Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Sharpa

Oldal: 1234
Dátum: 2008.10.05. 22:09:13
Mortimer, akkor nézz körül a TOP lista első 10 helyezetjénél...

Én most nem az átlag játékosokról beszéltem, hanem az élbolyról.

Folyamatosan húznak el...

És persze, erre mindig lehet azt mondani, hogy "a sok hülyét nem értem miért zavarja, hogy egyesek elhúznak", de ettől még rohadt idegesítő a dolog.

Én olyan játékkal szeretek játszani, ahol NAGYJÁBÓL egyenlő eséllyel indulok a többiekkel szemben, és a különbségek az stratégiából és a taktikából fakadnak, nem pedig a fenék méretből (ki ül többet a gép előtt), és egy elkalkulált klán bónuszból. (ami egyébként a tesztelésen tényleg gyenge volt, csak hát ugye ott nem 30+ portyák voltak naponta)

Amúgy a játék jól kiegyensúlyozott és élvezetesen játszható. Nem értem, hogy ezt a két apró hibát miért nem lehet kijavítani...
Dátum: 2008.10.05. 21:42:21
De Miklós, te tényleg nem érted, hogy a Gyémántoknak is van bónusza a csatában?

Pontosan annyi bónuszuk van MINDEN csatában, amennyivel több LE-t szereztek addig, és azt nyilván a harci tulajdonságaik növelésére költötték.

Pont ez a lényeg, hogy portyapontok nélkül, a jelenlegi 25-30 naponkénti portyázás mellett ez túl sok!

A 2 hét alatti 6.000 LE előnyből SOKKAL több bónuszt tud szerezni egy gyémánt a csatákban, mint bármelyik másik horda...
Dátum: 2008.10.04. 18:28:44
Szerintem a 12-15 portya per nap bőven elegendő izgalmat szolgáltat.

Plusz, ha nagyon akarsz még izgulni, lesznek újabb világok, játszhatsz több karakterrel is.

A 25-30 porty per nap már megint az a mennyiség amihez szinte egész nap a gép előtt kell ülni.

12 portyával TÁPOSAN, ÉLMEZŐNYBEN lehetne játszani a játékot, napi 20-30 perc ráfordítással is:

reggel belépsz, lenyomsz 3 portyát, majd 20 VD.

Beérsz a munkahelyedre, elköltöd a LE-ket, és újabb 3 portya.

Meló végén 3 portya, majd 20 VD.

Hazaérsz, elköltöd a LE-ket, és az utolsó 3 portyát is lenyomod.

Ez, ha húzósabb napod van, akkor megoldható 4x5 percből, úgy hogy jelentősen nem marasz le.

És a portyapont megoldást jelentene a nyaralásokra, hétvégékre is. Egyszerűen felhalmozódik a pont, mint a CSP, és így azt be tudod hozni.

Jelenleg, ha nem poryázol a hétvégén, mert épp családosdi van, akkor menthetetlenül lemaradsz...

Szóval a nem fanatikusok is élmezőnyben tudnának játszani, na. Ez lenne az egész dolog lényege, plusz a fanatikusok sem tudnának ESZEMENT előnyre szert tenni.

De ettől még lehetőség lenne a tápolásra és elszakadásra portyapontok mellett is, hiszen azért, ha több időt töltesz a portyák megválogatásával, kvíz kérdésekkel, stb. akkor azért portyapontok mellett is lehetne előnyt szerezni, csak nem TÍZSZER akkorát, mint most...
Dátum: 2008.10.04. 15:41:00
Még egy fontos dolog, Miklós!

A 3 választási lehetőség még se jó, mert az már megint manipulatív lesz, hiszen 2 válasz a portyapontok ellen szól, és csak 1 mellette.

Szóval szerintem 4 válaszból választhassanak a karakterek:

15 portypont
12 portypont
ne legyen
világ 2-ben legyen.

Így a felső kettő összeadva az alsó kettővel fogja kitenni a végeredményt.
Dátum: 2008.10.04. 15:19:25
Na, de Miklós, aki több LE-t szerez, annak harcban is fölénye van, ez tök logikus... Hát ha én gyémántként inultam volna, akkor azt a +6000 LE-t amim lenne, nyilván a harci képességeim növelésére költeném, és így SOKKAL több előnyhöz jutnék, mint az összes klán képessége együtt! És ez az előny később exponenciálisan növekedni fog, hiszen ahogy a pluszba szerzett LE-kkel folyamatosan tápolom fel magam, egyre több csatát nyerek, egyre kevesebbet sebződök, és egyre durvábban érvényesül a Gyémánt bónusza!

Azt se értem, hogy hogy mondhatod azt, hogy a gyémánt bónusz ugyanannyi előnyt jelent 30 portyánál, mint 15-nél. Nem ugyanannyit jelent. Pontosan KÉTSZER annyit jelent, hiszen az egyik esetben +1000 LE előnyt szerzek a többi játékossal szemben, a másik esetben meg +2000-et.

Valamit rosszul látok?



Sharpa: A gyémántok "fölényéről". Hiába tudnak több LE-t szerezni, ha harcban nincsen előnyük. Ha a gyémántok képessége táp, akkor táp lesz napi 15 portyánál is, nemcsak 30-nál, ez csak nagyságrendi kérdés. Ráadásul többségben lenni sosem jó, mert akkor inkább vagy préda, mint vadász.
Dátum: 2008.10.04. 15:13:52
Jerikó, ezt a 10% támadásbónuszt honnan vetted? Mert ez így konkrétan sehol nem volt leírva, csak az 5% sebzés bónusz, illetve, hogy "gyakrabban találnak".

Ez a 10% tuti infó?



Ami pedig azt illeti, mi lesz egy év múlva, azzal jól lehet demagogizálni, de pl. egy rubinnak az 5% sebzésbónusza, meg a 10 támadásbónusza akkor 10-20 tulajdonságnyi előnyt fog jelenteni (erő és támadás).
Dátum: 2008.10.04. 15:12:01
Nagyon jó ötletnek tartom a szavazás teljeskörüvé tételét!

Szerintem jó a 3 válasz lehetőség is, bár én 12 portyapontot tartanék jónak.

Viszont nagyon sok múlik a feltett kérdésen, illetőleg a kérdés hátterének bemutatásán.

Szóval jó lenne, ha ott is írnál majd egy kis bevezetőt, hogy a játékosok értsék is, hogy mire kéne szavazniuk (pl. a gyenge kariknak elmagyarázni, hogy ettől nagyságrendekkel kevesebbet fogják zúzni őket)
Dátum: 2008.10.04. 10:21:04
Mert az nem TÁP. A TÁP az, ha a gyengéket ütöd.

Ráadásul irrealisztikus is, mivel a gyémánt hordásokból van a legtöbb kari.

Na, meg hosszú távon nem old meg semmit...
Dátum: 2008.10.04. 09:55:04
Ja, és egyben ez időarányosan a következőket jelenti:

1 hónap gyémánt előny: +14.000 LE
félév gyémánt előny: + 84.000 LE
1 év gyémánt előny: + 168.000 LE

Na már most szerintem 168.000 LE-ből a másik 3 horda összes speckóját meglehet valósítani tulajdnoság növelések által, kb. HÁROMSZOR...

Szuper, a játékegyensúly, Miklós, tényleg nem kellenek ezek a hülye portyapontok!
Dátum: 2008.10.04. 09:51:20
Ez tök jó ötlet, mert ennek az épületnek a bevezetése után pár hónappal már csak Gyémánt hordások lennének a játékban...

Fantasztikus jövőkép!

Én mindenesetre MOST AZONNAL átlépnék Gyémántba, ha lehetne... Két hét alatt 6300 LE pluszban lennék...

Ehhez képest a +5% sebzés, támadás, NEVETSÉGESEN KEVÉS.
Dátum: 2008.10.03. 23:18:22
Ezzel teljesen egyetértek...

Ha nem lesznek portyapontok, a Gyémántok úgy elhúznak, mint a csík!!

Tudnilik a gyémánt speckó sem napi 30-40 portyára lett kitesztelve, hanem 10-15-re...

Úgy nem volt erős. Most pont háromszor erősebb a többi klán speckónál.

Még egy érv a portyapontok mellet, de hát mindegy, már úgy is megszavaztuk, és ha jól látom ez senkit nem érdekel...
Dátum: 2008.10.03. 17:07:17
Miklós, értetlenkedve állok előtted...

Most azt ugye, nem gondolod komolyan, hogy kiírsz egy szavazást, sőt KÉTSZER, mert már béta teszten is lefutott ugyanez, mindkétszer EGYÉRTELMŰEN nyernek a portyapontok, és ennek ellenére sem vezeted be??

Akkor minek kellett a szavazás?? KÉTSZER???

Nagyon cslódott vagyok...

Ui: az, hogy a 2. világon mi lesz abszolút nem izgat, mert nem akarok egyszerre két világon játszani, ezt a karakteremet meg tutira nem hagynám abba. Bár lehet, hogy kénytelen leszek amúgy is abba hagyni, mert erre nekem tényleg nincs időm...
Dátum: 2008.10.03. 15:08:42
Jerikó, elmagyarázhatod azt 15 féleképpen, hogy szerinted ENGEM ÉS A TÖBBSÉGET miért ne kéne, hogy zavarjon, hogy egysek elhúznak csak mert többet ülnek a gép előtt, de ettől még zavaró marad.

Ráadásul TÉNY AZ IS, hogy a Játékvezetést, konkrétan Miklóst is zavarja, a játék eleve úgy volt meghirdetve, hogy napi 1-2 órával ÉLVEZHETŐEN játszható lesz.

Én simán tudnám 2 óra játékidővel hozni a TOP 10 helyezésemet, ha 10-12 portyapont lenne naponta. Lehet, hogy neked még így is többet kéne a gép elött ülni, de nekem ez menne, ebben biztos vagyok.

És még nem válaszoltál a másik alapkérdésre sem, csak tereled a szót ide-oda:

Jó ez, hogy 80%-ban azon múlik egy karakter fejlődése, hogy mennyit ül a gép előtt?

Ahogy a szavazás is mutatja, a TÖBBSÉG szerint ez nem helyes, és Miklós szerint sem az...
Dátum: 2008.10.02. 23:53:31
Dorong, attól még TP-t ugyanúgy kapunk! És az az igazi táp, azzal lehet nagyon elhúzni... A LE az csak egy mellékes plusz. Ha mindig 0 LE-t kapnék, akkor is ugyanannyit portyáznék, mint most.
Dátum: 2008.10.02. 11:20:19
Viszont még senki nem reagált arra, hogy mi lenne a portyázás korlátozásának célja:
- gyengébbek megvédése
- elől haladók akadályozása

Dehogynem, erről is szó volt már, TÖBSZÖR IS!

A korlátozás célja:
- kevesebbet kelljen a gép előtt ülni, lehetőleg napi 1-2 óra játékkal is fel tudd venni a versenyt az élbollyal.
- ne az döntse el 80%-ban egy karakter táposságát, hogy mennyit ül a gép előtt, hanem hogy korlátozott erőforrások mellett, milyen fejlődési iránnyl stratégiázik a játékban (LE-t mire költi: szolgázás, képességek, tulajdonságok, stb.)
Dátum: 2008.10.02. 11:17:56
Jerikó, nem értem miért írod azt, hogy a portyapontokból vadászat lenne... Ki beszél erről??? Senki. A portypontot vagy felhasználod portyázásra, vagy gyűlik aztán maxolódik.

Vadászatra NEM lehetne beváltani, CSAK portyára.
Dátum: 2008.10.02. 09:21:33
Így van, sajnos a szint különbség nem sok mindent old meg, csak más taktikát eredményez.

De egy kicsit javítana a helyzeten, ez igaz.

Szerintem a portyapont egyszerű, és játéktervezői szempontból is tervezhetőbb.

Később, amikor egy szinten 2-3 hónapot töltünk el, már pláne nem lesz akkora szerepe a szintkülönbségeknek.
Dátum: 2008.10.01. 22:14:36
Fent vagyok 6. szinten, Yssuf tőr van a kezemben, a szolgám mindjárt beidomítva, és kb. 300 darab 5. szintűből válogathatok, hogy kit mészárlok le...

A játék egyensúly meg mindig realtív. Persze, hogy tökéletes játék egyensúly nem lehet. De azért törekedni lehet rá, egy EKKORA hibát pedig muszáj orvoslni...

Szerintem meg pont akkor lehetne taktikázni és stratégiázni, ha nem attól függne a játék, hogy hány órát ülök a gép előtt... Egyenlőre csak ez a lényeg. Taktikázni minek, ha valaki 2-3-szor annyi tud portyázni és gép előtt ülni??

Most csak ez számít, 80%-ban a gép előtt ülés határozza meg egy karakter fejlődését...

Ezért szükséges szerintem változtatni. Ne mond már, hogy ez jó így...
Dátum: 2008.10.01. 16:57:15
Oké, Leanthil, majd csak figyeld, micsoda írtást fogok rendezni az Yssuf tőrjével, illetve lép egy pár szintet a szolgám...

Amúgy meg, ha nincs elég ÉP-d, akkor növeld az egészséged és a védekezésed, illetve támadj még gyengébb karikat...

Nekem egyáltalán nincsenek ilyen gondjaim...

Tegnap 42 sikeres (!!) portyám volt, ma 22-nél járok, de tutira meglesz ma is a 40.

Meglátjátok, még pár szint és 100 feletti portyázások lesznek naponta!!
Dátum: 2008.10.01. 15:07:38
Jerikó, szerintem kicsit ferdén látod a dolgokat.

A Vadászat és a Portya között a fő különbség épp az, hogy Vadászni mindenki ugyanannyit tud, míg portyázni VÉGTELEN számút lehet. Tehát amit levezettél, hogy "csak" 44 LE-t kaptál eddig portyázásként, azt mind PLUSZBA kaptad egy másik karakterhez képest, akinek nincs ennyi ideje a játékkal foglalkozni...

Van egy elméleti korlát, ami az ÉP-det jelenti, de ez egyre inkább nem lényeges... Ahogy erősödik az élboly, úgy az ÉP gyakorlatilag soha nem fogy el.

És gyenge karakterek is mindig vannak és lesznek is, úgy hogy ha nem korlátozzuk a portyázást, nekem NAGY ÖSSZEGŰ fogadásom van rá, hogy 10. szint felett már nai 100-120 portyázást is le fogunk tudni nyomni...

Szép lesz a játékegyensúly.
Oldal: 1234