Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Matyóka

Oldal: 123456789
Dátum: 2020.02.02. 22:42:04
Nem vitatom, hogy jobban megéri, mint vadászni, de a veremtől nem biztos. Főleg így. De kinek hogy. Nekem legalábbis egyik karakterem se úszik a felhasználhatatlan mennyiségű szürke mytóban, de még csak asztrális kincsből sincs túltengésem. Szóval nekem ez igenis zavaró pont. Főleg úgy, hogy ezeket sehogy máshogy nem lehet gyűjteni, csak CSP-vel. Szóval tök jó, hogy jobb a LE/TP aránya, csak csatlósfejlesztésben meg kitolás. És még bízok benne, hogy kiderül, csak véletlenül maradtak ki a csata végi jutalmakból.
Dátum: 2020.02.02. 00:49:55
Sziasztok!
Most pár embert meg fogok lepni, de mivel relatíve kevés időm van a játékra, még a 2. fázisban ütöm a Xenókat. Szépen is tejelnek, jönnek rajtuk a küldetések is, a templom, meg a feladatok is vadászatnak számolja, ráadásul oda is duplán. Még ektoplazma is jön dögivel. Két dolgot hiányolok viszont. Se szürke mytó, se asztrális kincs. Miért?
Átnéztem jó pár hozzászólást, de ezzel kapcsolatban nem találtam észrevételt.
Dátum: 2019.09.22. 08:34:50
Újabb érdekes példája a közoktatás "sikerének":
Micsoda a mimóza?
hal
állat
medúza
növény*

Mert amúgy a halak, meg a medúzák nem állatok. Dehogy is.
Dátum: 2019.09.15. 18:42:01
A magyar Országgyűlésnek hány tagja van?
378
386*
396
298

Mármint mikor? A 2013-ban elfogadott törvénymódosítások értelmében, a 2014-es választások óta csak 199. Szóval aktualitását vesztette, a helyes válasz nem szerepel, így lehet törölni.
Dátum: 2019.08.23. 20:51:10
"Mi a hőmérséklet jele?
h
t
C
k"

Milyen kár, hogy a helyes válasz, a 'T' nincs a lehetőségek között.A megadott válaszlehetőségekből, és a kérdő szó nagybetűvel írásából azt feltételezem, hogy a kérdező tudja használni a "Shift" gombot a billentyűzeten. Szóval remélve, hogy csupán véletlen elírásról van szó, kérném, hogy a kérdést átengedőt ültessük vissza az általános iskolába. A 't'-t pedig, ami az idő jele, javítsa ki valaki 'T'-re, a hőmérséklet jelére. Köszönöm.
Dátum: 2019.07.18. 13:48:13
Melyik vitamint találta fel Szent Györgyi Albert?
A
D
B
C

Aha, feltalálta. Meg Newton is feltalálta a gravitációt. Előttük egyik se létezett... Anyám borogass!
Dátum: 2019.04.22. 23:27:34
Melyik nem motortípus az alábbiak közül?
Otto
Diesel
Wenkel
Piro*

Az Wankel. Bár lenne, aki javítja... És bár ez lenne a legnagyobb gond a kvízkérdésekkel...
Dátum: 2019.04.02. 13:42:38
Hányféle Horda van a vézetúrban?
6
10
Nincsenek hordák
4*

Hol is kezdjem? A horda szó nagy betűvel, a játék neve ellenben kicsivel, és hibásan. Az igénytelenségnek ezt a fokát már fel se venném, de hogy a kérdező (meg a kérdést átengedő) azt se tudja, hogy a helyes válasz az 5 (gyémánt, smaragd, rubin, zafír, kristály), már zavaróbb. Játékosként választható hordából van négy, de a játékban összesen öt van.
Bár lenne még valaki a Staff-ban, aki foglalkozik a kvízzel! Törölhetné ezt is, a többi hulladék kérdéssel együtt, amit itt hónapok óta feleslegesen gyűjtünk.
Dátum: 2019.01.27. 17:37:57
Kicsoda "A kötözködés és a gyalázkodás nagymestere "? /vu-v6/.


(k)Rém - Hullaszag R.t
Ariel - Azúr Légió
Scorpion- Atom Hatalom
Valerio Angeli - Lordok Háza

Speciális. Törölni!
Dátum: 2018.12.11. 23:30:04
Ki volt az ellensége Aladdinnak az Aladdin és a tolvajok fejedelme című mesében?
Jafar*
Jasmine hercegnő
Genie
Agrabah szultánja

Legalább az kiderült, hogy se a kérdező, se az azt átengedő nem látta még a fent említett mesét, ami a Disney 3. Aladdin filmje, és amiben Jafar egyáltalán nem szerepel, mivel a 2. részben végleg megsemmisítik. Mondanám, hogy törölni kéne, de mert a vezetőség jó ideje tojik az egész kvíz-re, csak megosztom, hogy aki még látogatja ezt a topikot, tudja, mit kell bejelölni, ha szembe találja magát vele a játékban.
Dátum: 2018.11.26. 21:18:50
"Az alábbiak közül mi nem található a vérben?
fehérvértestek
oxigén
salakanyagok*
vérlemezkék"
A kérdező nem volt jeles bioszból, sem az, aki átengedte. Nincs olyan, hogy fehérvértest. Fehérvérsejt és vörösvértest létezik az emberi vérben, és úgy általában az emlősökében. Pl. halak vérében vörösvérsejtek vannak.
Javaslatom: Törölni, de legalábbis javítani. Bár tudom, egyik se fog megtörténni...

"Melyik kereskedelmi üzletlánc magyar származású?
Lidl
CBA
Tesco
Spar"
Származása élőlényeknek van. Egy vállalkozásnak székhelye, esetleg alapítási helye lehet. Amúgy is színvonaltalan kérdés, kár volt átengedni. Kukába vele!

"Az alábbi bibliai szereplők közül ki találkozhatott Jézussal?
Noé
Keresztelő János
Jónás
Mózes"
Ezt a kérdést korábban már másoltam egyszer, mivel a feltételes mód teljesen értelmetlen. Ez nem olyan, mint hogy egy történelmi személyről megkérdezik, melyik másik négy személy találkozhatott vele csak az alapján, hogy mikor éltek. Ez teológiai kérdés. Aki olvasta a Bibliát tudja, hogy pontosan le van írva, hogy Keresztelő János találkozott vele, sőt meg is keresztelte vízzel Jézust. Aki meg nem tudja, mint látszólag a kérdező is, olvasson utána.
És mielőtt fennakadna bárki, nem vallási vagy hitbéli vitát szeretnék indítani. Ezen a vonalon senki se induljon el, mert nem ez a fóruma.
Dátum: 2018.10.29. 16:45:08
Milyen a francia kártyában a KÁRÓ jelzés?
*piros élére állított négyzet
fekete 3 ágú levél
piros szív
fekete szív levél

Csupán annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy valójában nem négyzet, csak rombusz. De bárcsak ne lenne ennél nagyobb hiba egyik kérdésben se!
Dátum: 2018.09.30. 20:47:58
Én még remélem, hogy van értelme. Azon mondjuk én lennék a legjobban meglepődve, ha az Insider Feedback-be adott javaslatomra változna a mértékegységek jelölése MS környezetben, de megírni a javaslatot nem kerül semmibe.
Más részt, ha többen nem is, egy ember már biztosan foglalkozott vele. Te.
A kérdés javítása meg nyilván a vezetőség megítélésén is múlik.
Dátum: 2018.09.29. 20:39:22
Biztos vagyok benne, hogy megint sokaknak nem fog tetszeni, amit most leírok, de hiszem, hogy küzdeni kell a köztudatba írt téves állítások ellen. Kezdeném a kérdéssel, aminek apropóján ezt a hozzászólást írom:
"1 Mb adatmennyiség, hány kb-al egyenlő?
124
1024
10240
1024000"

A kérdésben szereplő két rövidítés jelentése megabit (Mb) és kilobit (kb). A kilo-, mega-, giga-, stb. prefixumok úgynevezett SI prefixumok, melyek jelentése 10^3, 10^6, 10^9, stb. minden esetben. Függetlenül attól, hogy milyen mértékegység alapegységével használjuk. Így a fenti kérdésre a helyes válasz az 1000 lenne. Létezik olyan, az informatikában használatos bináris prefixum, mely esetén az 1024 lenne a helyes válasz, de azt kibi-, mebi-, gibi-, stb.-nek nevezik, a helyes jelölés pedig a kibibit esetén Kib, a mebibit esetén Mib. Ezek jelölik a 2^10, 2^20, 2^30, stb. szorzókat. Részletesen itt olvashat róla, akit érdekel: https://hu.wikipedia.org/wiki/Bin%C3%A1ris_prefixum
Persze jól tudom, hogy ennek az 1998 óta létező szabványnak az elfogadását nem segíti, hogy az egyik legnagyobb informatikai cég, a Microsoft a mai napig nem használja ezeket a jelöléseket a rendszereiben. Ettől mi még tisztában lehetünk velük, és használhatjuk helyesen. Én legalábbis szeretnék erre buzdítani mindenkit.

A kérdést pedig jó lenne úgy javítani, hogy a helyes, bináris prefixumok szerepeljenek benne.
Dátum: 2018.09.28. 11:25:03
"Hol van II. Ranszesz fáraó temploma, amit az asszuáni gát építésekor lebontottak és újraépítettek?"

Igazából Ramszesz. Remélhetőleg csak elgépelés. Ha lesz rá idő, esetleg lehetne javítani?
Dátum: 2018.09.22. 19:49:51
Milyen tudós volt a német Hans Geiger?
filozófus
természettudós
fizikus
orvos

Csak úgy megjegyezném, hogy a fizika is természettudomány...
Dátum: 2018.09.22. 19:47:51
Értem én, hogy sokféle képen lehet értelmezni a birtokos jelzőt, ettől még nem a legszerencsésebb megfogalmazás, mivel egy hercegnő ténylegesen is birtokolhat embereket, törpéket.
De elengedem, mert igazad van. Nem ez a legsilányabb kérdés az adatbázisban.
Dátum: 2018.09.15. 23:54:39
Réz kor, bronz kor. Nem vitatkozom, valóban az ötvözet használata volt később.
Viszont.
"Hány törpéje volt Hófehérkének?"
Ez még mindig bent van?! Sose birtokolta őket! Találkozott velük, bujkált náluk egy darabig, üvegkoporsóba rakták a látszólag halott Hófehérkét, segítettek eltenni láb alól a gonosz királynőt, és ennyi. Nem szolgálták őt, nem birtokolta őket. Nem vette meg őket darabra, meg semmi hasonló.
Dátum: 2018.09.03. 22:34:49
"Melyik fémet munkálta meg először az ember?
ólmot
rezet*
alumíniumot
vasat"

A kérdésre a helyes válasz a bronz lenne, de az nem szerepel a lehetőségek között. Törölni!
Dátum: 2018.08.19. 21:33:34
Idézet: Matyóka - 2018.04.17. 18:53:42
"Szerinted mi a LÓCA?
Pad
Asztal
Heverő
Ágy"

Újabb gyöngyszem. Most közvéleményt kutat, vagy kvízkérdést tett fel? Módosítani kéne a kérdést erre: "Mi a lóca?" vagy erre: "Mi a lóca szó jelentése?"

Sikerült egy újabb ehhez hasonlót átengedni: "Szerinted mi a Licsi?"
Az illetékesek közül olvassa még bárki ezt a fórumot? Csak mert nekem nagyon az az érzésem, hogy magasról tesznek az egészre.
Slusszpoén, hogy a Végzet vermében jött a kérdés. Bejelöltem a kvízkereső által is megerősített választ, vagyis hogy gyümölcs, amire a rendszer azt mondta, "Rossz válasz". Ez a játék napról napra alulmúlja magát. Gratulálok a vezetőségnek!
Még egy kis plusz a témához. A kvízkeresőbe beírtam a "Szerinted" szót. 19 ilyen jellegű kérdést talált. Szerintem törölni kéne mindet szerintem.
És az is biztató, hogy az április közepén jelzett lócás kérdés is változatlanul szerepel köztük.
Oldal: 123456789