Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - NoFear

Dátum: 2011.08.24. 12:20:44
Idézet: Tseby dr akula - 2011.08.24. 12:12:57
Idézet: NoFear - 2011.08.24. 12:08:32
Szint: 30
Térkapus gyűrűidért, nyakláncaidért 2011.03.12-ig kétszeres árat kapsz az aukciós házban (más bérlettel nem adódik össze)


Sajnos nem én találtam, másnál láttam, de ez tetszik, hogy az új bérlet már megtaláláskor lejárt.


Hogy láthatnád a karakterlapon? Lejárat után ezek eltűnnek. Ha már lejárt, akkor nyilvánvaló, hogy nem látszódhat.


Mivel a kari akin látta nem lépett be a lejárat óta.



Szerintem belépett. De kérdezd meg Edward76-ot, hogy belépett-e mostanában mert nála néztem meg pont.
Dátum: 2011.08.24. 12:08:32
Szint: 30
Térkapus gyűrűidért, nyakláncaidért 2011.03.12-ig kétszeres árat kapsz az aukciós házban (más bérlettel nem adódik össze)


Sajnos nem én találtam, másnál láttam, de ez tetszik, hogy az új bérlet már megtaláláskor lejárt.
Dátum: 2011.08.22. 17:11:44
Idézet: Morzkod - 2011.08.22. 14:15:09
Idézet: Isten Kardja - 2011.08.22. 13:48:05
Ne haragudjatok, de ez teljességgel inkorrekt.


Ez nem mindenkinel van igy. Csak annal kapcsoljak be, aki eszement nagy okorsegeket ir a forumba.

Idézet: Isten Kardja - 2011.08.22. 13:48:05
"Szerezz 7 tárgyat térkapus ellenfeleidtől!
Küldetés állapota: Eddig 6 tárgyat szereztél térkapus ellenfeleidtől."


Halistennek nekem nincs bekapcsolva, igy jellemzoen mar a 4. targy utan a hetediket szoktam megtalalni.



OMG ROTFLOL
Dátum: 2011.08.21. 17:40:14
Idézet: Ervin2 - 2011.08.21. 13:15:30
Szerintem csinálhatnátok piacot az több játékba is jól bevált


Igen bevált, arra, hogy hogyan lehet szétcseszni egy jól működő játékot, lásd BF. Szóval igazán nagyszerű ötlet lenne.



Amúgy az állatfelszereléseknél én még mindig azt tudnám elképzelni, hogy lehessen többfélét használni. (mint a karaktereknél) Pl rárakhatnék egy TP-t adó cuccot, és egy sebzős cuccot. Az sebzős mehetne entitás/epikus ellen, bajnokira stb. A TP-t adót meg minden más esetben lehetne használni, így amikor kell az állatot fel lehetne erősíteni, alapból meg gyorsabban fejleszteni.


Mod:

Nem kéne ezt túlbonyolítani, 2 v 3 cucc lenne rajtuk, és egy lenyíló menüből ki lehetne választani mit akarok használni. A kombó cuccok jók igen, de gyengébbek, mintha 2 v 3 különböző felszerelést tennék rájuk.
Node mindegy. Ez csak egy ötlet volt, max nem lesz berakva ha senkinek nem tetszik.
Dátum: 2011.08.17. 12:18:23
Baraty azt mondta most indulna a nevezés, aztán javította magát, hogy elfelejtette erre nincs is nevezés. Szóval az elvileg most lévő nevezés miatt ami ugye nincs, valószinüsíthető, hogy akkor 1 hét kb még az indulás.
Dátum: 2011.08.16. 10:01:10
Kezdünk eltérni az eredeti témától de:

Hosszabb vadászatot kíváncsi lennék, hogy indítasz AF képesség kifejlesztése nélkül 56-on. (mellékesen megnézném hányan merik otthagyni órákra a karit vadászni, ugyanis max 3 és fél óra alatt fel fog jönni ütőtávba)

A rezire csak annyi, hogy továbbra sem hinném, hogy túl sok karakternél van ennyi rezi, de ők is szerintem csak enti/epikusra használják, mert amúgy mindenki LÉ szívós meg IQ-s cuccokban "ácsorog".

A másik meg, mire hozzám felérnek már annyi alacsonyabb pókon "mennek át", hogy úgymondjam, hogy addigra már hozzáedződnek. Vagy elköltik a LE-t vagy nem foglalkoznak vele továbbra sem ha visznek tőlük.

A logikusságot is kicsit cáfolnám, ugyanis friss regnél automatikusan dobja a legfrissebb világot, és aki még most kezdi mindenféle útmutatás nélkül az nem fogja állítgatni hova akar regelni, mert nem is tudja mi merre...


Nade ezek igazából abszolút nem kapcsolódnak ide véleményem szerint. Más topicba esetleg... A lényeg amit már többen leírtak, sőt te magad is beismerted, hogy felvetettél egy hülyeséget, ami alapján egy olyan nerf került be a játékba aminek senki nem örül. De annyiből igazad van, hogy Mikibát ismerve inkább hagyja, hogy emiatt megint abbahagyják egy csomóan, ahelyett, hogy átgondolná mégegyszer a dolgot és netalántán kivenné, vagy megváltoztatná ezt az újabb fantasztikus "fejlesztést".
Dátum: 2011.08.16. 09:29:00
Idézet: Birka - 2011.08.16. 09:18:58
NEM TILOS SZINTET LÉPNI, elérni a fejlesztéseket!
NEM TILOS SZÖVETSÉGET VÁLTANI, elérni a nagyobb épületeket!

Max nem optimális, nem kedvre való stb...

A játék első 80 szintjét tekintve drasztikusan megnőttek a játék adta lehetőségek mióta én arra jártam. Sőt megsúgom neked csak 56. szintű vagyok V5-ön, és most is élvezem némelyik fejlesztés előnyét most is. Arról nem a játék/rendszer tehet, hogy egyesek éveket töltenek egy adott szinten, ezzel saját maguk előtt vágják el a fejlesztéseket!

A rezire visszatérve 75% konkrétan 1,5X több mint az 50%! Ergó megnőtt a rezink, ez tény. valamint az se jó, ha minden képlet és korlát ismert, így is óriási kedvezmény egy 50%-os engedmény!



Látom te aztán nem fogod fel vagy nem is akarod amit írok.

26. szinten vagyok, fényévekre az ismétlős küldetésektől, nem rólam van szó hányszor írjam még le? Amúgy miért kell mindig az alacsonyabb szintű pókokkal takarózni? Mert mást nem láttam még tőled. Szerinted a VÚ-nak nem kéne utánpótlás friss játékosokból? És ők nem 80-as szinten fognak kezdeni, sőt... és azt is mondtam, hogy nem az én kedvem veszik el ezek a fejlesztések egyenlőre, hanem az ellenfelekét, aminek hatására nem tudok majd én se mit csinálni, mert senki sem fog már játszani, ezt értsd már meg.


"Sőt megsúgom neked csak 56. szintű vagyok V5-ön, és most is élvezem némelyik fejlesztés előnyét most is."

Nah erre kifejezetten kíváncsi lennék, hogy az általad korábban felsoroltak közül melyiknek élvezed az előnyét most is. (max ha V5-ön leér odáig a KH)


"Ergó megnőtt a rezink, ez tény"

Hol nőtt meg? Kapott valaki alapból 25%-ot? Az, hogy fel van oldva a korlát nem azt jelenti, hogy megnőtt a rezisztenciája bárkinek is, csupán annyit, hogy HA van olyan cucca amiből összejön ennyi, akkor meg is kapja ezentúl, nem lesz bekorlátozva.
Dátum: 2011.08.16. 09:05:26
Idézet: Birka - 2011.08.16. 08:55:46
Ki az a balfék, aki megszavazza magának a rosszat???

Ez most itt egy beismerő vallomás volt?


Amúgy az általad felsorolt fejlesztések közül hány érhető el egy átlag 40-60-as karinak mondjuk? Arról már beszélni se merek, hogy mi újság a frissen regelőkkel? (vagy inkább csak regelő jelöltekkel)


"Így hirtelen friss ropogós 2 hónapon belüli:
-25-el megnőtt a rezisztanciám"
Ez meg már tényleg vicc kategória, hogy ide sorolod. Feloldották a korlátot 50-ről és így 75 lett, de kíváncsi lennék, hány ember járkál 75%-os rezisztenciával manapság.


Node mégegyszer leírnám, mielőtt újra felhozod. Itt nem az ilyen fejlesztésekkel van a gond amiket felsoroltál, sőt, ezek jók, pozitívak. A gondok az ezen topic témájának megfelelő fejlesztésnek mondott nerffel van, ami rajtad kívül nekem nagyon úgy tűnik, hogy senkinek nem nyerte el a tetszését.


Mod: Cras, mire beírtam ezt a hsz-t látom nagyjából már felvázoltad te is a lényeget
Dátum: 2011.08.16. 08:46:37
Amúgy ez az új 5-10-ig pontozós rendszer végülis majdnem az mint a régi, csak kicsit máshogy kell ezentúl nézni.

1-5-ig van és az 5-ös felel meg az 1-esnek.

Birka azthiszem ez mindent elárul arról, hogy a játákosoknak mennyire tetszik az új fejlesztés:


"Re: Végzetúr friss hírek
258. hozzászólás - Tegnap, 14:49:45
A portyás ismételhető küldetésekért (kábítás, kritikus ütés és varázslat) jár most már tapasztalati pont, de csak abban az esetben, ha a küldetés teljesítése közbeni portyákért nem vagy csak minimális TP-t kaptál (konkrétan, ha a küldetés LE/TP arány 140 fölött van - a portyáért kapott LE nélkül! - akkor adunk annyi Tp-t, hogy ez az arány meglegyen)."


Pontszám: 5.52
Dátum: 2011.08.15. 21:21:52
Van, 3 oldal, ezzel kapcsolatban már akartam is írni Baraty-nak csak még lusta voltam rá, mert nekem is már rég "betelt". Vagyis nem lehet visszalapozni 3 oldalnál többet. Törölni lehet ugye, de akkor meg ennyi erővel minek az archívum...
Dátum: 2011.08.15. 21:19:21
Én nem azt mondtam, hogy nem fejlesztenek, ha elolvasod mit írtam rájössz, hogy nem ez írtam és nem is ez a lényeg. A lényeg, hogy már nem olyanok a fejlesztések, amik arra ösztönzik a játékosokat - legyenek azok újak vagy régiek - hogy játszanak a VÚ-val, hanem egyre inkább arra, hogy befejezzék sajnos (vagy éppen bele se kezdjenek).

Azért, hogy folyamatosan foglalkozva van a játékkal én is aláírom, hogy tényleg tisztelet nekik, mert ez jó, kifejezetten jó. Csak kicsit olyan irányba kéne ezeket a fejlesztéseket megvalósítani, ahogy már korábban is írtam párszor, hogy a játékosoknak ne elvegye a kedvét, hanem éppen ellenkezőleg, meghozza.

És nem azért próbálnék "kampányolni", mert a fejlesztésekkel az én kedvem vették el (még nem), hanem azért, mert pont a többiekét, és ha mások nem játszanak, ezt is írtam korábban, akkor hiába van olyan aki még játszana is esetleg, mivel nem lesz már ellenfél. (ugye egyedül is lehet végülis ping-ping-ozni is Forest Gump módra, de hát az azért nem ugyanaz )
Dátum: 2011.08.15. 21:04:06
Nem akartam kioktatni a srácot ezzel kapcsolatban, hátha tud valamit amit mi még nem és új cuccokhoz lehet majd jutni a kódokért, és ezt reklámozza.


De ha a régiekre gondolt az meg 650 huf-ból is kijön. (13 huf-os kavics-ár (talin), felezve, mert kiégettel duplázol )
Dátum: 2011.08.15. 20:59:08
Birka én csak egyet látok. És ezt a számok is bizonyítják. A játékosállomány drasztikusan csökken. Ezért mondom mindig, hogy olyan fejlesztéseket kéne csinálni, amik a többségnek tetszenek. És egyik nerfnek sincs úgymond olyan hatása, hogy "húúú de jó, a másik játékstílusát agyonvágták, most nekem egyből megjött a kedvem a játékhoz". Ezekkel csak azt lehet elérni, hogy van aki befejezi. A másik ugyanúgy fog játszani valóban, csakhogy ha mindig csak páran hagyják is abba, annak az lesz a vége, hogy elfogynak a játékosok, mert szerintem nincs annyi új, mint amennyi befejezi.

Szóval az egésznek a lényege amiről magyaráznék, hogy olyan fejlesztések kellenének, amiknek örülnek a játékosok, tetszik nekik. Ilyen lett volna a spektrális megemelése. Ilyen az új Event, meg úgy általában az Eventek (most az utolsó térképet ne nézzük, mert az is igencsak visszájára sült el taktikai szempontból). Szóval az Event-nek se híre se hamva, de az játékosok orra alá lett dörgölve egy újabb "fejlesztés" és persze az, hogy hát az SPM-et mégse növeljük, mert ez meg az...

És igenis ezek vonzanák be esetleg a most kezdőket, vagy azokat akik a befejezésen gondolkodnak, ha érdekes Event-ek lennének, bónuszokkal, relikvia, tul vagy szaki növekedés stb... vagy ha szépen lassan bevezetésre kerülnének a szövi küldetések és hasonló olyan dolgok, amiknek a többség! örülne.

Régen amikor kezdtem én is, még tényleg jó volt, hogy végre egy olyan játék, ahol figyelembe vették, hogy a játékosok mit szeretnének és az alapján fejlesztették. De az utóbbi időben ez a pozitívum sajnos - mert én is nagyon sajnálom ezt - egyre jobban negatívumba csap át, hiszen a fejlesztések jórésze már nem támogató jellegű, és nem olyan amiket a játékosok is szeretnének.


" Fear, ha végiggondolom, csak jó hatása van a dolognak? "


Erre csak annyit, hogy ha kíírnál pl egy szavazást arról, hogy ki az aki örül ennek, és ki az aki nem, akkor kiderülne, hogy mennyire jó hatás az a "jóhatás". Ha az eredménye az lenne, hogy a többség IGEN, tehát örül neki, akkor aláírom én is, hogy tényleg jó hatása van és nem reklamálok többet ezzel kapcsolatosan.
Dátum: 2011.08.15. 19:58:43
Idézet: Birka - 2011.08.15. 19:35:41

Ergó tényleg elérték, hogy megéri felfelé ütni



Az ilyen húzásokkal szerintem nem igazán az van elérve, hogy "megéri" (ez nagyon viccesen hangzik, ugyanis nem megéri, hanem felfelé ütve választhatod a kisebbik sz**t), hanem az, hogy mégtöbben hagyják abba a gémet.

Birka most komolyan te is ezt támogatod? (csak mert még mielőtt ez a topic egyáltalán létrejött volna, csak téged láttalak erre panaszkodni, hogy van aki küldetésekből nem kap TP-t csak LE-t) Igazából ez a játék kihalásához vezet, én tényleg nem értem, hogy ez miért is bárkinek? Ezzel azok is haza lesznek vágva akik még játszanának, de már nem lesz lassan kivel, mert minden egyes "fejlesztéssel" alias nerf - mert VÚ nyelven lassan a fejlesztés szó azonos lesz a nerffel - csökken azok száma akiknek még van kedve játszani.
Dátum: 2011.08.15. 17:47:26
Idézet: Moderator - 2011.08.15. 16:19:04
Idézet: Miklós - 2011.07.21. 12:11:37
A következő panaszt kaptam:

"A portyázós ismételhető küldetésekkel extrém magas LE/TP arányt lehet elérni, főleg, ha valaki vesztes csatára játszik, és így a portyáért nem kap TP-t, vagy ha nagyon lefelé támad, és így kevés TP-t kap. Ez a probléma főként V5-ön jelentkezik, ahol nincs VF ennek alternatívájaként."

Ha a problémát orvosolni akarjuk, be lehet rakni, hogy csak a győztes portyáknál számítson a küldetés, de nyilván van, aki nem exploitra játszik, egyszerűen csak veszít néha, és rosszul esne neki, ha azért nem számolná a gép azt, hogy a kritikus varázslata közben bejött.
Ezen kívül nekem más ötletem nincs, várom a javaslatokat, hozzászólásókat.



Mint olvashato, a problema jelentos, foleg a v5on, ezert matol az osszes vilagon ervenyes a nerf!



Az a baj, hogy míg az SPM növelése - ami esetleg meghozná kicsit jobban a játékosok kedvét a vadászat felé - természetesen elmaradt, csak V5-re lett implementálva, de a nerfet az ugye minden világra be kell tolni, mert az legalább elveszi még jópár játékos kedvét az amúgyis csökkenő aktív játékos állományból.


Komolyan mondom nem tudom megérteni Mikibá filozófiáját... Miért arra irányul a "fejlesztések" legnagyobb része, hogy elvegyék a még aktív játékosok kedvét. Mert eléggé úgy tűnik, hogy ez a cél.

- SPM fejlesztést mindenki várta (szerintem): ELMARADT
- portya küldiknél járjon TP bizonyos feltételek mellett, senki nem akarta: MEGVALÓSULT

Egyetlen fejlesztés ami az utóbbi időben napvilágot látott és pozitív, az a KH kiterjesztése volt. De ezzel még mindig csak egy nagyon szűk körnek sikerült (talán) meghozni újra egy kicsit a játékkedvét. De mi van a többiekkel, vagy az új játékosokkal?

Ott lennének a szövi küldetések aminek szintén mindenki örülne - akárcsak az SPM növelésnek - inkább azzal kéne foglalkozni, nem az újabb nerfek behozatalával. Annyi jó ötletet lehet olvasgatni a játékosoktól, miért mindig arra kell a figyelmet fordítani, hogy agyoncsapjunk játékstílusokat és ezzel elvegyük a kedvét az amúgyis egyre kevesebben lévő aktív játékosoknak. (mert ugye halott karaktereből van bőven, semmi kétség, mondjuk úgy saccra toplistában látható karakterek 90%-a)
Dátum: 2011.08.08. 20:32:26
Ha nem növelne, akkor nem érne semmit, mint ahogy a Triász sem. (már ha a 40-es ultraspec-t érted max alatt 30%-al)

( Mod: persze még az se max, mert 5+1-et még rá lehet húzni ugye... a százalékra meg megaessz, relik stb... )
Dátum: 2011.08.06. 21:36:12
Elvileg ha lejár a tagságod, akkor első belépéskor prémet váltva nem fog elveszni az a +400, de ha nem veszel prémet el fog tűnni. (Bár én még ezt nem próbáltam ki.)

A napi CSP-t csak a prém tagság növeli és az ele. fúzió szaki, ez nincs hatással rá, csupán többet tudsz tartalékolni, pl Eventeknél igen hasznos tud lenni.

A harmadik kérdésre pedig pont az a válasz amit írtál.
Dátum: 2011.08.06. 21:27:50
Az a korlát egyáltalán nem arra vonatkozik, hogy mennyi entitást tudsz leütni...

Az entitásokat ez korlátozza:


" A maximum kikérhető entitás mennyisége karakterszint-9! "

http://vegzetur.wikidot.com/entitas-csata


Gondolom nem hármasával lépkedtél felfelé, ne félj akkor hamar elérnél olyan szintre, hogy egy ütéssel leterítene, a vari körben.

Amúgy 60 felett van rá AF képesség, hogy az ütési korlátot kitold 20 szinttel...
Dátum: 2011.08.04. 18:03:25
Felőlem osztogathatod az egyest, mert a kérdésre válaszoltam.

"Azaz ez-e az az épület, aminek a 25. szintjére érve elkezdhetünk szövetségi küldetéseket megoldani?"

És erre NEM a válasz.

Az lehet, hogy később az lesz, de én nemhinném, hogy ha felépíted most, akkor szövetségi küldetéseket tudsz megoldani, vagy ha mégis akkor te nagy mázlista vagy. Ha beleírta volna, hogy majd HA lesz már szövetségi küldetés akkor ez az épület lesz-e az ami kelleni fog majd hozzá, akkor talán igen lenne a válasz, de ezt meg egyenlőre nem tudni, hogy ez lesz-e az, vagy esetleg ennek 2. szintje, mint az epikus emlékműnél stb...

És ha erre volt kíváncsi, akkor meg úgy kellett volna fogalmazni is.


Mod: szerintem meg jól olvastam és ezzel jelenleg te nem fogsz megoldani semmilyen szövetségi küldetést, mivel nincs is még implementálva a játékba. Ha meg azt vesszük alapul, hogy kastély-kastély, akkor meg az egész kérdésnek nincs értelme
Dátum: 2011.08.04. 17:31:31
VÚ nyitóoldal, le van írva mire jó...



Új épület: kastély (2011-07-26)

Bekerült a Végzetúr online szerepjátékba egy új szövetségi épület, a kastély. Minden szintje 1%-kal növeli a vadászatért kapott alternatív fejlődés pontot (ha nem vagy láthatatlan)..