Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jedi lovag

Oldal: 1
Dátum: 2010.07.10. 11:22:28
Dilemmában vagyok. A "Ki szerepel az 1000 forintos bankjegyen?" kérdést ugyan hova tehetném?
Földrajz-Magyarorsztág? Még a fizetőeszköz ide tartozik, de a dekorációja szerintem nem.

Ötlet?
Dátum: 2009.09.13. 18:04:22
Egyszer az idegenek megtámadták az országot. A király kihírdette, hogy mindenki segítsen valami felajánlással, hogy meglehessen védeni a hazát. Ha vége a háborúnak, akkor a segítőkész emberek visszakapják a felajánlásaikat.
Pali bácsi és Józsi bácsi szomszédok voltak egy kis faluban. Mindegyiknek volt 3 lova. Pali bácsi segíteni akart a hazáján, ezért elhatározta, hogy mind a 3 lovát odaadja a honvédő seregnek, segítve ahogy tud, meg a király megígérte, hogy később úgyis kárpótolja mindenért. Józsi bácsi pedig úgy gondolta, hogy olyan nagyon nem hatja őt meg, hogy segíteni kellene a hazán, és így amolyan tessék-lássék módon a 3 lovából odaadott 1-et ő is, hogy nagyon ne érje szó a ház elejét, meg nehogy kimaradjon esetleg a királyi jutalmazásból a végén. A háború 3 hosszú éven át tartott. Szegény Pali bácsira nehéz idők jöttek: Ha szántani akart, akkor saját magát kellett az eke elé fognia, ha a learatott kukoricát el akarta adni, akkor a kordé elé is saját magát, és a feleségét fogta be, míg a szomszéd Józsi bácsi eközben a megmaradt 2 lovával kényelmesen szántogatott, a lovak húzták szépen a szekerét. Szegény Pali bácsit közben bizony még sokszor meg is lopták. Eltelt 3 év és vége lett a háborúnak. A király mindenkinek visszaadta a lovait, ahogy ígérte, sőt plusszba még mindenkinek adott egy díszes nyerget is. Igenám, csakhogy a sok csatában a lovak márcsak csontsovány gebékké váltak, lesántultak, és mindenfele televoltak sebhelyekkel. És ahogy Pali bácsi megpróbálta a díszes nyerget rátenni a lóra, az bizony összerogyott alatta. Míg Józsi bácsi 2 lova (meg a közben a 2 lótól lett fiatal csikó) pedig büszkén feszített a díszes nyeregben. Józsi bácsit nem nagyon érdekelte, hogy csak 1 rozzant gebét kapott vissza, mert neki már újra 3 szép életerős lova volt ekkorra.
Aki nem érti, hogy ez a kis történet hogyan kapcsolódik Zarknodhoz, és hogy miért szomorú Pali bácsi a kapott jutalom miatt, az nyugodtan pontozzon le.
Dátum: 2009.07.17. 20:50:17
Szerintem pedig az nonszensz, hogy valaki 6-7 szintes magasságból lever egy sokkal alacsonyabb szintűt.

"Szerintetek az a tökéletes, hogy ott ültök a játékot később kezdők között, és így királyoknak érzitek magatokat."

És szerintem az nem tökéletes, hogy akik ott ülnek a játékot ELŐBB kezdők között, és azok érzik kiskirálynak magukat, mert le tudják nyomni a sokkal alacsonyabb szintűeket.
A VF nem amiatt lett kifejlesztve (már akinél ki lett), mert nem szeretne erősebb szörnyekkel találkozni, és nagyobb varázslatokat venni, hanem azokkal nem szeretne ESÉLYTELENÜL találkozni, akik 6-7 szinttel fölötte vannak.
Oldal: 1