Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Matyóka

Oldal: 123456789
Dátum: 2017.11.08. 07:02:13
Mi az áram SI mértékegysége ?

Amper
Méter
Mól
Volt

Az áramnak nincs mértékegysége. Az áramerősségnek és a feszültségnek van.
Ez a kérdés a veremben jött szembe, így csak az derült ki, hogy a kérdező nem az Ampert adta meg helyes válasznak. Mivel így nem látom, mire lenne logikus javítani, törölni kéne.
Dátum: 2017.10.26. 23:20:03
Melyik afrikai állat okoz több halálesetet?

Gorilla
Víziló
Krokodil
Oroszlán

Ugyanaz a gondom a kérdéssel, mint a két nappal ezelőtti labdással. Persze, nem szükségszerű, hogy hozzá tegye, az alábbiak közül, de! Kettőnél több lehetőségből legnagyobbat, legtöbbet, stb. lehet kiválasztani. Ha már kérdést ír valaki, legalább a melléknév fokozással, és azok használatával legyen már tisztában! És nehogy már még én legyek a rossz, ha valaki hibásan beszél, ír. Majd még a magyar tanár kapjon büntetést, ha a gyerek nem tud helyesen írni, vagy mi?
Másfelől. Tényleg ekkora teher lett volna rákeresni, hogy a víziló okozza-e a legtöbb halálesetet?
Dátum: 2017.10.24. 23:24:44
Melyik labda a nagyobb?

teniszlabda
kosárlabda
baseball labda
röplabda

Nagyobbat két lehetőség közül lehet választani, négyből a legnagyobbat szokás. Ha meg a kérdező nem volt képes utánanézni, hogy van-e nagyobb a kosárlabdánál, hozzátehette volna, hogy "az alábbiak közül". Ez így nyelvtanilag nagyon nincs rendben. Ha ez még számít, kéretik javítani!
Dátum: 2017.10.19. 19:43:36
Ki írta az Álmaimban Gyakran címú berset?

Petőfi Sándor
Tóth Árpád
Nem létezik ilyen vers
Arany János

Komolyan csak három írót/költőt ismer a kérdező összesen? Arról már nem is beszélve, hogy még gépelni se tud. Minimum javítós, de szerintem jelen formájában akár törölni is lehetne.
Dátum: 2017.05.30. 23:33:22
Na szerencsére olyan tett fel matematika kérdést, aki a szavak jelentését se ismeri, de hogy a választ nem tudja az még biztosabb!
"minek a köbgyöke 9?
6
81
27
3"
Na már most, a 9 a 9^3-nak a köbgyöke, vagyis 9*9*9-nek, ami 729, ez pedig nem is szerepel a válaszlehetőségek között. Kéretik törölni hibás jelzéssel!
Dátum: 2016.08.25. 21:42:57
Milyen monitor fajta nemlétezik?

Egy részt az, hogy nem létezik külön írandó, másrészt helyesebb a típus szó használata fajta helyett. Utóbbit inkább élőlényekre szokás használni. Lehetőség szerint kérem javítani. Köszi!
Dátum: 2016.08.23. 20:11:15
Ez jött szembe kalandban:
Kvízkérdés: Hány különböző karakterből (számjegyből) áll a hexadecimális számrendszer?
A kérdésre rossz választ adtál, a helyes válasz a következő lett volna: tíz
Hát igaz, hogy régen tanultam a számrendszereket, de nem hiszem, hogy változtattak volna rajtuk azóta. Viszont a kérdező hülyeségén legalább buktam egy kalandot mára! Javítsátok kérlek!
Dátum: 2016.08.06. 20:22:06
Melyik folyó folyik bal partján terül el Washington DC?

Most akkor mire is gondolt a költő?
Dátum: 2015.02.17. 18:55:45
Később én is írtam az üsz-re. Nekem ez a válasz érkezett:
ma, 10:17
Baraty
Hali!

Nem tudom még mi okozhatta, utánanézek, addig is korrigáltam a pontszámokat.

Baraty
Szóval a pontok már jó helyen vannak, gondolom, a megoldás is meglesz.
Dátum: 2015.02.16. 22:08:36
Az elméleted azon bukik, hogy ez volt az 1. forduló. Egyébként én is valamilyen bug-ra gyanakszok.
Dátum: 2015.02.16. 21:47:17
Ha kaptál választ, kérlek, hogy oszd meg velünk.
Nálunk is hasonlóan alakult egyébként a bajnokság:
Dark Wind: 67 (1596)
Az Univerzum Gyémántjai: 41
Zugivó Italbarátok: 67 (1641)
Mackó kuckója: 39
Az utolsó körben 13 mezőt fogtunk, ebből hármat a Dark Wind-tól, mégis ők kapták a 4 pontot. Szóval jó lenne tudni a miértjét.
Dátum: 2014.10.22. 15:38:42
"Mi NINCS az emberi vérben?
fekete vértestek
fehér vértestek
vérlemezkék
vérplazma"
A kérdező által helyesnek megjelölt válasz a "fekete vértestek", azonban biztosan állítom, hogy fehér vértestek sincsenek az emberi vérben. Fehér vérsejtek meg vörös vértestek vannak, így tehát két válasz is megjelölhető lenne. Kérném a kérdés törlését, vagy legalább a válaszok javítását, meg a biosz 1-est a kérdést feltevő ellenőrzőjébe!
Dátum: 2013.10.07. 15:35:55
Micsoda a mimóza?
növény*
hal
állat
medúza

Akkor a halak meg a medúzák nem is állatok? Az állat szót jó lenne lecserélni.

Mit készítenek a cikóriából?
papír
műgyanta
alkohol
pótkávé

A válaszok itt is igénytelenek. A ragozásuk nem illik a kérdéshez, vagyis hiányzik a tárgyrag a válaszok végéről.
Dátum: 2013.07.01. 19:09:41
Megelégedtem volna egy figyelmeztetéssel is, hogy "Ennek kikapcsolása esetén, szintlépés után, az át nem vett jutalmak elvesznek." De már tudom ugye, csak rosszul esett így megtudni.
Dátum: 2013.06.30. 13:31:26
Hát a befürdést úgy értsd, hogy a LE jutalmakat nem akartam rögtön, szintlépés után átvenni, mert az új szövetségi küldetéssor megkezdése után akartam építésre használni. Ütjük az epikust, közben vadászok, szintet léptem, és a jutalmakat ugye már nem érem el.
Esetleg egy apróbb figyelmeztetést erről megejthetnének az oldalon.
Egyébként köszönöm a tanácsodat, írok egy levelet az angol ügyfélszolgálatnak, mert hogy a doomlord-os karival követtem ezt el.
Dátum: 2013.06.30. 13:19:48
Valaki magyarázza már el nekem, hogy mi értelme a "Ha szintet lépek, automatikusan átveszem az át nem vett jutalmakat." funkció kikapcsolhatóságának, ha a szintlépés után már sehogyan sem lehet átvenni a kiharcolt jutalmakat! Gratulálok a kitalálójának! Jól befürödtem vele!
Dátum: 2013.05.19. 22:06:44
Világ2-n 72094 LE-ból fejlesztettem 6-ot a kreatív affinitás szakértelmemen. Jelenleg a 27. szint fejlesztési költségének 11249 LE-t ír. Így ha jól számolok, kb 6x11k=66kLE-ba került a fejlesztés. Az egyenlegem viszont -5030LE! Egyáltalán hogyan válhat negatívvá?
Kérlek, orvosoljátok a hibát!
Dátum: 2012.04.17. 18:21:40
Nem vagy egyedül, nekem sem számolja. Szintén V2.
Dátum: 2011.08.12. 18:17:18
Mihez nem kapcsolódik augusztus 20-hoz?
Az egy dolog, hogy a kérdező lusta végigolvasni, mit írt, de hogy már az értékelők is! +Nem én vagyok az első, aki ezt beírja, mégse javítja senki. Elszomorító...
Ki az Ezel- Bosszú mindhalálig című sorozat főszereplője?
Erősen kétlem, hogy egy török sorozat török szereplőjének a nevét nem speciális tudni. Törlés!
Dátum: 2011.08.10. 15:38:52
Epikus emlékmű 1 befejezve, Akadémia építhető. Láthatóvá vállt az A háború csarnoka, és bár nincs 60. szintű tagunk, a Kastély. Utóbbi előfeltétele: Akadémia 10. Tudja valaki, ki szerkeszti a wikidot-os oldalt? Javítani kéne.
Oldal: 123456789