Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zakar

Oldal: 1
Dátum: 2009.10.31. 11:14:20
Melyik a nagyobb folyó?
Zala
Duna
Rába
Gangesz

Mihez képest? Vízhozamban, hosszban? Vagy miben?
Dátum: 2009.10.29. 06:44:57
hogy hívják az új Amerikai elnököt?
Bill Clinton
Fekete Pákó
George Vashington
Barack Obama

Mikor új? Évszám mimimum. Törlendő szerintem. És a mondatokat nagy betűvel kezdjük.

Ki volt a Nirvana egyuttes frintembere?
Kurt Cobain
Jim Morrison
Liam Gallagher
Dave Grohl

Olyan szó, hogy frintembere nincs. Helyesítási elírás. Kívételt kérek, vagy javítást.

Mennyit sebez a mithril rövidkard?
11-50
13-50
9-39
11-55

Tudom mea culpa mea maxima culpa, hogy nem tudom de modja meg valaki honna a f***ból szopjam ki a helyes megoldást. Szerintem törlendő
Ez volt a kérdésem. Hol a hiba? Köszi a választ.
Mely uralkodók házassága vezetett a Spanyol királyság megszületéséhez?

I. (Katolikus) Izabella és II. (Katolikus) Ferdinánd
Nagy Katalin és III. Péter
Valois Margit és Navarrai Henrik
Mária Antoanett és XVI. Lajos

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Sziasztok, a kérdésem a következő volt:
Hol nem rendeztek eddig olimpiát?

Moszkva
Berlin
Helsinki
Kairó

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.
És nem értem, hogy miért? Talán mert sok ilyen tipusú kérdés volt már?
Kérdésem ez volt:
Ki volt Nagy Károly apja?

Kis Pipin
Kövér Alfréd
Csámpás István
Földnélküli János

És helyesírási hibára hivatkozva lett elutasítva de nem látom a helyesírási hibát.
Kérlek segítsetek, hogy megtaláljam.
Jó megadom magam.
De ha ez speciális és nem tömegkultúrás kérdés, akkor légyszi vegyétek ki az összes olimpiás rejtvényt, mert számomra azok iszonyatosan speciálisak.
Abból az okból kifolyólag, hogy csak az tudhatja aki figyeli az olimpiák történetét. És ha bárki azzal jön nekem, hogy az általános műveltség része az olimpiák érmeinek felsorolása meg sportolóké, akkor gondolkodóba kéne esni. Hisz a HP már lassan az általános iskolák tananyagába tartozik, valahol kötelező olvasmány, és az általános iskola feladata az általános műveltség alapjainak átadása. Emelett érdekes mód egyetlen órán se tanulunk se általános se középiskolába az olimpiák helyszíneiről, és érmeket megszerző sportolókról.
Benne volt a válaszok közt nem, akkor ővele nem kell foglalkozni. És miért nem speciális kérdés az olimpiák története érmei rekordjai valaki nem tudja, ezeket a dolgokat Valakinek az nem lenne speciális kérdés, hogy ki a jelenleg leghíresebb magyar divattervező. Valaki meg azt se tudná, hogy van magyar divattervező aki híres. A specialitás egyéntől függ.
Hogy hívják a Harry Potterben a bájital tanárt?
Harry Potter
Perselus Piton
Minerva McGalagony
Kis Gézáné Falusi Etel
Ez volt a kérdésem és a válasz rá:
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Azt nem értem a válaszban hogy iszonyat könynű logikával ki lehet goylózni a helyeset.
1, logikai gondolatmenet: Harry Potter ről mindenki tudja hogy egy varázsló gyerek ergó nem lehet tanár.
2, logikai gondolatmenet: Kis Gézáné sem lehet az mert nem magyar a szerző
3, logikai gondolatmenet: A kérdésben tanár szerepel és nem tanárnő, ezért Minerva McGalagony is kieseik.
Marad Perselus Piton
Nos ezek után mi a nem egyértelmű.?
Az talán nem egyértelmű kérdés, ha odabasznak nekem négy évszámot és városnevet és azt kérdezik mikor nyert kis ödön, seggencsúszáson ott aranyérmet, az lehet nem egyértelmű mert az csak lexikális tudást igényel, de ez nem volt lexikalitáson alapuló kérdés.
Oldal: 1