Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Matyóka

Oldal: 123456789
Dátum: 2011.08.05. 22:53:20
A bölcsészeket hagyjuk, nem egy nyelvész még a nyelvtannal sincs tisztában.
Na most te ugye egy dolgot felejtesz el folyamatosan, egy egy épület konkrét szintjének az elérése az, ami előfeltétele annak, hogy az adott épületbe lehessen építeni, nem az épület maga. De így sokadik nekifutásra, és Pietrus hsz-ének köszönhetően, már értem, hogy mit szeretnél tudtomra adni.
Az is lehet hogy mivel ezen épületek elő követelménye egy olyan épület ami nem LE-ből építhető hanem őskőből, így amíg el nem éri az energiakristályosító a kiírt szintet, nem jelenik meg az épület (V4-n ezt tapasztaltam anno)
Ezzel kapcsolatban viszont épp az előbb írtam.
Amikor ebből a Palota, Aura pajzs, PC és a kristályosító 2. szint megvolt, nagyra becsült véleményed szerint kellett volna látnom az Epikus emlékművet? Eddigi válaszaid alapján azt gondolnám, hogy a válaszod nem, holott de, nagyon is láttam.
Vagyis a 4. világos tapasztalatoddal ellentétben láttam az előírt 3. szint elérése előtt is a Térkaput, a ráépülő Kincseskamrát, és az arra épülő Epikus emlékművet, de még az arra épülő Akadémiát, és az arra épülő összes többi épületet is, pl Nekro, Bűvös kunyhó, Kínzókamra, HT, stb. Csak a Háború csarnoka szégyenlős.
A konkrét kiírást egyébként nem esik nehezemre értelmezni. Csak az sehol sincs leírva, hogy ha egy épület követelményeinek a követelményei nincsenek elkezdve, akkor az épület nem is látható az épületek listáján.
Azt is értem, hogy a Kastély addig nem mutatja magát, míg nem lesz legalább egy 60. szintű tagja a szövinek. De az Alvilági veremre ilyen megkötés sincs. Vagy akkor annak a leírását is félre értem?
Ha legalább 60. szintű vagy, szintenként 1%-kal csökkenti a téged ért varázslatok sebzését. Maximális szintje 40, de hatását csak annyira élvezheted, amennyire szinted megengedi. Tehát 65. szinten maximum 6% csökkentést adhat neked. 20. szint felett már nem a varázslatsebzést csökkenti, hanem szintenként 0,6% rezisztenciát ad (a varázslatok tulajdonságot módosító hatását csökkenti), de ez a hatás szintfüggetlen, a szövetség minden tagja élvezheti.
Márpedig ha a második 20 szint hatását szinttől függetlenül élvezheti mindenki, nem lehet 60. szintű tag jelenlétéhez kötve, mint a Kastély, vagy mégis?
Ami számomra továbbra is talány, a Háború csarnokán túl, a Gyógyító szentély. Előfeltétele a Bűvös kunyhó 5, utóbbit látom, építeni még nyilván nem lehet, akadémia kell. Ellenben a Dics piramis előfeltétele maxos labor, kennel, térkapu, Gyak.tér 30. Utóbbihoz Nagymesteri építészet, ahhoz 25-ös Gyak.tér és fal, ahhoz Mesteri építészet, ahhoz 20-as Gyak.tér és fal kellene. Egyik se nagyobb 7-esnél, mégis ott van a piramis, pedig ha jól számolom, a szentélyhez közelebb járunk. De talán csak azt nézi, hogy van olyan előfeltétel, ami már el van kezdve, ezért látom.
Ám így se érzem mindenkor következetesnek a rendszert, épp a Háború csarnoka miatt. Ez az épület izgat, mert az NF, HT, stb mintájára, azt is látni kéne, főleg hogy az epikus emlékművet húzzuk, vagyis már csak másfél épület választ el.
Dátum: 2011.08.05. 21:18:29
Bocsi, hogy infósként logikát keresek mindenben. De szerintem egy szerepjátéknál az a korlátolt, aki nem keresi mindenben az összefüggést és a logikát. Mellesleg az is érdekelne, a játék mely részeiben nincs logika szerinted. És nagyon kérlek, hogy a programozói malőröket ne vedd ide.
Nem téged marháztalak le, hanem az irományodat minősítettem, mert zagyvaság. Ha magadra vetted, az sem engem minősít. Az utánad szóló hsz-ében annál több az értelem.
Megfigyeléseim szerint egy épület akkor jelenik meg a listán, ha az előfeltételei közül legalább az egyiket felépítettétek 1. szintre vagy az építhető lett. (Ebben nem vagyok teljesen biztos) Magyarán a gyógyító szentély előfeltétele a bűvös kunyhó 5. szintje. Amíg nincs legalább 1.-es kunyhó / nem építhetitek a kunyhót, a szentély sem fog megjelenni. Hasonlóan a háború csarnoka akkor fog megjelenni, mikor az akadémiát építhetitek / már 1.-es.
Ez már inkább magyarázat, mint a te kusza irományod.
Az epikus emlékművet látod??? Azt sem kellene addig amíg Energiakristályosító és Kincseskamra nincs...
Lehet, hogy akkor ezt a mondatodat félreértettem, és ugyanarra céloztál volna, mint az utánad szóló? A Kincseskamrának a Térkapu, annak az Energiakristályosító a feltétele, mindkettő 3. szinttel, plusz Palota 2., illetve Aura pajzs 4. Továbbá a Kincseskamra 1 mellett az A pusztítás citadellája 2 kell az epikus emlékműhoz. Amikor ebből a Palota, Aura pajzs, PC és a kristályosító 2. szint megvolt, nagyra becsült véleményed szerint kellett volna látnom az Epikus emlékművet? Eddigi válaszaid alapján azt gondolnám, hogy a válaszod nem, holott de, nagyon is láttam.
Itt emelném ki, hogy szerinted
Ugyanez a helyzet a PC-vel, hiszen ahhoz akadémia kell, az akadémiához pedig epikus emlékmű, amit ha visszavezetsz ugyancsak az energiakristályosítóhoz lyukadsz ki!
Holott a PC kell ez Epikus emlékműhöz. És még ezek után higgyem el, hogy képben vagy az épületekkel?
Azt viszont továbbra se sikerült kiokoskodnod, hogy az Alvilági vermet és a Kastélyt miért nem látom az ...?m=szovetseg&sub=epuletek oldalon, holott magad is nyilván olvastad, és ha már ilyen nagy tudora vagy a játéknak, fejből fújod, hogy egyiknek sincs semmilyen előfeltétele. Se akadémia, se más épület.
És hogy logikádat kövessem, a Dicsőség piramisának előfeltételeinek az előfeltételei sincsenek meg, egy se, csupán elkezdve van némelyik épület, de messze járnak még a max-os szinttől, amit előír, mégis ott látom az oldal alján, ami alatt még ugye egy Kastélynak kéne lennie. Elmondom még egyszer, szerintem az előfeltételek teljesülése előtt is látni kell minden épületet a leírás végén elhelyezett követelményekkel, építés mező nélkül, ahogy látok most is számos épületet, csak a korábban említett négyet nem.
És most megkérlek, puffogás helyett, ha tudod, írd le végre rendesen megfogalmazva, félreérthetetlenül és logikusan végigvezetve, hogy szerinted hogyan is működik, hogy én, szegény csökött agyú programozó is megértsem. Szóval csak úgy, mintha egy óvodásnak magyaráznád, mert a sulis évek alatt totál elittam az agyam. Tudod, órák helyett én is a kocsmákat jártam, mint a legtöbben.
Ja, és nyilván nem Miklóstól vagy Baratytól várok választ, de nem éppen két fős a team. És azt azért merem remélni, hogy valaki közülük legalább lehülyézi egyikünket, és megírja, hol kellett volna keresni a megoldást, vagy az utóbbit írja le. De azt se bánom, ha csak a többi épület mintáját követve, az a hiányzó négy is megjelenik.
Dátum: 2011.08.05. 10:57:30
Feltételezve, hogy az angol adaptáció (doomlord) sem működik másként, ezt is cáfolnom kell. Bár rég volt, amikor még a kunyhó sem volt építhető, de úgy emlékszek, a szentély akkor is látható volt. Ahogy kell, az Készültség mező helyén szerepelt, hogy mik az előfeltételei, építés mező pedig nem volt. Akkor meg már biztosan látszott, amikor építhető volt a kunyhó, de egyetlen LE-t sem építettünk még bele.
De még ha úgy is lenne, ahogy írod, hogy amíg az előfeltételei sem elérhetőek, addig nem látszik, akkor sem világos, hogy a minden előfeltételt nélkülöző Kastély és Alvilági verem miért nem látszik. Ezekre továbbra sem áll, hogy előfeltétel miatt nem láthatóak.
Nagy öröm lenne, ha a témában egy illetékes is megszólalna, mert csak a találgatásoktól nem fognak megjelenni az épületek. Az ilyen láthatósági dolgokról pedig a wikidot-on sem tesznek említést, vagy legalábbis eddig még nem találtam meg, ezért továbbra is az a véleményem, hogy az összes épületnek láthatónak kell lennie, akár építhetőek, akár nem.
Dátum: 2011.08.05. 05:41:50
Mégis írod a marhaságot. Igaz, akadémia is kell a háború csarnokához, nagydolog, de érdekes a többi épület ott van a listán, csak az a négy nincs. Mond már meg, a dicsőség piramisát mért látom okostojás? Ott van a lista legalján, képpel, leírással, és a feltételekkel, vagyis építeni nyilván nem tudok bele, de OTT VAN. Az Térkaput is látod, hiába nincs 3-as kristályosító. Ha nem látnád, honnan tudnád, hogy kell hozzá? A wikidot-ról? A rendszer nem úgy működik, hogy majd feltűnik, ha lehet bele építeni, hanem ott virít akkor is, mikor még nem lehet építeni, mert valamelyik feltétel hiányzik, és szépen ki van írva, mik kellenek hozzá. A Kastélynak viszont tényleg nincs előfeltétele, mégsincs rajta a listán.
Mi lenne, ha abbahagynád a hsz vadászatot, és egy hozzáértőre bíznád a dolgot?
Dátum: 2011.08.04. 14:41:26
De ez hülyeség, hisz a többi épület ott van, és ki van írva, hogy mi kell ahhoz, hogy el lehessen kezdeni építeni. Legyen az akár az Akadémia, akár a Dicsőség piramis. Továbbá az A háború csarnokának egyetlen épület sem előfeltétele, csupán az A béke csarnokával zárják ki egymást. A Kastélynak szintén nincs előfeltétele, a 60. karakter szintet leszámítva, ami annyit tesz, hogy amíg nincs 60-as a karakterem, a kastély mellett sem kap AF pontot.
A wikidot-os linket pedig nem poénból raktam az aláírásomba, ismerem és használom, utánanéztem a dolgoknak, mielőtt ide írtam volna. Szóval a haszontalan okoskodásból nem kérek, a hiba javításából viszont igen.
Dátum: 2011.08.04. 12:52:04
Üdv!
Másodmagammal vagyok egy klánban, ahol az építésért sokáig nem én feleltem. Most viszont szerepet cseréltünk, mert nekem több a szabadidőm. És ha már én építek, gondoltam végignézem, hogy mi hogy áll előfeltételekkel. És csodálkozva láttam a következőt: néhány épület nincs. Nem az, hogy nincs megépítve, vagy maxon van és a befejezett lapon lenne, nem. Szó szerint nincs sehol az A háború csarnoka, az Alvilági verem, a Gyógyító szentély, a Kastély. Sem az épületek, sem az kész épületek oldalon nincs.
A szövetség a WWE (id=2650), remélem hamar sikerül helyre állítanotok.
Dátum: 2011.07.02. 13:02:23
Sziasztok!
Rég írtam már ide, mert untam a sok apró hülyeséget összeszedni. De most újra erőt vettem magamon.
A Shrek cimű mesékek hány része van?
Az nyilvánvaló, hogy elütés van a mondatban, de nem is emiatt másoltam be. A kérdező szerint ugyanis 3, holott tudjuk, hogy annál több. Rendre: Shrek, Shrek 2, Harmadik Shrek, Shrek karácsonya és végül Shrek a vége, fuss el véle. Ez nálam 5, de ha a karácsonyos kisfilmet nem számoljuk, akkor is 4.
Hogy hívták azt a meseszereplőt amely minden eléjekerűlő élőlényt felfalt mígnem kipukkadt?
Mondatszerkesztés, helyesírás: elégtelen. Az aláhúzott helyeken vessző hiányzik, a dőlt betűs pedig két szó!
Dátum: 2011.05.08. 19:04:46
Mit neveznek a vitorlázásnál "fux"-nak?
a hajó díszítését
a vitorla díszítő elemeit
az orrkabint
a kapitányon feleségén lévő ékszereket
A kapitányon feleségén? Most a kérdező kihagyott egy "és"-t, vagy fölöslegesen rakta az "-on" végződést a "kapitány"-hoz? Mivel nem tudni, inkább törölni. Amúgy se hiszem, hogy a vitorlázás annyira alap lenne, hogy minden szakszót ismerni kéne.
Fejezd be: Aki kapja...
az az születésnapos.
marha.
tarka.
marja.
Rossz névelő: az a születésnapos! Kéretik javítani.
Mit vizsgál az endokrinológus?
tüdő
agy
szív
pajzsmirigy
Mivel nem csak a pajzsmirigyet, hanem az emésztőrendszer szerveit is, a kérdést javítani kéne például így: "Melyiket vizsgálja az endokrinológus az alábbiak közül?".
Dátum: 2011.05.08. 13:18:55
Mi is az igazi neve valójában don Quijote de la Mancha lovagnak?
Ékes példája, hogy a kérdéseket elfogadó, de főként a kérdést feltevő nem tud fogalmazni, de talán még beszélni se magyarul. A két fölösleges szó törlésével amúgy értelmes kérdést kapunk.
Ki Írta Az elveszett cirkáló című könyvet?
Az 'írta" kis betűs, kéretik javítani.
Mikor mondják, hogy valaki "rosszmájú"?
Ha valakire rosszindulatú megjegyzést tesz.
Ha valaki erkölcstelen.
Ha valaki szellemes.
Ha valaki májbeteg.
Már biztosan másoltam korábban is, és továbbra is az a véleményem, hogy a helyes válasz jelölt hatású. A másik hárommal megegyező stílusúra kéne javítani: "Ha valaki rosszindulatú."!
Kit vagy mit nevezünk lamantin-nak?
egy étel neve
egy francia énekes
egy lepke faj
egy tengeri állat
A ragozásra szíveskedjünk már figyelni! Ha a kérdőszó kit, mit, akkor a válaszok is egytől egyik ilyenek legyenek: "ételt", "francia énekest", "lepke fajt", "tengeri állatot", vagy a kérdő szó legyen ki, mi. És persze a válaszokban szereplő határozatlan névelő is fölösleges, továbbá nem szokás étel nevét nevezni valaminek, legfeljebb az ételt!
Milyen vár állott Békés városában ?
vár Békésen ?
fellegvár
földvár
kő vár
Az első válaszlehetőséget kéretik valami értelmesre cserélni, vagy törölni a kérdést. Ha már valaki ilyen kérdést tesz fel, vegye a fáradtságot és nézzen utána, hogy milyen vártípusok vannak!
Dátum: 2011.05.06. 14:51:12
Melyik országnak nagyobb a népessége?
Négy lehetőségből nem lehet nagyobbat, csak legnagyobbat választani. Például a következő formában lenne értelmes: "Melyik országnak a legnagyobb a népessége az alábbiak közül?". Kéretik javítani!
Melyik város lélekszáma nagyobb?
Ugyanaz a móka, nem ragoznám.
Egyik kutya másik...?
Hiába rak kérdőjelet a végére, attól ez még nem kérdés! Valaki törölje! Az összeset! Mert ahogy látom, javítani ezeket nem szokás.
Éjjel-nappal mindig forog, mégse szédül el?
De mi a kérdés, vagy hol a kérdő szó?! Csak mert kérdőjel van a végén, még ez sem lesz kérdés! Valaki egészítse ki a "Mi az: " résszel az elején.
Dátum: 2011.04.28. 16:12:33
Ki írta és rajzolta a Pandora Hearts című mangát?
Hoshino Katsura
Tite Kubo
Jun Mochizuki
Kazuki Takahashi
Már az amerikai képregények ilyen szintű ismerete sem alapműveltség, a japán manga meg végképp spec. Törölni!
Melyik szervünket éri el előbb a beleinkből felszívott táplálék a véráram úján?
Netán "útján" akart lenni? Kéretik javítani!
Mit tarta kezében ( Louvre ) a Milói Vénusz?
Szóköz hiányzik, "tart a".
Dátum: 2011.04.22. 20:08:53
Mit jelent a egy szónak a szinonímája?
Amellett, hogy a szinonima rövid i, elég magyartalan a megfogalmazás. Legjobb lett volna el se fogadni jelen formájában. De ha már bent van, esetleg lehetne javítani valami értelmesebb megfogalmazásra, pl: "Mit jelent, hogy egy szó szinonima?"
Mi NEM kell a palacsinta elkészítéséhez az alábbiak közül?
élesztő
tojás
tej
liszt
Sajnos van olyan palacsinta, amihez mind a négy kell, így jelen formájában a kérdés hibás. Javasolnám, hogy pl. a "hagyományos" szóval egészítse ki a kérdést az admin. http://www.nosalty.hu/elesztos_palacsinta_recept_2336
Hol található Szépasszonyvölgy?
Névelő hiányzik, "a Szépasszonyvölgy".
Dátum: 2011.04.22. 15:58:58
Melyik vallás nem köthető szorosan Kínához alábbiak közül?
A jelölt részen névelő hiányzik, kéretik pótolni.
Ki volt Simándy József?
Későn vettem észre, és a válaszokat már nem tudtam másolni, de a helyes nagy, a többi kis kezdő betűvel volt írva, így szerintem jelöltnek számít. Kéretik javítani!
Mekkora tengerszinten 15°C-on a hangsebesség?
Jelölt részen vessző hiányzik, kéretik pótolni!
Milyen a francia kártyában a KÁRÓ jelzés?
piros élére állított négyzet
piros szív
fekete szív levél
fekete 3 ágú levél
Na ez az "élére állított négyzet" több sebből is vérzik. Először is nem élére, csúcsára, hiszen a síkidom épp az élén "fekszik", élére legfeljebb testet lehet állítani. Másrészt pedig lehet, hogy gyártótól függ, de szerintem nem derékszögek a belső szögei, így tehát még csak nem is négyzet, hanem rombusz. Javítani "piros csúcsára állított rombusz"-ra. Szerintem.
Dátum: 2011.04.20. 19:32:36
Melyik évben vezeték be Magyarországon a pengőt?
Esetleg "vezették", kéretik javítani.
Dátum: 2011.04.18. 13:17:27
Hogy nevezik a Észak-Amerikában élő van szarvasmarhákat?
Esetleg vad szarvasmarhák? Kéretik javítani!
Melyik kontinensen van a Teleki Sámuel által felfegezett Rudolf-tó?
Inkább "felfedezett".
Melyik történelmi személy nem vett rész a Szentföld megszerzéséért folyó Keresztes hadjáratok (1096-1272) eseményeiben?
Javítandó "részt"-re.
Szimpatikus hatásra a szívfrekvencia...
Ez már megint csak nem kérdés még távolról sem. Valaki fogalmazza át, de akár törölni is lehet, mert talán nem annyira alap.

Bocsi, hogy beleszólok, de nem szeretnék elmenni a téma mellett.
A földönkívüli értelmes életformák létezésére nincs egyértelmű, vitathatatlan bizonyíték, mert ha lenne, nem lenne min vitatkozni.
Az, hogy milyen technológiákról tud a köz, semmit nem jelent. Az amerikai haditechnika és a NASA sokkal többel rendelkezik, mint amiről beszélni mernek. Jó, hogy van Sci-fi meg összeesküvés elmélet, de nem kéne tény ként kezelni.
Hit és meggyőződés közt max fokozati különbség van, mert arról lehetsz meggyőződve, amiben hiszel. A vallás meg megint más tészta.
Pl: Római katolikus keresztény vagyok, hiszem, hogy minden okkal történik, még ha nem is érthetem meg, valamint azt, hogy mindenkinek szabad az akarata és bármire képes az ember. Utóbbi miatt meggyőződésem, minden eszközünk, építményünk, és minden, ami technológia a rendelkezésünkre áll, emberi alkotás, találmány. Semmilyen idegen lény vagy felső erő nem nyúlt bele az emberiség életébe. Ha létezik, azért mert bölcs, ha nem létezik, akkor azért.
Na lehet kövezni.
Dátum: 2011.04.15. 15:07:23
Melyik sorozat főszereplője a találékonyságáról híres?
Lehet, hogy épp a MacGayver miatt nem tud helyesen fogalmazni... Helyesen: "Melyik sorozat főszereplője híres a találékonyságáról?". Így máris magyarosabb.

Melyik kémiai elem latin elnevezése a karbon?
Ha már latin elnevezés, latinul a szén carbo.

Melyik évben volt eger vár ostroma?
Talán Eger, helységnévről lévén szó.

Ha itt lennél velem....
és ragyogna szép szemed.
és adnál pénzt.
és a szemebe néznél.
és fognád a két kezem.
Egyrészt ez így nem kérdés, másrészt az idézett mondatnak van további része is, így a válaszok végén helytelen a pont, helyette vessző vagy semmi.

Melyik településen található a(z) Hansági Múzeum?
Miért is kell az a "(z)"? Szerintem nagyon nem kell.

Melyik filmcsillag szerepel az alábbi filmben - Keményfejű?
Honnan szedik ezeket a "megfogalmazásokat"? Értelmes magyar mondatot nem lehet írni? "...szerepel a Keményfejű c. filmben?"

Milyen színű JERRY a mesehős?
Egyrészt nem értem, miért kell csupa nagy betűvel írni, másrészt hiányzik egy vessző.
Dátum: 2011.04.14. 18:21:06
Folytasd a népszerű dalt: nyaljuk a fagylaltot a ..... elfogyott.
medvecukor
török méz
citrom
mézesmadzag

Vessző hiányzik.

Hogy hívják Gepetto fiát? ....... a fabábú?

Ide se ártana egy vessző, bár a kérdőjel utáni rész szerintem felesleges.
Dátum: 2011.04.12. 16:11:57
Nem igazán tudom hova írni, és csak remélem, hogy valami bug, így hát ide írom be:
Te nyerted a csatát.
A jutalmad -574 lélekenergia és 15 TP.

Valaki el tudná nekem magyarázni, miért történt ez? Arra már rájöttem, hogy ha nincs nálam LE, akkor a lélekszívás sem működik (?), de hogy negatívba portyázzam magamat, ez már mégiscsak röhej!
Dátum: 2011.04.11. 15:20:54
Valóban, de attól még a likvid szót nem úgy írjuk, hogy "liquvid", függetlenül attól, hogy a kör szóval össze van-e rakva.
Melyik megyében található: Weöres Sándor Színház?

Ezt meg talán túl bonyolult lett volna mondatként leírni? "Melyik megyében található a Weöres Sándor Színház?" Kéretik javítani.
Dátum: 2011.04.11. 12:27:23
Miből nem áll egy feketelyuk?
Körliquvid
Centrum
Eseményhorizont
Akréciós korong

Azon túl, hogy enyhén spec, de érdekességnek még megfér, tele van helyesírási hibával: "fekete lyuk", "akkréciós", és bár ilyen szó nem is létezik, "körlikvid".
Oldal: 123456789