Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rokamoka

Dátum: 2009.07.18. 16:06:40
Idézet: Ricardo - 2009.07.18. 15:58:41
Ha a VF együtt működne az Ariel féle szingulárissal, akkor nem oltanák ki egymást csak felerősítenék. Amellett hogy nagyon jó lenne a karakter LE/TP aránya még gyorsan is lépné a szinteket a sok tp miatt.


Én is amondó vagyok, hogy az nagyjából dupla fejlődést garantálna... Legalábbis így valahogy.
Dátum: 2009.07.18. 15:51:30
Jaa, hogy a szing. adjon biztos LE-t? Mivel ha kevéssel megyek, nem kapok, csak keveset! De akkor meg mindenki szing.ezne (akár - és most ellentmondok korábbi magamnak - VF mellett is), az megint érdekesen jönne ki.
Dátum: 2009.07.18. 15:45:58
Így már világos, az elsőből nem ért(h)ettem ki, hogy ilyen arányosítást javasolsz. Kifejezetten jó ötletnek hangzik! A kérdésem azonban marad: megéri ezért kockáztatni, vagy lesz-e egyáltalán, aki fog? Mert gondolom az már 'kicsit' túlzás lenne, ha a szinguláris felfelétám esetén megvédene a nagy buktától...
Dátum: 2009.07.18. 15:36:10
És az a legkézenfekvőbb módszer, hogy kockára tesz az illető lemaradott egy rakás LE-t azért, hogy folyamatosan felfelé támadjon, hátha néa bejön a nagy TP? Elég irreálisan hangzik
Dátum: 2009.07.18. 15:29:34
Ezt nem igazán értem, és az előző hsz-ekben sem volt tiszta. Hogy jön össze a VF meg a szinguláris ism.?
Ha beállsz VF-ezni, arra törekszel, hogy minél nagyobb legyen a LE aránya a TP-vel szemben, nem? (Sőt, elméletben mindenkinek ez kellene, hogy legyen a célja.) Akkor meg minek több TP? A szing. pont azoknak kellene, akik elhúznának gyorsan az intervallumban lévő táperektől, ők meg aligha támadgatnak felfelé!
Dátum: 2009.07.18. 15:09:19
Jó, de akkor megint ott vagyunk, hogy szövetség, én pedig ha valamit, EZT nem keverném bele. Nyilván a szöviktől nagyon sok minden függy, de ha így akarjuk vizsgálni a VF-et, akkor lényegében lehetetlenre vállalkozunk. Főleg, hogy más játékokkal ellentétben itt személyes és nem klánfüggő a választás vf-szempontból (legalábbis én senki helyében nem engedném, hogy utasítson a szövim akár arra, hogy tanuljak meg vmit, amit nem akarok, akár fordítva).

Módosítom: nyilván ésszerű keretek között, tehát ha láthatóan mindenkinek jó, hogy én inkább az építés felé húzok el, miért is ne...
Dátum: 2009.07.18. 15:04:31
Hát ez egyre növekvő tendencia:(
Csak tudnám, mi a fenét várnak. Vagy ennyire agyatlan ez az újabb netes generáció? (Akinek nem inge, ...)
Dátum: 2009.07.18. 14:45:42
Sziasztok!

Háth... 17. oldalig bírtam, aztán megláttam, hogy za. 24 óra alatt még majd' 10 oldal született, gondoltam, a lényeg megvan:)
Nagyon-nagyon halkan, szinte suttogva szólalok meg, egyrészt, mert én csak egy 5. szintű karival futok egyelőre, másrészt, mert nagyon kritikusan állok hozzá sok mindenhez. Mindazonáltal:
Ne haragudjatok, de a semmiről vitatkoztok az esetek nagy százalékában. Tul. képpen játékstílus-ütközések kivonatait olvastam. Az eredeti topichoz annyit, hogy én erősen gondolkoztam regeléskor a hordán. Igen, azon kevesek(?) közé tartozom, akik tájékozódni próbáltak, mielőtt játékra adta volna a fejét. Ez a 6. netes, amit "komolyan" nyomok, jelenleg ezen kívül egyet aktívan, tehát tapasztalatnak, mondhatnám, nem vagyok híján (nem nagyzolásból, ill. nyilván egy jó rakat játékot pár hónapig/hétig). Zafírt választottam, és nem bántam meg, szerintem nem is fogom. Reg után két(!) nappal kiderült, hogy egy jó barátom is tolja egy ideje, és meghallgathattam egy jó rakat sirámot - az illető gyémántról váltott smaragdra, amúgy erős középmezőny szintben és pl. TÖ-ben is, ám maradjon névtelen - hogy egyik rosszabb, mint a másik, és biztos a másik kettő közül választana, ha újrakezdhetné.

Namármost, ez egy ember véleménye. Az azonban számomra érthetetlen, hogy miért választja bárki is a gyémántot, hisz' az itt kitaglalt hátrányok jó előre sejthetőek, bár az is igaz, hogy mondjuk előre tudni, hogy én mennyit leszek képes portyázni... valamelyest paradox a dolog. Szerintem is nagyban közrejátszik a tudatalatti: az ékköves dolog ilyen szempontból az amúgy nagyon ötletes és meglehetősen jól összerakott játékban az egyik legpocsékabb ötlet. Konkrétan, hogy a gyémánt csillogóbb, drágább, stb. mint mondjuk a "legsilányabb"-nak tűnő zafír. Volna még mit mondanom erről, de inkább VF.

Már az első játékaimnál csodálkoztam - akkor még igen fiatalon, olyantájt jöttek be a fullosfizetős realtime PvP-k - hogy miért áll vki ki sok szinttel magasabb szörny ellen, hogy aztán pár óra múlva visszatöltődve visszajöjjön. Még jobban, amikor váltottam CSP-s vagy időkorlátozott játékokra, miért NEM támad vki szörnyikéket, miért naphosszat dögunalmas üzemmódban portyázik. Én mindig a normál fejlődés híve voltam, ahogy nagyon frappánsan nevezitek, "szinthuszár" típus. Ezt látván azonban kipróbáltam a pókkodást, gondoltam, úgyis megunom seperc alatt. Hát nem így történt!

Ennek ellenére továbbra is inkább előbbi felé húz a szívem, a szintemen nem is azért vagyok a top10-ben, mert agyonportyázom magam (asszem 60 körüli portya kevesebb, mint 2K-t hozott eddig), hanem mert tudom, hogy költsem el a LE-t, hogy a legkisebb legyen a járulékos veszteség. Nem is támadott meg ezidáig SENKI, mert látják az elejétől, hogy nem érdemes. Én ugyan lefelé támadok, de csak a kevesebb TP miatt - megtanultam, hogy a VF-t minél korábban kell elkezdeni, bár ezt még nem csúfolnám VF-nek.

Lényeg a lényeg, mindenkinek a saját döntése, mit választ. Ha valakinek egész napra van lehetősége koczkulni, nem úgy, mint mondjuk nekem, akkor miért nem portyázik, mint a hülye? Miért siránkozik, hogy de hát a többi erősebb nálam! Ha meg próbálja nyomatni a szintlépést, támadják, nincs igazi mínuszban, tehát tovább játszik, na őket értem legkevésbé, miért rinyálnak? Mire valaki igazán Rádszállhatna, Te már régen otthagyod.... És így tovább.

Ne a fórumon keressétek a megoldást, próbáljatok változtatni a játékstílusotokon, még ha kényszerű is többé-kevésbé! Amott én sem akartam uncsi "pók" lenni, utólag mégsem bántam meg! Megkövetelte a játék, hát váltottam. Hiszen sokatok írásából kiérződik, hogy TUDNÁ, mi a megoldás, valamiért mégis inkább a vezetőséget szidja naphosszat. Hát ez...

Sztem zsírul össze lett rakva ez a game! Persze, vannak hiányosságok, mint mindenhol, nyilván főleg az élmezőny gondolhatja, hogy könnyen beszélek, de összességében nem játszanátok, ha nem lenne jó!