Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Legolas65

Oldal: 1
Idézet: Lanmandragoran - 2009.07.30. 17:59:09
Nos, valóban. A válaszok egy része teljesen gagyi, és az a marha aki visszadobta, javítási lehetőséget adott. Az ilyet tényleg csak szidni lehet.


nos dobja vissza valós indokkal,de ne azzal hogy helyesírási hiba,azonkívül,még emlékszem régen humorérzéked is volt,ez a szemellenzős hozzászólásod már nem az első,ki írja elő hogy egy kvízkérdés nem lehet tréfás ? Gondolom te.

De igértem tegnap napi pár rossz kérdést a másik karimmal.

mennyiért lehet 50 őskövet venni ?

2000
900*
500
1000

ezt ma kaptam kérdésnek,nem találtam el !

Ki fordította le az Ödüsszeiát és az Iliász magyar nyelvűre?
Dr. Szent-Györgyi Albert
Gyurcsány Ferenc
Neumann János
Devecseri Gábor*

ez is tök jó,lexikon?

Mi a foglalkozása Figarónak Rossini operájában?
borbély
ékszerész
kottamásoló
bérkocsis

ez se túl egyszerű ?

Ki játszott a moziban a Hegylakót?
Charles Bronson
Sean Connery
Robert Redford
Christofer Lambert

ez ?

Mit jelent az a szó, hogy palló?
tönkremenő, elmálló
lipicai mén
kallósmalom alkatrésze
korlát nélküli deszkahíd

vagy ?

Ki vagy mi az augur?
aranybányász
őrszem
madárjós*
aranyrög

Az augur papi tisztség az ókori Rómában. A papi testület megalapítása a kora köztársaság korára tehető. Az augurok hivatalos állami testületben, az augurok collegiumában tömörültek.

I. e. 300-ban kilencen voltak, (4 patrícius, 5 plebejus), i. e. 81-ben Sulla 15-re, majd Caesar 16-ra növelte a testület számát. Az augur viselete skarlát csíkos toga trabea és görbe, kacskaringós végű bot (lituus) volt. Az új augurokat kezdetben maga a collegium adoptálta, majd Kr. e. 104–81 között gyűlésen választotta meg az a 17 tribus, amelyet sorshúzással választottak ki a 35-ből. Az augurok tisztsége életfogytiglan tartott.

Az augur nem jövendölt és nem is saját szeszélye szerint nyilatkozott, hanem az előírt tárgyak, vagy jelek megtekintése alapján állapította meg, hogyy vajon a tervezett vállalkozást helyeslik-e az istenek vagy sem, akár háborúról, új törvényről, vagy bármilyen más államügyről, beleértve a választásokat is volt szó.

A császárok idején a jóslatkéréseket már nem tartották komoly szertartásnak.

Források [szerkesztés]

* Ókori Lexikon I–VI. kötet, szerk. Pecz Vilmos, Franklin Társulat, Budapest 1904.
* Révai Nagy Lexikona.

mára elég holnap kapsz még. Nem válogattam egymás után jöttek .
Dátum: 2009.07.30. 22:23:57
specializációt is csak 24 naponta enged váltani. de 4 napja 24-en áll.
Dátum: 2009.07.30. 20:38:52
Mocskosul lóg az orrunk ,de ez volt a legvigasztalóbb magyarázat.
Dátum: 2009.07.30. 18:27:54
Ez bizony kőkemény szivatás,csak felsőbb körökben vszinü üzletpolitikának hívják. Vki észrevette hogy túl gyorsan teljesíthető az etap és befékezte a játékot. Remélem azt is látja majd hogy mit veszített
Mit jelképezett a kerekasztal kereksége ?

letört sarokkal is lehet enni
a gyűrü körét
hogy a körülötte ülők egyenrangúak
a kerék feltalálását

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

nem kommentálom mert csak az ****t szídnám
Dátum: 2009.07.30. 14:16:57
ujraszámoltuk éjféltől,88 jött össze,innentől avétos a V4,itthagyjuk inkább.
Dátum: 2009.07.29. 16:53:54
az már a multé,menj el egy hétvégére és szinte észre sem fogod venni !
Újdonság,mérés és számolás után,prémesnek napi 75csp,max elementárissal 105csp,menj oszd be . V4.
Dátum: 2009.07.29. 16:20:41
Sziasztok

Most hogy sikerült nemkeveset rontani a játék élvezetén,a csp drasztikus csökkentésével,lehetne egy kis időtök kijavítani a sok,szinte számolhatatlan szöveghibát,ami nem kicsit zavaró,és félre is tájékoztat mindenkit,kivéve persze 10-20,gép előtt élőt,akik fejből játszanának,a játék pontos ismeretében,de még nekik is nehéz a bejelentés nélküli változtatások mellett.
Végre jól működött a V4,most laposabb mint az összes többi ,mert a játék gyors,de semmit nem ér mer nincs csp,amit el lehetne vadászni,a gyors fejlődéshez,és így szinte be is fullad majd néhány nap alatt. Legalábbi néhány fórumon már sokan tárgyalgatják a V4 kiírtását a palettáról,ennyi elég belőlem,már nem is tom mért fáradtam ennyit a beírással ,még sosem volt semmi eredménye ha kritizáltam valamit. (népszerűtlenre szavazott néhány kocka,és még választ sem kaptam.)
Dátum: 2009.07.19. 09:40:45
Sziasztok!

Regisztrált az ajánlásommal 1 játékos,2 napja, viszont az ajánlásoknál nem jelent meg.
Lehetne tenni valamit ez ügyben,vagy csak egy felejtős bug?
Oldal: 1