Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ajgatsz

Jah és regényekhez kapcsolódó meg csak az ami kötelező olvasmány. Mindegy, elegem van ebből a értelmetlen vitából...
Ne értsetek félre, nem azt mondom hogy mindenkinek kutya kötelessége tudni, én a kvízkérdések több mint felét google-al oldom meg. De ez szerintem akkor sem speciális.
Akkor mi nem a speciális? Hány lába van a lónak? Annyi focis kérdést látok, hogy ki mikor hol játszott, ezt meg ezt a könyvet ki írta? Ki volt a 2008 HKK bajnok????? Arra gondoltam ha már úgyis ezzel a játékkal játszunk, akkor csak ismerik az emberek és nem 'speciális'. És ha nem tudja? Tippel, és utánna tudni fogja....

Ja, ami engem különösen felbosszantott, az hogy kapásból vissza lett lökve... kiváncsi vagyok ha nem lett volna visszadobva akkor hány % lett volna a helyes válasz, biztos vagyok benne hogy 25% felett.
Mi történik a csatában, ha sikerül bénítanod az ellenfeled?

*-10 támadás
-10 védekezés
csökken a harci köreinek a száma, hasonlóan a szívósság szakértelemhez
-5% kritikus sebzés

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Na ez most TÉNYLEG annyira SPECIÁLIS. De komolyan, igaz nem 1. szinten bénít az ember, de szerintem ez azért nem annyira gáz.
Dátum: 2009.01.25. 11:40:15
Senki se mondja hogy tartsál magadnál sok LE-t, de ha levereted magad, akkor van 1-2 órád vadászni, és addig győzelmet se hoznak rajtad. És annyi vadászat hoz annyit, hogy biztonságosan tudjad magad fejleszteni. Levernek? Nos nézd meg kik vernek le, gondolom nem alacsonyabb, vagy azonos szintűek. Használd ki a szintenkénti 5% ablakot és harcolj úgy mikor te azt tudsz ütni akit biztosan versz, viszont az erősebbek nem férnek hozzád. Vagy mikor közeledsz a 15%, ami most már könnyen kiszámítható az időzítő miatt öltözz +egészségbe (trollagyar életkővel pl), és ezzel megint nyersz +időt és ÉP-t, és talán akkor tudod verni a térkapusat is. (én általában verem 15% a térkapus dögöt). Megannyi apró trükk van, hogy hogyan lehet fejlődni ha vannak nálad erősebbek....
Dátum: 2009.01.24. 23:35:53
Matek? Valaki azt mondta matek? Nos.... egy kis matek. Ha valakire "rászállnak" és amint lehet ütik akkor, egy hét múlva támadják. Ha nem harcol szívvel-lélekkel, akkor 3 nap alatt le lesz gyalúlva. Azaz 3+7, 10 naponként kap minuszt a lélekkútja. Ha nekiveselkedik, és kihúzza egy hétre, akkor 7+7 azaz 14 nap alatt lesz leszívva a lélekkútja. Tehát mondjuk 2 hónap alatt, ami 60 nap, egyik esetben 6X kap mínuszt a kútja, a másik esetben kb 4X...
Dátum: 2009.01.22. 19:31:26
Lehet hogy én vagyok a tápos állat de egy 40-es alap egészséggel simán tudom 15%-on ütni a térkapus dögöt. (Na jó csalok azzal hogy mikor le vagyok verve akkor +egészségbe öltözök, és ah ott elérem a +15%-ot akkor felveszem a hejre felszerelésem es akkor csapok) Nos igen, mit veszítesz. Ez ember függő és szövetségfüggő. Magasabb szinten egy térkapu ad 700-800 LE-t ami azért nem kevés ha túlcsordul. Ha nagy a térkaputok akkor nem persze. Szerintem mindenki gondolja végig hogy megéri-e katakombákban ülni, ha igen akkor rajta... én nem vagyok semmi elrontója.
Dátum: 2009.01.21. 17:27:55
Tudom, kibicnek semmi sem drága, tehát könnyen beszélek. Én is szoktam dühöngeni, ha valaki erősebb elkap, lemar tőlem egy nagy adag LE-t. (igaz ilyenkor inkább a saját hülyeségem miatt). A lényeg az hogy utánna azért veszek egy levegőt és... ez a játék.

A racionális dolgokat nézve én úgy gondolom, hogy nem lehetetleníti el más játékat az ha ütöm és LE-t szedek tőle... az irracionális, az érzelmi oldala ahogy mondtad az más... van is egy jó kifejezés rá: hiszti.
Dátum: 2009.01.21. 17:06:19
Jerikó az ötleted tényleg inkább az erős szövetségeknek kedvezne, és az erősek már úgy is erősek. Szerintem fel kell majd arra készülni az erős szöviknek, hogy el fog terjedni ez a harcmodor. És jól az orrunk alá lesz dörgölve minden győzelem. Bár mind pürosszi győzelem. (remélem helyesen írtam). Mért hát ezek legfőképpen hencegésre jók. Mert hogy vegyük elő a matekot.

Tegyük fel, hogy egy 20 fős szövetség kapitulál, és bebukik kemény 40K LE-t a kútjából. Ami egy komolyabb szövetség vesztesége. Akkor he levetítjük a tagokra, az ezt jelenti hogy a vereség egyénenként 2K extra építést jelent. Hogy ez mennyi LE az persze az építés szakitól függ. Mennyi a LE veszteség a katakombákban való gubbasztásból és a láthatatlanságban üléstől? Ezt számolja ki mindenki maga.

A szövetségek panaszkodnak, hogy a "farmolás" el-lehetetleníti a játékot. Miért is? Mert le KELL menni katakombákba és láthatatlanul lenni? Nem KELL, ezt az emberek maguk választják mint taktikát. Megéri?

Nem tudok portyázni, térkapuzni, mert az erősek szétvernek.... Nos a szintkülönbség miatti üthetőségi résben én vígan tudtam annó portyázni, és kapuzni. De ez egyéni vélemény....

Nem akartok hetente adózni egy erősebb szövetségnek?
-különbéke: megbeszélés alapján hosszabb béke gyors kapitulációért, nincs vérontás és meg lehet beszélni
-béke csarnoka

Sokaljátok az elveszített LE-t a lélekkútből mert az erősebbek farmolnak? Kompenzáljatok! Farmoljátok a nálatok gyengébbeket. Biztos több farmolható szövetség van, mint amennyi bennetek farmol. Ha nem akkor valami nagyon el van szúrva.

A játék ilyen egyéniben is, az enyészmester veri a kicsiket, a trollagyaros veri az enyészmesterest, a káoszbotos veri a trollagyarost, a kőkardos meg... stb...

Ez egy PvP (Player vs Player - játékos-játékos) elleni játék. Nézd meg mire költöd a LE-det. Tulajdonságokra és felszerelésre, ami a játékosok elleni harchoz kell. Ne légy megsértődve ha vernek ez erősebbek, te meg verd a gyengébbeket! Lehetsz makacs, megvetheted a lábad, felveheted a harcot és komoly áldozatok árán, nyerhetsz egy erősebb szövetség ellen... de mint mondtam KOMOLY ÁLDOZATOK. Mindenki döntse el, kinek mi éri meg.

Ennyit szerettem volna mondani.

Tisztelettel

Dalen
Dátum: 2009.01.21. 16:05:07
Gondolkodtam hogy írjak-e ebbe a topicba, minthogy smaragd vagyok, és nem vettem részt a háborúban. De azért nem állom meg szó nélkül ezt a "ellehetetlenítitek mások játékát dolgot".

1. pont: A katakomba-taktika.

+megnyered a háborút
+kapsz LE-t a lélekkútba
+verheted a melled
+nem veszíted el a lélekkútból az energiát

-ott rohadsz a büdösben tétlenségre kényszerítve

Nos, remek taktikának tűnik, de talán valakinek nem ártana utánna számolni. A taktikával nyert LE (nem veszítesz sőt még kapsz is) felér azzal a LE veszteséggel amit kapsz a tétlenség miatt? Azaz a tagok ennyi LE-t mennyi idő alatt építenék be? Vegyük figyelembe az építés szakikat, na meg a szerencse bónuszt.

2. pont
Nem akarod hogy szétverjék az agyad az állandó háborúzásban?
megoldás:

-építs béke csarnokát... nem egy drága épület
-diplomácia... hosszabb béke a gyors kapitulációért

A háború elvesztése szerény véleményem szerint nem túlságosan gátolja a karakter fejlődését, hisz csak lélekkút LE veszik el, nem a sajátod. A katakombákban való rohadás viszont annál inkább.

Tehát ki lehetetleníti el a fejlődésed és a játékod? .... saját magad....

És meg egyszer, ez egy PvP (player vs player) játék, szinte minden fejlődés (statok, felszerelés) az egymás elleni harcot segíti. Emberek, ez nem egy tamagocsi.

Remélem nem bántottam meg senkit a hangnemmel. Akit igen, attól elnézést kérek.

Tisztelettel

Dalen
Dátum: 2009.01.13. 12:01:30
Ez annyira szép volt, srácok. *elmorzsol egy apró könnycseppet* Béke, megértés... gyertek had öleljelek meg bennetek... kértekek kakaót? ... Igaz másnak szántam... de neki nem kellett... hehehe....
Dátum: 2009.01.09. 12:12:45
Kb mennyi idő múlva lesz eredmény?
Dátum: 2009.01.07. 19:29:46
Van egy az új kérdések között, hogy ki írta a Vuk című mesét. Amúgy regény, de ebbe nem akarok belekötni. A válaszok között szerepelt Fekete István, ezért jó kérdésnek jelöltem meg, de helyes válasznak PETŐFI SÁNDOR van megadva. Ezt azonnal törölni kell.
Dátum: 2008.12.20. 07:18:21
Na itt van egy ami felbosszant hogy benne van:

Hanyadik Erzsébet uralkodik most angliában:
I Erzsébet
III Erzsébet *
IV Erzsébet
Nem is Erzsébet

Az ég szerelmére! Az angol királynő az most jelenleg II. Erzsébet! Ki volt ez az állat?
Dátum: 2008.12.19. 08:56:09
Igazad van, az életkő és az igazi életkő mindháromba rakható, a tündöklő életkő nem rakható fegyverbe.
Dátum: 2008.12.19. 08:39:25
Egy érdekes kérdés:

Ki szerepelt Az összes Star-Wars reszben?

Obi-Van Kenobi
Darth Vader
Palpatine

és még valaki.

A 'jó' válasz Obi-Van Kenobi volt az író szerint, de én ezt azért kérdésesnek tartom. Hisz Kenobi a 4. epizódban meghalt, és onnantól kezdve a csak a szelleme volt a filmekben. Ellen Dart Vader-Anakin Skywalker mind a hatban szerepelt, igaz az első két epizódban még 'polgári' nevén. Ha jól emlékszem a 4. epizódban (új remény) nem szerepel az császár, de Palpatine is hasonló kategória majdnem mint Vader. Nem mondom hogy tuti rossz a kérdés, de az a baj, hogy többféle képpen lehet értelmezni, és ennek megfelelően nem egyértelmű a megoldás.
Dátum: 2008.11.19. 07:26:13
Micsoda gyöngyszemre bukkantam, és persze már értékelni nem lehetett.

Ki esett ki a Szombat Esti Láz-ból nov. 15-én? (Nem copy-paste, ezért más lehet a szósorrend.)

Na most komolyan.... de tényleg... Már félve várom a 'mit mondott el Magdi néni Berényi Miklósnak a lépcsőházban' típusú kérdéseket.
Dátum: 2008.11.19. 07:19:54
Ja, és az ember tudja fejből az ASCII táblázatot. Sejtettem hogy valami ilyesmi, de az lep meg de nagyon, hogy ez átment.
Dátum: 2008.11.18. 21:27:06
Ezt kaptam az olimpián:

Melyik elemet jelöli a következő számsor: 1110110 10100001 1111010 ?
föld
víz
levegő
tűz

Lehet hogy én vagyok a tudatlan síkhülye, de me a franc ez?????
Dátum: 2008.10.31. 14:43:28
A következő kérdéssel találkoztam:

Melyik mitológiagi szörnynek van kővéváltoztató pillantása?
Nem emlékszem mind a négy válaszra, de közte volt a Baziliszkusz és a Medúza is.
Újabban nem jön már be nekem a kérdésértékelő gomb, ez is egy átment kérdés volt, vagy már kivették ezt a fícsört a játékból?