Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - pityu

Legjobban nekem Zarknod tetszett, adott egy olyan célt, ami miatt úgy éreztem, hogy érdemes játszani.

Legrosszabb? Több korrekciónál éreztem azt, hogy nincs átgondolva rendesen a dolog és mégis bevezették őket, legjobban az zavart, mikor azt éreztem egy-egy ilyennél, hogy ugyanazt a logikai hibát követik el már sokadjára.

Aukciós házról meg csdak ennyit:

Idézet: Miklós - 2009.02.07. 23:37:58

De igen, a tárgyakat nem lehet visszaváltani, elcserélni, és nem fogsz tudni minden héten egy újabb egyedi tárgyat venni, mert akkor azok nem lennének egyediek... Egyedi tárgyat vásárolni csak néhány száz top játékos fog, és csak páran lesznek közülük, akik egynél többet is megvehetnek fél éven belül. De ha másra nem, ajándékokra bárki fog tudni licitálni.
Dátum: 2010.01.08. 13:10:09
100 epikust én is sokallom és a kvíz egy az egyben kivételét támogatom, legalább nem rabolja az sem az időt. A győzelmi kategóriákat nem lehetne picit variálni? Mondjuk nem egy kategóriában kell bizonyítani, hanem kettőben amik elütnek picit egymástól. Vagy nem feltétlen mindkét kategóriában tarolni, de elvárni mást is. Legtöbb sebzés és TOP 10-es szakértelem, Legnagyobb TÖ és TOP 10-es küldetés szám. Nagyon sok ilyen párosítást lehetne csinálni és nem feltétlen kell hogy mindegyiket meg is nyerje vki. Ha nem is most erre a V4-re de esetleg a következőre?
Dátum: 2010.01.06. 18:47:33
Idézet: Almási Viktor - 2010.01.06. 16:58:09
Hát akkor üsd meg őket Tonyval


Tonyt Sasu viszi.
Dátum: 2010.01.06. 18:44:24
Nézd végig a többi hsz-m, ha azok sincsenek benne, akkor igen kevés hsz-t olvas. Ez szerintem már azért ilyen, mert unják, hogy ennyit emlegetem. Megjegyzem akikkel társalog, azok pontszáma még kisebb szokott lenni az enyémnél. Én azt gyanítom névre van szűrűje...
Dátum: 2010.01.06. 18:35:51
Idézet: Ariel - 2010.01.06. 18:23:43

És ha nekem az szúrja a szemem, hogy a pókok több milliót rabolnak össze a többiektől, akkor ők se használhassák?
Mellesleg te is tudod ütni a KH-t, ki tehet róla, hogy nem raboltál tőlük?


Ti már sok mindent kiszedtetek a pókok lába alól, ami szúrta a szemetek. Lásd mostani epikus cuccok pl.

Valóban, ha egész nyáron játszottam volna, ahelyett, hogy inkább utaztam erre-arra, szórakoztam, barátokkal voltam, akkor most nekem is lehetne 6-7 millás LE diffem. Nem mondom, hogy Ti ott kockultatok a gép előtt, de számomra arra lett volna szükség ezt véghezvinni. Egyébként meg feleslegesen tartasz attól, hogy a kristályokra nem fog érvényesülni, nem megfelelő ember kampányol mellette ugyanis.
Dátum: 2010.01.06. 18:07:26
Idézet: pityu - 2010.01.06. 04:12:37
Engem sokkal jobban érdekel, hogy kristályok ellen érvényesül-e. Véleményem szerint őket ütni, már így is elég nagy táp, nem kéne tovább tetőzni. Miklós?


Idézet: Mortimer - 2010.01.06. 05:05:21
A szakértelem akkor ad LE-t, ha a portya végén nincs szerzett LE. Azonban a kristályokban általában van, tehát rájuk nem fog érvényesülni a hatása.


Idézet: pityu - 2010.01.06. 05:24:51
Tegnap, 19:02 Lord of destiny *Yommm* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 0 lélekenergia és 9 TP.

Tegnap, 19:02 Lord of destiny *Zerotolerator* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 14 lélekenergia és 17 TP.

Tegnap, 19:02 Lord of destiny *Eliminatus* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 46 lélekenergia és 4 TP.

Kivéve mikor nincs.


Idézet: Mortimer - 2010.01.06. 05:32:55
Meg mernék esküdni rájuk, hogy ezek nem 100%-os célpontok voltak, pl. Eliminatus, a leggyengébb ritkán van 20% felett. A szakértelem figyelembe fogja venni, hogy hány százalékos a célpont, így egy nagyon levert KH-s esetén sem fog szinte semmit adni.


Idézet: pityu - 2010.01.06. 05:43:10
Persze, hogy nem, de ettől független nem tartom jó ötletnek, hogy tovább erősítsünk egy amúgy is erős TÁP-ot. Ha vannak olyan pillanatok amikor nem lehet belőlük LE-t szedni, akkor ez maradjon is úgy, és ne erősítsük még tovább. Ha bármi miatt kevés LE jön tőlük akkor az maradjon is kevés ne pedig kevés+X LE.


Idézet: Mortimer - 2010.01.06. 05:53:11
Miklós képlete szerint szint*szakértelem*0,2. Ez mondjuk 88. szinten 88*50*0,2= 880 LE-t jelent. Ráadásul ha jól értem, ezt egy 40%-os célpontnál még 0,4-el kell szorozni, azaz 352 LE re egészítődik ki az ennél kisebb nyeremény.

Ezen a szinten, 1800-as szakértelemösszegeknél egy 50-es szintű szakértelem kifejlesztésének költsége 700e LE körül mozog. Namost ha naponta mondjuk 5 csatánál nem nyernél semmit, de a szakértelem miatt kapsz 352 LE-t, az 1760 LE bevétel. 700e/1760= 397, azaz 397 nap alatt meg is térülne a szakértelem kifejlesztésének költsége. Viszont belekalkulálva azt is, hogy minden további szakértelemszinted ára emiatt 500-al drágább lesz, máris bukó a dolog. Ha valamit nem jól számoltam, kijavíthattok.


Idézet: pityu - 2010.01.06. 06:12:42
Morti, engem nem érdekelnek a számok, pusztán elvből nem szeretném. Nem érdekel, hogy ez miatt XY napi 5-tel vagy 5000-rel több LE-t nyerhet-e ki a kristályokból. NE NYERJEN KI SEMMIVEL SE TÖBBET! Ne kerüljön be több olyan mechanizmus ami tovább erősíti őket, mert már eleve TÚL NAGY TÁP a kristály horda!


Idézet: Mortimer - 2010.01.06. 06:14:46
Egyetértünk, viszont beláthatnád, hogy minek dolgozzon Baraty olyan dologgal, ami felesleges? Ezt magyarázd meg kérlek.


Idézet: pityu - 2010.01.06. 06:24:03
Szerintem nem tart fél napig betenni egy plusz feltételt az egész elé, hogy kristályt üt-e az egyén.

IF támadott karakter horda = "kristály" THEN
szakértelem érték változója = 0 ELSE
szakértelem érték válozója = támadó karakter szakértelem értéke

Miklós képletében a szakértelem = szakértelem érték válozója. Ami ha 0, akkor az egész szorzat érték 0.

Kész is.


Miklós, nemtom olvastad-e, remélem most fogod. Erről mi a véleményed? Egyébként másolhattam volna még be pár kommentet, mert lassan minden oldalon elmondom 2-3-szor lényegében ugyanezt. Csak még nem kaptam rá semmilyen választ/reakciót irányodból. Ha ezek után sem fogok, kénytelen leszek azt feltételezni, hogy a hozzászólásaim nem is olvasod vagy egyszerűen nem tartasz annyira, hogy válaszolj nekem. Ami szerintem nem túl felhasználó barát dolog lenne pont tőled.
Dátum: 2010.01.06. 17:07:40
Idézet: Ariel - 2010.01.06. 16:46:56
Idézet: pityu - 2010.01.06. 16:27:29
Eddigi tapasztalataim alapján, amíg lehet ütni kristályt, addig bizony azt üti mindenki, lehet akár 20%-on is, mert még így is több LE-t szednek ki belőlük


Akkor hiányosak a tapasztalataid. Azok ütik 20%-on a KH-t, akiknek nincs más célpontjuk. Kérdezd meg Jerikót, Prófétát, Endyrt, vagy épp Mortimert, hogy milyen gyakran járnak az AL-t ütni, ahelyett, hogy a KH-t püfölnék. Nekik az új szakival állandósul a LE bevételük, akkor is, ha nincs KH. Van legalább 10-15 Légiós célpontjuk. Nekik ezután minden portya hozni fogja az 1600-1800 LE-t, akkor is ha nincs KH. Miért pont az szúrja a szemed, hogy ha valaki, akinek csak KH célpontja van és leüti egy 20%-os tagjukat, akkor max 3-400 LE-t szerezhet vele?


Jerikó, Próféta, Endyr, Mortimer miért bántjátok az AL a kristályok helyett?

Nekem az a 6-7 milla szúrja a szemem, amit nekik köszönhettek.

Idézet: Solina - 2010.01.06. 16:55:42
Jeriko azert is dobalozik olyan konnyeden a KH-s tul nagy tap szoveggel.. Neki az lenne a jo, ha nem lennenek, es csak rajtunk eloskodhetne, mi meg a Buntetoje miatt meg vagyunk fogva visszafele utesben, a KH hiany miatt meg minden egyebben lekorlatozodnank.. Ha nincs KH, akkor bamulhatom azt a nehany buntetos fickot, akik egesz nap ott uldogelnek a portya listaban.................


A büntetőtől eltűnik a támadás gomb a karakterlapjukról talán?
Most majd lehet ütni a 100%-os emberkéket is akiken van büntető, mert jönni fog LE is a portyából, TP-t meg többet kapsz érte, mint a a vadászatért, úgyis azt a TP-t hajszoljátok.

mód: helyesírás
Dátum: 2010.01.06. 16:27:29
Idézet: Ariel - 2010.01.06. 15:46:40
Idézet: pityu - 2010.01.06. 13:56:29
Ha nem állsz velük háborúban, akkor gyakorlatilag könnyen előfordul, ha nem éjjel ütöd őket, mert nappal sűrűn vannak 20-40%-on.


Pityu, ha 20%-on van a KH, akkor a szaki is csak 20%-ot fog adni. Egy 90-ik szintű KH nem 900 LE lesz, hanem csak 180. Tehát nem őt éri meg ütni, hanem bárki mást, aki 100%-on van.


Eddigi tapasztalataim alapján, amíg lehet ütni kristályt, addig bizony azt üti mindenki, lehet akár 20%-on is, mert még így is több LE-t szednek ki belőlük, de szerintem ezt neked nem kell elmagyaráznom. Viszont ha a kristályok ellen nem hat a szaki, a nyakamat rá, hogy senki nem fejlesztené ki odafent azért az 5-6 emberért, aki lehet, hogy naponta egyszer le tud ütni. Viszont az utánatok masírozó banda vígan használhatná. Egyébként meg ahogy már írtam, én pusztán azért nem akarom, hogy kristály ellen is jó legyen, mert már így is túl nagy táp őket ütni, nem kell tovább erősíteni őket.
Dátum: 2010.01.06. 13:56:29
Ha nem állsz velük háborúban, akkor gyakorlatilag könnyen előfordul, ha nem éjjel ütöd őket, mert nappal sűrűn vannak 20-40%-on. Meg különben is, elég táp már így is őket ütni, nem kell oda még plusz LE. Hajnalban Moritval erről már cseréltünk eszmét, csak Miklós valahogy nem akar erről nyilatkozni.
Dátum: 2010.01.06. 13:42:40
Ezért kéne úgy megoldani, hogy kristályokra ne érvényesüljön. A top úgyis csak őket ütni, mert abban van a táp, illetve egyéb célpontjuk kevés. Így nem venné el a lehetőséget a szingulárissal felzárkózók elöl a plusz portya LE, amit ad az új szakértelem, kevésbé fognak gyengülni szintjükhöz képest a gyors előrehaladással.
Dátum: 2010.01.06. 09:29:27
A kristályokra ne legyen hatással témáról még nem nyilatkoztál.
Dátum: 2010.01.06. 06:24:03
Szerintem nem tart fél napig betenni egy plusz feltételt az egész elé, hogy kristályt üt-e az egyén.

IF támadott karakter horda = "kristály" THEN
szakértelem érték változója = 0 ELSE
szakértelem érték válozója = támadó karakter szakértelem értéke

Miklós képletében a szakértelem = szakértelem érték válozója. Ami ha 0, akkor az egész szorzat érték 0.

Kész is.
Dátum: 2010.01.06. 06:12:42
Morti, engem nem érdekelnek a számok, pusztán elvből nem szeretném. Nem érdekel, hogy ez miatt XY napi 5-tel vagy 5000-rel több LE-t nyerhet-e ki a kristályokból. NE NYERJEN KI SEMMIVEL SE TÖBBET! Ne kerüljön be több olyan mechanizmus ami tovább erősíti őket, mert már eleve TÚL NAGY TÁP a kristály horda!
Dátum: 2010.01.06. 05:43:10
Persze, hogy nem, de ettől független nem tartom jó ötletnek, hogy tovább erősítsünk egy amúgy is erős TÁP-ot. Ha vannak olyan pillanatok amikor nem lehet belőlük LE-t szedni, akkor ez maradjon is úgy, és ne erősítsük még tovább. Ha bármi miatt kevés LE jön tőlük akkor az maradjon is kevés ne pedig kevés+X LE.
Dátum: 2010.01.06. 05:24:51
Tegnap, 19:02 Lord of destiny *Yommm* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 0 lélekenergia és 9 TP.

Tegnap, 19:02 Lord of destiny *Zerotolerator* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 14 lélekenergia és 17 TP.

Tegnap, 19:02 Lord of destiny *Eliminatus* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 46 lélekenergia és 4 TP.

Kivéve mikor nincs.
Dátum: 2010.01.06. 04:12:37
Engem sokkal jobban érdekel, hogy kristályok ellen érvényesül-e. Véleményem szerint őket ütni, már így is elég nagy táp, nem kéne tovább tetőzni. Miklós?
Dátum: 2010.01.05. 20:45:03
Idézet: Miklós - 2010.01.05. 20:21:56
Idézet: pityu - 2010.01.05. 18:34:25
Hátha másodszorra már Miklós is meglátja:
A kérdőív azon részével mi van, hogy alacsonyabb szinteken legyen-e kristályhorda? Lesznek?

A topicinditó lista részben a kérdőiv alapján készült. Amit túlnyomó többséggel megszavaztak, az felkerült. A kristályhorda alacsonyabb szintre, valamint gyaktér védőfal korlátozása szinttől függően nem lett megszavazva, ezért nem kerültek fel.


Mondjuk az alacsonyabb szintre elég tág fogalom. A TOP utáni másodvonalnak (toplista 70. helyezettjével bezárólag értem) vagy legalábbis a jelentős részének már most is van kapcsolata a kristályokkal. A nagy többségnek valószínűleg nem túl pozitív, és lehet a örülnének egy második szövetségnek, amelynek tagjai a saját környezetükből állnának. Csak arra akarok kilyukadni, hogy lehet érdemes lenne csak ezen régiót megkérdezni a dologról. Tudom, 3 szintet tudnak lefelé támadni és ezáltal bekerülnének a szórásba alacsonyabb szintűek is, de nem feltétlen kell ennek a szövetségnek is 35 fősnek lennie, legyenek mondjuk csak 20-25-en. Ennek a kiderítésére van lehetőség?
Dátum: 2010.01.05. 20:15:37
Szerintem csak lepontozták és el van rejtve.

Megpróbálkozom még egy kérdéssel.

Az új portya szaki érvényesülni fog kristály horda tagok ellen is?
Dátum: 2010.01.05. 18:34:25
Hátha másodszorra már Miklós is meglátja:

Idézet: pityu - 2010.01.05. 18:03:59
A kérdőív azon részével mi van, hogy alacsonyabb szinteken legyen-e kristályhorda? Lesznek?
Dátum: 2010.01.05. 18:03:59
A kérdőív azon részével mi van, hogy alacsonyabb szinteken legyen-e kristályhorda? Lesznek?