '80-as évekre mert állandóan be volt rúgva és/vagy lőve.Ezt pedig el lehet mondani más hírességekre is akik említve vannak itt-ott kvízkérdésekben.Arról nem is beszélve, hogy miért kéne bárkit is példaként értelmezni?Akár itt akár másutt.
Dátum: 2009.10.21. 17:57:46
Idézet: wacker - 2009.10.21. 11:44:04
Melyik fantasy világban játszódik az Avatár-trilógia?
Ki ember az alábbiak közül ?
Aragorn
Gandalf
Gollam
Frodó

Még1 Gyűrűk Ura kérdés és 2 helyes válasz is van: Gandalf, Aragorn



Üdv,
Igazából ha pontosak akarunk lenni akkor Gandalf egy maia (ősi lény), tehát nem ember.Ugyanakkor nem tudom Aragornt lehet-e az emberek közé sorolni, bár a Dunadánokat elvileg oda sorolják.Ha így nézzük nem rossz a kérdés de a Gyűrük Urát és a Szilmarilokat nem olvasta mindenki, a filmből meg nem derül ki annyi minden.
Dátum: 2009.10.20. 16:44:03
Idézet: Csajok - 2009.10.20. 14:32:13
Ki született később?
I. Béla
V. I. Lenin
V. László
II. András

Idétlenül vannak megadva a válaszok. V.I.Lenin?I.Béla? Most vagy római számot akarok írni,vagy névrövidítést választok,de akkor másik nevekkel."

Mondjuk erről nekem az a vicc ugrik be mikor a rendőrök vizsgáznak és előbb "I" Bélát mond az egyik első helyett, aztán a második már kiokosítva megy be és 6. Lenint ad meg válasznak Vlagyimír Iljics helyett.
Szóval szerintem ez annyira nem megtévesztő...gondolom a kérdező nem a szomszéd Ignéczi Bécire gondolt hanem egyik királyunkra.Ennyi rejtett poén (ha az volt) meg elmehet a kérdésekben.Szerintem.
Dátum: 2009.10.20. 09:24:58
Aha, akkor értem a gyűjtőszenvedély okát.
Dátum: 2009.10.19. 20:51:16
"Kije volt Szent Istvánnak Orseolo Péter?
sógora
unokaöccse
másod unokaöccse
fia

Speciális, lexikális tudást igénylő, szerintem törölhető."

Hi,
szerintem ez annyira nem spec. , magyar történelem.Unokaöccse volt, később magyar király.
Dátum: 2009.10.19. 18:37:52
A múltkor említettem ezt a kérdést itt, most felkészültebb voltam és kimásoltam.
Szinte örültem a "kedves ismerősnek"...

Mely országban található a Paklenica Nemzeti Park ?

Csehország
Horváthország
Szerbia
Szlovákia
Oldal: 12