Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rokamoka

Dátum: 2010.04.06. 08:27:27
Nálunk egyáltalán nem voltak belső viszályok.

Míg a túloldalon - Neked - csak nem kell fejtegetnem őket?
Dátum: 2010.04.06. 08:24:24
Idézet: pityu - 2010.04.04. 18:54:18
van jobb vezető és kevésbé jó.


Teljességgel nyilvánvaló, hogy - megint - nem az én vezetői teljesítményemen állt vagy bukott a dolog. (Aki V4-en játszik, és számít nekem, ezt egyértelművé is tette, bár önigazolásra nem volt szükség.)
Mint az nagyon jól látszik a karakteremen is, mutattam a tökéletes utat, s jó része az energiáimnak el is ment arra, hogy ezt a többiekkel megértessem, a szabályokat betartassam. Meg kell mondjam, ezúttal sokkalta jobban sikerült is, de mindannyian tudjuk, hogy a nem "hozott anyagból" elképesztően nehéz valami pofásat kihozni. Példának okáért igazán meglepő volt látni, hogy Sameed vagy mondjuk Begginer relatíve (az elvárhatóhoz képest) milyen gyengén muzsikált V4-en - oda születni is kell, de tapasztalat nélkül nagyságrendekkel nehezebb, akármilyen jó játékos az ember.

Nem is véletlen, hogy anno ezt választottam, és itt nyilvánul meg igazán a nézeteink közötti különbség: a sima út bár, mint a neve is utal rá, nem sok nehezítést rejt magában, olyan lapos, hogy aki ebben vél kihívást felfedezni, azzal nem csoda, hogy a szerveren játszó bármely ember nem azonosul, nemhogy valaki, aki szimplán tudásának átadása és megfelelő koordinálás révén karcolgatja az első helyet. Vajmi kevesen tudták ugyan felvenni a tempót velem, de ez is elég volt ahhoz, hogy versenybe szállhassunk olyanokkal, akiket nem nagyon sújt(ott) akár egy napnyi játékbeli kiesés sem.
Ez pedig a jó stratégia eredménye, és mi más lehetne egy jó vezető egyik legfőbb erénye? (Hozzátéve, hogy ennél jóval fontosabbak is vannak, persze.)

Ezen a ponton nem mellékes megjegyeznünk, hogy az sem mindegy, a szövetségen belül van az egy vagy több stratéga vagy pedig a már nem velünk játszó - igazán - nagyoktól (Yw, Glórin) hozott és folyamatosan kapott anyagból dolgozunk.

Annyit még megjegyezni nem árt, hogy jó ideig azt hittem, itt is jó példát mutatok, hiszen csak rá kell nézni például a vezetőséget letagadó, de szóvivőnek bátran nevezhető Mind1 és az én hozzászólásaim közötti szakadéknyi különbségre, de a végére hál'Istennek rájöttem, hogy a legjobb régen az lett volna, ha nagyfórumon meg sem szólal az ember.
Minek?

Inkább játsszunk!
Dátum: 2010.04.03. 15:17:36
Sajnos egyáltalán nem úgy tűnik, hogy erre lenne bármiféle kapacitás.
Remélhetőleg az 50. szinttől induló világ ötlete megmozgatja egy kicsit a népet.
Dátum: 2010.04.03. 14:35:07
Kéretik odafigyelni a fiatalember hozzászólásaira, mert nagyon jó és főleg fontos dolgokra/problémákra hívja fel a figyelmet!
Dátum: 2010.04.03. 14:24:49
Pontosan erre a hozzászólásra utaltam én is.
Bocsánatot kérek, láthatólag igen rosszul fogalmaztam, de remélem, a többiek azért nem értették félre.

*: Mondandóm lényege az szeretett volna lenni, hogy abban a topicban senki más nem írt hozzászólást a HTF tagjai közül, és nyilvánvaló, hogy Phoboszé sem kapcsolódott a (csalózás) témához.
Dátum: 2010.04.03. 13:15:25
Valamivel komolyabban:

Így bánkódnak a kisebb szövetségekből…
És most Khaval, árulj el nekem valamit:

Tegyük fel, a 3x győztes nem indul újra. Tegyük fel továbbá azt is, hogy mi ismét ott leszünk.
Amennyiben így lenne, elég valószínű, hogy akkor meg nekünk nem lenne ellenfelünk.
Mindig is piszkálta a csőröm, ugyanezt mondanád ránk is?

Edit: typo
Dátum: 2010.04.03. 13:14:44
(Kár, hogy itt nem olyan skypeos nevető smiley van, az elég jól kifejezné sokszor a hangulatom.)

Csibe, mondom én, hogy nem a Te asztalod!
Mindenesetre édes vagy, amikor puffogsz. (Bocsi, Yw.)

Mint azt már pityunak is mondtam, levelezés kérdése az egész… Csak jól kell kérdezni, több embert, és előbb-utóbb kibuggyan az igazság, mert nem hangoljátok össze a terelést.

Idézet: Mind1 - 2010.04.03. 12:20:41
nem indul többet szövetségi győzelemért.


No, erre szokták azt mondani, hogy ha annyi ezresem lenne, ahányszor ezt hallottam...

Idézet: Stardust - 2010.04.03. 12:46:52
Úgy tudom nem csak én csináltam meg pár küldit aznap.


Nagyon jól tudod!

Idézet: Stardust - 2010.04.03. 12:46:52
Soha nem csaltam!


Ezt nem is állította senki.


Idézet: pityu - 2010.04.03. 10:38:35
Felesleges szerintem számolgatni, saccolgatni


Még annyit: ez a győzelem szempontjából igaz, tanulás/tanulság levonás szempontjából nem.
Idézet: Quasarus - 2010.04.01. 15:05:43
És mindig az kiabál a legjobban akinek a háza ég.

A lényeg, a végén majd magukban harcolnakk V4-en


Idézet: Faust0ne - 2010.04.01. 15:23:46
van aki mindig harap Quas


Idézet: Impero - 2010.04.01. 15:36:50
máshogy nem megy! [vagy menne, de cserélgetve izgalmasabb]


Idézet: Dozer - 2010.04.01. 16:00:09
Nincs itt semmi probléma emberek!


Idézet: Craslorg - 2010.04.01. 16:33:45
Egy sörért gondolom sokmindenre képes bárki.


Idézet: Mind1 - 2010.04.01. 16:47:03
Még egy szerverleállitást is megérne

Idézet: Mind1 - 2010.04.01. 16:47:03
nem 35 főböl állnak...


Idézet: Mind1 - 2010.04.01. 17:09:29
ez már nem versenyszerver


Idézet: Faust0ne - 2010.04.01. 18:01:21
ki az a madar aki nekem csak ugy brahibol epit???


Idézet: Mind1 - 2010.04.01. 18:56:28
35 en indultunk,de nem egy szövetségben/hordában kezdtük.


Idézet: Phobosz - 2010.04.01. 19:16:43
Végre híres lettem!:)


Idézet: cirip - 2010.04.01. 19:20:56
ők egy másik játékot játszanak


Idézet: Dozer - 2010.04.01. 19:23:09
A kisebb szövetségek inkább tanuljanak tőlük


Idézet: Maci - 2010.04.01. 19:33:56
Itt a szociális hátteréről tanulhatsz

Vannak azért érdekes gondolatok, biztos ki tudod válogatni az ocsú közül a búzát;)


Idézet: Dozer - 2010.04.01. 19:34:36
felforgatta az amúgy is viharos vizet a V4-en...


Idézet: Ywgarrd - 2010.04.01. 19:36:43
Ha kiderülne, hogy az előző oldalak eseményeit szándékosan idézték elő páran áprilisi tréfa gyanánt, akkor tapsolva röhögnék.


Idézet: Kenos - 2010.04.02. 00:40:34
ennek a v4nek kb már tök mind1


Idézet: Razz - 2010.04.02. 01:03:54
fel se merült Benned, hogy azért nem sírnak, mert nincs miért?


Idézet: Gyulas84 - 2010.04.02. 01:09:18
a V4 bohócszerver


Idézet: Byzon - 2010.04.02. 09:26:46
És hol van az leírva hogy egy csapat max 35 fős lehet?

Idézet: Byzon - 2010.04.02. 09:26:46
ez nem egy általános moralitási alapelv, ez egy döntés, amivel a saját (és talán mások) szemében is felértékelődik majd a győzelmetek


Idézet: Impero - 2010.04.02. 10:09:00
A probléma nem ott van, hogy most, ebben az esetben ki győz


Idézet: Kocos - 2010.04.02. 10:11:23
Most se kellett.


Idézet: Álomvirág - 2010.04.02. 15:28:53
A butaság, a korlátoltság




Köszönöm szépen, hogy leírtátok helyettem a lényeget!
Dátum: 2010.04.03. 01:48:37
Idézet: Let. - 2010.04.03. 01:45:18
Rokamoka. Még a mintavételed is hiányos, mellette ott a random is. Másrészt pedig gondolom akármennyire jól beleláttál az ellenfél lapjaiba, nem vezetted excel táblázatban a vadászataikat.

A matek egyébként több helyen hiányos.
A napi max CSP pedig 150.



Ez mind igaz, illetve írtam is.
(A CSP-t csak akartam, de útközben is leesett pár dolog, és efölötti örömömben kiment a fejemből.)
Dátum: 2010.04.03. 01:36:41
Ez is jogos.
Dátum: 2010.04.03. 01:27:11
Idézet: tomika - 2010.04.03. 00:58:21

150k manakonstrukcio
60k terkapubol (turbozott epitessel)
150k kinzokamrabol (turbozott epitessel)
100k lelekkut (turbozott epitessel)


Ezt pl. egy az egyben nem értem, mit akar jelenteni.
Kétlem, hogy bárki konstizott volna egyáltalán 100K-sat is V4-en. Azt úgy veszem, hogy csak elírtad.
A térkaput még jócskán alá is becsülted, legalábbis az pl. az én esetemben jóval nagyobb táp volt, de építés szemszögéből relatíve bőven itt a legnagyobb az emberi- és hibafaktor.
Az 50K-s kamra nagyon csúnya túlzás, az meg, hogy az utolsó sor mit akar jelenteni, azt végképp nem tudom.

Ráadásul nem szövetségi szinten gondolkodsz! Most csak egy példának megismétlem a manakonstrukciót: én maxoltattam a jónéppel, amikor meglett a kellő aksi, és ellenőriztem is az eredményét. Nálatok az utolsó héten jött a felhívás, hogy akinek még nincs, az sürgősen csinálja meg, namármostan, bármilyen szám nélkül, ez annyi idő alatt nyilván nem hozhatta be az árát. (Akkor sem, ha nem feltételezünk mágia húzást.)


*: Hogy a kínzóba ne legyen érdemes belekötni:
Tegnapi kamra:
12:07 Ares
12:05 Wixy
11:04 Rocknroller
10:48 Dragonangel
09:48 Nutty
09:47 Kevlárdinnyeárus
08:53 Quigon
08:28 Vezéregér
08:28 Hajcihő
08:27 Asuka Kazama
06:43 AngelDream
06:42 Wályszószériösz
06:42 Lorenzo
06:42 Flaky
06:41 Fustoltmormotahimivarsejt

2010.03.23. A kínzókamrából 50631 LE áramlott beléd.

Mindez Cadavernél (bár nem vette észre, hogy én aznap kiszabadultam tőle).

Tudom-tudom, a hajrában beesett egy-két 70K is, de átlagnak akkor is rengeteg az 50.
Dátum: 2010.04.03. 01:11:34
Látom, annyira belefeledkeztek a szópárbaj részébe, hogy a matek senkit nem érdekel.
Pedig szerintem nagyon érdekes, régen volt, hogy bármit is számoltam volna a játékban, sok mindenre fény derülhet közben.

No, Mind1 is, csak megkért, hogy fejtsem ki az én véleményem, hát ez volt az.

Endyr: az a 45-ös átlag azért erős túlzás, meg itt is nagyon sok szempont van. (Mennyi őskővel, hányas szintűként, hány karakter, milyen sűrűn használja, illetve mibe öli az így kinyert LE-t.) Ha jól értelmezem, Te úgy veszed, hogy utolsó napokban minden tag 500 kaviccsal, lehető legmagasabb szinten sütött, ez azért elég meredek.


Tomika: ezek rendkívüli módon elnagyolt számok! (És ha már itt tartunk, az említett - mellesleg jól mondod, nagyon fontos - emberi tényezőt még csak véletlenül sem lehet felfedezni bennük.)


Modi törölve, hülye voltam, thx.
Dátum: 2010.04.03. 00:51:47
Teljesen jogos, ez is erősen hathat:

Tudniilik V4-en - játékvezető által bevallottan - valamivel több LE-t adnak a vadászatok, és ez megdobja a HT-bónuszt. De ez a karakterek egymás közötti vadászat átlagán az én számításaimban nem változtat. Úgy értem, a viszonyítási alapban benne van ez is, hiszen, mint mondtam, a saját karakterem, illetve pár bekért adat alapján egynémely társam vadászatait vettem alapul.
Dátum: 2010.04.03. 00:47:40
Csak és kizárólag nem tudod építésre belőni a karaktert. Effektíve sokkalta hasznosabb, ha kombinálod valamivel, lásd epikölés az én esetemben.
Egyébként nincs "nektek", mert sehol nem hivatkoztam hangyákra. Pusztán szeretnék kiigazodni a számokon, de nyilván nem bántalak meg vele, ha azt mondom, a számolgatás nem a Te asztalod, hiszen saját bevallásod szerint is így van.

Játszik még a palota/magasabb szintű gyógyital páros is, ezt már sokkal kevésbé tudom belőni, mert nem mindegy, hány löttyöt iszol meg naponta.
Kb. akkor jön vissza egy beleölt kereskedelem szint, ha 115 gyógyitalt vesztek meg a hatvanas szintűből, a +10% palotabónuszt is számítva. Ennyit azért kétlem, hogy benyakaltatok volna túl sűrű időközönként, igaz ugyan, hogy arról fogalmam sincs, portyához és egyebekhez mennyit használtatok ezekből, mert mi relatíve nullát.
Dátum: 2010.04.03. 00:34:13
Ezeket természetesen mi is csináltuk.

A felejtős mókát sokkal előbb és sokkal hatékonyabban csináltuk, a konstit mi kellő akadémia felépülésekor maxoltuk kellő mágiával, míg a riválisnál az utolsó héten érkezett felhívás ennek rendbe tételére, ami az akkor belevágó karaktereknek józan ésszel sem hozta be az árát, sőt.

Transzplant szintén nem játszik, a lélekkút kisütését meg nyilván nem gondoltad komolyan, annyira marginális.

A másik lehetőség a HT. Maxos csapda és az ottani harcosok relatíve alacsony szerencséje sokat butít a bónuszon, mégis úgy tűnik, hogy az a +10% a gyakorlatban többet is hozhat.
Dátum: 2010.04.03. 00:28:09
Koránt sem magyaráz meg mindent, én sokkal több szempontot vettem figyelembe.

Félreértés ne essék, nem "csalózok", de elképedtem azon, hogyan sikerülhetett, hiszen a saját karakteremhez viszonyítottam, aki agyonra volt optimalizálva kvízmedállal, lészívással, jól belőtt szerencsével, a világon negyedikként maxolt EF-fel és tizenkilencedikként maxolt spektrálissal, meg minden szarral, illetve a simán tornyosokhoz képest a csapda+sajtolás kombóval sem késtem meg. Bár egyre inkább hajlok afelé, hogy ez utóbbiban keresendő a kulcs, mivel az irányított vadászat szintjeitek alig hoztak (képlet alapján legalábbis, és kis mintavétellel) +1,5%-ot, már akinek volt, átlagban.
Dátum: 2010.04.03. 00:10:16
Hogy őszinte legyek, én sem tudom a választ.
Sokáig a lélekkútban próbáltam keresni a megoldást, ami elviekben átlag napi +1,22 szintet kellett, hogy jelentsen, de amikor századszorra sem tudtam válaszolni skypeon a "...honnan szarják ezek a lét?!" kérdésre, akkor nekálltam számolni - bár rühellem, már Ludovek is megmondta, hogy mókaoptimalizátor vagyok, vagy miaszösz -, de a mai napig nem találom a választ.
Dátum: 2010.04.02. 23:25:27
Ezt nyilván nem írhatom egybe az előzővel:

Az utolsó nap történéseiért minden felelősség engem terhel.
Bár átlag napi 30-50 levelet kaptam, az utolsó három napban még engem is meglepett az az áradat, ami elöntötte a levelesládám – (kajálsz egyet, mire 10 perc múlva visszajössz: 14 olvasatlan üzeneted van) –, ezeknek jó része arról szólt, hogy szurkolnak nekünk vagy a segítségüket szeretnék felajánlani.
Természetesen mindre rábólintottam.
Ezek közül egyikben sem fordult elő az említett: „nehogy már megint ezek a … nyerjenek” szófordulat. Nem mindegy, hogy azt akarod, ne a legjobb(!) nyerjen vagy hogy azt, hogy a barátod/barátaid.

Ha jól láttam a másik topicban – és jól mutatja, mennyire agyhalott voltam a végére, hogy az egy az egyben elkerülte a figyelmem – ez előbbire utaltatok, tévesen.

A „csalózás egymást/egymásra mutogatnak” témakörhöz még kötelességem leírni, hogy közülünk ott egyedül Phobosz szólalt fel.


Ui.: Készséggel válaszolok bármilyen felmerült kérdésre, amennyire időm engedi.
Dátum: 2010.04.02. 23:25:15
20 órát aludtam.

Én nem "szeretnék", hanem gratulálok is a győzteseknek, bárkinek bármit is jelentsen ez a szó!

Külön gratulálok Roninnak, aki az itt megismertek közül az egyik legjobb barátom lett, és megmutatta, hogy az őszinte szeretet a tudással nemhogy összeférhetetlen, de még sarkallja is az embert!
Dátum: 2010.04.02. 01:16:28
Szépvótjóvót!
Kicsit átmozgattuk a szervert, nagy volt a punnyadás.

Már nem látok, úgyhogy pár nap - meg két hónap - után végre él(het)ek a nyugodt, hosszú alvás adta lehetőséggel.

Becsüllek Titeket játékostársaim, azért, amik vagytok és azért is, amik lehetnétek.


*: Jelenleg 3965 kincspontod van.
Először és utoljára használom: