Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Yaffa

Oziris Nem olvastad végig a wikit.
Az első mondat: "Monaco (a helyi nyelvjárásban Munegu) hercegsége egy kis városállam" de azért hercegség mert a herceg uralkodik.
Lentebb: "Monaco 1911 óta alkotmányos monarchia, az államfő a herceg."

Dugeszka magyarázhatod a bizonyítványod, attól még a kérdés pontatlan.
Én értem mit akarsz mondani.
Mennyivel mehet bárhol egy biciklis max, ha nincs tábla. De mástól is függ.
1. Nem tudjuk, hogy a kerékpárosról kérdezel, vagy kerékpáron utazóról. Mert nem ugyanaz.
2. Attól, hogy tábla van vagy nincs nem tudjuk van-e a paraszton sisak vagy nincs. Mert azt nem írtad és attól is függ.

Már csak hab a tortán, ha feltesszük, hogy a biciklis szabadesésben van. Ott nincs tábla.

Ja kerózok amúgy. Írjál nyugodtan, pontozz le, a kérdésed akkor sem jó sajnos.
Üdv.

Biciklivel lakott területen belül 40 a limit, a határban 50, de csak bukóval és utas nélkül. Bukó nélkül ott is csak 40.
Bicikliúton 30 a max, kerékpár- és gyalogúton 20.

Szóval van mit csinosítani a kérdésen.
Dartonpapja:

A szóköz a hiba. "állt.Ma"
Dátum: 2010.02.12. 09:04:47
Ma, 07:19 Gabben Yaffa A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 0 lélekenergiát. Csata leírása
Ellenfeled elhurcolt a kínzókamrába.

Ma, 08:56 Nebet Het Yaffa A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 6 lélekenergiát. Csata leírása
Ellenfeled elhurcolt a kínzókamrába.

Lehetek két kamrában egyszerre?

Darah köszi a választ.
Dátum: 2010.02.11. 15:06:11
Melyik NEM felhőfajta?

Moltocumulus*
Stratocumulus
Cumulonimbus
Cirrocumulus

Ez is alapműveltség már? Én is kitalálok valami gyagya szót és jó is a kérdés?
Dátum: 2010.02.11. 08:23:28
Ah mást nem, a helyesírás miatt nyugodtan.
(Vessző, szóköz)

Amúgy:
Korál: Kölykök a hátsó udvarból

"Káposztapálinka
A káposztapálinka sajnos nem egy fiktív ügy. A Mátrában terem, mégpedig úgy, hogy a hegy dél-nyugati lankáin megnőtt káposztát gyalun megtörik, répaszelettel keverik, vegyszeres hordóban addig ütik-verik, míg levet nem izzad magából. Valahogy úgy, mint az őt maceráló agrárproletár. Ez az izzadtságíz és szag pedig megkeveredik őbenne kvázierjedése folyamán a kel- és fejeskáposzták, karfiolok, kelbimbók fránya lábszagával. Mert erjedése nem erjedés, de nem is rothadás - maradjunk annyiban, a természet rutinból ezt is elintézi." "Ez a szesz duplán, triplán törvénytelen: szeszfőzdés nem vállalja, s ezért házilag kell azt lefőzni száztízliteres Meva-kukában (jól lezsírozott büdös gumitömítéssel) és ne felejtsük el, hogy a rézeleje után sem lesz belőle semmi jó." "A pletyka szerint hatása jócskán felszorozva megegyezik a wuxalzöld abszint által előidézett destruktív mechanizmussal."

Ha látjuk, ki ne hagyjuk. De csak az íze kedvéért. "
V3 Magyrok szövi egy tagja:

csővázashátitáska!! Ne keménykedj mer meghalsz tökikém!
Dátum: 2010.02.10. 12:32:20
Hány avatar közül választhatsz?

17
10
20
15

Milyen büntetés járt a kalózoknak(Karib-tenger kalózai)?

kínzó cölöp
akasztás
lefejezés
életfogytiglanig tartó halál

Ez sok volt...
Dátum: 2010.02.09. 16:03:48
Ki volt Latinovitcs Zoltán, híres színész "példaképe"?

Byron
József Attila*
Radnóti Miklós
Ady Endre

Ez a kérdés nálam kiverte a biztosítékot...
Példakép öngyilkosságra? Még ha idézőjelben is van...
Lenne inkább sorstársa, vagy bármi más.
Dátum: 2010.02.08. 19:54:13
Mi Robert Jordan fantasy író igaz neve?

Jackson O'Reily
Reagan O'Neal
Robert Jordan
James Oliver Rigney*

Mi volt apám beceneve húsz évesen?
Dátum: 2010.02.07. 20:15:19
Nincs gond. Én is tömören fogalmazok néha.
Dátum: 2010.02.07. 19:52:31
"Kínában a teákat 6 fő csoportra osztják:
- Fehér
- Sárga
- Zöld
- Világos zöld (oolong)
- Vörös (Európában fekete teaként ismerik)
- Fekete

A sárga tea rendkívül ritka, teaboltokban nem nagyon árulják ezért elég csekély az esély arra, hogy valaha is megkóstolhassuk."

Tehát igazat kell adjak.
Dátum: 2010.02.07. 19:40:51
No annyit biztos nem veszek, de hidd el fel lehet tenni normális kérdéseket is.
Nem tudom mi van a kvízadminokkal mostanság de gondolom van még az adatbázisban elég rossz kérdés.
A mai nappal pedig biztos bővült a rossz kérdések sora. Én is kaptam egy rakattal, kettő ha átmehetett. A többi -meg ne haragudj- a tiédhez volt hasonló, bár voltak teljesen minősíthetetlenek is. Nekem ma 4 kérdésem ment át.
Ezt nem értik azok akik teljes joggal ide írnak. A rossz kérdéseket folyamatosan szűrik, (szűrték), próbálják a régieket kimosni és nem elfogadni rosszakat. Gondolom nem kis adatbázist jelent. Így csak magam tudom ismételni: Reklám, évszám, földrajz, töri, kémia, végzetúr, songoku, sorozatok, Tuvok hadnagy szemöldökeinek szögelhajlása, Tilk bicepszmérete, a Goa'uld ábécé nyolcadok betűje és a 8472 faj lakhelye reményeim szerint továbbra sem fog a kérdések közé kerülni.
Dátum: 2010.02.07. 19:09:18
Nem kell megsértődni. Spec és reklám. Helyes, hogy nem fogadták el.
Nincs több őskő tőled? Majd én veszek akkor, mert örülök, hogy ilyen jó a szűrés. Ennyi.
Dátum: 2010.02.07. 18:16:46
Szomorú.
Nem volt mindenki középiskolás és nem mindenki az elmúlt 3 percben volt az ha volt.
És azok közül sem volt mindenki jelen bioszon és kémián lelkileg is.
Szakmunkásban valószínű nem volt kötelező esztergályos szakon az aminosavakat bújni...
Bírom itt mindenkinek jó a kérdése, csak az átlag műveletlen durung, mint én...
Hogy nem alapműveltség Songoku cipőjének színe, a hazai madarak vonulási ideje és helye percre bontva, Petőfi Sándor bábaaszszonyának lábmérete, valamint a vörös vulkánfíberes tűzálló láncos csapcsavar rendeltetése? Nem tudom.
Szomorú valóban.
Dátum: 2010.02.07. 14:39:05
Azt is számold bele, hogy nem mindenki szaladgál őskővel a zsebében.
Aki nem akarja ellopatni beépíti a kristályosítóba.
A tiltás ne aggasszon. Amint visszakapod tehetsz fel kérdést, nem maradsz le semmiről. Én ma négyet tettem fel.
Felhalmozódott. Addig meg hátha tisztázódik ki értékel ki nem. Lehet olyan értékelt aki nem is tudta mit kell csinálni, vagy épp nem értette a kérdést és ezért töröltette. Szóval szerintem ne bosszantson. Persze könnyű mondani. Én is meg voltam sértve mikor az első kérdésem nem ment át.
Dátum: 2010.02.07. 13:43:10
Melyik színész játsza a Gyűrük urában Legolast?

Nicolas Cage
Orlando Bloom*
Bradd Pitt
Nincs is Legolas nevű ember a Gyűrük urában

Spec, tagadás, törlés.
Ráadásul tényleg nincs Legolas nevű ember a Gyűrük urában...
Volt már ez a kérdés, és több oldalon át vita volt róla.
"A milyen színe van a medvének?" kérdést meg hagy ne értékeljem. Már ha kérdés, hiszen pont van a végén.
Azt azért elmondhatnád kikre gondoltál mikor a "józan paraszti ész... úgy látszik ez hiányzik nektek..."
mondatot írtad. Mi nem tehetünk arról, hogy valaki (egy játékos) így értékelt.
Az más kérdés, hogy helyesírásilag sem ment volna át.
Dátum: 2010.02.07. 12:21:37
Dekódolom:

Az a kérdés, hogy nem fáj a halnak mikor a horog szúrja a száját és kiveszik a vízből?
Az a válasz, hogy biztos nem, mert a hal fickándozik a boldogságtól...
Vagy ilyesmi...