Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rokamoka

Dátum: 2009.10.23. 15:24:31
Szatmár megye melyik gyümölcséről híres?
Szilva
Körte
Alma
Barack


Leginkább bármelyikről, de reménykedtem, hogy a kérdező kóstolt már szatmári szilvapálinkát...
Dátum: 2009.10.23. 10:10:27
Melyik tudományágban alkotott maradandót Michael Faraday?
matematika
kémia
geofizika
fizika


Csak én érzem úgy, hogy több jó válasz is van?
Dátum: 2009.10.23. 09:50:46
Nemtom, én már teljesen összezavarodtam, de gondoltam, jelzem, biztos, ami biztos.

Mármint félre ne értsetek: mielőtt indítottam volna a két CSP-s vadászatot, azelőtt fogtam be jószágot, de utána már nem. Ergo itt nem tolhatta még odébb a válaszokat, de különben is, akkor a jó változott volna rosszra, és nem fordítva.

*: Plusz, mint mondtam, nem válaszoltam rosszul akkor már egy ideje, ergo szerintem a befogás általi tolás módosíthatja a választ.
Dátum: 2009.10.23. 09:42:25
De, igazad van, mert időközben fogtam jószágot, viszont ez még nem magyarázza meg a válasz megváltozását...
Dátum: 2009.10.22. 23:57:52
Ma megbizonyosodtam egy újabb(?) vadászatos bugban V4-en:
Néha-néha, fogalmam sincs mitől jön elő, de elindítok egy-két vadászatot, és kiírja, hogy már válaszoltam helyesen/helytelenül.

Eddig nem voltam biztos benne, hogy nem azért volt-e, mert válaszoltam előre kismilló kérdésre, amikor volt időm, hogy később ne kelljen, és utána vadászat-megszakítás. Most viszont elindítottam két CSP-nyi vadászatot úgy, hogy már vagy 50 kérdés óta hibátlanul válaszolok, és amúgy sem szakítottam meg, mert folyamatosan nyomatom, de kiírta, hogy nem tudtam helyes választ adni.

Namármost, ez a kvízversenyes vesszőfutásban elcseszettül nem mókás, mert hiába fektetek bele annyi energiát, ha egy pár ilyennel hetente 15-20 helyes választ bukok!



*: No, hát ez egyre mókásabb avagy én vagyok nagyon fáradt.

Ugyebár elindítottam 2 CSP-ért a vadászatot, látom, hogy nem válaszoltam helyesen. Beszartam, ezért meg is szakítottam, és újra megpróbáltam ugyanezt, hátha. Ugyanúgy rossz választ jelzett. Oké, hagytam, hogy az első lemenjen, utána jött a második, az is rossz válasszal. Kíváncsiságból megszakítottam, majd 10 CSP-ért indítottam újra, ekkor már választ adtam a még meg sem kapott kérdésre.

Tetszenek tudni követni? Hogy is van ez?

**: Nem mellesleg a +13%-ommal is tudnék mit kezdeni, tehát egy sürgős felülvizsgálatot szeretnék kérni ez ügyben!
Azért ide írtam, mert könnyen lehet, hogy más világokon is felüti fejecskéjét a dolog.
Dátum: 2009.10.22. 16:14:52
"Melyik tó, nem tó?" - A vessző felesleges.
Dátum: 2009.10.22. 15:50:33
Na, az a másik gyöngyszem, igen. Elvégre egy évben kétszer használok egeret, touchpaddal meg aztán nem valami hudenehéz kettőt kattintani.
Dátum: 2009.10.22. 15:38:20
Már kismilliószor említettem, ahol és akinek csak tudtam. Képzeld el ugyanezt V4-en, ahol 1 percem van egy kérdésre, ergo 55 másodperc, mert az utolsó 5-6-ban sosem merek már rányomni...

Ennél irritálóbb buggal még nem találkoztam, szó se róla.
Dátum: 2009.10.22. 04:34:00
- No fiam, most megtanítalak a különbségre elmélet és gyakorlat között! Édesem, Te lefeküdnél a szomszéddal egymillió forintért?
- Hú, hát annyi pénzért igen.
- Lányom, Te lefeküdnél a szomszéd fiával egymillió forintért?
- Hát, ha tényleg ennyit kapnék, igen.
- Látod fiam, itt a különbség: elméletben van kétmillió forintunk, gyakorlatban meg van két k*rva a családban!


(Lányoktól bocsesz.)


Három óvodás azon verseng, ki tud csúnyábbat mondani. Az első:
- Pisi.
Második:
- Kaki.
Harmadik:
- B*zdmeg, én is ezt akartam mondani!
Dátum: 2009.10.21. 21:00:44
Ha egy szövinek megvan az 50 epikus, illetve emellé megszerzi a HT-t, akkor van vége a világnak.
Dátum: 2009.10.20. 18:58:00
Idézet: Jucus - 2009.10.20. 18:15:18
Melyik készül gyümölcsből?
rum
vodka
pálinka
gin

a gin végülis borókából készül, mintha az is gyümölcs lenne


Tudtommal ezek közül bármelyiket el lehet készíteni gyümölcsből is. Nem néztem utána, csak az öregek által mondottak alapján mondom.
Dátum: 2009.10.20. 17:01:37
Idézet: Pietrus - 2009.10.20. 16:08:38
Janikoszkvy Évának mi a foglalkozása?
Szobrász
Festő
Költő
Író
Író és költő is, valamelyik választ javítani kéne.


Én is ma találkoztam ezzel a kérdéssel, csak gyűjtögetem még őket, azért nem írtam még be, amúgy a másik, hogy Janikovszky Éva.
Dátum: 2009.10.20. 11:38:54
Minden csata után regenerálja 1,5%-át az összes ÉP-jének az entitás, ezen regeneráció mértékét csökkenti az epikus specializáció szakértelem szintenként 0,02%-kal.
Dátum: 2009.10.19. 14:06:02
Így van.
Megígérték, hogy átírják 10 naposra, de ezek szerint ez egyszerűbb megoldás.
Dátum: 2009.10.19. 12:29:06
Köszönöm, én azt hiszem, vágom most már!

Csak annyira azért mégsem érdekelt hajnalban, hogy rákerestem volna...
Dátum: 2009.10.19. 00:56:15
Melyik földrészhez tartozik Guatemala?

Észak amerika
Afrika
Ázsia
Európa

A helyesíráson kívül: ott az USA és Latin-Amerika között van ám olyan is, hogy Közép-Amerika!


Ki volt az a magyar feltaláló, aki Zeppelin előtt feltalálta a léghajót?

Kossuth Lajos
Déri Miksa
Dózsa György
Schwarz Dávid

Idióta válaszlehetőségek tömkelege, rendkívül megerőltető volt kitalálni…


Hol él a pingvin?

Alaszka
Grönland
Déli sark
Északi sark

Mármint MILYEN pingvin? Konkrétan a Rák- és Baktérítő között is élnek bizonyos fajok. Mellesleg az utóbbi két válaszlehetőség így hibás.


Melyik állítás NEM igaz bolygónk kísérőjére, a Holdra?

A Holdnak mindig ugyanazon oldala fordul a Föld felé.
A Hold tömege a Föld bolygónak az 1/81-ed része.
A Hold gravitációs vonzásának hatása váltja ki a Földön az árapály jelenséget.
Sajtból van a hold, sajtból van a hold, sajtból van a hold, sajtból van a hold!

Rendkívül ötletesnek indult, kár érte, hogy szét lett cseszerintve.


Melyik komplementer szín?

Zöld
Piros
Sárga
Kék

Nyilvánvalóan a színkeverésre gondolt az illető, így nem volt nehéz kitalálni a jó választ, de elsőre nagyot néztem. Igaz, hogy voltam kb. minden hónapban egyszer rajz órán, de arra kifejezetten emlékszem, hogy a szó eredeti jelentése „kiegészítő”, és a színek terén is ez az elsődleges, ugyebár vannak színpárok, mint a zöld és a piros vagy a kék és narancssárga, amik nagyon jól festenek egymás mellett.
Javítsatok ki, ha tévedek.
Amúgy másik jelentésében sem az eredményként kapott szín a komplementer, hanem az a kettő, amiből kaptuk.
Dátum: 2009.10.18. 22:03:08
Idézet: Miklós - 2009.09.06. 17:57:26
Javítási javaslatok

5.) Felejtés ne 1 hét legyen. Rendben!



"56 óránként csak egy szakértelmet felejthetsz el. Legközelebb Október 21. 06:00-kor felejthetsz el szakértelmet."

Nagyon cseles. Végülis, nem mondhatjuk, hogy nem tartottad be, amit ígértél. Valamiért én mégis igen morcos vagyok most.
Dátum: 2009.10.18. 18:31:11
Akkor ennyi erővel a V1-es karim törléséért kicsit kevés kavicsot kaptam V4-re.
Milyen meglepő, hogy fordítva nem működik! Izé...
Dátum: 2009.10.18. 13:15:29
Fene sem gondolta volna, hogy manapság ennyien nem jártak még borospincében...

*: Tökéletes badarságokat írtál, bulvár által gyönyörűen elvakulva, téves gugli használattal.
Dátum: 2009.10.18. 02:38:27
Remek, akkor nem mérgező. Akkor a CO sem az, "csupán" kivonja a hemoglobinból az oxigént, és attól is megfulladsz. Szerinted miért mondják, hogy valaki szén-monoxid mérgezésben halt meg?
Felesleges játék a szavakkal rlz.