Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ajgatsz

Dátum: 2009.04.18. 21:36:59
Szerintem sebzésredukció nem nagyon lesz, erre utalnak a sebezz 1500-at egy csatában, illetve a sebezz 2000-et egy csatában küldetések.
Dátum: 2009.04.18. 21:20:28
Gau, ha neked így megfelel lelked rajta. Én nem akarom megmondani hogy fejlesszed magad, ezt csak egy példának használtam arra, hogy rámutassak arra hogy akinek ennyire elmarad az egészsége a többi stattól (nekem is az volt, és még most is el van maradva), az pikk-pakk fel tudja tornászni, és kicsit másképp fogja látni a világot.

Ami meg a szint-szűkítést illeti, én bevallom nem sok értelmét látom. (Persze nekem lenne a legjobb ha lecsökkentenék, hisz mint írtam 4-5 szintről magasabbről ütnek, én meg tudok érvényesülni +/-1-en, akkor tényleg nem lenne semmi félnivalóm)

Itt hoznék egy konrét példát:
Dalen 46. szint vs Razak 45. szint
A csatában összesen 1599 sebzést okoztál, és 232 sebzést kaptál. Elhurcoltad ellenfeledet a kínzókamrába.

Amit ezzel mondani akarok lehet rongyáverni a másikat 1 szint távolságról is.
Dátum: 2009.04.18. 20:54:04
Gau, ne haragudj elnéztem. Bocsánat.

Szerintem nem változnának a dolgok. Én is magamból indulok ki, olyat nem szoktam megtámadni, akit nem érzek úgy hogy simán megverek. És viszonylag ritkán szoktam lepattani. Jah, és portyázni úgy szoktam, hogy a +/- 1 szintre szűrök. Kivéve ha háborúzok, illetve mikor idönként eszembe jut Zaccmester és elmegyek megruházni.
Dátum: 2009.04.18. 20:44:00
Idézet: Varaszlo - 2009.04.18. 20:10:49
Az pedig hogy a 6 szinttel magasabbról támadó ember nagy valószínűséggel egy prémiumszinttel magasabb fegyverrel/varázslattal egyéb nyalánksággal támad. Ezt lehetetlen kompenzálni bármennyire is legyen jó játékos az ember, bármennyire gyúrjon rá TÖre.


Ez való igaz, de miért is kellene? Most komolyan, melyik RPG-ben lehet elvárni bárkitől hogy megverjen egy nála 6 szinttel magasabb embert, főleg védekezésben. Hisz a támadó a kezdeményező, ő szablya a feltételeket. (Senki sem támad olyat, amit nem érez úgy hogy megverhet.)

Elmondom, én hogy látom a helyzetet. Én az ősgonosz, kizsákmányoló, sátánista VM tagja vagyok. És vannak akik engem is fél kézzel szétkapnak. Ma pl nézegettem, hogy kik vernek le ők 49-52. szintűek. Jómagam 46. szintű vagyok. Tehát az 3-6 szint különbség. És ez egy REMEK DOLOG! Az hogy senki ne verjen el engem, az lássuk be, hogy utópia, de engem megelégedettséggel tölt el hogy csak a 3. szinttel magasabbak kezdenek ki velem. *insert sátáni kacaj here*

Hogy ez engem mennyire akadályoz a fejlődésben? Egyáltalán nem. 30. szint óta nekem az elsődleges LE forrásom a vadászat, amit 15% alatt szoktam művelni, tehát az alacsony ÉP nem zavar ebben. Egy felöltözök egészségbe kicsit ki is tudom tolni a 15%-ot. Jelenleg 79 az alap egészségem, ami alacsony. A harci statjaim 100 felett vannak mind. De így is zsebrevágom a térkapus dögöt ahogy kijövök 15% alól. Ha nem vadászok, akkor ezek alapján 30%-ik simén tudok gyógyulni, és az elég ahhoz hogy portyázzak. Az a dolog hogy időnként pacallá vernek engem, az gyakorlatilag akkor bosszant ha epikusat ölünk.

Olvastam a hsz-ek között, hogy "Ne legyen az egészség mindenek előtt". Nos senki se mondta ezt, viszont szerintem sok embernél az egészség komolyan el van hanyagolva. Vegyük kedves Zaccmester példáját:

Egészség: 45
IQ:123

Az utóbbi nagyon szép hadd gratuláljak hozzá. Ha jól emlékszem az is elhangzott hogy ne pocsékoljuk a LE-t az egészségre, mert kell az IQ-ra.
Nos, mondjuk az IQ-t feltoljuk 5 szinttel 123-ről 128-ra, spec nélkül 77635 LE. Ha ezt a LE-t inkább egészség növelésére költi az ember, akkor 45-ről egészen 68-ra fel lehet tolni, ami több mint másfélszer annyi max ÉP.
Dátum: 2009.04.18. 09:48:29
Idézet: Gau84 - 2009.04.18. 09:31:27


Béke csarnoka:
- Csak 1 háborút indíthat
- 10% esély 1 pp mínuszra
+ a csarnok minden szintje 10%-kal csökkenti a háborúban elvesztett lélekenergiát, ha a háborút ti indítottátok, és győztetek, vagy nem ti indítottátok, és veszítettetek.

Háború csarnoka:
+ nőhet a lélekkútból zsákmányolható LE
+1 hét után kevesebb nyert csata is elég a győzelemhez
+ Arra is portyázhatsz, akivel békében vagy
- de ha béke csarnoka van, tulajdonságaidra mínuszt kapsz (hogy ez hogy, s mint érvényesül, az nem világos, ráadásul hogy támadásnál és védekezésnél is él-e, az sem.)




Ez egy jó felsorolás. Kösz Gau, csak ha lehetne tennék egy pár kiegészítést:

Béke csarnoka:
+szint*3 nap fegyverszünet, igaz ez nem portyamentesség, de szerintem egy haborúban való harc ahol : -óránként üthetnek, -mindig 100% LE-t veszítesz, -nem működnek a LE védő szakik és épületek, mégis csak különbözik attól hogy valaki 8 óránként csaphat meg legfeljebb. Ezen kívül az ember ha háborúzik akkor a pp-it inkább oda költi mint a random portyákra

Háború csarnoka:
"+ Arra is portyázhatsz, akivel békében vagy" nos igen ez szerintem az elsődleges hatás, ez viszont egy kétélű fegyver, hisz az is portyázhat rád akinek nincs HCs-a. Egy hábrózó szövetségnek is vannak gyengébb tagjai és egy békésnek is vannak ütőemberei akiknek esetleg portyázni támad kedvük, a portyamentesség az agresszort is védte. Ezért ez inkább egy semleges dolog mint teljes pozitívum, szerintem Miklósék ezért se raktak még extra mínuszt az épületbe.

Még egy gondolat: Ha fellendülnek a háborúk, és nektek van BCs-tek, nem lehet hogy azért kaptok mégis valami lélegzetvételnyi időt, hisz aki háborúzik, az általában oda költi a PP-t, tehát nem ti lesztek az elsődleges célpontok. Ez nem biztos, de szerintem a dolognak lehetnek ilyen vonzatai is.
Dátum: 2009.04.17. 15:46:29
Kicsit vicces, hogy mindenki attól tart hogy majd a TGY lefarmolja őket. Szerintem pont a TGY az, akiknek aztán pláne nem kell a háborús LE. Akkora a kútjuk hogy már az termeli a LE-t mint az állat, meg az a sok mérgezett egér pedig épít mint aki megőrült.
Dátum: 2009.04.17. 15:29:54
Nekem nem kenyerem a helyettesítés, az én karaterem az enyém, nem adom ki másnak a jelszavamat. Viszont a kemény IP szűrésnek lehetnek csúnya hátulütői. Pl.: Maedhros nekem gyerekkori jóbarátom, elmegyek hozzá, beszélgetünk a játékról. Valamit meg akarok mutatni neki, ezért belépek én a saját karakteremmel. Nem multizunk, nem helyettesítjük egymást, de időnként lehet hogy ugyanarról az PC-ről jelentkezünk be. Sajnos én se tudok erre tuti megoldást, csak vázoltam egy lehetőséget.
Dátum: 2009.04.17. 14:13:14
Csak egy apró megjegyzés az őskővel kapcsolatban. Visszafizetni lehetetlen technikailag is, hiszen nincs őskő-forint képlet, hisz SMS-el ugyanannyi pénzért kevesebb követ kapsz mint átutalással, illetve a kiégett átalakítás miatt, valamint a sokat veszel olcsóbb kedvezmények miatt.
Dátum: 2009.04.16. 20:18:00
Én kérek elnézést mindenkitől. Nem kellett volna leállnom velük. Megint megtévedtem és azt hittem lehet velük rendesen beszélni.

Amúgy Zacc, ha annyira vacak a játék, meg mindenki csal, és te úgyis jobban érzed magad a kocsmában, akkor miért nem teszel mindenkinek egy szívességet és törlöd magad, de komolyan. Hidd el jobb lenne.
Dátum: 2009.04.16. 20:11:05
Találós kérdés:

Miért harapdálja a kutya a gumi játékot?
Mert sípol.

Amúgy kedves Zacc és Gau... tessék itt egy zsepi, töröljétek le a könnyeitek... megfordult már a fejetekben, hogy nem rólatok szól a háború tornya, és nem csak azért lett berakva hogy konkrétan benneteket halálra szopasson?
Dátum: 2009.04.16. 20:04:40
Teljesen egyetértek Glórinnal... ami azt illeti ő ma szétverte a fejem, és elvitt kamrába... 74 LE-t buktam belefért....

Igen, mert VM-es vagyok, sőt... én szóba állok a TGY-sekkel is. Bizony. És tudod mit csinálok? Megkérdem, a tápos magas szintűeket, hogy hogy csinálják, sőt még tanácsot is kérek tőlük. Ők meg adnak, biza... Persze verhetném az asztalt a fórumon, hogy mennyire szemétláda az összes... nem tudom melyik a célravezetőbb...
Dátum: 2009.04.16. 19:54:36
Zacc most komolyan, ha ennyire szörnyű és játszhatatlan, és igazságtalan a játék, hogy lehetetlen érvényesülni, akkor nekem miért megy?
Dátum: 2009.04.16. 19:51:34
Hogy ne farmolják szet a kutatok. A béke csarnoka a szövetséget védi a háborútól, nem a tagokat a portyától. Illetve gondolom ott is van különbség hogy valaki 8 vagy 1 óránként jár be hozzátok.
Dátum: 2009.04.16. 19:47:23
Zacc, most komolyan. Gondolom ez a 3 csata nem azonos szinten volt. Volt ott egy pár szint különbség, és abban is biztos vagyok hogy a szinten belüli sorrend se azonos volt. Most komolyan elvárod, hogy akkora kompenzáció legyen hogy a sokkal erősebbek is fixen lepattanjanak rólad?
Dátum: 2009.04.16. 19:30:38
"Későnkezdők jogai"... édes istenem... Zacc te egy mártír vagy.... és tényleg te csak azért sírsz mert nem tehetsz semmit az olyan koránkezdők ellen, mint pl én... az a két-három hét rengeteg idő...

Tudod mit menjél, és igyál. Jobban áll az neked, és kímélj meg a marhaságaidtól.
Dátum: 2009.04.16. 14:51:30
Idézet: Zaccmester - 2009.04.16. 14:44:09
A VM-től nem is vártam megértést, bocsi.


Ez szerintem teljesen felesleges megjegyzés volt.

Amit mondani akarok:

1. lehet játszani 40. szint felett, én tudok és remekül szórakozok ( amúgy nem multizok, nem scriptelek, és egyedül irányítom a karakterem)
2. mondtam egy pár tippet, hogy hogyan lehet orvosolni a problémát ( bárkinek szivesen segítek, de nem akarom jobban szétoffolni a topicot )
3. aki ennek ellenére nem hajlandó alkalmazkodni, és inkább nyafog, és változtatást követelve veri az asztalt, az vessen magára
Dátum: 2009.04.16. 14:37:55
Nem tudom ennek mi köze a háború tornyához. Ha elérsz 40. szint környékére, akkor igenis megjelennek, a 4-5 szinttel magasabbak és kidekorálják a falat a belsőségeiddel. Engem is szét szoktak kapni magasabb szintűek, és kapom időnként az 1-1.5K feletti sebződéseket. Erre számítson mindenki. Nekem addig rém alacsony volt az egészségem, azóta feljebb nyomtam, és majd fogok is. És akkor máris nem fáj annyira ha van miből sebződni. Ez a szint egy olyan pont a játékban ahol kell némileg stratégiát váltani. Ezen átesnek akik ideérnek. Nem értelek bennetek.
Dátum: 2009.04.16. 14:30:17
Tudtom szerint a béke tornyát bármikor le lehet bontani. Azon kívül a háború tornya és a béke tornya egy időben volt meghirdetve csak a háburó tornyának abban a formában nem volt sok értelme, ezért csúszott és lett ilyen.
Az hogy akadémia kell hozzá nem tartom nagy problémának. Szerintem a torony legnagyobb előnye, hogy a háború utáni béke nem lehetetleníti el a sima portyázást, az inkább magas szinten nagy szövetségeknél jelentkezik, nekik meg van akadémiájuk.
Ami meg az észrevevést illeti, szerintem kinn lesz a hírekben, és aki nem tájékozódik, az vessen magára.
Dátum: 2009.04.16. 14:23:43
A béke csarnokának a szerepe hogy a békét kitolják, azaz ne kapják szét a kutatokat hetente. A háború csarnoka meg azért jó, hogy tudj háborúzni, anélkül hogy kiszúrjál magaddal mert nem lesz kit ütnöd sima portyában.
Dátum: 2009.04.11. 23:05:26
(Üdvözlet minden kedves olvasómnak. Akik olvasták a legutóbbi történetet talán kiváncsiak rá, hogy mikor derül fény arra, hogy miért gyűjtötte össze Dalen azokat a tárgyakat. Terveim szerint nem fogom kerek-perec leírni, viszont a jövőben utalni fogok rá, mint például ebben a történetben is. Azért fogok csak utalni, mert meg szeretném hagyni az olvasóknak a felfedezés örömét. Némi TF-es és HKK-s ismeretek előnyt jelentenek a rejtély megoldásához. Ugyanebből az okból az alábbi történetet cenzúráztam, ahol bizonyos nevek elhangzanak. Persze ha valakinek nincs kedve ezután kutatnia, és kiváncsi az igazságra írjon nyugodtan, és elmondom neki. Jó szórakozást. Az író.)

~Emelek kettőt.

-Rendben barna, megadom a kettőt, és még emelek tízzel. Te jössz vörös.

~Tartom. ***a sárga*** te nagyokos, ehhez mit szólsz?

~Semmit, tartom. Csak azt nem tudom, hogy miért nem játszunk rendes pénzben Dalen? Úgy hiányzik az arany csengése.

-Már mondtam, hogy az arany már nem fizetőeszköz. Manapság mindenki lélekenergia kristályokat használ.

~Ó IGEN, A TISZTA LÉLEK, AZ ÉLET ESSZENCIÁJA, MINT FIZETŐESZKÖZ. MENNYIRE TALÁLÓ.

~Nézd csak ***a fekete***-t megint elkapta a költői hév. Mit lépsz?

~BEDOBOM.

~Remek, remek. ***a barna***?

~Várj, gondolkodom. Magas a tét… hé ennek a lapnak meg van hajlítva a sarka! ***a vörös*** te mocskos csaló! Tudhattam volna, hogy nem csak pechem van, te cinkeled a lapokat, te alávaló bitang!

~Mit mondtál? Hogy csalok? Na gyere te izomagyú és megtanítalak a jó modorra!

~Jaj, hagyjátok már abba a veszekedést! Mindannyian tudjátok hogy ***a vörös*** ott csal ahol tud, de a végén ***a sárga*** viszi el az összes pénzt. Most viszont érdekes módon ***a barna***-nak a legjobbak a lapjai, és a többiek csak blöffölnek.

~Valóban?

~Én kiszállok, ennek semmi értelme.

~Hülye ribanc.

-Idefigyelj kék, mondtam neked, hogy ne olvass a gondolatainkban, ha kártyázunk. Most miért kellett elrontani mindent?

~Ti férfiak, és a kisded játékaitok. Dalen miért ülsz itt benn egész nap? Menjél, ismerkedj meg emberekkel. Itt az erődben is van egy-két helyes lány, beszélgess velük. Nem kell mindjárt megkérni a kezüket, de legalább időnként beszélgess egy kicsit, dicsérd meg a haját vagy a ruháját.

-Na ezt most hagyd abba kék! Ti meg ne röhögjetek!

~Tényleg nem kellene idebent ülnöd egész nap. Kimehetnél a friss levegőre. Már bőven tavasz van, sétálhatnál egy jót, esetleg elkezdhetnél sportolni valamit…

~Vagy vadászhatna.

~***a vörös***, ezt meg se hallottam!

-Jaj zöld, olyan vagy, mint az anyám. Ő is mindig azt hajtogatta… várjunk csak… nem. Az anyám még mindig a hegy mélyén van, és meg van róla győződve, hogy a friss levegő méreg.

~Apropó nyafogás, hol van ***a fehér***? Túl jó ahhoz, hogy velünk leüljön kártyázni?

~ Hallak ám, te kétszínű féreg! Tudod, egyesek komolyan veszik a kötelességeiket, és végzik a dolgukat, nem pedig lélekrontó szerencsejátékkal űzik el az időt.

-Most ő a soros hogy a lilára vigyázzon.

~Fogd vissza magad szentfazék! Mikor nekem kellett vigyáznom a lilára, akkor tőlem se szökött el, tehát leszállhatnál arról a magas lóról!

~***a vörös*** HAGYD. Ő MEG VAN GYŐZŐDVE A SAJÁT TÉVEDHETETLENSÉGÉRŐL, ÉS AKÁRMIT MONDASZ NEKI, NEM VÁLTOZIK.

~Igazad van ***a fekete***, bár mi mindannyian tévedhetetlenek vagyunk, nem igaz?

~Már ne haragudj Dalen, de miért kellett ***a lila***-t is? Tudod, hogy mindannyian utáljuk, és vele nem nagyon lehet egyezkedni.

-Mert úgy döntöttem és kész! Én vagyok a gyűrűhordozó, nem? Meglep, hogy pont te nyafogsz barna. Tán félsz tőle?

~Én? Én nem félek senkitől, és semmitől! Még feltételezni is sértés!

~ArRgGhHh… PuSzTuLaT… DaRaBoKrA SzAgGaTlAk MiNdAnNyIóToKaT AlJaS FéRgEk!

~***a fehér***, kellene a segítség? Igen? Akkor kérj mástól, mert tőlem ugyan nem kapsz!

-Vörös, menj és segíts neki.

~Ezt nem gondolhatod komolyan! Én, és *** a fehér***. Még a feltételezés is sértés!

-A megállapodás szerint, azt teszitek, amit mondok. Mars!


-Te mi a fenét csinálsz már megint? Megint nem szeded a gyógyszered, és hallod a hangokat, igaz? –tette Stardust dühösen csípőre a kezeit.

Dalen egyedül ült a szobájában egy asztalnál, ahol öt személyre volt szétosztva kártyák, ital és rágcsálnivaló, valamint öt kupacban álltak körben a lélekkristályok. A mágus letette a kezeiből a kártyákat, és lassan megfordult. Stardust nem látott a csuklya alá, de szinte érezte azokat a nagy ártatlan kis-kutya szemeket, amivel a férfi ránézett.

-Kártyázok… -motyogta Dalen, mint egy megszeppent kisfiú, aki csak jót akart, és nem tudja, miért szidják le.

Stardust berobogott a szobába, megragadta a férfi csuklóját, és a tenyerébe nyomott három színes pirulát.

-Ezt szedd be most azonnal!

Dalen engedelmesen az arcához emelte a kezét és a pirulák eltűntek a csuklya sötétjében, majd felemelte nyitott tenyerét, hogy látszódjon, hogy üres.

-Mutasd a szádat!

A férfi feje kicsit hátrabillent. Stardust tudta, hogy valószínűleg nyitva van a szája, de ennek ellenére nem látta. És azt is tudta, hogy ezt a férfi is tudja, és csak azért engedelmeskedik, hogy bosszantsa, mert valójában semmi esélye nem volt megtudni, hogy tényleg lenyeli-e a pirulákat vagy sem.

-Marha! –kiáltotta a nő, majd kirobogott a szobából, és becsapta maga mögött az ajtót.

~Szerintem tetszel neki.

-Fogd be kék! –motyogta Dalen, és a sarokba köpte a pirulákat.