Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Butch111

Oldal: 12
Dátum: 2008.12.31. 12:20:31
Ki vezette réfen a Delta cimü mősort
Friderikusz Sándor
Kudlik Julia
Rózsa íGyörgy
Antal Imre

pár hibácska
Dátum: 2008.12.29. 00:05:56
Ki forditotta a Kalevalát?

Karinthy Frigyes
Babits Mihály
Corvin János
Kosztolányi Dezsö

A jó válasz Babits, de a wiki szerint:
"Kalevala később a finn-magyar kapcsolatok alakulásának egyik kiindulópontja lett, ezt igazolja az öt teljes magyar Kalevala-fordítás is. Az első teljes magyar fordítását (a német változat felhasználásával) Barna Ferdinánd készítette el 1871-ben, a legismertebb fordítás Vikár Béla nevéhez fűződik (megjelent 1909-ben), modern fordítói pedig Nagy Kálmán 1971-ben és Rácz István 1976-ban. A Régi-Kalevala lefordításával már Reguly Antal is próbálkozott az 1840-es évek-ben, de csak az első két éneket fordította le egészen."

Bár lehet, hogy Babits is..
Üdv!
Dátum: 2008.12.21. 17:12:11
Nem ez a meghatározása a "nem egyértelmű" kérdésnek?
Dátum: 2008.12.21. 16:59:29
Melyik a világ leghosszabb folyója?
Duna
Jangce
Nílus
Mississippi

Sajna semelyik...
"Az Amazonas a világ leghosszabb folyója

Az Amazonas eddig is a legnagyobb vízhozamú folyó volt, most azonban úgy tűnik, ez a leghosszabb is. A dél-amerikai folyó a legújabb kutatások szerint mégsem 6400, hanem 6800 kilométer hosszú.

A forrása valóban az Andokban van, azonban nem Észak-Peruban, ahogy eddig gondolták, hanem az ország déli részén, egy ötezer méter magas hegyen. Hogy itt pontosan hol, azt egyelőre azok a brazil tudósok sem tudják, akik felfedezték. A lehetséges forrás ugyanis több helyen lehet: a pontos helymeghatározáshoz újabb kutatásokra lesz szükség: a folyó új hosszát is ekkor jelentik csak be hivatalosan.

Az Amazonasnál azonban évtizedek óta nem az a legfontosabb kérdés, hogy honnan jön a víz, hanem hogy mennyi. Az Amazonasnak hiába van három Magyarország nagyságú árterülete. Az esőerdő eredeti területének mára a tizenhét százalékát kiirtották. Emiatt egyre gyakoribbak a szárazságok: a folyó vízszintje legutóbb két éve, 2005-ben döntött másfél évszázados negatív rekordot. Ez pedig a változatos élővilágot is megtizedeli. Az esőerdőben kétszázötvenezer fajta rovar, harmincezer féle növény, kétezer fajta madár és ugyanennyi fajta emlős él. Ezek közül ötezernél is több fajt áll a kihalás határán: az ő sorsuk pedig független attól, hogy az Amazonas lesz-e a világ leghosszabb folyója."
Dátum: 2008.12.17. 17:31:23
Idézet: Mortimer - 2008.12.17. 17:03:53
Arthas - warcraft 3. Az ő feje van a játék dobozán is, ő a főszereplő.

http://www.wowwiki.com/Arthas_Menethil

Paladin volt.


Kivvikiztem...
De hogy ez nem alaptudás az fix..
És talán nem is idevaló kérdés, de javítsatok ki, ha tévednék..
Bár volt már roszabb is...
Dátum: 2008.12.17. 16:59:00
Mi volt eredetileg arthas (w3)?
Mountain King
Archmage
Blood Mage
Paladin

Ezt meg miért?
Kicsoda, micsoda?
Dátum: 2008.12.03. 14:24:01
Idézet: Mortu - 2008.12.03. 14:18:15
Milyen lény a miniszterelnökünk (gy. fleto)?
vámpír
ufó
állat
alávaló hazug ember

AZONNALI törlést és kizárást kérek! Akik beengedték, azoknak is.


Mondjuk igen, nem idevaló kérdés és nem is egyértelműen eldönthető.
Dátum: 2008.12.03. 13:56:45
Milyen magyasra tud repülni 1 tyuk?
30m
nem tud repülni
301cm
0.8m

Wazzeee ez is egy szuperinteligens...
És tud repülni, csak a pesti panelben nem látta a kérdésfeltevő..
de mondjuk aki átengedte azt is csókoltatom.
Idézet: winnie - 2008.11.06. 23:43:26
Idézet: Mortimer - 2008.11.06. 01:51:06
Te sem gondolhatod komolyan, hogy pl. a 10. szintű, varázslat nélküli Erick Cartman egy szimplán bénán játszó játékos műve... Nyilvánvalóan LE zsák, ami VALAKIÉ, valaki pumpol(t) belőle sokezret magának. Ez szabálytalan.

De a legdühítőbb, hogy a játékmesterek nem tesznek ez ellen semmit, biztos vagyok benne, hogy ez másokat csalásra bátorít, vagy a játék abbahagyására ösztönöz.


inkább dühítőbb, hogy valakinek az szúrja a szemét, ha a másik nem optimalizál:)

az csalás, ha valalki két karaktert irányít. igen. le velük.

de abban, mi a csalás, ha valaki épító rabszolga karaktert visz? nem elég büntetés neki, hogy semmi élvezete nincs a játékban? még így is szúrja a szemed, inkább ne is játszhasson? (mondjuk én alapból nem foglalkozom mások karaktereivel.)

a két világgal egyébként is megnőtt a rabszolgázásnak az esélye, hiszen, ha valaki egyvilágozik, akkor a másik világba baráti kérésére csinálhat egy karaktert baráti kérésre, aki csak épít egy szövetségnek. de az istenért, ebben semmi szabálytalan nincs. sőt.


Értem.
Ezek szerint te az alábbi megoldást támogatod, hogyha valaki "jó" játékos akar lenni.
Legyen egy főkarid, ez az első, a húzónév akire büszke vagy.
Legyen vele egy hordából legalább 3 építőkari, akik vadásznak mint az állat, és betolják az összes
LE-t az épületekbe, a kvízkérdéssel meg nem is kell húzni az idő. Ha leverik őket, akkor ez van, senkit sem érdekel..
Azután még legalább 3 más hordás akik vadásznak, rendesebben felöltözve, általában szövi nélküliek, vagy haveri szövivel
megdumálva hogy építenek is néha, akiket naponta 2-3szor, miután vadásztak és vetkőztek levered a főkarival.
Hát nekem nem ők a jó játékosok..
Sajnálom hogy neked igen.
Optimalizálás egy nagy büdös..................
Pofátlan csalás, csak az adminok nem lépnek..
Ja és tudom,a hide ip ápol és eltakar, tehát ez pofátlan gyanúsítgatás minden alap nélkül.....
Én kérek elnézést.
Idézet: stev97c - 2008.11.06. 01:34:58
Már bocsánat, de az, hogy valaki csak épít, az nem jelenti azt, hogy hű de mennyire rabszolga-multis-csaló. Igen, most sokkal gyengébb a többieknél, mert nem költött magára, csak a szövire. Viszont! A tulajdonságpontok költsége nem függ a szinttől. 11-12. szinten egyszercsak gondol egyet, és kb 3 nap alatt át tud váltani izomagyúvá, hatalmas szerencse szorzóval. Újabb 3 nap, és mindenből megvan a fullos cucca. Ráadásul ha nincs háború, úgyse pazarolja rá senki a portyapontot.

És semmi közöm a fentebb felsorolt karakterekhez, csak marhára kezdem már unni, hogy ha valaki találkozik a játékban egy másik horda tagjával, aki erősebb valamiben mint ő, akkor egyből csaló, meg multis, meg szemétláda. Mikor olyan ember vádolja be a No1 szövit, aki a saját nevét nem tudja helyesen leírni regisztrációnál??? Komolyan, mint az óvoda. Pedig a kvíz topic alapján itt értelmes felnőtt emberek játszanak. (mármint akik kihozzák a kérdéseket a fórumra, nem akik megírják őket; tisztelet a kivételnek)


Ezt te most komolyan mondod?
Tényleg?
Felesleges hülyének nézni az egész csapatot szerintem..
Azok, hogy nem játékos karakterek, akiket írtam, az biztos.
Vagy akkor engedjük, hogy lehessen építő karikat vinni és kész.
Aki többet tud betenni egy szövibe, annak gyorsabban lesznek
meg az épületei. Csak akkor írjuk ezt le, ne azt a baromságot mondd, hogy
biztos ezt élvezi valaki a játékban.
Áááá szerintem te sem hitted el amit írsz..
A 3 nap alatti felgyúrás meg a nap vicce..
(Te tudod mennyit számít a szerencse tulajdonságok és cucc nélkül?)
És a TPért az alacsonyabb szintűek ütik megállás nélkül..
Üdv!
Idézet: Mortimer - 2008.11.05. 22:19:28
De azért azt is észre kell venni, hogy ezen szövetségek gyenge pontjai pont ezek a karakterek. Láthatatlanul is verhetők, és nagyon sok vereséget gyűjtenek be miattuk. Továbbá mivel aránytalanul nagy a lélekkutjuk a karakterek erejéhez viszonyítva, kiváló célpontokká válnak a szövetségi háborukhoz.


Nem, nem és nem...
Irgalmatlan szabálytalan előny ez a szövetségnek..
És a szövetség is tisztában van vele, hogy építő rabszolga a tagja.
És élvezi ennek az előnyét. Szabálytalan előnyét..
Simán büntetni őket a beépített LE levonásával..
Egy-két mínusz 80k-s lélekkút után elgondolkodnának.
Még mindig várnám a fejlesztők válaszát....
Na ha már felhúztam magam nézzük a toplistát:
Fatersan 6küldi 1szakértelem 89k építés
Zúzda 3küldi 7szakértelem 88k építés
Nyu'szi 3küldi 0szakértelem 85k építés
Detonator 2küld 1 sazkért 60k építés
Szpritni Birsz 3küldi 13szakért 53k építés

Ők az 1 szál buzogánnyal építő hősök csak az első oldalról.
Biztos nagyon élvezik a játékot, de szétcseszik az egészet..
Törölni a francba őket, szövitől LE levon és kész..
A bizalom visszaállítva a játék tisztasága iránt.
Ha meg az ilyen nyilvánvaló szabálysértést sem szankcionálják,
akkor mi értelme az egésznek?
Kedves fejlesztők?
Idézet: sharp - 2008.11.05. 16:53:18
Aki szereti a röhelyes dolgokat, annak ajánlom Fatersan - 11. szintű végzetúr karakterlapját.


Ha ezek után nem törlik a karaktert és vonják a LE-t a szövitől, akkor nincs sok értelme tiszta játékról beszélni..
Ez tiszta vicc innentől..
Dátum: 2008.11.04. 17:56:04
Ki volt az 1848-'49-es szabadságharcban a vörössipkások legendás vezére?
Görgey Artúr
Damjanich János
Bem József
Klapka György

Ez nem jó így.
"Az 1848 májusban toborzott 10 honvédzászlóaljból a 3. (Szegedről) és a 9. (Kassáról) a többi zászlóaljtól eltérőleg vörös sipkát kapott. Ez a két zászlóalj oly csodálatra méltó vitézséggel harcolt, hogy az egész szabadságharc alatt mint a legbátrabb zászlóaljakat emlegették és melléknevükön csak V.-nek hivták. Amint Klapka emlékirataiban feljegyezte, a két zászlóaljnak 5/6-a vérével pecsételte meg a vitézségét és elhullott a harcok alatt. A 3-ik zászlóalja parancsnokat a szervezéskor Damjanich János lett, a 9-iké Vitális Ferenc őrnagy."
Dátum: 2008.11.04. 16:48:34
Idézet: Alienkiller - 2008.11.04. 16:46:52
Idézet: Butch111 - 2008.11.04. 16:37:32
Mi nem abszolút ostobaság?
Őskövet venni
Játékost idomítani próbálni
Láthatatlanul portyázni próbálni
Az ELIT HORDA tagjait támadni

Ezt ki engedte át????
Azt is díjaznám..


Az biztos főleg hogy van két jó válasz is rá a részemről


Ez jó volt
Dátum: 2008.11.04. 16:37:32
Mi nem abszolút ostobaság?
Őskövet venni
Játékost idomítani próbálni
Láthatatlanul portyázni próbálni
Az ELIT HORDA tagjait támadni

Ezt ki engedte át????
Azt is díjaznám..
Dátum: 2008.11.01. 21:45:09
Mi a magyar neve a hemoglobinnak?
vérlemezke
vörösvérsejt
vérplazma
fehérvérsejt

Hát a kérdezőnek sok fogalma nem volt a dologról.
Meg aki nem nyomott erre azonnal törlést, annak sem..
Egyébként:
vérlemezke = thrombocyta
vörösvértest = erithrocyta
vérplazma = savó + fibrinogén
fehérvérsejt = leukocyta
hemoglobin = a vörösvértestekben található vastartalmú oxigéntranszport metalloprotein
Dátum: 2008.10.31. 17:06:22
Hogy hívják Kiszel Tünde lányát?
Amadeus
Donatella
Michelangela
Raffaella

Na nemár...
Dátum: 2008.10.30. 10:28:08
Ki volt Maedin?
Avatár
Kalandozó
Torzszülött
Szörny

Hát mintha kissé spec lenne...
Dátum: 2008.10.30. 10:24:21
Milyen magasan van a sarki fény?
Én a kb 200 km-ert jelőltem, mert:
wiki:
"A jelenség 80–1000 km magasságban fordul elő, leggyakrab­ban 100 km magasságban figyelhető meg."
Erre ezt a választ kaptam, sajna jónak ítéltem meg a kérdést, de hibás..

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: kb. 700 km
Oldal: 12