Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Matyóka

Oldal: 123456789
Dátum: 2010.11.28. 09:45:34
Milyen állat a Belga óriás?
disznó
hátinyúl
hörcsög
hal

Esetleg házinyúl, nem?

Egy kis házban öt kis szoba sorakozik szépen, öt kis ember bújik odamelegedni télen.

Lécci, rakjatok be egy szóközt (oda melegedni)!

Melyik filmben NEM játszik Mel Gibson?
Braveheart
Halálos fegyver
Maverick
Die Hard

Nem ártana eldönteni, hogy a magyar vagy az eredeti címét akarja kiírni. A Braveheart magyar címe A rettenthetetlen, a Die Hard magyar címe Drágán add az életed. A játék nyelve a magyar, tartsa már mindenki ehhez magát! Kéretik javítani, vagy törölni, amelyik könnyebb, úgyis elég egyszerű kérdés.
Dátum: 2010.11.21. 09:23:51
"Hogy hívják Vejnemöjnen történetében a mindent járó malmot, ami körül van minden?
Pohjola
Száriola
Szanpó
Sapphó"

Itt van egy kis elírás, ugyanis nem szanpó, hanem szampó a malom neve.

"Hol lesz megtartva a 214-es Labdarúgó VB?
Dél-Afrika
Magyarország
Spanyolország
Brazíllia"

Hogy melyik? Azt hittem, évszámhoz kötött, nem pedig sorszámhoz. Ha ez esetleg a 2014-es akar lenni, szíveskedjen javítani valaki!

"A termetéhez viszonyítva,melyik állatnak van a legnagyobb agya?
tyúk
hangya
egér
kutya"

A kérdező szerint a helyes válasz a hangya. Csakhogy az ízeltlábúaknak dúc idegrendszerük van, az agy pedig a központi idegrendszer része, mellyel azok nem rendelkeznek. Vagyis, a hangyáknak egyáltalán nincs agyuk. Lehetne törölni?

"mi a Dysphoria (diszfória) jelentése???
krónikusan jókedvű
egyhangúság
betegesen rossz hangulatú
sokszínűség"

Mondatot mindig nagy betűvel kezünk, a halmozott mondat végi írásjel pedig ordibálást jelent, de legalábbis fölösleges kiemelést. Kéretik javítani.

"Melyik drámában hangik el: "Megy-é előbbre majdan fajzatom"?
Othello
Faust
Az ember tragédiája
Bánk bán"

Remélem, mindenkinek feltűnik a hiányzó 'z'.
Dátum: 2010.10.20. 17:16:47
Mikor került hatalomra mátyás az igazságos?
Nehogy már Mátyás király nevét kis betűvel helyesnek találja valaki! És még egy vessző is hiányzik.
Dátum: 2010.09.30. 01:04:13
Szakértelmek leírásai közt találtam a következőt:
"kontinuumszűkítés:

Gyakrabban támadhatsz ugyanarra a végzetúrra, minden szakértelem szint 5 perccel perccel csökkenti a két támadás közti várakozást. A szakértelem maximuma 84. szint, amikor 8 óra óra helyett 1 óránként támadhatod ugyanazt."
Nyilván jelezte már más is, vagy nem, de a lényeg, hogy igen régóta ilyen.
Dátum: 2010.09.22. 15:09:05
"Hány részes az Ábel című trilógia?
4
1
2
3"
Ez így igen primitív, a kérdésben benne van a válasz. Kéretik törölni!

Melyik név illik az idézetbe? "ESik eső karikára, ....... kalapjára.
Itt több javítandó helyesírási hiba is van: egyrészt "ESik", másrészt az idézet végén nincs lezárva az idézőjel.

"Milyen állat a Horton című animációs filmnek a főszereplője?"
Némi nyelvhelyesség: "film főszereplője".

"Melyik festő működött közre, az "Andalúziai kutya" című filmben?"
Apró helyesírási hiba: nem kell vessző, mivel se nem felsorolás, se nem két tagmondat.

"Mikor helyedzték üzembe a Nyugati Főcsatornát?"
Még egy elírás.

"Az alábbiak közül, melyik Churchill 1946 októberében elmondott híres beszéde?"
Ez sem összetett mondat, itt sem kell vessző.

"Miről Kapta a nevét a Sóhajok Hídja?"
Újabb elírás.
Dátum: 2010.09.13. 12:05:04
"Melyek országok tartoztak francia indokínához?" Úgy gondolom, 12 éves kortól már fel kéne, hogy tűnjön mindenkinek a mondat minden nyelvtani hibája. Egyrészt "Melyek országok" helyett "Mely országok", másrészt pedig, mint minden tulajdon nevet, Indokínát is nagybetűvel kell kezdeni.

"Milyen sz@rvasok repítik a Mikulás szánját?" Ez komoly? Nem szerepelhet kérdésben a szarvas szó?

"Milyen csata folyik hétköznao esténként az egyik kereskedelmi televízióban?" Remélem, egyértelmű.

"Mi sósborszesz köznapi neve?" Névelőt meg csak a hülyék használnak, nem?

"Milli, mikró, piko, terra, giga, penta. Mik ezek?" Leginkább helyesírási hibák, mert nem Milli(ami egy márka), hanem mili, és mikro, nem pedig mikró, ami a mikrohullámú sütő becézett formája.

"Hány 30 napos hónap van az idén?" Szerintem a többi évben is.

"Hol található Tölök város ?
Budapestől délre
Budapestől keletre
Budapestől nyugatra
Budapestől északra"
Leginkább sehol. Szlovákiában van egy Török nevű, de mert nem lehet tudni, mire is gondolt a kérdező, inkább törölni kéne! Arról az apróságról, hogy Budapesttől már nem is beszélve.
Dátum: 2010.08.24. 22:50:54
Üdv. Én pár napja vettem fel ezt a küldit: Kábítsd el ellenfeled 40 alkalommal portyázás során, amikor te támadsz! A gondom az, hogy amikor felvettem, még csak 30 alkalom volt, és nem találtam olyan hsz-t, ami arról szólna, hogy tovább nehezítik az amúgy is 1 hétig tartó küldit.
Ha valaki tudja az okát, netán bamba voltam, és mégis van róla hsz, akkor lécci linkelje be valaki. Utóbbi esetben bocsánat a fölös hsz-ért.
Ha viszont valami bug, akkor jó lenne, ha javítanák.
**Na csak megtaláltam a választ. Még egyszer elnézést kérek a fölös hsz-ért!
Dátum: 2010.08.01. 12:24:13
Hogyan folytatnád: csiga -> alagút -> térkapu -> unalmas -> ...?
cserebogár
akkord
sör*
bányász
Valaki megmondaná mi ez a baromság?! Meg azt is, hogy kapott jó kérdés értékelést?! Én ugyanis nem találom benne az értelmet. Persze lehet, hogy ehhez zseninek kell lenni, de gyanítom, hogy inkább retardáltnak...
Dátum: 2010.07.01. 20:59:44
Ki mondta? "A gyengébbek elpusztulnak".
A 1. válaszban nem megengedett szó szerepel!
Darwin *
Harry Potter
Fidel Castro

Most ez komoly? Akkor nem kellett volna inkább visszadobni javításra? Valaki cserélje már ki egy rossz válaszra!
Dátum: 2010.06.29. 19:52:21
Ezt a kérdés biztos, hogy már másodjára írom be ide, úgyhogy végre TÖRÖLJE valaki!!!
Mi nem található a cigarettában?
nikotin
vitamin
szén-monoxid
kátrány

A kérdező szerint a helyes válasz a vitamin, de szén-monoxid sincs a cigerettában, legfeljebb a füstjében. A kettő pedig nem egy!!!
Dátum: 2010.06.22. 18:35:53
Melyik NEM oldódik vízben az alábbiak közül?
C-vitamin
Égetett mész
Étolaj
Répacukor

Kéretik törölni, mert a kérdésre két jó válasz is adható. Ugyanis az égetett mész nem oldódik a vízben, hanem reakcióba lép vele, méghozzá igen hevesen.
Dátum: 2010.06.14. 16:05:50
Ki volt a párja a pekingi olimpiai bajnok Kovács Kati párja?
Janics Natasa
Paksi Tímea
Molnár Emőke
Hüssz Beáta

A kérdés jó lenne, csak magyarságból egyes. Javítása kéretik.
Dátum: 2010.06.03. 16:10:16
Mit jelent ez a szó: bigámia?
Kétfenekű dob
Kétatomos molekula
Többnejűség
Madárnév

A kérdező szerint a helyes válasz a többnejűség, csakhogy az poligámia, ami ugyan magába foglalja a bigámiát is, de nem azonos vele. Arról nem beszélve, hogy "nejűsége" csak férfinak lehet, míg a bi- és poligámia unisex fogalmak. Kéretik törölni.
Dátum: 2010.05.12. 11:14:53
Mikor született I. (Nagy) Lajos?
1378
1382
1343
1342*

A helyes válasz sajnos nincs közte, ugyanis 1326. március 5-én született. A kérdező az uralkodása kezdeti évét adta meg.

Melyik állathoz köthető a húsvét?
Helyes válasz a nyúl. Csakhogy a húsvétot Jézus halálához és feltámadásához kötjük, nem a nyúlhoz. Max a nyulat lehet a húsvéthoz. Javítani kéne szerintem, vagy mivel úgyis primitív, akár törölni is lehet.
Dátum: 2010.05.10. 18:13:48
Holl született Bonaparte Napóleon?
Aleppóban
Arezzóban
Assisiben
Ajaccioban

Holl? Javítsátok lécci.
Dátum: 2010.05.09. 22:15:56
Melyik szám osztható 15-el?
Nem meg mondható.
Amelyik 0-ra vagy 5-re végződik.
Osztható 3-al és 5-el is.
Számjegyeinek az összege osztható 15-el.

A megmondható szót egybe írjuk.
Dátum: 2010.04.21. 19:24:14
A kérdés valahogy így hangzott:
Egy winchesterre, amire az van írva, hogy 80GB-os, miért nem lehet 80GB adatot írni?
A helyes válasz(a kérdező szerint): "mert a kettes számrendszer szerint mérik, és a tizes szerint írják rá." Ez persze hülyeség, és minden informatikában kicsit járatos embernek ezt tudnia kéne. A kérdést kéretik azonnal törölni, mielőtt elhiszik.
A helyes válasz ez lenne: hibás mértékegység váltás miatt; a papíron 80GB-os lemezre 80milliárd bájt adatot lehet elhelyezni, csakhogy a számítógépes tárolási kapacitás számolásnál a B és kB, kB és MB, MB és GB között nem 1000 a váltószám, amivel a gyártók számolnak az egyszerűség kedvéért, hanem 1024 (2^10). Utóbbival osztogatva kapjuk a valós méretet, amivel az operációs rendszerek számolnak, kb 72GB-ot.

Egy népszerű PC-s dominópár-keresős játék...
rubik
deltoid
mahjong
bong

Ez meg ugye nem PC-s dominópár-kereső, hanem kínai dominójáték. És mint sok más játéknak, ennek is van PC-s megvalósítása. Másfelől pedig már szerepel az adatbázisban, úgyhogy kuka.
Dátum: 2010.03.28. 12:37:40
melyik csoki fajta?
milka
coca cola
fanta
ropi

1) Mondatot nagybetűvel kezdünk;
2) A milka nem csoki fajta, hanem márka. Csoki fajta például a tej, az ét, a mogyorós, a fehér, stb.
3) Márkák reklámja.
Dátum: 2010.03.27. 11:57:37
A középkori mondák szerint terült el Lyonesse?

Azt hiszem, itt kimaradt egy kérdőszó...
Dátum: 2010.03.22. 09:05:50
Kedves Yaffa!

Mivel a kérdés ez volt: Mik alkotják a vért?, értelemszerűen nem a hüllők és madarak vérére, hanem az emberi vérre gondolok, és szerintem mindenki más is. Abban pedig, ahogy te is leírtad, nincs vörösvérSEJT, csak vösörvérTEST, ami valóban csak a sejtmag. De igazad van, hibásan állítottam, hogy nem létezik. Abba meg, hogy pontosan hogyan hozza létre a csontvelő, ne menjünk bele. Nem vagyok se orvos, se mikrobiológus, és érzésem szerint te sem. Feleslegesen véded a kérdezőt és az értékelőt is. Nem figyelnek eléggé oda, és ez tény.
Ami a cihát illeti, szerintem a kérdés jó, csak a megfogalmazása esetlen, félreérthető, mivel a "Szerinter..." szubjektív véleményt feltételez válasznak. Ide meg ugye konkrét kell. De ezt tényleg csak az esetlensége miatt másoltam be.

Üdv.
Oldal: 123456789