Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Matyóka

Oldal: 123456789
Dátum: 2011.04.10. 15:37:00
Micsoda a mimóza?
állat
medúza
növény
hal

Na az ilyenektől tudok azonnal agyvérzést kapni! Ki az a marha, aki szerint a halak és a medúzák nem állatok?? Valaki javítsa valami értelmes válaszra!
Dátum: 2011.04.09. 13:04:22
Idézet: Helion1988 - 2011.04.09. 08:32:07
Jó pap, holtig .... ?
dolgozik
szeretkezik
imádkozik
tanul

Válaszok....

Én magát a kérdést is kiemelném. Egyrészt felesleges vessző, másrészt így ez sem egy kérdés. Egyáltalán mért kell elfogadni olyat, ami nincs igényesen megfogalmazva?
Dátum: 2011.04.08. 12:54:43
Idézet: Kajtar48 - 2011.04.08. 09:20:00
Naprendszerünk melyik bolygója kering a Földdel ellentétes irányban?
Vénusz
Mars
Jupiter
Szaturnusz
Kering? Forog! Nem mindegy!

Tényleg nem mindegy. A tengelye körül forog, a nap körül kering. A helyes válasz fényében úgy véled, a forgásirányra akart kérdezni? Ha már beírod, indokold is meg, miért teszed!
Az 1950-es években végzett megfigyelések kimutatták, hogy a forgás retrográd (vagyis a Föld forgásával ellentétes irányú).
Ezt találtam a wikipedia-n, miután bő fél óra alatt végigolvastam mind a négy bolygó leírását.

Híres mondás " Te is fiam ....... ".
Brutus
Augustusz
Lotus
Szeptembrusz

Ennek távolról sincs kérdés formája! Ahogy korábban is többször írtuk, az ilyen kérdések helyes formája: "Fejezd be a mondást:..." vagy "Hogyan folytatódik?..." vagy "Mi hiányzik belőle?..."

Melyik számítástechnikai adattárolóban van egybe építve a tároló és az olvasó?
Winchester
Pendrive
Floppy
CDROM

Két helyes válasz: a winchestert talán nem kell magyaráznom, a pendrive vagy flashdrive tároló és olvasó/író csipje is ott van a nyákon.

Melyik a nagyobb mértékegység?
milli
piko
kilo
mega

Négy lehetőség közül a "legnagyobb", a felsoroltak pedig nem mértékegységek, hanem prefixek. Hibás vagy rossz kérdéssel vissza kellett volna dobni, kéretik törölni!

Mikor mondják, hogy valaki "rosszmájú"?
Ha valaki májbeteg.
Ha valaki erkölcstelen.
Ha valaki szellemes.
Ha valakire rosszindulatú megjegyzést tesz.

A többitől eltérő és hosszabb megfogalmazás nálam a jelölt válasz kategóriába esik, javítani kéne "Ha valaki rosszindulatú."-ra

Milyen országban van Brassó?

Esetleg "Melyik országban", kéretik javítani.

Charlie (énekes) szerint: Az aki szép...

Ez megint csak messze áll a kérdés fogalmától! Példa a jó kérdésre: "Hogyan folytatódik Charlie dala?.."

Ki volt az a színész aki tragikusan fiatalon elhunyt és posztomusz kapta meg az Oscart,A sötét lovagért? Nevéhez fűződik A túl a barátságon film is.

Egy szóköz hiányzik.
Dátum: 2011.04.05. 21:28:21
"Melyik az az elem, amiről ha leszedjük az elektronokat, csak egy proton marad?
Hidrogén
Víz
Oxigén
Klór"

A víz nem elem, vegyület. Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy egy proton mellől ritkán lehet egynél több elektront "elvenni".

"Milyen márkájú autó a Polo?
Volswagen
Opel
Fiat
Audi"

Esetleg Volkswagen?

"Hogyan nevezzük, amikor a sertés szalonnájából kisütik a zsírt, az így képzett terméket pedig összepréselik?
Tepertő.
Mazsola.
Oldalas.
Hurka."

A kérdés jelen formájában a szalonna kisütés nevére kérdez rá, holott nyilván nem ez a célja. Továbbá a tepertőt legjobb tudomásom szerint nem szokták préselni, mi legalábbis 22 év alatt egyszer se tettük, csak szűrővel kimertük a forró zsírból. A kérdés szerintem így lenne jó: "Hogyan nevezzük azt, ami a sertés szalonnából marad a zsír kisütése után?"
Dátum: 2011.04.04. 20:40:07
Én csak annyit tennék hozzá, hogy a gőz nem halmazállapot, amire a kérdező gondolt, az a gáz, ettől még törlendő.
A választásos kérdés szerintem megfér, egy alapos átalakítás után. Pl: "Melyik párt nyerte a 2010-es parlamenti választásokat Magyarországon?" Jelenlegi formájában nem lett volna szabad átengedni. Ez pedig mutatja, hogy az értékelők nem figyelnek eléggé.
Dátum: 2011.04.04. 19:31:35
Hát én meg egyáltalán nem vagyok tisztában az ulti szabályaival. Ez esetben nyilván a kérdés törlése a célszerű.

"A lánykérés módszere az volt, ha egy almát dobtak a kiszemelt hölgynek. Ha a hölgy ezt elkapta, elfogadta az ajánlatot. Hol?"
A kiemelt részek valamelyike javítandó, mert így nem teljesen magyaros, helyesen: "..az volt, hogy egy..." vagy "..hölgynek, és ezt elkapta,..".

"Hány napig tart December hónap?" A hónapok neveit kis kezdőbetűvel írjuk, és kell elé egy névelő is. Kéretik javítani.
Dátum: 2011.04.04. 14:36:42
"Ki írta az Utazás a koponyám körül?" Nem lenne vele gondom, ha a kérdező be is fejezi a kérdést. Pl: Ki írta az "Utazás a koponyám körül"-t? vagy Ki írta az Utazás a koponyám körül című művet? Kéretik javítani.

"Mi kell az ultihoz, hogy nyerj?
Az összes lapot neked kell elvinned
Az utolsó ütést hetessel kell elvinned
Az utolsó ütést neked kell ásszal elvinned
Minden lapot neked kell elvinni"

Hát ennyit a kreativitásról, két válasz (1,4) ugyanazt jelenti. Le kéne cserélni az egyiket.

"Felsoroltak közül melyik van Európában?"
A névelőket nem viccből találták ki, "A felsoroltak..."-ra kéretik javítani.

""Pénz beszél, kutya ..." hogyan folytatódik?" Na alakul ez, de még nem az igazi. A kérdőmondat tárgyát a mondat végére, pl: "Hogyan folytatódik: "Pénz beszél, kutya ..."?

"Mit jelent a cellulóz?
egy szerves vegyület
rugalmas műanyag
átlátszó ragasztószalag
pincemester"

Ez a kérdező is ellóghatta a magyarórákat, mert a válaszok ragozása köszönőviszonyban sincs a kérdésével, "mit"-re tárgyas ragozásban válaszolunk. De inkább a kérdést kéne javítani "Mi a cellulóz?"-ra, és akkor mindjárt több értelme lesz.
Dátum: 2011.04.04. 12:55:33
Remélem csak ugratsz, de azért leírom: AH=Aukciós Ház, és 24. szinttől látható. Szóval tényleg nem tudhatja egy kezdő.
Dátum: 2011.04.03. 17:26:44
Nálam egy olyan furmányos hiba ütötte fel a fejét, hogy napokig nem is tudtam hova tenni. Egyszerre vadászok a V1-es és V2-es karakteremmel, az egyiknek már meg vannak válaszolva a kérdései, a másikét épp válaszolom. Megesik néha, hogy a válaszról szóló értesítés (helyes/helytelen) a másik világbeli karakter vadászatánál jelenik meg. Talán akkor, amikor ott épp lejár az aktuális vadászat ideje, és frissít, de ez nem biztos. Ahol válaszoltam, ott meg semmi, csak a következő kérdés, miközben még az aktuális vadászatból hátra van 1-2 perc.
Dátum: 2011.04.03. 14:57:57
"Melyik városban van Zsórifürdő?"
Na ha már úgyis kövesdi vagyok, ".. a Zsóry Fürdő", minthogy Zsóry Lajosról kapta a nevét. Kéretik javítani!

"Melyik állatnak hosszabb a nyaka?" 4 lehetőségről lévén szó 2 helyett, "leghosszabb"-ra kéretik javítani.

"A földrajzi térkép szerint, hol található a Húsvéti szigetek?" Esetleg a Húsvét-szigetre gondol a kérdező? Na meg, csak a földrajzi térkép szerint van ott? Van bármi, ami szerint nem a Csendes-óceánon van? Kéretik javítani.

"Zúg az éji bogár, neki megy a ........?" Na hát ennek sincs kérdés formája! A "Mi hiányzik?"-kal kiegészíteni vagy törölni.

"Mi nincs a Gyros-ba?" Esetleg gyros-ban.
Dátum: 2011.04.03. 13:31:26
"Mi James Bond száma az ügynökségnél?
002
007
Ki az a James Bond?
0101"

"Ki az a James Bond?" válaszként? Minimum kéretik javítani valami számértékre.
Dátum: 2011.04.03. 13:21:58
Nálam már biztosan előfordult párszor, persze lehet, hogy böngésző függő. Nekem a FF3.6 meg szokta csinálni.
A barométeres mérés meg lehet, hogy ekkora szintkülönbségeknél nem működik, végül is még nem próbáltam, csak ötleteltem. Esetleg gravitációs erő mérésével? Tényleg kéne egy szakértő hozzászólás a témában.
Dátum: 2011.04.03. 13:06:25
Na Jerry megelőzött, de azért én is leírom.
Nem lehet, hogy kétszer kattintottál a "Kész" gombra? Nekem olyankor szokott ez előfordulni, mert ugyanazon válaszpozíciót (pl 2. válaszlehetőség) küldi el ahhoz a kérdéshez is, amit nem is láttam.
Más:
"A medúzák teste hány százaléka víz?" Ragozási hiba: vagy "A medúzák testének..." vagy "...teste hány százalékban víz". Kéretik javítani!
Dátum: 2011.04.03. 09:22:41
A "Hogyan mérték meg" nagyon jó kérdés, fogalmam sincs.
Én a legegyszerűbbnek amúgy azt látom, hogy barométerrel. Tengerszint magasságban x kPa, a csúcson y kPa, az eltérésből meg ki lehet számolni, csak már nem emlékszek, hogyan.

Közben kaptam egy nyelvhelyességileg sántikáló kérdést:
"Kik voltak Udaj és Kuszaj?", ami helyesen: "Ki volt Udaj és Kuszaj?", szerintem legalábbis csak olyan esetben kell a többesszámú kérdőszó, amikor az alany is többesszámban van, pl: "Kik voltak a márciusi ifjak?", itt viszont két egyesszámban levő alany szerepel. Persze, ha rosszul tudom, oltsatok le, de csak kíméletesen.

"Minek a rövidítése az "AH"?" Ezt meg egy kezdő nem tudhatja!

"Folytasd a megfelelő számmal: 0;2;4;6;..." Az ilyen egyszerű, matematika kérdések nincsenek tiltólistán? Kéne. Meg törölni is.
Dátum: 2011.04.02. 20:49:19
Nos talán tényleg nem lehet teljesen egyértelműen eldönteni, hisz a sarki jég olvadása miatt növekszik a tengerszint. A csúcson levő hó is csökken, ugyanakkor a lemezmozgás ellensúlyozhatja ezt a fogyást. A legutolsó mérés még kevesebbet mér, igaz ott a hóréteget nem mérték bele:
"2005-ben a Kínai Állami Földmérő és Térképező Iroda expedíciót indított a hegy magasságának megmérésére. 2005. május 22-én érték el a hegy csúcsát. 2005. október 9-én hozták nyilvánosságra eredményüket, mely szerint a Mount Everest magassága 8844,43 m ± 0,21 m. Az intézet szerint ez volt az addigi legpontosabb mérés. Számításaik során csak a sziklákat vették figyelembe, a rajtuk lévő több méter havat és jeget nem."
Akárhogy is, a kérdés és/vagy a válaszok javításra szorulnak: Körülbelül milyen magas..., kb 8850m, kb 8600m, stb.
Dátum: 2011.04.02. 20:02:35
Nem mondom, hogy nincs igazad, sőt. Utoljára 8 éve tanultam föcit, és akkor talán 8849m-nek tanultuk. Mindenesetre, mostmár mindenhol 48 a vége, viszont a wiki azt írta, évi 4mm-et nő.
Dátum: 2011.04.02. 13:18:26
Tudom, hogy rengeteg kérdés van a rendszerben, de nem is azt mondtam, hogy most kéne végig nyálazniuk. Akkor kellett volna, mikor a játék még gyerekcipőben járt, de már voltak adminok. Ez kb 2 éve lehetett szerintem. Persze ez csak utólagos okoskodás, eredménye már úgyse lesz.

Találtam egy érdekes kérdést:
"Mi volt a tiltott gyümölcs az első emberpárnak?
alma
kókusz
paradicsom
ringló"

Azonnal törölni kéne, hiszen nem az alma, hanem a tudás (Jó és Rossz tudása) és az élet (Örök élet) fájának gyümölcséből lett megtiltva, hogy egyenek. Attól, hogy néhány festő alma alakúra festette, attól még nem alma volt! Aki meg nem hiszi, olvassa el végre a Teremtés könyvét.

"Az alábbiak közül melyik nem egy felhőtípus?
Bacilus*
Cirrus
Cumulus
Altocumulus"

És ez nem spec? Ugyan honnan kéne ismernem a felhőtípusok latin megnevezését? Még ha a helyes válasz triviális is.

"Milyen magas a Mount Everest (Csomolungma)?
8598 m
8850 m
8611 m
8501 m"

Viszont bárhol is keresem, 8848m-nek van írva, vagyis nincs itt a helyes válasz, kéretik javítani!

"Mi az a samiszen?
A samiszen a gésák háromhúros hangszere.
A samiszen a gésák speciális fapapucsa.
Nem más, mint a pártfogó, aki anyagilag támogatja a gésát vagy geikot.
Az a jellegzetes fehér szer, amivel a gésák az arcukat festik."

Ez is spec, az Egy gésa emlékiratai nem épp alapmű. Ennek is törlést!

"Egyik kutya, másik..."

Így ez sem kérdés, szintén javítani.

"Sandra Bullock folyékonyan beszél ........nyelven, és maga szinkronizálja ..... filmjeit."

Ez sem kérdés.

"Hogy hívták a kutyafejű, embertestű isten az egyiptomi birodalomban?"

Esetleg "istent", és nem az egyiptomi birodalomban, hanem egyiptomi mitológiában/hitvilágban/vallásban. Kéretik javítani.

"...tenger kalózai"

Ennek sincs kérdés formája.

"Hogyan hajtják a riksákat?"

A kérdés csalóka, ugyanis nem hajtják, húzzák. Esetleg érdemes lenne így javítani.

"A tölgy, melyik család sarja?"

Fölös vessző, javítani.

"Ki nem tartozik a Benelux Államokba?"

Esetleg "Melyik", mert ugye "ki"-vel személyre kérdezünk. Ezt is kéretik javítani.

"Brad Pitt és Tom Cruise az alábbi filmek közül melyikben szerepeltek mindketten?
nem szerepeltek közösen egy filmben
Koktél
Trója
Interjú a Vámpírral"

Ha nem szerepeltek, minek a kérdés? Ellentmondás, már törlendő. A kérdés maga is kicsit magyartalan, pl így jobb lenne: Melyik filmben szerepet Brad Pitt és Tom Cruise is?

"Hogyan folytatódik a mondás? Ki kardot emel más ellen,..."

Biztos én is merem rosszul, de nem úgy van, hogy "Ki kard által él, kard által vész el!"?

"A felsoroltak közül, ki nem fotóművész?"

Fölös vessző.

"Ki írta az Égig érő fű című filmet?"

Na most vagy a forgató könyvét, vagy az alapjául szolgáló könyvet, de filmet írni nem szoktak, csak rendezni, forgatni. A megfelelőre kéretik javítani.
Dátum: 2011.04.02. 08:37:27
"Köti az ebet a ..."

Ez így nem egy kérdés! Az ilyeneket nem kéne javítani vagy törölni? Bár a legjobb az lenne, ha el se fogadnák. Ha meg az adminos rendszer előtt került be, akkor azokat a kérdéseket miért nem nézték át elsőnek? Talán az olimpiákra se került volna be annyi hibás kérdés.
Dátum: 2011.04.01. 19:45:50
Milyen állat volt Mancs?
Párduc
Hómacska
Tigris
A híres mentő kutya.

Szerintem simán jelölt a helyes válasz. Törölni vagy javítani 'Kutya'-ra. Amelyik egyszerűbb.

Mi volt Achilleus testvérének a neve?

Ez magyarul nem úgy hangzik, hogy "Hogy hívták Achilleus testévért?"? Amúgy rendben van, de ilyen sántító megfogalmazásokat mért kell beengedni?
Dátum: 2011.03.31. 17:22:20
Hány húrja van egy akusztikusgitárnak?

Akusztikus gitár, vagyis két szó. Javítani! Bár abban sem vagyok egészen biztos, hogy nem speciális-e...
Kicsit a "Melyik pillangós virágú?" kérdést is erősnek érzem, és már várom, hogy valami még egyetemibb botanikai kérdés is bekerüljön.
Oldal: 123456789