Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Matyóka

Oldal: 123456789
Dátum: 2018.08.14. 23:31:24
"Kik találták fel a papírpénzt?
japánok
németek
főníciaiak
kínaiak"

A wikipédia szerint a kínaiak. A kvíz-adatbázis szerint is a kínaiak. Bejelöltem, hogy kínaik, és az jött, hogy rossz válasz. A helyes válasz persze nem derül ki, mert a Végzet vermében jött a kérdés. Nekem meg az a kérdésem, hogy ez hogy lehetséges?
Dátum: 2018.08.14. 12:34:38
"Mennyit kapok, ha 100 ból kivonom a felének a 10% át?"

Egyrészt a számolgatós feladatok nem igazán kvízkérdésnek valók szerintem. Bármilyen nehéz is a szerényebb matematikai készségekkel megáldottaknak.
Másrészt akkora nehézséget jelent a kötőjel használata? Ettől még az is kevésbé bántaná a szememet, ha csak simán mellé írja a toldalékot a számoknak szóköz nélkül. De ha már nem tudja valaki, hogyan kell számokhoz toldalékot írni, miért nem írja le a számot magát is szövegként?
És ha már az írásjelek használata. Egy másik furcsaság:

"Melyik történelmi konfliktust zárta le a "Szatmári béke"?"

Miért is kell idézőjelek közé írni a Szatmári béke kifejezést? A töri könyvből idézte, mert fejből nem ment még a neve se?
Minimum mindkettőt javítani kéretik, de az elsőt akár törölni is lehetne.
Dátum: 2018.08.08. 19:53:34
"Ki volt a világhírű Ilja Jefimovics Repin?
realista festő*
szobrász
maszkmester
képzőművész"

Hát izé. Biztos én vagyok a műveletlen, elfogadom, hogy világhírű. Na de a szobrászat, meg a festészet mi, ha nem képzőművészet? Lehet, hogy hülye vagyok, de van rá 100 forintom, hogy a kérdező se százas!

Még egy ráadás nyelvi gyöngyszem:
"Melyik város található délebbre?"

Na most ha nem valami egyetemes viszonyítási ponthoz képest, amitől a másik három északra van, hanem egymáshoz képest, akkor legdélebbre. Ma már nem tananyag a melléknevek fokozása?
Dátum: 2018.08.04. 15:59:18
Idézet: Spellatrix - 2018.08.04. 13:29:46
Én arra tudok gondolni, hogy az inspiráció miatt lehet. Több erőforrásból gyorsabban lehet pörgetni az ismételhetőket és talán egy világ váltásnál problémát jelenthet.

Igazad lehet. Megint bennem van a hiba, mert a világváltás lehetőségének következményeit nem gondoltam ennyire végig.
Akkor így már nem csak hogy beletörődök, de még el is tudom fogadni indokoltnak ezt a korlátozást.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! További jó játékot!
Dátum: 2018.08.04. 10:27:34
Idézet: Gwindor - 2018.08.04. 08:21:01
A V5 leírásban van a tárgyaknál:
http://vegzetur.wikidot.com/vilag5

Köszönöm szépen! Na igen, én ezt a mondatot a küldetések résznél vártam volna, nem a tárgyaknál, így ott fel sem tűnt.

Idézet: barbarabee - 2018.08.04. 02:48:21
Nincs oka, egyszerűen ezen a világon ez a szabály.

Ezt sejtettem, csak a leírásokban nem bukkantam rá. Mint kiderült, elsikkadt felette a tekintetem.

Mondjuk mindezekkel együtt, továbbra se nagyon értem az okát. Ekkora tápot jelentene?
Dátum: 2018.08.03. 21:36:35
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy V6-on az ismételhető küldetések jutalmában miért nincs aranydukát?
Kerestem az okát, de sehol sem találtam magyarázatot. Se a küldetések, se a módosított világ leírásában. Se itt a fórumon, se a Wikidot-os oldalon.
Dátum: 2018.07.27. 21:55:42
"Hány törpéje van Hófehérkének?"

Érdekes kérdés. Nem is tudtam, hogy birtokolta őket. Ez a Disney változatban volt vagy a Grimmben?
Dátum: 2018.07.25. 21:40:44
"Melyik az a test amelyiknek minden pontja egyenlö távolságra van a középpontjától?"

Távol álljon tőlem a szőrszálhasogatás, nem zavart, hogy hosszú ő az egyenlő. Viszont ilyen test nem létezik. Max olyan, amelyiknek a felületének vagy palástjának a pontjai vannak egyenlő távolságra a középpontjától. Legalábbis, ha tömör a test, vagy nem olyan kicsi, hogy nincsenek belső pontok.
Dátum: 2018.07.25. 00:24:27
Hány villamosvonal van Debrecenben?
1
23
17
8

A helyes válasz a 2 lenne. Már 4 és fél éve. Kéretik törölni!
Dátum: 2018.07.22. 16:59:21
Mikor jött létre Románia?
1059
1259
1859
859

Nincs itt a helyes válasz. Legalábbis a Wiki szerint: "...Havasalföld és Moldva nagyobb fokú autonómiához jutottak a Oszmán Birodalom keretében. 1859-ben a két terület nemzetgyűlése közös fejedelmének választotta Alexandru Ioan Cuzát, ennek következtében Románia 1862-ben Havasalföld és Moldva egyesülésével jött létre,..."
Kéretik javítani, vagy leginkább törölni. Hátha eztán szíveskedik rendesen utánanézni a kérdező a pontos adatoknak.
Dátum: 2018.05.31. 22:29:31
MSn-en ha lenyomjuk (*) akkor mi jelenik meg?

csillag
semmi
szív
mosolygos fej

Kissé elavult kérdés. Csak kb 10 éve nincs MSN, de a Live!Messenger is jó ideje halott már. Aki használta se hiszem, hogy emlékszik még ezekre a dolgokra. Át se kellett volna engedni szerintem, csak arra jó, hogy törölje valaki.
Dátum: 2018.05.02. 22:45:35
"A Die Hard c. filmnek hány része van?
5
3
2
4*"

És melyik évben? Mert már öt éve kint van az 5. rész is. Az ilyen kérdéseket, ha nincs benne évszám, át se kéne engedni.

"Hol található Európa legnagyobb fürdőkomlexuma?"

Mondhatjátok, hogy szőrszálhasogatás, de én az ilyet visszaküldeném javításra a kérdezőnek. Vegye már a fáradtságot, hogy odafigyel a gépelésre. Nem mintha nagy fáradtság lenne, mert már az összes böngészőben van rá ellenőrzés.
Dátum: 2018.04.29. 20:33:40
Mi az a tablet?
Digitális jegyzetfüzet
Digitális fordítógép
*Digitális rajztábla
Digitális arcfelismerő program

Attól tartok, a kérdező még sose látott tabletet. Mintha azt mondaná, a notebook digitális jegyzetfüzet. Vajon a számítógépét is csak matekpéldák megoldására használja?
Dátum: 2018.04.17. 18:53:42
"Szerinted mi a LÓCA?
Pad
Asztal
Heverő
Ágy"

Újabb gyöngyszem. Most közvéleményt kutat, vagy kvízkérdést tett fel? Módosítani kéne a kérdést erre: "Mi a lóca?" vagy erre: "Mi a lóca szó jelentése?"

És még egy. Alighanem irodalomtanár vagy teológus lehet a kérdés feltevője.
"Az alábbi bibliai szereplők közül ki találkozhatott Jézussal?
Jónás
Mózes
Keresztelő János
Noé"

Valójában nem csak hogy találkozhatott, találkozott is vele. Ennek szellemében illendő lenne ezt is javítani.
Dátum: 2018.04.07. 07:30:54
Ez a csoda jött most szembe:
"Négy lába van, asztal, de nem szék. Mi az?
Asztal
Szék
Kecske
Attila"

Tényleg ennyire le kell adni színvonalat? Slussz poén, a helyes válasz a Szék! Most vagy én nem értek újmagyarul, vagy a kérdés feltevője olyan primitív, hogy a saját kérdését se érette meg.
Dátum: 2018.03.03. 14:14:33
Milyen anyagok oxidálódnak egy kémiai folyamat során?
*amik oxigént vesznek fel
amik hidrogént vesznek fel
amik elektront vesznek fel
amik oxigént adnak le

Kiváló példája, hogy mennyire nem figyelt kémia órán sem a kérdező, sem az, aki átengedte ezt a kérdést. "Az elektront leadó partner oxidálódik, oxidációs száma nő. Ezek a reakciópartnerek a redukálószerek." (forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/Redoxireakció) Attól, hogy az oxigén talán a legismertebb oxidáló szer, az koránt sem az egyetlen. Oxidáló szer pl az ózon, de a klór is!
Szóval nem az oxigént felvevő, hanem az elektront leadni képes anyagok, pl. a fémek többsége oxidálódhat. A kérdést törölni, ellenőrzőbe kémiából az 1-est beírni.
Dátum: 2018.02.01. 20:29:11
Melyik film karaktere Töki?
X akták
Csárli angyalai puszi
*Kingsrone,Arany kör
Dzsémsz Bond világmegváltó

Mivel egy tavaly szeptemberben bemutatott moziról van szó, és a karakternév sem túl egyedi, kissé speciálisnak tartom.
Nagyobb baj viszont a válaszok minősége. Még a helyes választ sem sikerült helyesen leírnia. X-akták, Charlie angyalai, James Bond, és a helyes válasz helyesen Kingsman: Az aranykör (The golden circle). A világmegváltó és puszi szavakat pedig végképp nem tudom hova tenni. Még paródia filmet sem találtam ilyen alcímekkel. Trollkodni meg nem itt kéne, úgyhogy szerintem simán törlést neki!
Dátum: 2017.12.21. 20:02:00
Mikor adták ki Agatha Cristine első regényét?
1945
1920
1970
1895

Amellett, hogy enyhén speciálisnak érzem, az írónő nevét helyesen így írják: Agatha Christie. Kéretik javítani.
Grátisz: A kvízkeresőkben nem szerepel, a wiki szerint 1920-ban adták ki első regényét. Viszont kalandban jött a kérdés, és bár az 1920-at jelöltem be, elbuktam a kalandot. Ráadásul valamilyen hiba miatt, miután válaszoltam, egyből visszadobott a kalandlistára az oldal, és nem tudom megnézni, mi lett volna a helyes válasz.
Dátum: 2017.12.17. 22:22:18
Milyen tárgyat örököl Harry Potter a "végzet ereklyéi közül ?

Azok nem a "végzet, hanem a Halál ereklyéi. Kéretik javítani.
Dátum: 2017.12.08. 13:19:45
A KH-ban jött szembe:
Hány metróvonal van Budapesten?
1
2
3
4

A négyet adtam meg, az jött vissza, hogy "Rossz válasz!". Kéretik javítani, aktualizálni!

Mod: Lehet, hogy nem ide tartozik szorosan. Bocsánat az off-ért!
Oldal: 123456789